Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zadyma w Katalonii

Ja rozumiem, że u nas łamie się prawa kornika drukarza, ale zachowanie hiszpańskiego ZOMO to lekka przeginka.
«1

Komentarz

 • edytowano październik 2017
  Jak można sprowadzić tak poważny i złożony temat do śmieszkowania z kornika drukarza :/
  Rozumiem, że nawiązujesz do żenującego paska z TVP Info :/

  http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/559423,kontrowersyjny-pasek-tvp-info-rozgrzewac-internet-kornik-drukarz-katalonia.html


  Podziękowali 1Paprotka
 • Nie, nawiązuję do ciągłych lamentów instytucji unijnych nad łamaniem praw obywatelskich i kornikowych w Polsce. Łamanie palców Katalończykom już tak nie przeszkadza.

  Z tego co słyszałem, rządowi hiszpańskiemu nie udało się zablokować większości lokali referendalnych. W tym momencie należało wycofać oddziały ZOMO, zamiast nakazywać im działanie z wielką brutalnością. W efekcie separatyści dostali potężny bonus wizerunkowy jako prześladowania mniejszość.
  Podziękowali 4olgal maliwiju magada Kobieta
 • @Coralgol , pasek jak najbardziej na miejscu. Unia staje w obronie robali (z resztą kontrowersyjnej), a nie ludzi. Wtrąca się gdzie nie trzeba, a tam gdzie powinna - nie interweniuje. Pasek jest nie bardziej kontrowersyjny niż działania Unii.
  Podziękowali 3mammamia maliwiju magada
 • Coralgol powiedział(a):
  To nie mówienie o faktach jest żenujące tylko fakty są żenujące. 
  Podziękowali 1Gosia5
 • Napisać prawdę bez poprawności politycznej i zaraz oburzenie ludzi o poglądach nieprawicowych. 
  Podziękowali 1maliwiju
 • I żeby była jasność.  Tak, uważam, że ludzie o prawicowych poglądach najczęściej mają normalną i prawidłową wizję świata, u pozostałych po stronie lewej niestety tak nie jest. Bo w takich sprawach jak aborcja,  homoseksualizm są mocno w błędzie. Podejście do tych spraw jest takim papierkiem lakmusowym na sprawdzenie czy są oderwani od rzeczywistości czyli faktów i po prostu bredzą i to w wielu innych sprawach również. 
  Podziękowali 1wilejka
 • magada powiedział(a):
  Tak, uważam, że ludzie o prawicowych poglądach najczęściej mają normalną i prawidłową wizję świata, u pozostałych po stronie lewej niestety tak nie jest. 
  Na pewno tak właśnie im się wydaje, to akurat pewne :D
  Poza tym świat jest o wiele bardziej złożony niż taki podział prawicowy-lewicowy
  Podziękowali 2kociara beatak
 • @Paprotka bądź poważna i stań w prawdzie. Aborcja to morderstwo.  To jest fakt. Więc tu nie ma żadnego "że komuś się coś wydaje". To są suche fakty. I jest wiele przemawiających na niekorzyść tych po lewej stronie barykady.   
  Podziękowali 2maliwiju Odrobinka
 • Czy popieranie homoseksualizmu, związków homoseksualnych i adopcji dzieci przez te pary, gender, aborcji, eutanazji jest normalne? Czy to jest dobre?  Nie, nie jest.  To nienormalne i niemoralne . Trzymajmy się faktów.  Skoro lewica to popiera to źle o niej świadczy.  A jak można być pośrodku?  
 • Albo tak albo nie.  Są sprawy, w których trzeba się określić po której stronie się stoi. Nie można być trochę w ciąży.   
 • magada - nie wiem po co poruszyłaś temat aborcji i homoseksualizmu skoro wątek zupełnie nie o tym...ale taki podział jaki przedstawiasz jest dość sztuczny - jak sklasyfikujesz kogoś kto jest za zakazem aborcji ale homoseksualizm jest mu zupełnie obojętny? albo kogoś kto krzyczy że pedały obrzydliwe są, ale w razie czego aborcja dla dziewczyny czemu nie. albo kogoś kto jest przeciw i temu i temu ale jest do tego seksistowskim bucem, też ma prawidłowy obraz świata? naprawdę poglądy to nie jakieś algorytmy i są trochę bardziej złożone
  Podziękowali 1Coralgol
 • No nauka Kościoła Katolickiego ma najlepsze podejście. A większość prawicowców się z nią zgadza. Jak widać porządek stworzony przez Boga i jego przekazania są idealne.
 • edytowano październik 2017
  Ktoś kto nie uznaje podstawowych prawd i chociażby jedną z nich odrzucił to już po stronie prawdy nie stoi jednak. 
  Wiem, że odbiegłam od tematu wątka ale jak przeczytałam że ten pasek czerwony na tvpinfo jest żenujący to tak jakoś popłynęłam dalej. 
  Edit. Lit.
 •  jak sklasyfikujesz kogoś kto jest za zakazem aborcji ale homoseksualizm jest mu zupełnie obojętny? albo kogoś kto krzyczy że pedały obrzydliwe są, ale w razie czego aborcja dla dziewczyny czemu nie. 
  Ktoś kto nie widzi problemu w homoseksualizmie albo aborcji to prawicowcem nie jest. 
  Podziękowali 1tryk
 • A krzyczenie, że pedały są obrzydliwe też nie uważam za normalne,  obrzydliwe to jest to co robią ze sobą. 
  Podziękowali 2Nika76 Odrobinka
 • Paprotka powiedział(a):

  Na pewno tak właśnie im się wydaje, to akurat pewne :D
  Poza tym świat jest o wiele bardziej złożony niż taki podział prawicowy-lewicowy
  A Tobie jak się wydaje?  Aborcja to kwestia wyboru ? Jeden ma prawo uważać, że to dobre a drugi, że to złe? Decyzja o życiu ludzkim może zależeć od czyjegoś "widzi mi się"? Poruszam kwestię aborcji bo podejście do tego tematu pokazuje najczęściej z kim ma się do czynienia. 
  Naprawdę uważasz, że prawicowiec nie popierający aborcji nie ma racji, że to tylko jemu się tak wydaje?  To nie ma czegoś takiego jak praw
  Podziękowali 2Odrobinka Małgorzata32
 • Jak prawda obiektywna? 
 • A ja tam mam takie doświadczenia z tymi, co tak na sztandarach tymi wartościami prawicowymi machają innym przed nosem [teraz mam na myśli polityków lub działaczy], że im mocniej krzyczą i machają tymi khem...wartościami tym więcej świństw i swinstewek za uszami mają. 
  Rozwody, kochanki, akty homoseksualne,przemoc, usuwanie ciąż, machloje finansowe... do wyboru.
  To ja już wolę ten zgniły lewicjonizm. Przynajmniej świętoszkow nie udają i nie kaznodziejują owieczkom
  Podziękowali 2beatak Paprotka
 • edytowano październik 2017
  Ale ja nie piszę o tych machających sztandarami tylko o tych, którzy nimi żyją, tymi wartościami .  I ewentualnie upadają ale się podnoszą. Są tacy.  To są Ci żyjący nauką Chrystusa.
  Edit.lit. 
 • @Magada, za przeproszeniem, sprowadziłaś dyskusję w tym wątku do absurdu.

  Naprawdę trzeba Ci tłumaczyć, że nie każdy, kto krytykuje pasek w reżimowej telewizji, jest "lewakiem" i popiera aborcję? Walczysz ze swoimi urojeniami, a o tym trudno polemizować. Mogę tylko zachęcić, byś spróbowała wyjrzeć poza ciasne ramy, które sobie nałożyłaś i spróbowała poznać i zrozumieć odmienne postawy. Wtedy dostrzeżesz, że świat nie dzieli się na bogobojną prawicę (oczywiście popierającą Pis) i zdegenerowane feministki.

  I nawet nie wiem, czy warto wspominać o takich rzeczach, ale bierzesz pod uwagę to, że nie tylko Ty jesteś przekonana, że to właśnie Twoje poglądy są słuszne i prawidłowe, ale to działa w drugą stronę też? I Twoi rozmówcy (którzy mogą być osobami o skrajnie odmiennych poglądach) też uważają, że oni mają rację? I ich poglądy też są w jakiś sposób ugruntowane?

  Podziękowali 2kociara beatak
 • kociara powiedział(a):

  To ja już wolę ten zgniły lewicjonizm. Przynajmniej świętoszkow nie udają i nie kaznodziejują owieczkom
  Przecież hipokryci i postępujący niemoralnie ludzie niczym się nie  różnią.  Jedni i drudzy czynią źle.  @kociara a nie wolisz po prostu ludzi prawych ? Tylko z tych dwóch grup ludzi, które wymienilas chcesz wybierać?  Jest trzecia opcja. Stanąć w szeregu z uczniami Chrystusa i żyć zgodnie z Dekalogiem.
 • edytowano październik 2017
  Pasek w TVP Info jest dla mnie żenujący z kilku powodów. Po pierwsze, to jest przejaw naprawdę złej klasy dziennikarstwa. Dobre standardy w tym zawodzie nakazują, by paski ograniczały się jedynie do przekazania jak najbardziej obiektywnych, pozbawionych wartościowania i opiniowania informacji, suchych faktów. Tworzeniem pasków w telewizji zwykle zajmują się bardzo doświadczeni redaktorzy, ponieważ to jest poniekąd "główny przekaz". Często telewizję ogląda się np. przy ściszonym głosie w różnych lokalach lub tylko z doskoku. Informacja na pasku jest więc miejscem jedynie na przywołanie konkretu, nie powinien być on w żaden sposób poddany interpretacji. Np. "Strzelanina w Las Vegas. Zginęło X osób", a nie: "Zwolennicy prawa do posiadania broni doprowadzili do śmierci X osób w Las Vegas", bo w tym drugim przypadku to już pewna teza i interpretacja.

  W jakimś fikuśnym felietonie lub na blogu takie sformułowanie by może tak bardzo nie raziło, na pasku owszem ;)

  Jeśli chodzi o Katalonię i kornika, to dla mnie jest to typowe pomieszanie z poplątaniem, problemy różnej wagi, z różnych sfer, wyrwane z kontekstu i połączone na potrzeby chwilowej narracji. 

  I - chociaż w wielu przypadkach jestem przeciwna lub sceptyczna do tego, co robi UE, to akurat w przypadku puszczy Białowieskiej mam wrażenie, że dba o nasz interes narodowy lepiej, niż nasz rząd. Kilkudziesięcio- czy kilkusetletnie drzewa z puszczy to nasz skarb, cenne dziedzictwo narodowe i uważam, że dbałość o nie powinna stać poza kłótnią polityczną. Nie wierzę w bajkę o korniku drukarzu, drzewa w puszczy są masowo wycinane, drewno się od razu sprzedaje, a kora (w której miał gnieździć się rzekomy kornik) zalega dalej. Nikt nie przejmuje się tym, ile lat mają wycinane drzewa, jakie procedury obowiązują na obszarach chronionych, nikt nie rozmawia z ekspertami, ekologami, ani unijnymi, ani polskimi. Wygląda to trochę jak demonstracja siły i pokazanie, że "mam władzę, mogę wszystko".

  Tak samo np. skandaliczne jest dla mnie prawo pozwalające myśliwym na polowanie na cudzych prywatnych posesjach, bez względu na sprzeciw właściciela.

  O Katalonii napiszę już innym razem, bo to znowu szeroki temat, a już nie mam czasu go rozwinąć.
 • edytowano październik 2017
  @Katarzynamarta - daj spokój, znowu to samo, Lis nam nie leży, to mamy chwalić każdego, kto jest po stronie "dobrej zmiany" bez względu na to, co robi?

  Zupełnie nie kupuję tego, "oni też robili źle, to my jesteśmy usprawiedliwieni" - nie tędy droga.
 • @Coralgol przecież ten pasek dokładnie zawiera suche fakty.  A że pięknie obnaża żałosną rzeczywistość to już nie wina dziennikarza. Jak widać niektórzy nie potrafią przyjąć do wiadomości, że tak właśnie jest i przerzucają winę na dziennikarza. 
 • @Katarzynamarta - bez przesady. Do tej pory to o czym mówię - czyli suchych, informacyjnych pasków było pewnym standardem w większości stacji, choć oczywiście wyjątki się zdarzały. 

  Ok, wybór podawanych faktów zawsze jest czymś subiektywnym i kontrowersyjnym, ale TVP Info zeszła na zupełnie inny poziom w tym konkretnym zakresie.
 • joanna_91 powiedział(a):
  Zawsze "lepsi" są ci, po których od razu widać, kim są niż ci, którzy grają i udają, że są kim innym niż w rzeczywistości ;)
  Ale po co wybierać lepszych. Jest trzecia opcja. 
 • @Katarzynamarta Nie napisałaś, ale jednoznacznie sugerowałaś. 

  Na jaką logikę się powołujesz? Bo prawniczej chyba nie znasz. Prawo do samostanowienia nie jest w prawie międzynarodowym rozumiane jako prawo do secesji. Jak to sobie wyobrażasz, że instytucje unijne wmieszają się w konflikt o niepodległość Katalonii, popierając separatystów wbrew hiszpańskiej konstytucji i doprowadzając do rozpadu państwa członkowskiego? Wyobrażasz sobie, co w takiej sytuacji krzyczeliby prawicowi publicyści w Polsce? "UE doprowadza do rozpadu państwa członkowskiego, czy Śląsk będzie kolejny..."

  Moje serce w dużej mierze w tym sporze leży po stronie katalońskiej (choć nie jest to jednoznaczne), ale uważam, że UE powinna się w tej kwestii zachowywać z dużym wyczuciem. W tej sytuacji przypadki nadużycia siły przez policję powinny być badane - przed instytucjami krajowymi i unijnymi w taki sposób, by nie przesądzać słuszności samej secesji - co wymaga niezwykłych dyplomatycznych akrobacji.
 • @Katarzynamarta wiele rzeczy mnie razi w TVN, ale akurat paski nie, a na pewno nie do tego stopnia.. Oczywiście, nie siedzę 24/h przed telewizorem, więc mogłam coś przegapić.
 • edytowano październik 2017
  Kto miałby wkroczyć i w jaki sposób?
 • Coralgol powiedział(a):

   Mogę tylko zachęcić, byś spróbowała wyjrzeć poza ciasne ramy, które sobie nałożyłaś i spróbowała poznać i zrozumieć odmienne postawy. Wtedy dostrzeżesz, że świat nie dzieli się na bogobojną prawicę (oczywiście popierającą Pis) i zdegenerowane feministki.

  I nawet nie wiem, czy warto wspominać o takich rzeczach, ale bierzesz pod uwagę to, że nie tylko Ty jesteś przekonana, że to właśnie Twoje poglądy są słuszne i prawidłowe, ale to działa w drugą stronę też? I Twoi rozmówcy (którzy mogą być osobami o skrajnie odmiennych poglądach) też uważają, że oni mają rację? I ich poglądy też są w jakiś sposób ugruntowane?

  Ale prawda jest tylko jedna. Sory, że na tapetę znowu biorę aborcję ale dziś "czarny wtorek " niestety sobie panie feministki urządziły . Jak ktoś może mieć rację i domagać się zabicia dziecka nienarodzonego.  Trzeba trzymać się faktów a one są jedne, życie ludzkie zaczyna się od zapłodnienia.  Więc z czym tu dyskutować.  Chyba widać która rację w tym sporze a kto nie.  Tu nie ma miejsca na poglądy.  Życie ludzkie jest święte i wszyscy wiemy kiedy się zaczyna. Czym kierują się feministki to ja nie wiem ale racji mieć nie mogą bo fakty biologicznie są przeciw nim. 
  Podziękowali 1Odrobinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.