Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zadyma w Katalonii

2

Komentarz

• Co to są te ciasne ramy?  Kieruję się dekalogiem.  Przestrzeganie go powoduje, ze ludzie żyją w miłości i nie krzywdzą innych. Co mam poznać i zrozumieć? niemoralne wybory innych? I uznać i usprawiedliwił ich? Nie, nie będę przyklaskiwać złu.  
    Napiszesz jakie Ty masz poglądy na aborcję, eutanazję, homoseksualizm itp. ?
    Podziękowali 2Coralgol Odrobinka
  • Coralgol powiedział(a):

Naprawdę trzeba Ci tłumaczyć, że nie każdy, kto krytykuje pasek w reżimowej telewizji, jest "lewakiem" i popiera aborcję? Walczysz ze swoimi urojeniami, a o tym trudno polemizować. ......
    .....Wtedy dostrzeżesz, że świat nie dzieli się na bogobojną prawicę (oczywiście popierającą Pis) i zdegenerowane feministki.

A na cóż to się jeszcze dzieli? Na niby przeciwników aborcji ale oczywiście są wyjątki od tej zasady bo gwałt bo chore dziecko. Żałosne, prawda? Niewiele się różni ta postawa od tych feministek, prawda?

• ja pierniczę @magada czy ty każdą dyskusję sprowadzisz do aborcji?
    Podziękowali 2Coralgol beatak
  • Na tym przykładzie łatwo deklarują się postawy . A że dzisiaj feministki wspominają ten czarny żałosny protest to dużo przemyslen miałam w temacie. Ale już koncze bo faktycznie może to brzmieć groteskowo a temat bardzo poważny jednak (ta aborcja rzecz jasna) .
  • No właśnie chodzi mi o to, że nie trzeba w ogóle klasyfikować ludzi w żaden sposób na podstawie stosunku do aborcji, chociaż temat niewątpliwie jest ważny.  Dbaj o własne sumienie, oceną innych zajmie się Bóg.  

Dla mnie sprawa aborcji jest bardzo bolesna, bo sama zanim doczekałam się trójki pierwsze dziecko poroniłam, więc ten temat otwiera we mnie bolesne rany. 
    Tym niemniej nie odważyłabym się potępić kobiety, która np. zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, a poród zagrażałby jej zdrowiu (wiem, nie jest to typowa sytuacja). Oczywiście takiego czynu nie pochwalam i chciałabym wierzyć, że zdecydowałabym się mimo wszystko urodzić. Nie mam jednak tego rodzaju traumatycznych doświadczeń, nie czuję się wyższa moralnie i nie chcę oceniać innych.

@Magada dla mnie dużą lekcją pokory była praca w ramach wolontariatu w szpitalach i szkołach w Chinach i Indiach, gdzie musiałam współpracować na co dzień z ludźmi z innych krajów, muzułmanami, ateistami, hinduistami. I wiesz co? Przekonałam się, że Ci ludzie o pozornie światopoglądach zupełnie odmiennych od mojego, są w stanie robić piękne rzeczy, całym sercem angażować się w pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, wkładać w to swój czas i przede wszystkim kierować się dobrem i miłością. Z tego powodu wiem, że warto czasami spojrzeć głębiej, zanim przyczepi się komuś etykietkę i zaszufladkuje.

Podziękowali 1beatak
  • @katarzynamarta ; Ok, masz rację, w pierwszym przykładzie informacja na pasku ewidentnie została zmanipulowana, w drugim stacja przyznała się do winy, więc sytuacja tym bardziej jest jednoznaczna. Nie bronię jakoś szczególnie TVN, po prostu w ostatnim czasie tyle było wpadek ze strony TVP info, że nagromadziło się moje złe wrażenie.

• @Coralgol nie mam prawa nazywać zła złem? Nie mam prawa stawać w obronie nienarodzonego dziecka tylko mam patrzeć na swoj czubek nosa?  Kto tu potępia kobietę dokonującą aborcji czy ocenia osobę ? To jest czyn chyba najbardziej haniebny na świecie. Zbrodnia wołająca o pomstę do nieba. I to dokonywana w majestacie prawa i domagajaca się jeszcze zrozumienia. Mam współczuć kobietom gdy wydają wyrok śmierci na własne dziecko. Sory, ale ja wspolczuje dzieciom ginacym w męczarniach. Dla  tego poczętego dziecka nie robi różnicy z jakiego powodu jest mordowane. 
    I tak, ważne jest kto ma jakie poglądy w tej sprawie.  Ktoś kto popiera aborcję, komu ona nie przeszkadza w sytuacjach ekstremalnych to ktoś kto przykłada do tej zbrodni  poniekąd rękę . jak rozmawiać z osobą , która jest poblazliwa wobec mordowania dzieci nienarodzonych? Wobec pedofilow tez jesteś taka wyrozumiala? 
    Podziękowali 3maliwiju Odrobinka Nika76

Dla mnie sprawa aborcji jest bardzo bolesna, bo sama zanim doczekałam się trójki pierwsze dziecko poroniłam, bolesne rany. 
    Tym niemniej nie odważyłabym się potępić kobiety, która np. zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, a poród zagrażałby jej zdrowiu (wiem, nie jest to typowa sytuacja). Oczywiście takiego czynu nie pochwalam i chciałabym wierzyć, że zdecydowałabym się mimo wszystko urodzić. Nie mam jednak tego rodzaju traumatycznych doświadczeń, nie czuję się wyższa moralnie i nie chcę oceniać innych.

Ale prawo aborcji powinno zakazać.  Wyboru tu nie powinno być żadnego bo nikt nie ma prawa zabić  bezbronnego dziecka. I tu o żadne ocenianie innych nie chodzi.  Nie chowaj się pokornie za stwierdzeniem że nie czujesz się wyższa moralnie.  Bo słabe to jest.  Albo broni się słabszych albo nie.
    Podziękowali 2Odrobinka Nika76

@Magada dla mnie dużą lekcją pokory była praca w ramach wolontariatu w szpitalach i szkołach w Chinach i Indiach, gdzie musiałam współpracować na co dzień z ludźmi z innych krajów, muzułmanami, ateistami, hinduistami. I wiesz co? Przekonałam się, że Ci ludzie o pozornie światopoglądach zupełnie odmiennych od mojego, są w stanie robić piękne rzeczy, całym sercem angażować się w pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, wkładać w to swój czas i przede wszystkim kierować się dobrem i miłością. Z tego powodu wiem, że warto czasami spojrzeć głębiej, zanim przyczepi się komuś etykietkę i zaszufladkuje.
    Ale to jest oczywiste, że różny można mieć światopogląd.  Tu chodzi o kwestie kluczowe.  To co z tego, że ktoś robi coś bardzo dobrego jeśli jednocześnie popełnia albo popiera zdrodnię. Nie piję tutaj do wspomnianych przez Ciebie ludzi. 
  • Nikt nie mówi o nienazywaniu zła złem.  Wydaje mi się, ze wyrazilam się dosc precyzyjnie. Dalsze nakrecanie się w tej dyskusji uwazam za bezcelowe.
  • Sory Coralgol ale dla mnie to ty lejesz wodę i boisz się napisać swoich poglądów. 
  • edytowano październik 2017
    "Wiele razy powtarzałam – i jestem tego pewna – że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?" - to są słowa św. Matki Teresy z Kalkuty.  Jakże proste i jakie prawdziwe.  

• @magada ale w obiadowym nie będziesz już pisać o aborcji?
    Sprowadzasz poważny problem do absurdu.
    Podziękowali 1MamaKredka
  • Nie, nie będę.  Ale absurdu nie widzę.  Zbyt poważny problem i zbytnie  poblażanie raczej widzę.  Znieczulicę coraz większą niestety obserwuję. 
  • I przyszłaś z tym na to forum?
    Nie , nie przyszlam z tym. Ot po prostu  tak wyszło,  że go poruszylam. Jakiś to problem dla Ciebie? 
  • http://szczesliwavii.blogspot.com/2017/10/dlaczego-matka-i-katoliczka-popiera.html

@magada - może to Ci coś rozjaśni. dla mnie przedstawiona tu argumentacja jest sensowna i do zaakceptowania.
    na tym kończę ten offtop dotyczący aborcji, tak że jeśli masz jakieś uwagi do tego wpisu to może napisz je bezpośrednio autorce pod notką na blogu...
  • Super katoliczka, która ma w dupie nauczanie Kościoła i wspiera jego przeciwników. Obawiam się, że jest to zwyczajna prowokacja.
  • Jakże Żałosne jest to co napisała ta pani z bloga. Tak jakby zakaz aborcji był wynikiem wiary a nie faktów.  Podejście do życia nienarodzonego to sprawdzian z czlowieczenstwa niezależny od wiary.
    Podziękowali 1Nika76
    @Paprotka sobie rozjasnij w głowie.  A nie takie zalosne wypociny mi podsuwasz. 
  • Skoro ty akceptujesz jej argumenty to Tobie odpiszę bo ja na takie gówniane blogi nie wchodzą. Postanowiłam dołączyć do ludzi na tym forum bo większość z tego co podczytałam jest NORMALNA. Są wyjątki mocno pogubione jak Ty .
  • Piszesz , że jej argumentacja jest logiczna ????? Gdzie logika u niej? Ona pisze, ze kobieta musi chodzić 9 m-cy w ciąży z chorym dzieckiem które umrze po porodzie i że  to krzywda że nie można dokonać aborcji. Przecież Aborcja=morderstwo.  Aborcja kończy się śmiercią dla dziecka. To nie lepiej żeby samo dziecko umarlo niż je zabijać? 
  • @Paprotka Poczytaj wypowiedzi św. JP II, św.  Matki Teresy z Kalkuty, papieża Benedykta o aborcji - to są autorytety. Przestrzegaj nauki Kościoła to zacznie Ci się przejaśniać w wielu sprawach.
  • A moze warto by wydzielić temat o aborcji z tego watku lub założyć nowy?
    Podziękowali 1stephanos
  • O stąd Cię zapamietalam i stąd pytanie kociara powiedział(a):
    A ja tam mam takie doświadczenia z tymi, co tak na sztandarach tymi wartościami prawicowymi machają innym przed nosem [teraz mam na myśli polityków lub działaczy], że im mocniej krzyczą i machają tymi khem...wartościami tym więcej świństw i swinstewek za uszami mają. 
    Rozwody, kochanki, akty homoseksualne,przemoc, usuwanie ciąż, machloje finansowe... do wyboru.
    To ja już wolę ten zgniły lewicjonizm. Przynajmniej świętoszkow nie udają i nie kaznodziejują owieczkom

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.