Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Film "Proroctwo"

Ktoś już widział?



Podziękowali 1Pipijo

Komentarz

  • Czytałam dzis artykuł na temat tego filmu, zaciekawil mnie. Jak nie zapomnę,  to obejrzę.
  • Oglądałem w piątek wieczorem - głowa mi się kiwała :smile:  Nie, nie - nie z nudów, ze zmęczenia, ale zobaczyłem do końca. Zaciekawił mnie, spodobał mi się, choć mam mieszane uczucia do teorii mesjanistycznej roli Polski w świecie. Warto obejrzeć chociażby ze względu na wypowiedzi o. Augustyna Pelanowskiego i zobaczyć jego "umęczone" (w pozytywnym znaczeniu) Pismo Święte. Dla mnie jego postać była w tym filmie, jakby to ująć... magnetyczna. Na duchu podnosiły wypowiedzi o. Bashobory dot. rodziny a ostatnia scena z ojcem Enrique Porcu, który zwrócił się wprost do widza spojrzeniem pełnym Bożej dobroci na długo zapada w pamięć.
    Po obejrzeniu tego filmu utwierdziłem się w przekonaniu jak ważna jest moja rola - jako ojca - w wychowaniu dzieci i jaką wartością jest rodzina. Siostra Łucja niejednokrotnie podkreślała że ostateczna walka między dobrem a złem rozegra się w rodzinie i o rodzinę. Wierzę jej.
  • Dla mnie piękna taka jedność,harmonia,jeden Duch. Jedno wypowiedź zgrana z drugą,jedna z drugiej wypływa.
    Oni to nagrywali w różnym czasie,różnych miejscach i inni nie wiedzieli co mówili tamci a tak jakby mówili to samo :smile: 
    Fajnie zrobiony film. Daje nadzieję :smile: 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano październik 2017
    Edit.moja ślepota
  • Na górze :smiley:  albo wejdź na www.proroctwo.com.pl
  • jest także  ks Dominik Chmielewski  charyzmatyk z Ugandy   bashobora  ks glass i Wincenty Łaszewski  i mam ksiazki  ojca Pelanowskiego wyrwani z niewoli  i tam pisze o skutkach  grzechu przedślubnego    
  • Nie obejrzałam.
    Chcę obejrzec z rodziną.
  • edytowano październik 2017
    @TecumSeh jestem ostrożny w takim bezkrytycznym podejściu. Dlaczego? Boję się trochę takiej mieszanki pychy i nacjonalizmu. Ogólnie jestem przeciwko robieniu z tego ideologii (vide przykład ks. Natanek i Grzechynia). Ta iskra różnie jest interepretowana, niektórzy że to Miłosierdzie, inni że był nią JPII, na filmie - jeśli dobrze zrozumiałem - że w naszym społeczeństwie nastąpi jakiś swoisty duchowy "coming out". Może to być dla niektórych osób pożywką do samouwielbienia i duchowego lenistwa.

  • A tak w ogóle to cześć @TecumSeh :-)
  • @Tecumseh - cieszę się, że spotykam tu osoby które myślą podobnie jak ja.
  • Dziękuję, będę oglądać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.