Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś Sylwester czyli one nie śpią

edytowano listopad 2017 w Ogólna
Podobnie jak wczoraj przedwczoraj 3 dni temu 4 dni temu przez ostatni tydzień dwa tygodnie miesiąc dwa miesiące codziennie od kilku miesięcy. Jak to zakończyć? 

Komentarz

  • Od 20 lat mam codziennie Sylwestra.... u boku.
    jestem wdzięczna każdego dnia za kolejny sylwestrowy dzien ;) 
    Podziękowali 1Katia
  • Bo mnie normalnie zaraz szlag trafi. Co się robi żeby dzieci i matka szły spać. Wiek 16, 13, 11, 9.
  • Idź spać. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :-) 
  • Ooo... już tylko 16 latek został nie wytrzymał do nowego roku młodsi... ale jeszcze gadają. Dodam że nie pomagają żadne kary ani nic.
  • kika0 powiedział(a):
    Idź spać. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :-) 
    W tygodniu czasem tak robię... Ale sobota. Poza tym jak masz do 24.00 dzieci na głowie to chciałbyś jednak mieć chwilę dla siebie.
    Podziękowali 1Rejczel
  • I nas po mamie przejmują. Niedługo dojdą to 2.00 czyli jak się Mama kładzie. Chociaż wczoraj tzn. dziś właściwie poszła o 6.00. Dobra. Czekajcie.Ide im zrobić nalot. 
  • Trzeba budzić o 4.00... ;)
    Podziękowali 1E.milia
  • Moze stopniowo przesuwac moment pojscia do lozka?
    Moi w tyg o 20 maja byc w lozkach, ale w wakacje starsze to i do 23 czasem po podworku biegaly, bo mialy rodzenstwo cioteczne do zabawy. Ale jak jest szkola, to nie ma zmiluj, jak o 20 (czasem z poslizgiem) nie poloza sie, to rano problem ze wstaniem.
  • wczoraj znowu to samo i przedwczoraj
  • Też jestem ciekawa. Moi to niespełna trzylatek i sześciolatek. Chodzą spać o 22, wstają o 7. W dzień drzemki nie mają.
  • to ja mam dobrze.dwulatek idzie spać o 19 a 5latka i 7latek najpóźniej 21.
  • Moje w wieku 4, 6,8,10 o godz 21 już śpią 
    Czasem 10latek chce być duży i chce obejrzeć mecz z tatą o późnej godzinie i zasypia na sofie 
  • A ja mam jeszcze lepiej. :D ;)
    Trzylatka i pięciolatka - 19.30 cisza nocna (choć do 20.00 gadają w łóżkach).
    Dziewięciolatki i dwunastolatka - 21.30.
    Starsze - ok. 22.30. Tu już jest różnie, ale generalnie od 22.00 mają się nie pokazywać mi na oczy i siedzieć w swoich pokojach w piżamach, gotowe do snu.
    Podziękowali 1malagala
  • Cisza nocna to u nas zawsze świętość. Dzieci wiedzą, że po określonej godzinie
    mamusia i tatuś robią się wyjątkowo niemili, dlatego lepiej ich nie prowokować ;).
    Podziękowali 2asiao Aneczka08
  • Prayboy ma chyba starsze dzieci. 
    Ja mam maluchy, a widzę po nich, że już nie jest tak łatwo ich szybko i razem położyć spać. 6,5 latka już może znacznie dłużej czuwać wieczorem niż 3,5 latek i 1,5 roczniak, choć najmłodszy czasem sypia w dzień. 

    Myślę, że z jeszcze starszymi jest jeszcze trudniej, to już nie jest etap - myjemy ząbki,.paciorek, rytuał i dziecko śpi. Nastolatka już nie zmusisz do zaśnięcia... Ja bym próbowała może ich zmęczyć w dzień mocniej, ale to nie musi działać na każde dziecko ;)
  • Z nastolatkami też różnie bywa, Z. odpada wcześniej niż Kajtek!
    Podziękowali 2Dorotak Natalia
  • Prayboy powiedział(a):
    Wiek 16, 13, 11, 9.
    Wiecie ale sytuacja z maluchami jest nieco inna niż  z nastolatkami a takie ma Prayboy.
  • Moje starsze mają 16, 15, 12 i 10, a po 22 mogą "szeleścić" tylko w wyjątkowych sytuacjach.
  • U nas się teraz dosyć zrownali i od całej piątki schodze o 20 z grozbami na ustach... Żeby nie ważyłi się wołać zwłaszcza dziewczyny. Dla tosi to jest trochę późno od 18.30juz ma zjazd i łatwo o awanturę... Ale chęci kłaść się nie ma, sama tym bardziej. Był wyznaczony deadline 19.30 dla dziewczyn ale do radio Maryja teraz muszą wydzwaniac koniecznie stąd 20..za to chłopaki później chodzily-mleko miały o 20.30a teraz ładnie piją nawet przed 20 i mamy wieczory dla siebie.. To nie było w połowie tak fajne z jedną ani z dwoma jak teraz :-) 
  • Dorotak powiedział(a):

    Ja mam maluchy, a widzę po nich, że już nie jest tak łatwo ich szybko i razem położyć spać. 6,5 latka już może znacznie dłużej czuwać wieczorem niż 3,5 latek i 1,5 roczniak, choć najmłodszy czasem sypia w dzień. 
    Ej, @Dorotak, nie zgubiłaś jednego dziecka? Czy ta cała akcja ostatnio to była tylko wirtualna kreacja? ;)
    Podziękowali 3Dorotak MAFJa AleksandraB
  • matuleczka powiedział(a):
    A w jakim wieku są te dzieci co o 20 są w łóżkach? 
    9, 7, 4,5, 3 i 9 mies. Wszystkie o 20 leza, jak starsze nie moga spac, to moga poczytac, ale ma byc cisza. Wstaja ok 6.30 oprocz najmlodszego, bo on nie musi. Drzemke w dzien ma tylko 3 latka, ale tez tylko jesli zasnie.
    Sa dni, ze swiruja i nie chca spac, bo... rozne czynniki na to wplywaja, ale i tak maja byc w lozkach.
  • Pewnie, ze ze starszymi dziecmi trudniej, ale jesli sie chce cos zmienic, to i przy starszych trzeba cos zrobic. Znam maluchy co spac nie chca, a znam nastolatki, ktore lubia spac. 
    Moja 3 latka jak chce spac to zasypia tam gdzie jest, ale 7 latka od malego musiala miec odpowiednie warunki, ale tez w dzien przestala spac jak miala 1,5 roku.
  • @Bambidu o usypianiu całej czwórki jednoczesnie napiszę dziś wieczorem :D a w przyszłym tyg pewnie o usypianiu 1 vs 4 jak już P.do pracy wróci :D 
  • edytowano listopad 2017
    Nie no, ok. Tylko wiek i płeć najmłodszego dziecia mi się nie zgadzały. ;)
  • Oj tam, czepiasz się. Hormony ciążowe jeszcze krążą we krwi. I na pewno nie przyznam się, że do i o M.mowie sumiennie w rodzaju męskim... Wcale się nie przyznam :P 

    Już zostanie chyba na długo 'Jó... Gosią' :D 
  • @Dorotak normalka. Ja do najmlodszego dosc dlugo mowilam "nie placz coreczko", jak wariatka jakas  :D
  • Ja do córek mówię synu i chłopie, a do synów Womamikajózku. ;) Choć czasem od razu trafiam z imieniem. :)
    Podziękowali 2PonuraKura Milamama
  • Badź kupić czy wynająć pracownię z aneksem sypialnym.
  • mamuma powiedział(a):
    matuleczka powiedział(a):
    A w jakim wieku są te dzieci co o 20 są w łóżkach? 
    9, 7, 4,5, 3 i 9 mies. Wszystkie o 20 leza, jak starsze nie moga spac, to moga poczytac, ale ma byc cisza. Wstaja ok 6.30 oprocz najmlodszego, bo on nie musi. Drzemke w dzien ma tylko 3 latka, ale tez tylko jesli zasnie.
    Sa dni, ze swiruja i nie chca spac, bo... rozne czynniki na to wplywaja, ale i tak maja byc w lozkach.
    u nas tak samo 9, 8 i 7 - do 21ej zwykle wszyscy śpią, a bywa, że i o 20.30.
    Podziękowali 1asiao
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.