Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auto godne polecenia

1235711

Komentarz

  • Elunia powiedział(a):
    No w końcu nie pojechaliśmy. Corsę ma moja mama i faktycznie ok., a focusy strasnie rdzewieją i dużo palą. Podobno któreś roczniki były z ruskiej blachy.

    Kurde co można za takie grosiki kupić? A muszę koniecznie bo się uduszę bez samochodu.
    Dzis widziałam punto i matiza z 2002 r jedno nawet z gazem;) i za 2-3 tyś
    A i jeszczr seicentno ale.bez drzwi
  • Hania powiedział(a):
    (...) Tylko diesla nie bierz.
    Diesle władza będzie prześladować, hybryda lepsza.
    Podziękowali 1ewaklara
  • edytowano marzec 2018
    `
  • Takie stare autko to najlepiej od emeryta kupić. Oni bardzo dbają i mało jeżdżą.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Zajeżdżone też niedobrze.
  • @Elunia skoda felicia polecam. Cudowne, tanie niepsujące się auto :smile: mało pali. Nie ma wspomagania, ale lekko się jeździ. Co jakiś czas trafiają się sztuki od emerytów, garażowane z mały przebiegiem. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Jeździliśmy z mężem dwoma feliciami. Mąż śliczną zadbaną od właśnie emeryta, a ja zajeżdżoną pofirmową i suma summarum obie dawały radę. Do dziś trochę żałujemy że tą pierwszą sprzedaliśmy...
  • No właśnie skoda albo opel albo golf;) tego szukamy
  • Boszsssz vw chcialam napisać;) a tu mi od razu golf wskoczyl;) 

    Fiat tez moze byc;) w ostatecznosci
  • edytowano marzec 2018
    Felicia miodzio. Jeździłem trzy lata. 75 000 km. 7l lpg na 100 km.
    Podziękowali 1Agnieszka88
  • Jezdzilam Felką na gaz prawie 10 lat. Wspominam z lezka w oku :) Bez wspomagania, troche sie czlowiek okrecil kolkiem. Z plusow - w srodku jest naprawde duzo przestrzeni, wygodna kanapa dla pasazerow, duzo miejsca na nogi. Z minusow: uwaga na tylna klape. Felki maja problem z korozja tylnej klapy, prawie kazdy egzemplarz. Ale to jest nic.
    Podziękowali 1Agnieszka88
  • Toyota corolla kombi
    Cudownie jezdzila, nic sie nie psula, do bagaznika i wolu by sie zmiescilo.
    Z zalem musielismy sprzedac przy dziecieciu nr 4
  • Ma byc male i tanie 
    Więc nie toyota i nie kombi;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Toyota byla propozycją dla @jukaa . Dla Ciebie punciak albo panda :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Toyotę w benzynie 1,6 silnik widziałam u nas za 22 tyś , 7 osobową;) to jakbys jakies synowe chciala wozic
  • My byliśmy zadowoleni z Pandy. Dość wysoko się siedzi, kawałeczek bagażnika jest, niewiele nam palił i naprawy mieliśmy tak naprawdę tylko wynikające z eksploatacji, a części niedrogie.
    Podziękowali 1Monira
  • edytowano marzec 2018
    jukaa powiedział(a):
    Chyba się rozstanę z moim autem, nie polubiliśmy się.
    Wobec czego, pytanie mam o auto idealne - 5 osobowe ale trochę większych gabarytów, koniecznie wygodne, niekoniecznie naszpikowane elektroniką, mało awaryjne a jeśli już to z tanimi częściami, ok 10 letnie. Co polecacie?
    Prius 2004. Najwyżej wymień baterię, to nie jest już taka droga impreza (chyba).

     uJa powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    No w końcu nie pojechaliśmy. Corsę ma moja mama i faktycznie ok., a focusy strasnie rdzewieją i dużo palą. Podobno któreś roczniki były z ruskiej blachy.

    Kurde co można za takie grosiki kupić? A muszę koniecznie bo się uduszę bez samochodu.
    Dzis widziałam punto i matiza z 2002 r jedno nawet z gazem;) i za 2-3 tyś
    A i jeszczr seicentno ale.bez drzwi


  • Elunia powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    aha, czyli chyba w sumie zależy od egzemplarza. toyoty rzeczywiście maja opinie mało awaryjnych, ale taki dziadek 10 letni, to nie wiem czy jakikolwiek będzie beznaprawowy ;)
    co ty wiesz o dziadkach :D

    Kiedyś robili lepsze auta :'( , Toyota też.
  • Pamiętacie, że na https://historiapojazdu.gov.pl/ można sprawdzać auta zza granicy?
    VIN, num. rejestracyjny i data pierwszej rejestracji - potrzebne.
  • Nie lubię zaśmiecać forum, dlatego zadaję pytanie tutaj. Czy ktoś orientuje się wie o opłacie recyklingowej za samochód? Gdzieś obiło mi się o uszy, że można uzyskać jej zwrot, w internecie niczego nie znalazłam, ale może ktoś zna problem od strony praktycznej?
  • Ewasz powiedział(a):
    Nie lubię zaśmiecać forum, dlatego zadaję pytanie tutaj. Czy ktoś orientuje się wie o opłacie recyklingowej za samochód? Gdzieś obiło mi się o uszy, że można uzyskać jej zwrot, w internecie niczego nie znalazłam, ale może ktoś zna problem od strony praktycznej?
    Zwyczajnie zlomujesz ,dostajesz kwitek o złomowaniu.Potem oni ważą i oddają kasę jak za złom.
    Wyrejestrowujesz.

    Podziękowali 1NC500
  • To wiem, ale rejestrując samochód w Polsce pierwszy raz musiałam zapłacić 500 opłaty recyklingowej na Fundusz Ochrony Środowiska, a odbiło mi się o uszy, że można wystąpić o zwrot tejże. Dlatego pytam.
  • Pojazdy wprowadzone na teren kraju po 1 stycznia 2016 r.

    Pojazdy wprowadzone do Polski po dniu 1 stycznia br. nie są objęte koniecznością uiszczania opłaty recyklingowej (wskutek jej zniesienia).

    Wyjaśnienia Ministerstwa Środowiska dotyczące wybranych aspektów funkcjonowania przepisów obowiązujących od 2016 r.:https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/recykling-pojazdow/oplata-recyklingowa/



    Podziękowali 1Ewasz
  • Ha, wracam do moich dylematow. Teraz w innej wersji oczywiście. Rozpatruje poważnie kie sonic, hyundai cona lub renault megane. Z salonu w podstawowej wersji. Szacxuje ze w przypadku kia uwine sie w 52000, cona dojdzie do 60000. Megane wezmę tez za jakieś 50 z groszem. Ktoś cos? Jakieś przemyślenia? Kona jechałam, jedzie sie super, za to renault captur czyli ten sam segment jechał znacznie słabiej. Kia mam zamiar pojeździć jutro. Meganka jeździ sie wspaniale ale tu moge nie byc obiektywna bo mam meganke ale ma powazna wadę, bardzo małe okienka, szczególnie przednia szyba jest malutka.
  • Dopuszczam tez zakup używanego w budezcie 45000. 
  • A samocjody coraz tansze a kia i hyundai daja 8% dla nauczycieli na wstępie.
    Podziękowali 1malagala
  • Meganka nowa jest slaba. Ma strasznie malutkie okna i siedzi sie jak w dzupli. Na razie ajblizej mi do hyundaia i30
    Podziękowali 1Ewasz
  • BEA Ty masz auto do sprzedania znów? 
  • Rocznik weź napisz.. My od września w 8, w7 się cm ie mieści y poza tym zepsuł się tak że Juz nie chcemy naprawiać tylko taniej sprzedać. Jak ktoś chce Sharana z walnietym zaworem skrzyni biegów, poza tym wychuchany dosyć  to proszę się zgłaszać... 
  • Ok. 3tysie... Skrzynie biegów wymienić albo ten zawór naprawiać... To jest automat.. Pisz do M ja pisałam by zapytać czy Ty to Ty :-) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.