Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1111214161755

Komentarz

• Tokio -biografia  :) 
  • Po dwóch dniach lektury skończyłam polecaną Panią Einstein. Świetnie się czytało. Polecam gorąco  choć emocje negatywne do Pana Einsteina zostają, hehe. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Gloria powiedział(a):
    Po dwóch dniach lektury skończyłam polecaną Panią Einstein. Świetnie się czytało. Polecam gorąco  choć emocje negatywne do Pana Einsteina zostają, hehe. 
    Tylko pamiętaj że to sfabularyzowana książka w sensie interpretacja autorki
    "Zakochany Einstein " jest już mniej fabularyzowany
    Ale i tak czytając obie książki a zaczynając od Pani Einstein pozostaje niechęć do pana Einsteina..

Całkiem inaczej opisane jest małżeństwo dwojga wybitnych naukowców, Curie  :) .

Jak jednak wiele zależy od osobowości człowieka w związku.
    Dwa małżeństwa , czworo wybitnych ludzi a jakie różne efekty.

Pani Einstein czyta się świetnie. wciąga .
  • edytowano lipiec 2018
    @AgaMaria - kocham Sienkiewicza. Muszę do niego wrócić.  B)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Właśnie zaczęłam czytać "System" Tom Rob Smitha. Wstrząsająca lektura 
    Podziękowali 1jukaa
  • Skonczylam czytać "Niewidzialna korona"Elżbiety Cherezinskiej i zaczynam "Płomienna korona " tej autorki. Obie historyczne . Cieka
    Podziękowali 3Monika73 madzikg jukaa
  • Ciekawa lektura
  • Ciekawe, ale zbereźne. A szkoda, bo autorka ma taki fajny styl i tworzy niezapomniany portret epoki, że aż by się chciało młodzieży dać do czytania, ale zbyt wiele jest tu scen 18+ :(
    Podziękowali 1Barbasia
  • Kiedyś czytałam książkę o M. Skłodowskiej - Curie i nie polubiłam jej. Autor(-ka?) raczej był  obiektywny, po prostu fakty z jej życia i jej wybory mnie rozczarowały.
    Ciekawie jest poczytać o życiu ludzi tzw wielkich czy wybitnych, których się generalnie gloryfikuje.
    Mnie zawsze bardziej interesuje człowiek niż osiągnięcia 
  • matka6 powiedział(a):
    "Simona .Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" Anny Kamieńskiej 
    Dla mnie wspaniała. Uwielbiam jej podejście do przyrody.
  • @Malgorzata- tak, jestem świadoma, że Pani Einstein jest fabularyzowana, ale jedna ta niechęć do gościa bez ...pozostaje.
    Ale czyta się świetnie. O to może sięgnę jeszcze po Zakochanego Einsteina.

Co do Marii Curie czytałam również Jej biografię pisaną przez Ewę, córkę. Również tu polecaną.
    Rzeczywiście inny świat, pełen szacunku wzajemnego, zrozumienia, prawdziwej miłości.
    Przy takim mężu Maria miała rzeczywiście szansę na to, by w pełni wykorzystać swoje dary...I tez świetnie mi się ją czytało.
    Człowiekowi motywacja do nauki wzrasta:)

Teraz zabieram się za Córy Wawelu. Ciekawam..

• @Gloria  Zakochany Einstein jest jednak obirktywniejszy bo to biografia 

No i jednak w świecie nauki niewielu znajomych Alberta E wiedziało że miał dwóch synów  ( i córkę , przed slubem , nie wiadomo co się z nią stało , ślad się urywa ) 
  • Przeczytałam właśnie książkę Zbigniewa M. Nowaka "Szczygieł". To oparta na faktach historia chłopaka, który złamał kręgosłup skacząc do wody. Powieść napisał, a właściwie podyktował mężczyzna całkowicie sparaliżowany. Styl jest nieco patetyczny, opisy dość drobiazgowe, ale czyta się bardzo dobrze. Uczy dystansu do siebie i swoich problemów, pokazuje wole walki, a przede wszystkim miłość i troskę rodziny, która jest najważniejszym wsparciem dla niepełnosprawnego. Naprawdę polecam.
  • "Podróż Katii" Fabrizio Silei
  • edytowano sierpień 2018
    Cherezinska wciągnęła mnie mocno. Przeczytałam wszystko (procz tych skandynawskich historii): Hardą i Królową oraz trylogię koron. Ciekawa była też  "Gra w kosci" - o rodzącym się królestwie polskim za Chrobrego. Średnio podobał mi się  "Legion".
    Zarzut o epatowanie seksualnością słuszny, bo szkoda nie dawać tych książek młodzieży - bo to jedne z niewielu CIEKAWYCH książek historycznyvh. Szerokie grono konsultantów - od ubioru, zielarstwa czy kuchni średniowiecznej po uzbrojenie - pozwala autorce na ubogacenie treści ciekawymi szczegółami.
    Jednak mania wkładania scenek erotycznych wszędzie wygląda na kompleksy albo jakby musiała się wpisać w jakąś "poprawność" wdpolczednej powiesci. Trochę szkoda.
    Podziękowali 3Gosia5 Monika73 Laf2011
  • @Lila , podpisuję się pod tym, co napisałaś z małym wyjątkiem. Legion to moja ulubiona książka Cherezińskiej. Jeszcze wciągnął mnie Turniej cieni.
    Podziękowali 1Lila
  • A ja niedawno skończyłam polecane tutaj Pani Einstein i Skafander i motyl.
  • edytowano sierpień 2018
    " A ja żem jej powiedziała" K. Nosowskiej z przyjemnością, że można mieć taki talent do patrzenia na życie z dystansem, pisania z dystansem ....

• A równolegle czytam "Czwarty wizjoner z Fatimy" . Dobrze przypomnieć sobie to objawienie
  • Zaczęłam czytać biografię "Kolumba" Emila Marata.Treść bardzo interesująca ,ale nieco męczy mnie styl.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Dobraczyńskiego czytam. I mam z tego taką prostą przyjemność.
  • Tymczasem "Cień Ojca" i "Święty miecz".
  • matka6 powiedział(a):
    " A ja żem jej powiedziała" K. Nosowskiej z przyjemnością, że można mieć taki talent do patrzenia na życie z dystansem, pisania z dystansem ....

Kaśka poetka. Zbierać lajki do koszyczka waginy mnie rozłożyło. Nawet M czyta.
  • Mazel tow.

• Monika- i jak ci się  podoba ? Zabieram tę książkę (między innymi ) na wakacje .
  • Wciąga, ciekawa jest. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Czy ktoś z Was może mi podać tytuł książki/ książek o marii Skłodowskiej i jej mezu? Coś w stylu pani Einstein i zakochany Einstein? 
  • Upne sobie 
  • Ja czytałam swego czasu książkę Ewy Curie , córki, ," Maria Skłodowska Curie. Biografia

Chyba taki tytuł 
    Podziękowali 1blaekie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.