Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1151618202149

Komentarz

  • Monika  to zapewne kwestia przyzwyczajenia.. Ja jestem ogromnie uzależniona od książek w wydaniu analogowym :) 
    Podziękowali 3Aniuszka Basja madzikg
  • Ale kto wie. Może i do czytnika się przekonam .. 
  • hi hi @MonikaN... mamy 2 łazienki, używamy Jelenia w płynie, zapas 5L jest w większej lazience, kiedyś zdumiona odkryłam że mam w spiżarni d9datkowy 5l baniak. Tak przykładowo.

    Książki papierowe pożyczam. Ostatnio te o Francuzkach z niegrymaszacymi.
    A dzieciom no nie dam czytników, młodsze 5 i 2l muszą pokochać książki ogólnie... wtedy się pomyśli. Jesteśmy w 2 bibliotekach. Finansowo lżej. Co lepsze kupuje i tak. Zwłaszcza do nauki czytania. Ale coraz mniej  czytamy więcej :) Dzieki za rady :)
  • A ja kupiłam ostatnio w Polsce 70 kostek mydła po 1zł. Zawsze to taniej niż tu. Mam tez półroczny zapas kostek do zmywarki firmy tesco value czy inny market super cena, ale to dlatego, ze u nas dostępne sa tylko produkty z wyższej półki. 
    Jakoś mi to domu nie zagraca. 

    Książek mamy dużo, ale regal na cala sciane pozwala je zgromadzić w jednym miejscu. Dzieciom kupuje cale serie, a to zajmuje sporo miejsca.

  • Monika73 powiedział(a):
    Monika  to zapewne kwestia przyzwyczajenia.. Ja jestem ogromnie uzależniona od książek w wydaniu analogowym :) 
    Też lubię i lubiłam, nie przeszkodziło mi to polubić czytnika 
  • Elunia powiedział(a):
    Czytnik jest spoko, ale teraz biblio super zaopatrzone. Po co kupować? Na Legimi bardzo ograniczony wybór. Czytnik na wyjazdy i przejazdy extra, ale stacjonarne książka też ok. A w czytniku można powiększyć litery. Dla maluchów jednak tylko papier i obrazki :smile: 
    Niektórzy nie mają chwilowo dostępu do bibliotek :), to kupują

    Jak mieli dostęp, to bywali raz w tygodniu w swojej, raz w dziecięcej. Zamawiali różne pozycje. 

    Jedynie w bibliotece  pamiętam, że było słabo z książkami religijnymi, nowości nie istniały w temacie. 
  • U mnie teraz Szpieg Suworowa całkiem ciekawie się zaczyna
  • książki religijne fajnie mieć swoje i pożyczać koleżankom :) 
  • Joannna powiedział(a):
    książki religijne fajnie mieć swoje i pożyczać koleżankom :) 
    To prawda :) 
  • edytowano marzec 2019
    @Agmar mnie się wydaje,że Suworow generalnie ciekawie pisze :-) 
    my wczoraj byliśmy na Poznańskich Targach Książki :-) fajnie bo kupiłam parę książek dla dzieci np Afryka Kazika. Szkoda, że tak mało było tytułów dla dorosłych (trochę kryminałów, troche historycznych). Sobie kupiłam "Dumę i uprzedzenie" po angielsku :-) 
    Podziękowali 2Monika73 Agmar
  • @monia3 haaa wspaniale, mam ofiarę!!! Właśnie czytam po kolei wszystkie powieści Austen w oryginale i nie mam z kim o tym pogadać ;)

    Bierz się szybko za lekturę i zamelduj, jak skończysz, powymieniamy się wrażeniami  ;)

    O ile masz ochotę ofkors :)
    Podziękowali 1monia3
  • pustynny_wiatr powiedział(a):
    @monia3 haaa wspaniale, mam ofiarę!!! Właśnie czytam po kolei wszystkie powieści Austen w oryginale i nie mam z kim o tym pogadać ;)

    Bierz się szybko za lekturę i zamelduj, jak skończysz, powymieniamy się wrażeniami  ;)

    O ile masz ochotę ofkors :)
    Ja też mogę, bo bardzo lubię Jane Austen!
    Podziękowali 2pustynny_wiatr monia3
  • O, super! Poczekamy aż @monia3 połknie tomiszcze? :)

    Podziękowali 1monia3
  •  Z wielką chęcią :-) dajcie mi tylko chwilkę :-) narazie moge podyskutować o "the hound of the baskervilles" A. C.Doyle :-) 
  • Niewyjaśnione okoliczności.

    Polecam
  • @monia3 czytałam, ale wieki temu, i pamiętam raczej mgliście, niestety.

    Dobra, skończyłam „Mansfield Park”, a wcześniej „Pride and Prejudice” i „Emmę”. @beatak co polecasz w dalszej kolejności tej autorki?
    „Sense and Sensibility”, „Northanger Abbey”, „Persuasion”, „Lady Susan” – to mi zostało, od czego byś zaczęła?
    I nieco z innej beczki... jesteście w stanie oglądać ekranizacje powieści, które Wam się podabały? Ja nie, czego czasem żałuję, ale tylko czasem i tylko trochę.

    Podziękowali 1monia3
  • "Jak rozpalić ognisko czyli rzecz i o drewnie, podpałce i ogniu"
    "Miłość i szacunek w rodzinie"
    Słowo na każdy dzień - Ewangelia 2019

    wszystkie trzy jednocześnie wieczorami
  • edytowano marzec 2019
    pustynny_wiatr powiedział(a):
    @monia3 czytałam, ale wieki temu, i pamiętam raczej mgliście, niestety.

    Dobra, skończyłam „Mansfield Park”, a wcześniej „Pride and Prejudice” i „Emmę”. @beatak co polecasz w dalszej kolejności tej autorki?
    „Sense and Sensibility”, „Northanger Abbey”, „Persuasion”, „Lady Susan” – to mi zostało, od czego byś zaczęła?
    I nieco z innej beczki... jesteście w stanie oglądać ekranizacje powieści, które Wam się podabały? Ja nie, czego czasem żałuję, ale tylko czasem i tylko trochę.


    ogladam, ale po przeczytaniu ksiazki - i szczerze najczesciej nie podoba mi sie np Sherlock Holmes - no nie trafilam na taka ekranizacje, ktora by mnie zadowolila

    Zdarzaja sie wyjatki np. Poirot ( D.Suchet - no dla mnie rewelacja)
    Podziękowali 2Monika73 pustynny_wiatr
  • też mam tę Ewangelię 2019 :)
  • Sense and sensibility bardzo polecam. 

    I szczerze mówiąc, ekranizacje powieści Austen były w większości udane. Dla mnie serial "Duma i uprzedzenie " to jeden z najlepszych obejrzanych przeze mnie seriali w życiu .
    A "Rozwazna i romantyczna " z Kate Winslet, to też super film.
  • "Dusza Apostolstwa", Dom Jean-Baptiste Chautard  
    BARDZO dobra
  • Różne są gusta i dobrze . Mnie filmy typu "Rozważna i romantyczna" obecnie nudzą ;)
  • Zaczęłam czytać "Granicę" Kapki Kassabovej . O pograniczu bułgarsko-turecko -greckim. Zapowiada się bardzo ciekawie. I pięknym językiem jest napisana , ciekawe na ile to zasługa tłumacza...  
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Monika73 powiedział(a):
    Różne są gusta i dobrze . Mnie filmy typu "Rozważna i romantyczna" obecnie nudzą ;)
    A mnie bardzo uspokajają; choć generalnie wolę filmy bardziej dynamiczne. Poza tym - ta angielszczyzna jest przepiękna.
  • A widzisz , ja nie czytam w oryginale , niestety .
  • Ale mi chodzi o film.
    Podziękowali 1Monika73
  • To i ja mogę podyskutować o Austen, przeczytałam wszystkie  :) Choc nie wszystkie mnie zachwyciły.
    Próbowałam tez w oryginale, ale nie przebrne łam :|
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • To zmylił mnie tytuł watka ;)

  • Ojciec Eliasz - Czas apokalipsy
  • edytowano marzec 2019
    @beatak właśnie wczoraj wieczorem sama już zaczęłam Sense and Sensibility.

    Problem z ekranizacjami, że na bank się skupiają na wątkach miłosnych, a mnie to w książkach Austen najmniej interesuje.

    Głębokie portrety psychologiczne i proces dojrzewania postaci,
    obraz epoki,
    społeczeństwo tamtych czasów i ogólnie jako takie
    relacje rodzinne
    wartości
    szlachetność i subtelność pobudek niektórych postaci ukazana w bardzo ciekawy sposób
    nieśmiertelna ludzka natura i te same grzechy popełniane od zarania dziejów

    To są dla mnie najmocniejsze punkty jej książek. Kto się w kim zakocha na koniec, baah, czasami wiadomo od początku książki przecież ;)

    Dlatego nie chcę oglądać ekranizacji, prawie na pewno nie skupia się na tym, co ważne. 

    ale ja ogólnie nie lubię hollywoodzkich produkcji.

    Chociaż czekaj, czy tych ekranizacji nie robili Brytyjczycy?

    Bo to by im dało jakąś szansę ;)

    e:lit.

    Podziękowali 2Joanna36 Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.