Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obóz Rodzinny z Mamą Różą - w lesie, w dziczy, bez prądu i - z wygodami!

1235711

Komentarz

 • O, jak szybko sie udało. No to super. To sie zglaszam, do sierpnia sporo czasu żeby zorganizować niezbędne wyposażenie typu śpiwory.

  Podziękowali 1Bea
 • Sie cieszę na spotkanie!
  Nadto matronę swą szanowną miast męża zabieram więc pewnie będzie dobrze. Poprawiła się bardzo w mentalności a biwaki z nią zawsze były nad wyraz udane  :)
 • Propozycja bardzo kuszaca. 
  Zastanawiam sie czy mogłabym pokonać 1400 km, przyjechac bez męża, ale z dziećmi (czwórka)...
  Co z kobietami bez połówki?
 • Ja będę sama. Znaczy bez męża
 • @Reakcjonista ; - mam pytanie o starszą młodzież. Rozmawiałam z nimi dziś o wyjeździe i wyszło na to, że ten prawie pełnoletni ma wątpliwości, bo jak kiedyś jeździliśmy na inne rekolekcje, to w pewnym momencie zrobili się najstarsi, animacje były dla młodszych a oni się nudziło. On jest zadowolony  obozu, jak się dobrze zmeczy, ostatnio nawet obóz nad morzem z plywaniem, wycieczkami itp. był nudnawy. Czy cos jest zaplanowane dla takiego przedziału wiekowego? Do tego akurat w tym terminie jest jeden z turnusow sercanow, na który namawia ich znajomy.
 • Bo tak ogólnie jestem na 90 % zdecydowana, tylko nie wiem, co z tymi moimi nastolatkami w końcu zrobić. Czy będą inne w zblizonym wieku - 15-18 lat?
 • Moi będą 15 latka i prawie 18 lat syn i córka.
  Podziękowali 1Ula
 • @Ula
  Po pierwsze - zajęcia przed[południowe będą sprofilowane w sam raz dla takich osób (15 - 20 lat) - np. polecałbym grupę kajakowo - survivalową. Co do grup popołudniowych - za wcześnie jeszcze powiedzieć ile osób w jakim wieku będzie - bo większość deklarujących się na obóz podaje skłądy rodzin dość "warunkowo" i luźnie.
  Ale przede wszystkim starsze nastolatki będą mogły wyżyć się i zmęczyć w czasie pełnienia służb w grupach dyżurnych - nauczą się przy tym gotować i organizować cywilizowaną przestrzeń do życia w warunkach skrajnych. Na pewno nie będą się w takiej sytuacji nudzić.
  Podziękowali 1E.milia
 • Nasza niespełna 16 latka kręci nosem na obóz. Zachęcę ją tą grupą porządkowo-obiadową  B)
  Podziękowali 1Joannna
 • mamaa powiedział(a):
  Nasza niespełna 16 latka kręci nosem na obóz. Zachęcę ją tą grupą porządkowo-obiadową  B)
  haahaahah
  Podziękowali 1Elunia
 • Naprawdę myślę że można w ten sposób zachęcić młodzież - przynajmniej część. Jeśli się wszystko uda - w każdej grupie będzie 1-2 doświadczonych mężczyzn i reszta młodzieży.
 • Najświeższe informacje: W tej chwili mamy zgłoszonych 14 rodzin, w sumie - 90 osób. Nadal można się zapisywać - myslę, że do 120 osób spokojnie może być na obozie.

  Mam pytanie do osób zgłoszonych: czy ktoś (jakiś mężczyzna) mógłby jeszcze dołączyć do ekipy budującej obóz - w dniach 02. - 04. sierpnia?
  Potrzebowalibyśmy jeszcze (poza zgłoszonymi) 2 - 3 mężczyzn.

  Pozostałe kwestie - idą do przodu. Jest dobrze! B)
 • No to my też jedziemy! Nie wiem jeszcze jak to zrobimy, ale jakoś to Pan Bóg załatwi  ;)
  Podziękowali 1Monira
 • Jeśli jedziecie - proszę o maila lub kontakt na skrzynkę. Kto, ile osób, w jakim wieku itp. 
 • Przecież wiadomo :)
  Podziękowali 2mamasara Bea
 • Żono, nie wtrącaj się. Już wszystko z Sara obgadaliśmy B)

  Kurczę, żono, przez parę lat nie wchodziłem na forum, teraz wchodze tylko "służbowo", zeby zobaczyć kto się zgłosił, no i - dałem się wciągnąć w polityczną przepychankę w wątku o 500+ - bo źli ludzie tam Kaczora atakują.

  Tu zawsze takie rozplitykowane towarszystwo? Trzeba będzie pranie mózgów na obozie zrobić. Może Macierewicza zaprosimy ;)
  Podziękowali 2Rejczel Isako
 • Juz Cie lubie! :)
 • A czy Wy się zapisaliście, @Rejczel?

  Na razie wolę od obozowych spraw  trzymać się z dala i nie wiem, kto jedzie:)

 • Zalujemy bardzo ale termin nam nie pasuje. Szkoda, przy nas nie da sie nie spiewac :) Me gusta toccar guitarra musi poczekac....Ale co sie odwlecze to nie uciecze, mam taka cicha nadzieje :) 
 • Normalnie muszę sprawdzić jak mężu ma urlop,takiej ochoty nabrałam :)
 • Mi się pomysł szalenie podoba i myślę, że towarzystwo by się dało bez problemu namówić. Niestety to w terminie pielgrzymki, więc nie mam co próbować - od razu stoję na straconej pozycji. Może za rok będzie lepszy termin.
  Podziękowali 1Małgorzata32
 • Pozdrawiam wszystkich Obozowiczów!

  Ostatnie wieści:
  1. Mamy zgłoszonych 21 rodzin (wśród nich 4 rodziny jeszcze podejmują ostateczną decyzję),

  2. Mamy 5 animatorów (poszukujemy jeszcze kogoś do zajeć muzycznych),

  3. W przyszłym tygodniu z Maćkiem jedziemy zrobić wizje lokalną.

  4.Ponieważ zapowiada się duża ilość ludzi - postanowiliśmy, że OBIADY będą jednak w formie CATERINGU - tzn. nie będziemy ich robić sami. Pozostałe posiłki będą prezygotowywać dyżurne grupy - jak pisałem. Myślę, że ta informacja nieco uspokoi zaniepokojonych perspektywą gotowania przez mężczyzn obiadów na 120 osób. ;)

  5. Nadal aktualne jest zapotrzebowanie na 2 mężczyzn do pomocy w budowie obozu.

  6. Ważne:
  Będę prosił wszystkich zapisanych (wyślę wszystkim w najbliższych dniach maila) o wpłatę NA KONTO STOWARZYSZENIA MAMY RÓŻY DO KOŃCA MAJA zaliczki w wysokości 300 zł OD RODZINY (niezależnie od ilości osób).

  Cel tego jest dwojaki: Po pierwsze - pieniądze te są nam potrzebne na przed-obozowe zakupy (materaiały do budowy obozu, sprzęt kuchenny, materiały do zajęć itp), po drugie - zaliczka służyć będzie weryfikacji, kto rzeczywiście na obóz się wybiera. Musimy to wiedzieć, bo od tego zalezy np. ilośc potrzebnego sprzętu.

  To na razie tyle  B)
 • hmm zajecia muzyczne :-).. ale Wam fajnie
 • A wyciągnę sobie :)
  Policzylam sobie, ze mam dwa namioty, w których się pomieścimy, gdyby był problem z zaparkowaniem samochodu obok miejsca na spanie. A czy można dostac współrzedne obozowiska, zeby sobie pooglądac przez internet?
  Jeszcze - z rozmowy wynikło, ze nie bardzo sie kwalifikujemy do sekcji muzycznej, ale myślę, ze sekcja plastyczne i sportowa była by ok :)
  Zaliczka poszła przed końcem maja.
 • Mam dwa pytania organizacyjne.
  Po pierwsze - czy jedzie ktoś z Poznania albo okolic? I najlepiej ma wolne dwa miejsca w samochodzie albo luk na bagaże? Póki co nasze auto stoi u mechanika i dogorywa. Prawdopodobnie będziemy pożyczać pojazd, ale jak znam życie to uda się nam coś pięcioosobowego.
  Drugie - Ile będzie nastolatków? Mamy 16 i 13-latkę, ale dobrze, by były rozdzielone. Ktoś dla tego wieku proponował grupę kajakowo-survivalową. Będzie coś drugiego?
 • Czy jest jeszcze mozliwosc dopisania sie? Malzonek moj szanowny i wygodny nie znosi namiotow, zreszta prace ma w tym czasie. Dlatego sie nie zglaszalam. Przyjechałabym z czwórka dzieci od 2  do 14 lat. Najstarszy w tym czasie wyjechany. Zuchy i harcerze. Namioty i wszystkie potrzebne rzeczymamy. Dyzury w kuchni pelnili.
 • To już za niecałe dwa tygodnie...
  Za tydzień jadę już doglądnąć wszystkiego i budować. Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali pomoc.
  Przypominam - zaczynamy w sobotę 4-go sierpnia o godzi. 16.00
  Ostatnie informacje organizacyjne - prześlę mailem zainteresowanym.

  Dużo jest jeszcze do zrobienia, ale najbardziej cieszy mnie, że strona duchowo - intelektualna przedsięwzięcia (msze święte, konferencje, sekcje itp) jest już rozplanowana i zagospodarowana. 
  Mamy 7 prowadzących sekcje oraz 4 prelegentów (w tym piszący te słowa). 

  Choć nie ukrywam że stresuję się bardzo tak dużą imprezą i drżę przed nieprzewidzianymi trudnościami, które mogą pojawić się na ostatniej prostej.

  Dlatego wszystkich uczestników - oraz osoby wspierające duchem - proszę o gorącą modlitwę w intencji powodzenia przedsięwzięcia. 

  Z góry dziękuję! 
 • +

  Żałuję, że nie mogę być.
  Postaramy się Was w niedzielę odwiedzić
 • +++ kibicujemy ! Szkoda że nam się terminy z urlopem mojego męża nie pokryly z obozem bo byśmy pojechali. Ale może za rok się uda :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.