Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ruch Narodowy - zady i walety ;)

2»

Komentarz

• Ten przemysł za komuny o którym tak gadacie, że został zniszczony, to był kolos na glinianych nogach zarządzany centralnie. Od wojny Polska nie miała solidnego przemysłu. W normalnych warunkach nikt nie kupowałby maluchów, polonezów, żuków i tamtejszych pralek typu polar. Wtedy kraje zachodu były hennnn przed nami. O mechanizacji rolnictwa nie wspomnę.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Bo nie było dostępu do technologii. Część by padła, cześć by konkurowała, gdyby dostała czas na zmiany.
    Kluczowe dziedziny zostały błyskawicznie przejęte z patentami i zaorane. Co z tego, że produkujemy np. tramwaje, gdy wszystkie kluczowe elementy to Bosch lub ABB. Itd.

To następnym razem jak zaczniesz pisać bzdury, czytaj @kociara ze zrozumieniem, bo nigdy RN nie był przeciwko powrotom Polakom z emigracji. 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Jeny
    Zachęcam do tego samego @PawelK ;
    Wyjasnilam

Podziękowali 2beatak Coralgol
  • edytowano sierpień 2018
    @Malgorzata a moim zdaniem takie myslenie jest błędne. Moim zdaniem jesteśmy na tyle samowystarczalnym krajem że gdybyśmy się za to wzięli to byśmy odbudowali. Gospodarkę mam na myśli. To jest ostatni dzwonek zeby choć spróbować coś zmienić na plus. I mam świadomość że to jest trudne zadania, ale nie niemożliwe. 
    Przede wszystkim rządzący muszą zrobić wszystko żeby Polakom było dobrze. Dopiero później można ściągać imigrantów bez umiaru. 
    A na emigrację zarobkową mało ludzi wybiera się dlatego że chce, większość jest do tego zmuszona. To jest mocno nie w porządku. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    @Malgorzata a moim zdaniem takie myslenie jest błędne. Moim zdaniem jesteśmy na tyle samowystarczalnym krajem że gdybyśmy się za to wzięli to byśmy odbudowali. Gospodarkę mam na myśli. To jest ostatni dzwonek zeby choć spróbować coś zmienić na plus. I mam świadomość że to jest trudne zadania, ale nie niemożliwe. 
    Przede wszystkim rządzący muszą zrobić wszystko żeby Polakom było dobrze. Dopiero później można ściągać imigrantów bez umiaru. 
    A na emigrację zarobkową mało ludzi wybiera się dlatego że chce, większość jest do tego zmuszona. To jest mocno nie w porządku. 
      Ja przeprasza ale z takich marzeń to wyrosłam
    Doprawdy to jak pisanie nastolatka o marzeniach .

O emigracji można powspominać i ewentualnie powitać jak wróci na emeryturę o ile wróci.
    A ja jednak spróbuję coś zmieniać na ile mogę. Dla naszych osobistych dzieci żeby nie musiały wyjeżdzać. Może za jakiś czas uznam że się nie da, ale póki mam siłę to powalczę.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Powodzenia @Odrobinka , lubię Cervantesa ,Don Kichota , ale tylko poczytać  ;) ;) 

Zmiana ok 
    Ale to raczej rewolucja potrzebna na tym etapie powiązań politycznych i gospodarczych i biznesowych a z tych trzech ,nie wiem co gorsze .
    I nie mam NIC do RN ,żeby nie było .ale co zdobyli jako ugrupowanie polityczne w tej walce przez 2 lata?
    Jaką mają skuteczność w tej walce?
    Konkrety ustawy i inne dzięki nim poprawiające stan gospodarki??
    Numery tak żebym mogła znaleźć w dz u .
    Poproszę.

• Moim wzoremjest mój tata, więc nie sięgam do Donkichotów.
  • Jak bardzo wpływowy jest RN w polityce gospodarce i biznesie ???
    Jakie ma wpływy 
    O czym może decydować?
    Jakich ma biznesmenów jakie lobby , jakie wsparcie??
    Konkrety .
    Bo to , że Winnicki dobrze i dobitnie coś powie jest ok , ale oni traktowani są raczej jako zoo polityczne gdzie można się uśmiechnąć powiedzieć " dobrze gada , polać mu " i chyba tyle a to za mało żeby zrobić zmianę i poczuć ją w życiu. 
    Moim wzoremjest mój tata, więc nie sięgam do Donkichotów.
      Nie wiem nic o Twoim ojcu.
    Mój ciężko harowal całe życie pod ziemią.
    Dziś ma 75 lat. 
    Oczywiscie że RN jak na razie jest niewielki i jeszcze dodatkowo nie ma dobrego PR, na co zresztą czasem sam pracuje ;) ale jako jedna z nielicznych partii ma dość dobry i konkretny program. Mam nadzieje że przyciągnie ludzi myślących i chcących dobra dla Polski. To nie jest nawiedzony Korwin, tylko ludzie którzy słuchają propozycji innych, patrz post Aneczki 08 o ED. Wybory są dopiero za dwa lata. Warto spróbować 
    Mój ojciec zawsze działał dla dobra lokalnej społeczności. I wiecznie mu ludzie kręcili kółka na głowie,  ale zaraził mnie ideami pewnymi, niezlomnoscia i optymizmem i takim podejściem że wszystko się da zrobić. To raczej nieuleczalne jest, ale osobiście cieszę się że przekazał mi takie wartości. Łatwiej mi z tym w życiu. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Poza tym to ogólny błąd , moim zdaniem że wmawia się ludziom żeby glosowali na PiS, PO, SLD i inne molochy bo pozostałe nie mają znaczenia. No nie mają bo ludzie się łapią na takie myślenie. Bardzo dobrze ostatnio Karoń podsumował RN. Zresztą w Mediach Narodowych. To jest clou wszystkiego. Jak to przeżują to będzie dobrze ;)

Podziękowali 1Elunia
  • @Odrobinka  w polityce jednak liczy się tzw zaplecze polityczne specjaliści w dziedzinach gospodarczych i wielu innych 

Choć rozumiem ideały 
  • Zaplecze można sobie znaleźć w ciągu 2 lat. Kwestia atrakcyjności programu gospodarczego.
  • No jasne 
    Wygrywają wybory i  czekają 2 lata na oferty 

YMMD 

Zakładam wygraną hipotetycxnie 
  • To jestak właśnie partyjniactwo. Nie głosuje się na ludzi i program tylko na mniejsze zło bo przejdzie. Wolę wcale nie głosować.
    Ja tam wolę głosować, nawet jeśli mój głos jest pojedynczy. Głosuję na czlowieka. Winnicki wszedł do parlamentu z list Kukiza. Wszystko zależy od tego na kogo glosujesz. Ciekawe na którym miejscu listy był .
  • @Malgorzata nie zrozumiałaś. Teraz mają czas na budowanie zaplecza. Do wyborów. 
  • Elunia powiedział(a):
    To jestak właśnie partyjniactwo. Nie głosuje się na ludzi i program tylko na mniejsze zło bo przejdzie. Wolę wcale nie głosować.
    Nigdy e Polsce nie głosowało się na ludzi
    To po pierwsze
    Ja na wybory chodzę odkąd mogę czyli ponad 30 lat. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    To jestak właśnie partyjniactwo. Nie głosuje się na ludzi i program tylko na mniejsze zło bo przejdzie. Wolę wcale nie głosować.
    Nigdy e Polsce nie głosowało się na ludzi
    To po pierwsze
    Ja na wybory chodzę odkąd mogę czyli ponad 30 lat. 
    A napisałam, że się głosowało?
    Też chodzę i od moich pierwszych wyborów miałam wybór między dżumą,  cholerą czyli między Wałęsą, a Jaruzelem. No i wybieram to mniejsze zło do dziś. Traedia. Kiedy będę dumna z tych co wybrałam?
    @Malgorzata nie zrozumiałaś. Teraz mają czas na budowanie zaplecza. Do wyborów. 
    To jest za późno.
    I nie chodzi o to żeby nic nie szukać ale to późno jest
  • Ale oni partią są od czerwca tego roku. Wydaje mi się że skoro postanowili startować jako partia to zaplecze musieli gdzies zdobyc. Do tej pory byli ruchem spolecznym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.