Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Toronto Blessing

1356

Komentarz

  • zasadniczo ręce mogą kłaść kapłani a nie świeccy, to są właśnie odchyły niektórych wspolnot chryzmatycznych
  • W zasadzie w swoich komentarzach pisałem wyżej to samo. Dodam jeszcze to:

    Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.

    Musimy bronić tej jedności, Jak widać, atak może przyjść od ludzi, którzy deklarują najlepsze intencje.
    Podziękowali 1jan_u
  • Aneczka08 powiedział(a):
    zasadniczo ręce mogą kłaść kapłani a nie świeccy, to są właśnie odchyły niektórych wspolnot chryzmatycznych
    To jest gdzieś uregulowane?
    Podziękowali 1Aniela
  • Co innego to znaczy w przypadku biskupa, który udziela święceń kapłańskich, a co innego w przypadku świeckiego, który kogoś błogosławi:

    Z Księgi Rodzaju:

    Ale Izrael, wyciągnąwszy swoją prawą rękę, położył ją na głowie Efraima, mimo że ten był młodszy, lewą zaś rękę - na głowie Manassesa. - Umyślnie tak położył swe ręce, bo przecież Manasses był pierworodnym synem. -  I błogosławiąc Józefowi, mówił: 
    «Bóg, któremu wiernie służyli przodkowie moi, Abraham i Izaak, 
    Bóg, który troszczył się o mnie przez całe me życie aż do dnia dzisiejszego, 
    Anioł, który mnie bronił od wszelkiego złego, 
    niechaj błogosławi tym oto chłopcom. 
    Niechaj moje imię i imię przodków moich, Abrahama i Izaaka, w nich przetrwa; 
    niechaj szeroko rozmnożą się na ziemi». 
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Rodzice mogą błogosławić dzieci. Ale obcy?


    Błogosławieństwo przez zrobienie krzyżyka to nie nakładanie rak przez świeckich i przekazywanie mocy. Kapłan ma ręce namaszczone przez biskupa i jest do tego uprawniony. Cała reszta moim zdaniem jest nadużyciem nawet jeśli nie ma na to przepisu.
    Podziękowali 2Barbasia Milagro
  • > Dlaczego nikt nie odniesie się merytorycznie do zarzutów

    Bo to nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli ktoś od początku gra nie fair, to tłumaczenie mu się będzie wyłącznie potraktowane jako przyznanie do winy.
  • Powiedziałabym coś w stylu Michalkiewicza,  ale zamilczę.. . 
  • PaniWiosna powiedział(a):
    A ja odbieram to tak, że widocznie jest coś na rzeczy.
    @PaniWiosna z Twojego powyższego wpisu widać jak wiele racji miał Goebbels: Kłamcie, kłamcie, zawsze coś z tego przylgnie... Przy czym nie mam pojecia kim jest MZ i nie mam na celu obrony jego osoby. Wiem o nim tyle co tu wyczytałam i słyszałam o nim od cioci, która dość entuzjastycznie podchodzi do różnych nowinek więc zawsze zostawiam sobie spory margines na własny komentarz ;) Czyli dość sprzecznie... Do charyzmatyków też mi daaaaleko. Ale jednak rozumiem, że burzenie jedności Kościoła Powszechnego (a więc z natury rzeczy różnorodnego) jest w najgłębszym interesie jego odwiecznego wroga.
  • Zieliński nie musi udowadniać swojej ortodoksji internautom, wystarczy, że nie mają wątpliwości na ten temat duchowni, których Kościół wyznaczył do nadzorowania wspólnot charyzmatycznych. Czyli ci podpisani pod listem. To w zasadzie kończy temat.

    Skutkiem całej afery jest to, że Zieliński zyskał bardzo mocną rekomendację w Kościele i większą swobodę działania. Pan Bóg ma poczucie humoru :)
  • Wolno. Ale czy jest sens, skoro zostało to wyjaśnione?
    Podziękowali 1Aniela
  • edytowano październik 2018

    o.Szustak o M.Z
    Podziękowali 1Isako
  • edytowano październik 2018
    > problem - protestantyzacji w z Kościele - został jednak potwierdzony

    Czy nam się to podoba, czy nie, protestantom zdarza się wpaść na dobre pomysły, zanim je wymyślą katolicy. Podam jeden przykład. Już od dawna protestanci wykorzystują w duszpasterstwie świadectwa byłych homoseksualistów, których Chrystus uwolnił od tego nałogu. Są na ten temat liczne filmy, książki i prelekcje. Rok temu katolickie wydawnictwo Ignatius Press opublikowało książkę "Why I Don't Call Myself Gay: How I Reclaimed My Sexual Reality and Found Peace", która opowiada o tym samym z perspektywy katolika. Co więcej, wstęp do książki napisał kard. Robert Sarah, wielki sympatyk Mszy Trydenckiej.

    Czy to znaczy, że kard. Sarah poddał się protestantyzacji? Nie. Po prostu zauważył, że protestanci robią dobra robotę.


    Podziękowali 2Aniela jan_u
  • Aneczka08 powiedział(a):
    zasadniczo ręce mogą kłaść kapłani a nie świeccy, to są właśnie odchyły niektórych wspolnot chryzmatycznych
    Wypraszam to sobie. to nie był żaden odchył, ale modlitwa prowadzona przez zacnego ojca misjonarza.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > problem - protestantyzacji w z Kościele - został jednak potwierdzony

    Czy nam się to podoba, czy nie, protestantom zdarza się wpaść na dobre pomysły, zanim je wymyślą katolicy. Podam jeden przykład. Już od dawna protestanci wykorzystują w duszpasterstwie świadectwa byłych homoseksualistów, których Chrystus uwolnił od tego nałogu. Są na ten temat liczne filmy, książki i prelekcje. Rok temu katolickie wydawnictwo Ignatius Press opublikowało książkę "Why I Don't Call Myself Gay: How I Reclaimed My Sexual Reality and Found Peace", która opowiada o tym samym z perspektywy katolika. Co więcej, wstęp do książki napisał kard. Robert Sarah, wielki sympatyk Mszy Trydenckiej.

    Czy to znaczy, że kard. Sarah poddał się protestantyzacji? Nie. Po prostu zauważył, że protestanci robią dobra robotę.


    Wiele jest takich przykładów. 

    A z mojego życia: zaczęłam czytać Pismo św. po rozmowach z protestantami, którzy twierdzili, że katolicy nie znają Pisma św. Zwyczajnie chciałam się poprawić.
    Podziękowali 2OlaZ jan_u
  • Oglądaliscie?



    Maryja oczami faceta mówi Marcin Zieliński.
    10 odcinków. Tu się broni ten facet moim zdaniem. Ogladalam 2 pierwsze odcinki. 


  • edytowano październik 2018

    chyba jednak zmienię zdanie

    http://prawy.pl/76515-marcin-zielinski-i-duchy-chorob/

    możecie mi wyjaśnić co to jest duch choroby???

    !

    http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uzdrowienie-mainmenu-60/719-warsztaty-z-posugi-modlitw-o-uzdrowienie-cz-i

    no to chyba wszystko wyjaśnia

    na stadionie Marcin Zieliński "nałożył na mnie ręce" i "pobłogosławił" - nie czułem się pobłogosławionu ale raczej niezręcznie
    w ogóle czy nie jest tak że błogosławieństow jest zastrzeżone w rodzinie: rodzice - dzieci oraz dla kapłanów? co to jest że mnie obcy człowiek błogosławi?
    po owocach ich poznacie:
    po powrocie do domu mieliśmy jedną z największych awantur i wybuchów złości wśród domowników 
    spokoju serca nie miałem - co więcej - na Stadionie nie miałem w ogóle zamiaru ani chęci podejść do niego ale coś mnie pchało


    efekt: jestem chory i napierdziela mnie gardło
    Podziękowali 1draconessa
  • ta bredzenie jego szibakorarabakorarabakoraraba to mi przypomina bełkotanie belzebuba, jakieś sztuczne jest
  • edytowano październik 2018
    Zieliński w pewnym momencie zaczyna się kiwać na boki jak w transie
    no sory ale to od złego pochodzi obejrzyjcie ten film
    co to ma być ? kiwanie się na boczki?
    czy Jezus kiwał się na boczki jak uzdrawiał?

    przepraszam ale po co to? ZIeliński nie panuje nad swoimi ruchami, Bóg nie potrzebuje kiwać ludźmi żeby uzdrawiać przez nich.
    widziałem moblitwę językami i to nigdy nie było szirabakorabakora
    mówienie bababababa to jest oddawanie czci Belzebubowi
    na tym filmie wprowadza ludzi w trans

    a filmik zamieszczony przez ewaklara został nagrany przez Zielińskiego już po tym jak mu zarzucono że nie odnosi się do Maryi. Poza tym mówi o niej dwa zdania, też coś
    brr!

    Podziękowali 2Odrobinka draconessa
  • edytowano październik 2018
    gdy nie wiadomo o co chodzi chodzi o...
    https://24-7.org.pl/cennik/

    czyli kasa misiu kasa
    będziecie moimi synami... za pieniądze: od 139 zł 
    żenada
    jakby nie można było isć za darmo do kościoła i zmówić Różańca
    moim zdaniem to nie jest przyciąganie młodych do kościoła tylko ich zwodzenie na manowcei wyciąganie pieniędzy

  • edytowano październik 2018
    a - jeszcze jedno:
    diabeł też daje "dar" uzdrawiania
    Gabriel Amorth o tym pisze
    więc to że Zieliński "leczy" to żaden argument - to nawet gorzej
    słucham jego kolejnej konferencji i mówi:
    czytajcie Biblię bo przyjdzie Maryja i będzie krzyczeć (śmiech)
    jaja sobie robi z Maryi
    Podziękowali 2draconessa Katia
  • @Prayboy, z całym szacunkiem, ale wiesz ile kosztuje wynajęcie Hali Expo XXI w Warszawie na cały weekend? Ja nie wiem. Ale domyślam się, że sporo. Za darmo im tego nie udostępniają. Jest jeszcze parę innych rzeczy do zapłacenia przy takich dużych imprezach, nagłośnienie, oświetlenie itp.
    Ale Bogu dzięki, że komuś chce się organizować duże imprezy chrześcijańskie. Jest to świadectwo dla świata. Jest wielu takich, którzy chcą, żebyśmy pozamykali się w kościołach. Moja córka była na Stadionie Młodych i wróciła bardzo umocniona.
    Podziwiam organizatorów, niektórych z nich oraz gości znam osobiście i wiem, że nie robią tego dla kasy...

    Uczestniczyłam w wielu takich wydarzeniach, co nie zmienia faktu, że codziennie staram się wejść za darmo do kościoła i pomodlić Różańcem :)
    Podziękowali 2Prayboy Yucami
  • edytowano październik 2018
    a myślisz że żaden duży kościół w Warszawie nie udostępniłby miejsca na tak "imprezę"? Na pewno wyszłoby taniej. Czy masowość jest zalętą? Takie "imprezy" są od dawna w USA a wiara tam zamiera. Natomiast dawniej, w czasach zwykłej, prostej mszy w kościele wiara była mocna, teraz jest jakaś pogoń za widowiskiem, fajerwerkiem, efektem.
    Dla mnie to jest mieszanie sacrum z profanum - takie imprezy religijne w przypadkowych miejscach.
  • edytowano październik 2018
    nie to bez sensu,,, wywalam bo to z jakiejś kretyńskiej strony było
    Podziękowali 1MartusKa203
  • Dla mnie belkot nie jest modlitwą w językach. Za długo byłam w rozmaitych wspolnotach charyzmatycznych żeby w takie coś uwierzyć. To jest wprawianie się w trans i nakręcanie się nawzajem. Stoję na stanowisku że błogosławieństwa przez wlozenie rąk może udzielić ksiądz, zakonnica i protoplaści rodu w prostej linii. Tak było od czasów starego testamentu. Mnipulacja przy tzw proroctwach i modlitwie wstawienniczej jest ogromna. Ja do tej pory mam traumę z tego powodu. 
    I w sumie nie znam pana Zielińskiego ani nie oglądałam żadnych z filmików bo bym się tylko niepotrzebnie denerwowala. Wierzę że to co robi to jest z wiary, ale ktoś w sensie jakiś mądry ksiądz powinien mu uświadomić że to co robi nie jest dobre ani Boże.
    Po takich wspólnotach belkoczacych, rozemocjomowanych, czytających Biblię na wyrywki ludzie zostają wypaleni. Wielu moich znajomych po takich wspolnotach odeszło z KK do protestantów, albo ogólnie od wiary.Ja w to wdepnelam kiedy miałam 16 lat. Długo nie mogłam się pozbierać i do tej pory pamiętam te spotkania, modlitwy, proroctwa, uwalnianie od złych duchów. Nie puscilabym nieletniego dziecka na takie spotkania.
  • no właśnie to tak wygląda jaki piszą, że protestanci prowadzą agresywny prozelityzm w Polsce
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie puscilabym nieletniego dziecka na takie spotkania.
    dokładnie!
  • Ten filmik z Zielińskim jest świetny. Naprawdę.

    Ciekawe, czego się jeszcze dowiem w tym wątku ;)
  • Mnie sam tytuł odstrecza. Bo nie znoszę określenia facet.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Ten filmik z Zielińskim jest świetny. Naprawdę.

    Ciekawe, czego się jeszcze dowiem w tym wątku ;)

    ale który? ten gdzie mu się kiwanko włącza i woła bababarababa?
    Podziękowali 1draconessa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.