Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sens pomocy charytatywnej - dziwne ogłoszenie

11314151719

Komentarz

• Nie oceniam co łatwiej, ale przelewy najczęściej robią ludzie którym trudniej. Nawet jak nadęty buc z porsche zrobi przelew na uśmierzenie bólu umierającego ale nigdy nie będzie chciał go oglądać, to i tak to jest tak samo cenna pomoc jak wolontariuszki,  która trzyma za rękę do końca. Co to za wartościowanie pomocy?????
    Podziękowali 1matka-Olka
  • Mi się wydaje ze Nowej w pierwszej kolejności potrzebna jest pomoc w postaci słuchania, słuchania i zrozumienia
  • Przeczytałam ten wątek i jakoś tak smutno czyta się te nawalanki. @Nowa ja wierzę, że  twój los się odmieni. I bardzo rozumiem  to twoje NIEDASIĘ. Przecież to twoje piekiełko trwa już od lat. I człowiek najzwyczajniej w świecie nie potrafi myśleć już inaczej. Dostanie kopa w dupę  raz, drugi i trzeci i jedynie co widzi to NIEDASIĘ. Bardzo chętnie dorzucę się na to twoje prawko, być może będzie ono impulsem do powolnych  zmian w twoim życiu. 
  • edytowano styczeń 2019
    @mader ;
    Może ja mam zryty garnek ale faministki zryly jednak garnki wszystkim kobietom

Kobieta zostala stworzona jako pomoc mezczyznie a On do opieki nad Nią.
    Sw Jozef byl opieknuem calej swietej rodziny.
    Opiekunem czyli otaczał pieczą swoją męskością swoją rodzinę.

Teraz wymaga się rylko wsparcia od mezczyzny a wszystko ma ogarniać kobieta jako žona I matka.
    W takiej sutyacji gdy ma to byc tylko wsparcie a nie opieka mężczyzny nad całościã rodziny wszystko się wali I stoi na glowie.

Więc dalej oczekujcie sobie wsparcia , ja wolę aby mieć męża opiekuna calej rodziny , w tym mnie w osobie męża.

Kobieta ma rozne nastroje jest chwiejna ma doly i dołki i rowy I inne skoki nastrojòw .
    A mezczyzna ma mieć nad tym opiekę, bo jest bardziej stabilny.

Inny model powoduje zamieszanie.

Nie na darmo jest 

Św Jòzef jako opiekun rodzin , jako wzor opiekuna sw rodziny.
    A teraz wszedzie o wsparciu.
    Li I jedynie wsparcie wsparcie wsparcie I jeszcze wsparcie.
    A potem.placz, że na glowie kobiety wszystko .

Eh 

Podziękowali 3draconessa Basja Malena
  • Dać miejsce meżczyżnie , to sztuka , bo trzeba ustãpić pola jemu , I być mu pomocą, pozwolić na opiekowanie się.
    A nie robić wszystko i oczekiwać wsparcia.
    To postawienie na glowie. 

• edytowano styczeń 2019
    Malgorzata powiedział(a):
    Nie no,  mieszkanie w lepiance z klepiskiem na podlodze to jest przecież to czego dzieci potrzebują do poczucia wartosci I życia normalnego, bo ktosuznaje , ze to dla niego najlepsze rozwiazanie, I inni nie mogą powiedziec, że to zle warunki do życia.

Lol

Przepraszam czy byłaś u mnie? Mimo zaproszenia nie 
    W tej lepiance dzieci maja lazienke z ciepla woda prysznicem itd plytkami
    W  tej lepiance kazde dziecko ma wlasne lozko ,biurko itd, maja ininternet ,telefon komputer tablet- sprzet do. kontaktu ze światem kazde ma sprawny rower ,nawet po 2 wrazie awarii kradzieży( przerabialam i to i to)
    Woda bieżąca jest ciepla i zimna
    Te klepisko to 1 w jednym pokoju ktorego dzieci nie uzywaja i to jest beton ocieplony przygotowany do ułożenia paneli czy plytek trzeba tylko kupic i panele ułożyć - dzien może dwa roboty z ustawianiem mebli i koszt ok 1000 zl z montażem i transportem

Konia z rzendem temu kto majac wlasny dom nigdy nic w nim nie naprawial 
    Nie ocieplal 
    Nie wymienial drzwi czy okien
    Nie wymienial ogrzewania na inne 
    Nie reperowal instalacji wodnokanalizacyjnej itp 
    Watek o renontach i inspiracje mowi ze duzo osob remontuje a nie zostawia i wyprowadza sie , nowy dom w stanie surowym tez majątek kosztuje wykończyć ,tez ludzie mieszkaja i jednocześnie wykanczaja ,
    W kamiennicach tych komunalnych czy lokalach socjalnych w mieście jest tak super,? 
    Często nie ma wody lazienki co , drzwi okna tez sa w oplakanym stanie trzeba sie przejść się po tych starszych socjalnych mieszkaniach gdzi zyja biedniejsze rodzinny zobaczyć a potem zapraszam porownac czy warunki lokalowe duzo gorsze? 

Drugiego konia temu kto suszac w kuchni pranie codziennie i to po kilka pralek nie mial wilgotnoci na malym metrażu wstaw 3 suszarki z mokrym praniem na 30 m kw  gdzieś ta wilgoć musi osiasc
    We własnym mieszkaniu moge np dziure zrobić w ścianie w wynajętym nic nie moge za to przy tych ilosciach suszonych cały rok w mieszkaniu bedzie nie tylko plesn ale i grzyb 
    Tu jak nie pada susze na dworze w mieście zwłaszcza w blokach nie ma takiej opcji , 
    Zeby naprawde wszyscy mieli przestrzeń to trzeba minimum 100 m kw 

• draconessa powiedział(a):
    Za Wyspianskim: 'ino oni nie chca chciec'.  Ja sie przeprowadzilam do innego kraju. Nie mialam tam nikogo do pomocy, zadnej rodziny i znajomych. Szczurzysko pojechalo z rodzina na zupelne krance swiata i tez musiala budowac w obcym srodowisku wszystko od podstaw. Attena z rodzina pojechali w miejsce, gdzie i klimat, i ludzie i jezyk zupelnie obce i tez zaczynali tam od zera. Jak ktos chce, to cudow dokona. Ale tutaj niedasie. Bo tak.

W przypadku Szczurka i Atteny szlaki przecierali najpierw mężowie i oni głównie utrzymują rodziny. Zdaje się, że Ty pojechałaś bez dzieci i masz świetny zawód. 
    Przykłady adekwatne niemaco
  • edytowano styczeń 2019
    @nowa , podajesz za kazdym razem.inny opis, inne sytuacje , inne warunki.
    Kilka stron wczesniej opisałaś inny stan domu , teraz inny.
    Ja już ze swej strony napisałam.
    Zostawic w spokoju.
    I nadal tak uważam, zostawić Cię w spokoju.
    Kropka.
    Podziękowali 2draconessa Skatarzyna
  • MAFJa powiedział(a):
    Ja tam rozumiem Nowa , ja mysle ze tu by należało wyraźnie podkreślić iż zrzuta na prawko nie jest forma pożyczki, tylko forma pomocy która każdy (kto chce) dobrowolnie chce dać. Nikt nie będzie rozliczał jak i co się udało i czy poza prawkiem zainteresowana wdraża moje pomysły na swoje życie bo inaczej to niech oddaje najlepiej.. mysle ze cokolwiek byście słusznie lub nie nowej zarzucali to na pewno nie to ze jest leniwa nieuczciwa czy nie solidna. I mi to wystarczy. Jest bardzo pracowita , uczciwa aż za ze się tak wyrażę po interesach z nią , i solidna jak ja nigdy nie byłam.. do tego ma swoje poczucie wartości bliskie zeru co jest smutne bardzo ale jest faktem, z czegoś wynika, ale to np.sprawia opory przed radosnym przyjęciem takiej konkretnej pomocy. Można się oczywiście obrazić na to za nią ale jak zrzutka jednak ruszy - dajcie znać. 
    Wolę pozyczke ,tylko w sytuacji gdy nie jestem pewna czy zwrócę nie pozyczam,
    ktos tu pisal ze pomoc uzależnienia ,
     bylo  o jakiejs pani co dostala gratis i potem dzwonila daj jeszcze 
  • nowa powiedział(a):
    u mnie też roboty też do końca życia a nawet o dłużej starczy
    dom ma 57 m kw trzeba 
    2 okna wymienić ,wszystkie drzwi,ogrzewanie założyć - wężownicę kominek lub co[ żeby była ciepła woda i ogrzewanie w łazience i sieni ganku] ,jedną podłogę bo w pokoju wcale nie ma na betonie płyta pilśniowa i kawałki wykładziny dywanowej ,sprzątanie tego jest koszmarne, ocieplenie i strychu i z zewnątrz całego domu, remont ganku a dokładniej postawienie go od nowa ,wymiana części dachu .
    oczywiście pasuje dobudować kawałek ,
    pani w starostwie doradzała ganek z dachem dwuspadowym krytym blachą o pow 35 m kw , na wniosek można to zrobić 
    To napisalam 
  • Elunia - ja szlaki przecieralam,  ale potem mąż dołączył,  z dzieckiem,  po czym on przejął kwestie pracy i utrzymania.  Czyli najpierw ja przyjechałam, pracowałam nawet po 70h tygodniowo.  A potem ja w domu z dziećmi  a mąż do pracy. 
    Podziękowali 1draconessa
  • Wode w tej chwili mam grzana na prad dlatego co zeby woda byla ciepla taniej po prostu
  • nowa powiedział(a):
    nowa powiedział(a): ,jedną podłogę bo w pokoju wcale nie ma na betonie płyta pilśniowa i kawałki wykładziny dywanowej ,sprzątanie tego jest koszmarne
    To napisalam 
    Na beton kładzie się plytki /panele 
  • nowa powiedział(a):
    u mnie też roboty też do końca życia a nawet o dłużej starczy
    dom ma 57 m kw trzeba 
    2 okna wymienić ,wszystkie drzwi,ogrzewanie założyć - wężownicę kominek lub co[ żeby była ciepła woda i ogrzewanie w łazience i sieni ganku] ,jedną podłogę bo w pokoju wcale nie ma na betonie płyta pilśniowa i kawałki wykładziny dywanowej ,sprzątanie tego jest koszmarne, ocieplenie i strychu i z zewnątrz całego domu, remont ganku a dokładniej postawienie go od nowa ,wymiana części dachu .
    oczywiście pasuje dobudować kawałek ,
    pani w starostwie doradzała ganek z dachem dwuspadowym krytym blachą o pow 35 m kw , na wniosek można to zrobić 

Tu masz opis wcześniejszy @nowa ; a wyzej drugi opis.
    Ten sam dom

Podziękowali 1draconessa
  • W łazience grzejnik elektryczny jest , ganek sień nie ogrzewany 

Przed moim wpisem tez byl wpis o potrzebie remontu domu 
  • Zostawiam w spokoju. 
  • @nowa ; pokaż tym najmądrzejszym, że zrobisz to prawko. Rozpisz sobie plan - lekarz do tego i tego, profil kierowcy do tamtego, wypożycz testy z biblio i trzaskaj te netowe już dzisiaj i tak po kroku. 
    Jak zaczniesz to jakoś pójdzie.
    Zbiórkę potraktuj jako pożyczkę- komuś kiedyś pomożesz i tak oddasz.
    Prawko jest realne, osiągalne i bardzo dużo zmieni, zobaczysz. Da ci też poczucie, że dużo zależy od Ciebie. To normalne, że się boisz. Ja jeździć bałam się panicznie ale krok po kroku.
    W katedrze w Kolonii jest piękna figura św. Krzysztofa. Zawsze tam się modlę za kierowców. Teraz będę też za Ciebie się modlić.
    Podziękowali 1kiwi
  • Co się nie zgadza odnioslam się do tego klapiska w lepiance _- jak wiesz klepisko to ubita glina nie przykryta niczym 
  • @Elunia ; testy cwicze od roku , co jakieś czas siadam ,mam kawalera teksty ,razem rozwiazywalismy 
  • Mój M. po czterdziestce zdawał na prawko motocyklowe. Robił eksternistyczne z tych testów z neta i zdał bezbłędnie. 

To do kiedy lekarz i profil kierowcy? Nie musisz pisać, wyznacz sama sobie termin.
    Podziękowali 1Bridget
  • Lekarz szybko bo ból głowy żyć nie daje ,robię się nie przyjemna , z tego powodu ,ciezko ze mną wytrzymać 

Mialam w tym watku nic nie pisać, tylko ta lepianka i nie wytrzymalam 
    Podczytywalam bo sa cenne uwagi i wskazówki ,pomysly ,jest z czego wybrać coś co trzeba po prostu spróbować zrobić ,zwyczajne spróbować wlasnych sil , str 6 chyba albo 7 pisalam o czasie na odkładanie fajna propozycja padla chyba od AB ,
  • AB powiedział(a):
    Technicznie to rozsądnie jest zebrać kasę na kurs i wpłacić na konto szkoły jazdy. A po uzyskaniu prawa jazdy myśleć o samochodzie.
    O to chodzi @nowa ?

• Nie, tego prawie nie czytalam , wcześniej pisala ze powiedzmy do 10 zebym zastanowila wzięła troche ogarnela 
  • AB powiedział(a):
    Nowa, to tak do 10 stycznia?  ;) żeby było realnie i szybko.
    O to chodziło @Elunia ;
  • Ok.zatem do dzieła!
  • Prosze dajce juz Spokuj ....Nowej  jej Zycje 
  • edytowano styczeń 2019
    Malgorzata powiedział(a):
    @mader ;
    Może ja mam zryty garnek ale faministki zryly jednak garnki wszystkim kobietom

Kobieta zostala stworzona jako pomoc mezczyznie a On do opieki nad Nią.
    Sw Jozef byl opieknuem calej swietej rodziny.
    Opiekunem czyli otaczał pieczą swoją męskością swoją rodzinę.

Teraz wymaga się rylko wsparcia od mezczyzny a wszystko ma ogarniać kobieta jako žona I matka.
    W takiej sutyacji gdy ma to byc tylko wsparcie a nie opieka mężczyzny nad całościã rodziny wszystko się wali I stoi na glowie.

Więc dalej oczekujcie sobie wsparcia , ja wolę aby mieć męża opiekuna calej rodziny , w tym mnie w osobie męża.

Kobieta ma rozne nastroje jest chwiejna ma doly i dołki i rowy I inne skoki nastrojòw .
    A mezczyzna ma mieć nad tym opiekę, bo jest bardziej stabilny.

Inny model powoduje zamieszanie.

Nie na darmo jest 

Św Jòzef jako opiekun rodzin , jako wzor opiekuna sw rodziny.
    A teraz wszedzie o wsparciu.
    Li I jedynie wsparcie wsparcie wsparcie I jeszcze wsparcie.
    A potem.placz, że na glowie kobiety wszystko .

Eh 

O tym piszę. Przez słowo wsparcie nie mam na myśli fluidkow i głaskania po główce.

•  @nowa- w zwiazku z praniem o ktorym piszesz. Czy rozwazałas kupno suszarki elektrycznej? Ja nie mam, ale wiele osob chwali. Zlikwidowałoby to moze w pewnym stopniu wilgoc z prania.

• Rozwazalam  najpierw poprawa instalacji elektrycznej ,zwiększenie mocy pradu  dokładniej o to chodzi , suszarka na drugi rok , dokładniej moze jesienia lub zima zobaczę jak wyjdzie miala być wcześniej ale lodówka byla bardziej potrzebna i odkurzacz
    Podziękowali 1In Spe
  • Aha rozumiem
    to byle do wiosny dotrwać

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.