Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Robot odkurzający / mopujący

13»

Komentarz

  • Mam roombę , teraz na limango jest w dobrej cenie dobry model, mam właśnie taki, bardzo dobry.
  • edytowano kwiecień 2020
    @Joanna36 a możesz podać model?
    Czy on też mopuje czy tylko odkurza?
  • A czy dywany też dobrze odkurza?
  • Model 980, z dywanów podobno dobrze zbiera ale jeszcze nie przetestowałam bo na razie nie mam dywanów, dam znać za miesiąc.
  • edytowano kwiecień 2020
    Przyglądamy się temu roborock s50, mam pytanie odnośnie sprzątania w domach piętrowych. Jak sobie radzi z tym problemem? Wiadomo, ze po schodach trzeba wnieść odkurzacz <span>:wink:</span> Ale co potem? Nie ma jak wrócić do bazy wiec jak kobzy sprzątanie? Czy nue gubi się w piętrach, bo mapkę zapisuje tylko z jednego piętra?
    Nie ma możliwości, żeby spadł ze schodów?
  • 1. Po schodach wnieść trzeba
    2. Sprząta górę i na końcu szuka bazy aż w końcu mówi, że nie może jej znaleźć i się wyłącza.
    3. Mapkę górnego piętra na bieżąco nadpisuje na mapce piętra dolnego. Nie gubi się.
    4. Ze schodów nie spada 
    Podziękowali 2Milamama wiesia
  • A jak jest z tym mopowaniem? Tzn. jak mam na parterze w większości płytki i parkiet ale mam też na środku dywan 3/4. Omija czy jak na niego najedzie to wyłączy moczenie.
    Podziękowali 1Milamama
  • Czyli bezproblemowy :) prawie przesądzony zakup, mąż namówiony, obawiamy się trochę instalacji oprogramowania, czy jakieś kwiatki nie wyskoczą. Przeglądamy oferty i aktualnie Empik ma w cenie 1599zl <span>:wink:</span>
  • Jeśli chodzi o mój odkurzający, to są jeszcze do postawienia takie blokady poza które nie wjedzie jak się je rozstawi.
  • @Joanna36 ; Czyli nie wyczuwa rodzaju podłoża i może zmoczyć dywan jak włączona jest opcja mycie?
  • edytowano kwiecień 2020
    joachm1 powiedział(a):
    A jak jest z tym mopowaniem? Tzn. jak mam na parterze w większości płytki i parkiet ale mam też na środku dywan 3/4. Omija czy jak na niego najedzie to wyłączy moczenie.
    Xiaomi nie wyłącza moczenia, ale moczenie jest delikatne, naszym dywanom nie przeszkadza ( ale mamy zwykle niedrogie dywany).

    Jeśli chodzi o dywany typu Shaggy - właśnie przetestowaliśmy,bo córka ma w pokoju -  na naszym dywanie trochę mu się zaplątuje to odnóże wymiatające i się gubi. Mamy postawioną blokadę żeby tam nie wjeżdżał.
    Podziękowali 1joachm1
  • Co robicie by dzieci na nim nie jezdzily?
  • Ja się też nie przejmuję że zwilży dywany.
    Dzieci nie jeżdżą 
    Podziękowali 1joachm1
  • @joachm1 ja mam tylko odkurzający
  • Kupiliśmy xioami roborock s50 odkurza fajnie, mopowania nie zauważyłam, bardzo delikatne jest. W ciągu dnia wydaje się cichy, nocą jednak znacznie słychać buczenie.
    Jedna rzecz mnie wkurza, aplikacja chce dostępu do kontaktów w telefonie! Na razie ją odinstalowałam i włączam recznie. Już po fakcie doczytaliśmy, że roomba ma bezpieczniejsze połączenia w przesyłaniu danych niż xiaomi. 
    Dzieci nie jeżdżą, ale te młodsze są żywo zainteresowane. Chodzą za nim krok w krok, czasami blokując trasę, przez co roborock nieco świruje.  ;)
  • Taw powiedział(a):
    Co robicie by dzieci na nim nie jezdzily?
    u nas odkurza o 2:30 dół a górę jak są na spacerze. Jeździć się nie da. Pozwalamy włączyć - to jest atrakcją bo przyjemnie "gada.
    Podziękowali 1Taw
  • Chyba dziecka by nie udźwignął. Dziwię się że koty na tym jeżdżą ( widziałam na YT, mój się boi)
  • A normalny odkurzacz? Co kupić? Wszystko nam się psuje szybko.
  • Mam NT 40/1 Tact Te L ;)
    Radzi sobie... ale sam nie jezdzi.

  • A właśnie, są jeszcze odkurzacze które naprawdę solidnie ciągną? Bo ostatni taki u nas to Zelmer poczatków tego tysiąclecia ;) Późniejsze, choćby i warsztatowe, nie dały rady go przebić. No i w odróżnieniu od nich  - on wciąż działa chociaż stracił już kółko i suwak regulacji.
  • W bliskim czasie chcemy kupić myjącego Irobota. mamy już w wersji mini - do łazienek. Chodzi dość często i sprawdza się, teraz czas na większe powierzchnie.
  • Hahaha Polly w czyms takim  jeszcze bym widzial sens.


    Podziękowali 1mamababcia
  • @Taw, dobre! To jak moi chłopcy skorzystają, byłoby adekwatne :D
  • Polly powiedział(a):
    W bliskim czasie chcemy kupić myjącego Irobota. mamy już w wersji mini - do łazienek. Chodzi dość często i sprawdza się, teraz czas na większe powierzchnie.

    Możesz coś więcej napisać? Masz? Nie interesuje mnie odkurzacz, ale takie coś do bieżącego mycia podłóg mi się marzy. O ile się sprawdza.
    Jak firma?
    Czy jest w stanie sprawdzić się coś, w czym nie wypłukuje się myjki na bieżąco?
    Ile metrów za jednym razem umyje zanim trzeba to wypłukać czy coś?
    Jak długo trwa umycie np. 100m podłogi?
    Czy da się do tego wlać coś dezynfekującego, albo puścić parę i wybije co trzeba?
  • Podbijam wątek :) Mozecie napisać obserwacje po dłuższym czasie? Obecne tańsze sa juz od ok 1000 zl, - czym różnią sie od tych dwa razy drozszych? Zalezy m główne na tym, zeby zbierał dość dużo kurzu z kątów (u nas czesto dość dużo dzieci nanosza z dworu), mopowane tez w miare sprawne by się przydało, ale ne ma generalne powerzchni "zakazanych". na parterze ok 70 m2, na pietrze podobnie, ale tam jest głownie wykładzinia dywanowa - czy na takiej powierzchni się sprawdza? Polecacie któreś modele?
  • edytowano marzec 2021
    Kupiłam takiego jednego z najtańszych i jestem zachwycona. Najbardziej martwiłam się czy on w ogóle będzie odkurzał, ale jak najbardziej odkurza. Swietnie radzi sobie na dywanie, jak wchodzimy z dworu to puszczam od razu, żeby piachu nie roznosić. Mopowanie to przecieranie bardzo wilgotną szmatką (ja wlewam ciepłą wodę). Mycie mopem z detergentem to to nie jest, ale w tygodniu daje fajny efekt. 

    Ale... Widzę dużo sensu w opcjach tych droższych modeli. Mój dłużej pewnie myje, bo się trochę bardziej gubi. Muszę zamykać drzwi, żeby nie wyjechał dalej z pokoju (nie ma opcji wirtualnej ściany). 
  • A jaki to model?
  • mi vacuum mop essential 

    Pewnie jest jeszcze więcej rzeczy, w których jest słabszy, ale póki nie używałam lepszego to mi nie zal ;) a no i u nas jeździ po mieszkaniu, nie mamy takiej powierzchni jak Wy, więc nie wiem czy np. nie irytowaloby Was, że ma słabszy akumulator?
  • My mamy roombe od pewnego czasu. Polecam bardzo, zwłaszcza przy liniejacym psie. Na mop się nie zdecydowałam,przy naszej powierzchni, to raczej będzie rozcieranie brudu ;) poza tym mamy dywany i wykładziny dywanowe w niektórych pomieszczeniach. 
    Jezdzi codziennie, czasem po 2 razy, tworzy mapy, wiec wysyłam ja, w te części, gdzie jest nabrudzone  :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.