Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Afery Pis

W ostatnim czasie jest tego tak dużo, że przeciętny wyborca, nie spędzający całych dni na śledzeniu polityki, bardzo łatwo może pogubić wątki, postanowiłam więc zebrać w jeden temat informacje, tak aby to nieco uporządkować.


Jarosław Kaczyński nagrany: "Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie" 8O 8O 8O 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tasmy-k ... er/z7djgrn
http://wyborcza.pl/7,75398,24408884,tas ... es-za.html
http://wyborcza.pl/7,75398,24408844,tas ... 190&c=8000

Afera w KGHM. Chrześniak wiceprezesa Lipińskiego miał ustawiać przetargi.

https://www.money.pl/gospodarka/afera-w ... 4273a.html


Pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz, Mariusz Kamiński i cztery inne osoby związane z PIS zatrzymane w związku z nieprawidłowościami w MON. Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, fałszowania dokumentów, niegospodarności i nieuprawnionego powoływania się na wpływy.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-01-28/byly-rzecznik-mon-bartlomiej-m-zatrzymany-przez-cba/

Afera KNF. Leszek Czarnecki, szef Getinbanku i Ideabanku, nagrywa szefa KNF Marka Chrzanowskiego, gdy ten składa korupcyjną propozycję.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/585460,afera-knf-czarnecki-chrzanowski-nagranie-rozmowa-audio-calosc.html


Linki pierwsze z brzegu. Warto zapoznać się z materiałami w "Wyborczej", nawet gdy ktoś nie lubi pisma, bo publikowane są tam pełne stenogramy nagrań, można też po prostu włączyć sobie nagranie.
«13456728

Komentarz

 • "Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie"

  Tak, ponieważ administracja PO z przyczyn politycznych odmówiła wydania warunków zabudowy. To nie jest afera PiS, tylko HGW.
 • "Pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz, Mariusz Kamiński i cztery inne osoby związane z PIS zatrzymane w związku z nieprawidłowościami w MON."

  Zatrzymane przez CBA, które chce zlikwidować PO po dojściu do władzy. Na tym polega różnica między tymi partiami, że PiS czyści własne szeregi z ludzi nieuczciwych, a opozycja chce zlikwidować jakąkolwiek kontrolę.
 • Przeczytaj całość, a nie tylko cytat. Tu chodzi o coś innego.
 • "Leszek Czarnecki, szef Getinbanku i Ideabanku, nagrywa szefa KNF Marka Chrzanowskiego, gdy ten składa korupcyjną propozycję."

  To akurat są wymysły, bo w nagraniu nie ma żadnej propozycji. Coś miało być napisane na serwetce, której nikt nie widział. Mimo tego, po upublicznieniu nagrania Chrzanowski traci stanowisko i jest przeciw niemu toczone śledztwo.
 • "Chrześniak wiceprezesa Lipińskiego miał ustawiać przetargi"

  Jeżeli to prawda, to powinien już pakować szczoteczkę do zębów i piżamę.

  Tyle "afer PiS".
 • Jak wymysły? Na serwetce miała być napisana konkretna suma. Propozycja zatrudnienia "zaprzyjaźnionego" prawnika i powiązania jego wynagrodzenia z wynikami banku w zamian za przyjęcie korzystnych rozwiązań prawnych dla banku jest sformułowana jasno i to na nagraniu wyraźnie słychać. 
  Podziękowali 1Stokrotka
 • edytowano styczeń 2019
  Maciek_bs powiedział(a):
  "Chrześniak wiceprezesa Lipińskiego miał ustawiać przetargi"

  Jeżeli to prawda, to powinien już pakować szczoteczkę do zębów i piżamę.

  Tyle "afer PiS".
  Jeżeli to prawda, zdecydowanie powinien.
  To dla Ciebie mało???
 • > Na serwetce miała być napisana konkretna suma

  Czy możesz wkleić zdjęcie tej serwetki?
 • edytowano styczeń 2019
  Nie dysponuję zdjęciem serwetki, chociaż z doniesień medialnych wiemy, że miała zostać ona przekazana jako dowód prokuraturze (to już prokuratura musi  zbadać, my tu nie rozstrzygniemy).
  Natomiast istotna moim zdaniem jest nie tyle serwetka lub jej brak, lecz propozycja korupcyjna w sposób jednoznaczny sformułowana na nagraniu - bez względu na to, o jaką kwotę chodzi. Nawet jeśli o 1/100 tego, co sugeruje Czarnecki i mecenas Giertych, to propozycja korupcyjna jest bardzo poważnym przestępstwem.

  Serio chcesz bronić Chrzanowskiego (jemu już zostały postawione zarzuty, obecnie czeka na proces po zwolnieniu z aresztu za gigantyczną kaucją)?
  Podziękowali 2apolonia Stokrotka
 • Maciek_bs powiedział(a):
  "Pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz, Mariusz Kamiński i cztery inne osoby związane z PIS zatrzymane w związku z nieprawidłowościami w MON."

  Zatrzymane przez CBA, które chce zlikwidować PO po dojściu do władzy. Na tym polega różnica między tymi partiami, że PiS czyści własne szeregi z ludzi nieuczciwych, a opozycja chce zlikwidować jakąkolwiek kontrolę.
  Czyści własne szeregi z ludzi nieuczciwych? Pis już nie miał żadnego wyboru, syf w MON-ie był widoczny od początku, przez prawie dwa lata Macierewicz forsował Misiewicza na wszystkie możliwe stanowiska, widząc, że kompletnie nie ma kwalifikacji i zachowuje się skandalicznie, aż stał się symbolem kolesiostwa i nepotyzmu.
 • Rzeczywiście, autorytet byłego SB-ckiego kapusia i przegranego polityka, zaślepionego nienawiścią do Kaczyńskiego za poniżenie sprzed 12 lat jest niepodważalny :)

  Masz oczywiście prawo zwalczać PiS. Ale pamiętaj, że zwalczasz wtedy:
  - szczelny system podatkowy
  - niższy wiek emerytalny
  - 500+
  - emerytury dla matek wielodzietnych
  - zmniejszający się deficyt budżetowy
  - ochronę polskich dziewczynek i kobiet przez islamskimi bandytami
  - ochronę naszego społeczeństwa przed inwazją ideologii gender i LGBT

  Każdy sam wybiera, co dla niego ważniejsze.
 • "Macierewicz forsował Misiewicza na wszystkie możliwe stanowiska"

  Czyli na stanowiska szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego, z których go potem sam usunął. Różnica jest taka, że Misiewicz PO, czyli Tomasz Siemoniak, sam został ministrem obrony narodowej i podejmował szkodliwe decyzje marnując gigantyczne pieniądze. Teraz występuje w roli eksperta opozycji.
 • edytowano styczeń 2019
  Maćku, nie chodzi o żaden autorytet SB-ckiego kapusia, jeśli pijesz do Czarneckiego, tylko o to, że nawet taki "były SB-cki kapuś" ma prawo do uczciwego traktowania przez prawo (niezgrabne wyszło mi to zdanie, ale chyba wiesz o co mi chodzi). Przeszłość Czarneckiego nie ma nic wspólnego z tą sprawą, a Chrzanowski nikomu nie miał prawa składać propozycji korupcyjnych.

  Uważasz, że cel uświęca środki, ja nie. Doskonale rozumiem, że ważny jest dla Ciebie program 500+, czy emerytury (ja na te kwestie mam nieco inne poglądy o czym dyskutowaliśmy w innych wątkach, ale Cię rozumiem). Uważam jednak, że zawsze powinniśmy wymagać wysokich standardów moralnych przede wszystkim od partii, która jest nam bliska światopoglądowo. Inaczej nic się w Polsce na lepsze nie zmieni. Miała być "dobra zmiana", odnowa moralna, tymczasem Pis wyciera sobie buty chrześcijańskimi wartościami, gdy to dla niego wygodne, a naprawdę wielu polityków tej partii ma bardzo niskie standardy moralne.
  Podziękowali 1Stokrotka
 • > wielu polityków tej partii ma bardzo niskie standardy moralne

  Całkowicie się zgadzam. Bardzo mnie razi mataczenie PiS w sprawie aborcji. Ale słupki sondaży są nieubłagane. Nie mamy wyboru między PiS, a "lepszym PiS", tylko między PiS, a PO+Nowoczesna+Biedroń. Dlatego ja będę dalej głosował na Kaczyńskiego, a na poziomie lokalnym, poprzez działalność społeczną w Stowarzyszeniu bł. Mamy Róży starał się tworzyć lepszą rzeczywistość.
 • Maciek_bs powiedział(a):
  "Macierewicz forsował Misiewicza na wszystkie możliwe stanowiska"

  Czyli na stanowiska szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego, z których go potem sam usunął. Różnica jest taka, że Misiewicz PO, czyli Tomasz Siemoniak, sam został ministrem obrony narodowej i podejmował szkodliwe decyzje marnując gigantyczne pieniądze. Teraz występuje w roli eksperta opozycji.
  A także później, już po wybuchu skandalu, na pełnomocnika Polskiej Grupy Zbrojeniowej z pensją 50 tysięcy złotych. I to wszystko dwudziestopięciolatek, który ukończył jedynie technikum farmaceutyczne i pracował jedynie na stażu w aptece.
  Co ma do rzeczy Siemoniak? Siemoniaka można nie lubić (nie jest moim ulubionym politykiem), można nie popierać jego polityki, ale on skończył dość prestiżową uczelnię -SGH i był stypendystą uniwersytetu w Duisburgu, a do MON trafił już jako doświadczony polityk. Nie stawia mu się też żadnych zarzutów.
  Podziękowali 1Stokrotka
 • edytowano styczeń 2019
  @Maciek_bs ;

  Życzę z całego serca powodzenia w pracy na poziomie lokalnym. Ale głosowanie na partię tak obciążoną aferami, że możemy tu mówić wręcz o wyborze "większego zła", uważam za haniebne. No, ale każdy z nas ma prawo oceniać we własnym sumieniu.
 • Pni wszyscy są siebie warci z każdej parti. Macku posłowie pis są w ogromnej wiekszosci za zaostrzeniem obecnej ustawy antyaborcyjnej, jednak ich wyborcy nie są a muszą się z nimi liczyć. Robiąc taki ruch wbrew wyborcom straciliby ogromną część swojego elektoratu i wtedy całą władza byłaby w rękach ludzi którzy są albo za utrzymaniem obecnego kompromisu albo za złagodzenie go
 • > tak obciążoną aferami

  Heloł, Platforma wyprowadziła z budżetu przez mafie vatowskie 250.000.000.000 złotych. A Ty opowiadasz o Misiewiczu, który w PGZ pracował dwa (dwa!!!) dni.
 • W Polsce całkowicie pro life jest tylko około 10 % społeczeństwa. To się będzie zmieniało, trzeba finansować np sieci hospicjow. Juz wiem ze takie hospicja podpisały umowę ze szpitalami. Przysyłają psychologa który informuje kobiety ze ich śmiertelnie chore dziecko moze u nich odejść bez bólu a one będą miały krwi na rękach a to ważne dla ich zdrowia psychicznego. Poza tym dla dzieci które mogą żyć np po operacjach czy z wadami genetycZnymi szuka się rodzin adaptacyjnych i też namawia kobiety. To ma realny skutek pro life
 • edytowano styczeń 2019
  I za te dwa dni zainkasował 50 tysięcy.

  @Maciek_bs ;

  Dodaj jeszcze więcej zer, zrobi większe wrażenie ;)

  A serio, bo temat poważny:

  Poważne oskarżenie, szkoda tylko, że jak na razie nie ma potwierdzenia w faktach - choć oczywiście uważam, że sprawa ta powinna być bardzo gruntownie zbadana. Komisja VAT-owska działa - poczekajmy na efekty jej prac. Na razie dwa razy przesłuchiwała Rostowskiego i niewiele z tego wynikneło (wręcz te komisje przekształcają się w darmową kampanię wyborczą dla polityków PO) , żadne zarzuty póki co nie potwierdziły się. Wczoraj oglądałam przesłuchanie. Ale śledźmy efekty prac komisji śledczej, to trzeba dokładnie wyjaśnić.

  Jeśli zarzuty potwierdzą się, to pierwsza potępię za to polityków PO
  (jednocześnie nie sądzę, by usprawiedliwiało to w jaki sposób polityków PIS).
  Podziękowali 1Klarcia
 • "I za te dwa dni zainkasował 50 tysięcy"

  Zapewne Gazieta Wybiórcza o tym pisała ... 


 • Wynagrodzenie było podawane w oficjalnych dokumentach, krytykowali je nawet politycy PIS. Wyborcza nie ma tu nic do rzeczy.

  Podziękowali 1Stokrotka
 • I jeszcze jedna sprawa, którą bym pomineła: zarobki asystentek prezesa KNF Glapińskiego:

  https://oko.press/przyboczna-prezesa-nbp-ukryla-przed-opinia-publiczna-swoje-zarobki-kilkadziesiat-tys-zl-miesiecznie/

 • Szczerze mówiąc bardzo przyzwoiye zarobki dla asystentki 
  Bardziej szokujące jest 2 tys na tym stanowisku 
  Podziękowali 3Milagro draconessa Klarcia
 • No dla mnie to jednak nie jest normalne, że asystentka po rusycystyce zarabia więcej zarówno od prezesa KNF, jak i od prezydenta.
 • Sprawa jest bardzo prosta - za Tuska i Kopacz państwo dziadowało, nie było na nic pieniędzy i podnoszono wiek emerytalny, aby budżet się domknął. Program PiS był wyśmiewany przez polityków PO jako niemożliwy do zrealizowania. A potem się okazało, że jak się rzetelnie ściąga podatki, to na wszystko wystarcza. Dlatego nastroje spoleczne są najlepsze od lat i pudelkowe afery z Misiewiczem  nie wpływają na poparcie dla partii Kaczyńskiego.
 • A jak ktoś wypomina zarobki jakiejś asystentce, to niech najpierw sprawdzi, jakiej pensji dochrapał się prosty magister Tusk Donald w nagrodę za to, że realizował politykę Niemiec w Warszawie.
 • @Coralgol powiem Ci w tajemnicy, że niejaki Grad Aleksander z PełO, brał przez półtora roku pensję 100-150 tys zł za prezesowanie spółce Elektrownia Atomowa... A najlepsze jest to  że nawet miejsca nie wybrano ...
  Ale jaja  ale jaja ...
  Ale jaka to afera ... 
 • Ale powiem Wam, że po ujawnieniu tych taśm dzisiejszych, to ja szanuję Kaczyńskiego, oj szanuję. 
  A jak zasunął dziurami w spodniach to nawet poczułam przypływ niesamowitej sympatii. ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.