Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Logopeda domowy

2»

Komentarz

  • @annabe od początku miał wadę, wogóle późno zaczął mówić. 
    Podziękowali 1annabe
  • Oczywiście ze podcinać @maliwiju ; :) 
    Dzieki- nie wiedziałam ze laryngolog to robi! Ale tak w przychodni po prostu ? Czy w szpitalu?
  • W przychodni ale chyba nie każdy.
  • Znajona podcinała córce 6 letniej w szpitalu. Wyszły tego samego dnia. Z tego co pamiętam lekka narkoza była. Od razu była słyszalna poprawa wymowy.
    Podziękowali 2annabe weronika85
  • Ooo... a teraz nam wyskoczyło jąkanie się u 7-l, takie zacinanie, jak jest zaferowana lub się boi. Mogę coś po domowemu zadziałać? Gdzie na ten temat poczytać coś rozsądnego? PS. Będziemy też się umawiać w PPP, ale tam słabo z terminami pewnie.
  • Nic nie rób , tzn nie poprawiaj , nie komentuj przy niej do niej, nie pocieszaj,    najlepiej by było gdyby dziecko nie wiedziało że widzisz problem żeby ją nie stresował fakt że się zacina. 
    Dzieci dwa razy w życiu mają taki okres gdzie mogą się zacinać około 3 rż i 7rż. To okres kiedy dzieci szybciej myślą niż potrafią wyartykułowac. 
    Oczywiście nie znaczy żeby olać i się nie obserwować . Jak najbardziej skonsultować ale najprawdopodobniej to rozwojowe i przejdzie. Natomiast jest ryzyko że jak dziecko będzie się bardzo stresować zacinaniem może się utrwalić w patologiczne.
    Podziękowali 2wiesia Hope
  • właśnie tak sobie pomyślałam @maliwiju i słowem się nie odzywam... No i nie wiedziałam o tych okresach ew. zacinania - bardzo dziękuję! No nic, jakoś potajemnie zorganizujemy tego logopedę w takim razie. Podobno specjalistka. Może faktycznie ta pomoc nie będzie potrzebna. Dzieki. Super.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Może to komuś pomoże? Byliśmy 2x w poradni latem. Jednak trend jest taki, że mówimy dziecku o problemie, mówimy po co idziemy do logopedy. Wg terapeutów, dzieci i tak się domyślają, że jakiś problem jest, podobno warto to z nim omówić.
    Myśmy tak czynili + w razie wypowiedzi z jąkaniem, dziecko miało 100% naszej uwagi by wypowiedź spokojnie dokończyć.
    Nie wiemy jaka była przyczyna u nas? Dziedziczna? Może nasze nerwy? W każdym razie ustąpiło wyraźnie. Generalnie pani logopeda zrobiła pomiary i mieliśmy dość niski % wypowiedzi "zaciętych" aby dostać się na terapię.
  • Mam pytanie o jakieś dobre blogi, vlogi logopedyczne. Chodzi konkretnie o głoskę "r" u 5,5-latki. Może gdzieś są porady jakie ćwiczenia robić?
    Czeka nas i tak poradnia PPP do ED za kilka miesięcy, może w związku z tym dostaniemy "skierowanie" do logopedy przy okazji, ale chcielibyśmy coś w domu poćwiczyć, bez chodzenia po "specjalistach" jeśli się da.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.