Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chrońmy dzieci

2456715

Komentarz

  • Tak , bo manipulację łatwo wytknąć , ze szkodą dla prezentowanego stanowiska , jakie by ono nie było.
  • Ale Monika czego Ty oczekujesz?  Że ludzie będą czytać?  Przecież wystarczy obejrzeć filmik jakiegoś seksistowskiego oszołoma który uważa że kobiety służą do macania i ewentualnie rodzenia a nie czytania i myślenia. ... no i lepiej unikać wszystkiego co ma  pozór zła 
    Podziękowali 1beatak
  • Monika73 powiedział(a):
    A ja bym wolała najpierw sama ten dokument przejrzeć. Naprawdę trudno mi uwierzyć, żeby w programie była nauka masturbacji .. 
    Bo nie ma. Jest o rozmowie z dziećmi na ten temat. Nie uważam tego za rewelacyjny pomysł, ale w mediach jest mnóstwo przekłamań.
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano marzec 2019
    No i ok.
    Ja akurat też na WDZ nie wysyłam dzieci. Ale co innego nie akceptować idei takiej edukacji w ogóle, a co innego opowiadać bzdury o programie. My tu mówimy o tym drugim. Ale miło że wypowiedziałas się też na ten pierwszy  temat
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano marzec 2019
     Od kiedy to wytyczne dla nauczycieli są rozbieżne z programem nauczania dzieci ?! Przecież to są zalecenia dla nauczycieli do programu ktory ma.byc realizowany. To co niektórzy łykają jako tlumaczenie Trzaskowskiego to dopiero jest manipulacja. A wystarczy myśleć samodzielnie.
    Podziękowali 1maliwiju
  • edytowano marzec 2019
    A tak w ogóle to niech Trzaskowski nie wchodzi w cudze kompetencje tylko zajmie się tym do czego jest powołany np korkami w Warszawie, zabezpieczeniem kasy na realizację zadań własnych samorządu z zakresu pomocy spolecznej- w stolicy zabrakło pieniędzy na usługi opiekuncze dla osób starszych i niepelnosprawnych i żłobkami których jest bardzo malo bo dotychczas nie zrobił nic aby wywiązać się z obietnic wyborczych.
    Podziękowali 1draconessa
  • @Paprotka a dlaczego obcy ludzie mają rozmawiać z kilkulatkmi o masturbacji?! Nie każdy 4 latek sie masturbuje i bawi w lekarza. To jest rozbudzanie i seksualizacja dzieci. Dla mnie to już trąci pedofilią.
  • Już bylo linkowane na forum-te standardy WHO ws.edukacji seksualnej-to nie żadne tajemnice! Jakis czas temu bylo w Pl.,że jak to można i zgorszenie na maxa (w sensie: gorszenoe dzieci), ale bardziej uważano, ze wprowadzenie to s-f. Jak widać, nie. 
    Z tel.nie zalinkuje, ale czytania nie jest tak duzo. Tabelki polecam, są porazajace.
  • Apolonia, No napisałam ze nie uważam tego za dobry pomysł, ale nie zmyslajmy tez ze ktoś zamierza uczyć kilkulatkow praktyki.
  • edytowano marzec 2019
    Rozmowa obcej osoby na tak intymne tematy z grupa dzieci  z przedszkola tez jest oburzająca 

  • edytowano marzec 2019
    Przejrzałam matryce dot dzieci w wieku 0-4 i 4-9 - nie podoba mi sie - tematy typu rożne koncepcje związków (?) albo umacnianie pojęcia miłości jako pozytywnej emocji ( nic o uczuciu i odpowiedzialności itd) 
    wszystko ma byc miłe, przyjemne, proste i tyle wynika z tej matrycy I jaki niby ma dać efekt taka edukacja ? Czy nauczy odpowiedzialności ? Wierności ( skoro nacisk jest na tylko i wyłącznie na przyjemność )?  Przeczytam wieczorem całość 
    Podziękowali 3Monika73 Aga85 draconessa
  • Dlatego nie bardzo wyobrażam sobie takie zajęcia w grupie małych dzieci. Ze starszymi, nastolatkami, to trochę co innego. Mam tu na myśli rozmowy o dojrzewaniu, hormonach, odpowiadaniu na pytania i wątpliwości jakie maja nastolatki. Jest tez kwestia która wg mnie zdecydowanie powinna być poruszana także przez szkoły, tzn wzmacnianie w nich siły psychicznej i świadomości, by nie padły łatwa ofiara pedofila. 
    Podziękowali 2Monika73 Subiektywna
  • Ależ ta cała pseudoedukacja, rozbudzanie seksualności u dzieci jest właśnie po to, żeby pedofile i różne inne popaprańce miały dostęp do dzieci!
  • Duzo w tym tekście dopowiedzen i manipulacji autorki.
    Podziękowali 1kociara
  • Aniuszka powiedział(a):
    Ależ ta cała pseudoedukacja, rozbudzanie seksualności u dzieci jest właśnie po to, żeby pedofile i różne inne popaprańce miały dostęp do dzieci!
    Guzik prawda 
    Powtarzacie farmazony 

    Ja wiem,ze niektórym slowo z cząstką sex od razu rozbudza rządze ale spokojnie...
    I mówię z pełnym przekonaniem.  Mam doswiadczenie z bardzo dużą grupą dzieci w różnym wieku. A nie wyłacznie z własnymi,nawet jesli tych własnych byloby duuuuzo
    Podziękowali 1beatak
  • W Anglii edukacja seksualna w liceum wygląda tak, że wchodzi Pan na golasa i jest omawiana jego fizjologia ..bardzo zgodne z naturą  :D
  • Może w przypadku niezaspokojonych dorosłych gadanie o seksie ich rozbudza, pobudza i nakreca.
    Edukacja to przekazywanie wiedzy a nie słuchanie opowieści erotomana gawędziarza, a chyba niektórzy takie maja skojarzenia 
  • @kociara, jakie masz doswiadczenia? Rozwiń, jestem ciekawa.
  • O kuźwa...wystarczy obrazki pooglądać. Obrzydliwe ,pedofilskie. Wy jesteście tak głupie żeby jeszcze tego bronić?!!
    Podziękowali 1draconessa
  • Aniuszka powiedział(a):
    @kociara, jakie masz doswiadczenia? Rozwiń, jestem ciekawa.
    Ano choćby takie,ze juz kilkulatkom zdarza się oglądać różne filmiki,sluchac "uswiadamiajacych gadek" kolegów. 
    Więc nie ma co udawać,ze maluchy szkolne to niewinne lelije tylko faktycznie zadbac o to,ze skoro juz tego dotknęły to niech to dalej nie będzie brud i bagno. 
    Kolejna spraea- klasyka gatunku: dla wielu ( zbyt wielu niestety) rodzicow dzieci mają jeszcze czas na nauke czy rozmowy o "tych sprawach".

  • Apolonia, a Ty jesteś taka naiwna (żeby nie powiedzieć głupia) ze wierzysz we wszystko co przeczytasz na wpolityce.pl? Choćby ta pierwsza zalinkowana animacja, krąży toto w necie od paru lat i wyglada jak amatorski filmik ktory ktoś zrobił dla, gra slow niezamierzona, jaj. Jakieś wiarygodne źródło które potwierdza ze to częśc oficjalnego programu edukacji seksualnej w Belgii? 

    Nie twierdze ze zgadzam się z dokumentem WHO w 100%, ale takie teksty jak ten który zalinkowalas są zupełnie niepoważne.

    Podziękowali 2kociara Monika73
  • edytowano marzec 2019
    @Kociara, pozwól by zadbali o to rodzice. Wara od moich dzieci. Nauczyciele i inni specjaliści nawet nauczyć matmy i polskiego nie potrafią często (widać po zapotrzebowaniu na korepetycje). Jeszcze specjalistów od uświadamiania nam potrzeba. 
  • Monira powiedział(a):
    @Kociara, pozwól by zadbali o to rodzice. Wara od moich dzieci. Nauczyciele i inni specjaliści nawet nauczyć matmy i polskiego nie potrafią często (widać po zapotrzebowaniu na korepetycje). Jeszcze specjalistów od uświadamiania nam potrzeba. 
    No pewnie. Tylko niech faktycznie to robią a nie czekają do 18tki albo dnia ślubu. 

  • Malgorzata powiedział(a):
    Biorąc pod uwagę jaki poziom edukacji prezentuje wielu nauczycieli ze " swoich" przedmiotòw , ktorych uczy.
    Strach myśleć jaki poziom edukacji seksualnej czeka dzieci w szkołach .
    Pierniczenie o Szopenie. Jak zawsze. 
    Napisz mi jeszcze,ze na korkach to potrafią a w szkole nie. 
    Szok i niedowierzanie 
    Podziękowali 1beatak
  • Nie wchodź w nie swoje kompetencje, kociara. Nikt cię o to nie prosi. Ani nikogo.  
  • Monira powiedział(a):
    Nie wchodź w nie swoje kompetencje, kociara. Nikt cię o to nie prosi. Ani nikogo.  
    No i tu się mylisz niestety. Niestety i dla mnie i wielu innych nauczycieli. Nawet nie prosi. A wymaga i rozlicza z tego. Bardzo surowo. 
    Uwierz mi,ze bardzo bysmy chcieli skupiać się wyłącznie na  nauczaniu dzieci a nie przejmować obowiązki rodzicow. 
    Podziękowali 3beatak Laf2011 kasha
  • edytowano marzec 2019
    Tak wam się tylko wydaje, moja droga.  Ze jesteście niezastąpieni. Dla mnie system w całości do zaorania. Równia pochyla, co udowadniasz swoimi wpisami. 
  • Dzieci bez szkoły? to ma sens.
    Szkoła bez dzieci?
    I kto komu jest bardziej potrzebny i do czego?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.