Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

homopozew.pl - aktywiści LGBT chcą zniszczyć Kaję Godek

11213151718

Komentarz

• Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    No ja też tak uważam i o to walczę i z takim programem ludzie których wspieram chcą iść do wyborów. I wiem co robic.
    Chodzi o to że cale życie akurat te osoby plują na Polskę,  pracują za granicą,  wychowują dzieci na obcokrajowców a w planach mają powrot na emeryturę do Polski, bo będzie ich stać na wygodne życie bardziej niż tam gdzue mieszkają obecnie.
    Mam na myśli konkretne osoby.

Trudno kochać kraj , gdzie wladza robi wszystko aby tyle ludzi na raz prawie wyjechalo.
    Pewnie jest w tym jakiś gorzki żal za to.
    Z drugiej strony trudno wymagać aby klepać biede z rodziną gdy można godniej żyć pracując.
    Amen! Parafrazując Mickiewicza - lepiej cierpieć dla milionów niż za miliony. 

T ;)
      Doprawdy nawet w liceum nie mogłam pojąć tego cierpienia za miliony, teraz też nie chwytam.
    I trzy miliony Polakòw chyba też tak myślalo ;) ;) 

• Bo my nie jesteśmy naród zapierniczający tylko cierpiący. Ot co.
  • A ja uważam że Unia nam więcej zabrała niż dala. Gorzki żal?  I zero próby wzięcia spraw w swoje ręce. Mnie się tu żyje lepiej niż w Szwajcarii. Serio. Finansowo na pewno. I na więcej rzeczy mam wpływ. 
    A jak się tworzą partie czy koalicje które chcą coś zmienić to się obsmiewa, bo się na pewno poklócą. Albo są zbyt nacjonalistyczne bo chcą Polski przede wszystkim dla Polaków. 
    Podziękowali 2Felicyta Rogalikowa
  • edytowano marzec 2019
    .
  • A. Mickiewicz to był niezły artysta. Niezwykle płodny i jurny. Z jednej strony tworzył romantyczne dzieła a z drugiej preferował ciepłe łóżko hrabiny Łubieńskiej od powstańczej pryczy. Z resztą kochanek miał bez liku, jak na prawdziwego romantyka i poważnego ojca rodziny przystało. 

T :)
  • Za to za granicą potrafimy zapierniczac. Ciekawe nie?
    A poza tym nie gloryfikuje miedzywojnia. Ile lat tej niepodległości było? Gdyby nam bylo dane dalej się rozwijać to bylibyśmy potęgą. A zrobiono wiele. Zlepiono Polskę z trezech krajów,  gdzie nawet szerokość torów kolejowych była różna i ruch uliczny roznostronny. Ze bieda? No była. Pytanie gdzie wtedy nie było biedy poza Stanami gdzie biedny nie był pracownik wykwalifikowany.
  • edytowano marzec 2019
    Odrobinka powiedział(a):
    A ja uważam że Unia nam więcej zabrała niż dala. Gorzki żal?  I zero próby wzięcia spraw w swoje ręce. Mnie się tu żyje lepiej niż w Szwajcarii. Serio. Finansowo na pewno. I na więcej rzeczy mam wpływ. 
    A jak się tworzą partie czy koalicje które chcą coś zmienić to się obsmiewa, bo się na pewno poklócą. Albo są zbyt nacjonalistyczne bo chcą Polski przede wszystkim dla Polaków. 

Dobra @ Odrobinka, chyba już mnie przekonalaś abym.mie glosowała na RN.
    Nienawidzilam romatyzmu w liceum , te haselka gòrnolotne.
    A Ci co je pisali to mieszkali gdzie ???
    Na emigracji , huehue, no ale nie pluli na Polske tylko pieŝni pisali.
    Taka ròżnica tylko , bo sprawy w rece nie brali .

Tylko my teraz mamy ciut inne czasy jakby.
    Halo tu ziemia.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Za to za granicą potrafimy zapierniczac. Ciekawe nie?
    A poza tym nie gloryfikuje miedzywojnia. Ile lat tej niepodległości było? Gdyby nam bylo dane dalej się rozwijać to bylibyśmy potęgą. A zrobiono wiele. Zlepiono Polskę z trezech krajów,  gdzie nawet szerokość torów kolejowych była różna i ruch uliczny roznostronny. Ze bieda? No była. Pytanie gdzie wtedy nie było biedy poza Stanami gdzie biedny nie był pracownik wykwalifikowany.
    Właśnie. Zlepiono. A wiesz dlaczego? Ponieważ skopiowano dwa kodeksy prawa szwajcarskiego. Cywilny i handlowy. Podobnie zrobił Atatürk. Czerpanie dobrych wzorców z zagranicy nie jest zdradą interesu narodowego. 

T
  • Elunia powiedział(a):
    Bo my nie jesteśmy naród zapierniczający tylko cierpiący. Ot co.
    Jeśli Polska jest Chrystusem narodów to cierpieć musi.

T ;)
  • Oczywiście. Dużo szwajcarskich rozwiązań proponuję u narodowców. 
  • Gdzie masz te gornolotne haselka? I gdzie masz romantyzm? To wy tu o cierpiętnictwie pierniczycie. I o Chrystusach narodów. 
    Podziękowali 2apolonia Rogalikowa
  • edytowano marzec 2019
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Bo my nie jesteśmy naród zapierniczający tylko cierpiący. Ot co.
    Jeśli Polska jest Chrystusem narodów to cierpieć musi.

T ;)
    No ba!

Ilu ludzi, którzy pracą doszli do dużej kasy rządzi Polską? Jak ma być dobrze jak o gospodarce decyduja ludzie, którzy całe życie zawodowe spędzili na ciepłych posadkach państwowych i  przypuszczam, ze przerosłoby ich prowadzenie zakładu fryzjerskiego. Dlaczego najbardziej kopani w d..ę są ci, którzy przynoszą najwięcej dochodu czyli prywatni przedsiębiorcy?
  • edytowano marzec 2019
    Postanowiłem więcej nie głosować w polskich wyborach. Oddałem głos na prezydenta Dudę. Zawiodłem się na nim. Człowiek przez prawie cztery lata nie potrafił zorganizować sobie nawet dobrze działającej kancelarii. Nawet chyba nie do końca uświadamia sobie fakt bycia głową państwa. Jest co najwyżej kustoszem pamięci L.Kaczyńskiego. 

T
  • Zmian nie będzie bez gruntownej sanacji prawa. Przykład porządnej preambuły konstytucji (CH). Prez. Duda coś, kiedyś, nieśmiało bąkał o nowej ustawie zasadniczej. 

„Im Namen Gottes des Allmächtigen!

Das Schweizervolk und die Kantone,

in der Verantwortung gegenüber der Schöpfung,

im Bestreben, den Bund zu erneuern, um Freiheit und Demokratie, Unabhängigkeit und Frieden in Solidarität und Offenheit gegenüber der Welt zu stärken,

im Willen, in gegenseitiger Rücksichtnahme und Achtung ihre Vielfalt in der Einheit zu leben,

im Bewusstsein der gemeinsamen Errungenschaften und der Verantwortung gegenüber den künftigen Generationen,

gewiss, dass frei nur ist, wer seine Freiheit gebraucht, und dass die Stärke des Volkes sich misst am Wohl der Schwachen,

geben sich folgende Verfassung.”

T

• Ja poszlam do narodowców i wydaje mi się że mają potencjał. Mają też dużo dobrych pomysłów . I są otwarci. A poza tym dużo wśród nich ludzi przedsiębiorczych, nie posadkowych właśnie. PiS się moim zdaniem zblaznil całkiem. To jest moja ostatnia próba zaufania komukolwiek. Weszłam w to dlatego że chcę widzieć od środka ich działania przynajmniej w jakimś zakresie. Bo ufać to ostrożnie. 
  • Konstytucja jest cala do zmiany. Z preambułą włącznie.  Caly ustrój jest do zmiany. Powinna być silna wladza prezydencka i decentralizacja wladzy. 
    Ja poszlam do narodowców i wydaje mi się że mają potencjał. Mają też dużo dobrych pomysłów . I są otwarci.
    :smile: :) :)

Tak. Otwarci na emigrantów i innych „odmieńców”. Polska tylko dla Polaków. Znamy to. :)

T
    Konstytucja jest cala do zmiany. Z preambułą włącznie.  Caly ustrój jest do zmiany. Powinna być silna wladza prezydencka i decentralizacja wladzy. 
    A mnie, coraz bardziej, fascynuje szwajcarski model demokracji bezpośredniej. 

T
  • edytowano marzec 2019
    Odrobinka powiedział(a):
    Ja poszlam do narodowców i wydaje mi się że mają potencjał. Mają też dużo dobrych pomysłów . I są otwarci.
    :smile: :) :)

Tak. Otwarci na emigrantów i innych „odmieńców”. Polska tylko dla Polaków. Znamy to. :)

T
    Nieprawda. Są za kwotami imigracyjnymi jak w Szwajcarii. Żeby przyjmować tylu imigrantów ilu jesteśmy w stanie zasymilować. Znasz tylko przekaz nieprzychylnych mediów. A wystarczy posłuchać co mówią narodowcy.  A mówią że Polska ma przede wszystkim umożliwiać dobrobyt Polakom a dopiero potem możemy się  nim dzielić z innymi nacjami.
    No ale pewnie Ty wiesz więcej,  choć to ja jestem czlonkiem Ruchu Narodowego.
    Podziękowali 1apolonia
  • Chcecie cokolwiek zdziałać to na początek zmieńcie waszą nazwę. Inaczej będą was kojarzyć z Le Penem. Latka faszystów (słusznie czy nie) na trwałe przylgnęła do przymiotnika „narodowy”. 

T
    Podziękowali 1joanna_1991
  • edytowano marzec 2019
    Się nazywamy Konfederacja Propolska. Ruch Narodowy jest częścią składową. Poza tym poparcie nam rośnie bez względu na nazwę. I jak mówiłam coraz więcej prawicowych organizacji się do nas przyłącza. I nie jest to ONR ani MW, choć akurat Młodzież Wszechpolską cenię. 
  • edytowano marzec 2019
    Stany upadaja i Europa zachodnia upada. Rosna Chiny, Indie, niedługo pewnie Iran.

Zyjesz, Tomaszu, czasami minionymi.

a tu rozmowa o PRL-u, z nieoczekiwanym zwrotem, pokazującym, o co biega...
  • Cały ten tasiemcowy wątek blednie wobec tego o edukacji seksualnej za granica, w którym jest ledwo kilka postów i na próżno szukać opowieści mrożących krew w żyłach :) Jak zwykle niektóre środowiska nakręcają wrzask i histerie, a jak się okazuje nawet ten zgniły i zdemoralizowany zachód którym straszą nie taki straszny.

Podziękowali 2Tomasz i Ewa Coralgol
  • Konfederacja Prapolska? Czy siedziba główna mieści się może w Prabutach? ;) Żartuję. Czy będziecie proponować kulturę i wierzenia prasłowiańskie, albo promować panslawizm (to ucieszyłoby cara Włodzimierza). 

T :)
  • Panslawisci nas niestety nie lubią.... no bo my katolicyzm wyznajemy... a katolicyzm dla prapolakow był klęską Wielkiej Polski
  • Ale dla ateisty Dmowskiego katolicyzm miał czysto utylitarną funkcję państwotwórczą. Podobnie traktuje go naczelnik Kaczyński. Instrumentalnie. Vide dwie nieudane próby zmiany ustawodawstwa antyaborcyjnego. Obecne status quo odpowiada popisowi a wszelkie ruchy w tym temacie są tylko pozorne. 

T
    Podziękowali 1Monika73
  • E tam, Dmowski był ok. Piłsudski, ten to dopiero instrumentalnie religię traktował (zmienił żeby się z babą ożenić)
    Podziękowali 2Monika73 Odrobinka
  • PaniWiosna powiedział(a):
    E tam, Dmowski był ok. Piłsudski, ten to dopiero instrumentalnie religię traktował (zmienił żeby się z babą ożenić)
    Dobrze, że nie z chłopem :smile: 
    Podziękowali 1Tomasz i Ewa
  • Elunia powiedział(a):
    PaniWiosna powiedział(a):
    E tam, Dmowski był ok. Piłsudski, ten to dopiero instrumentalnie religię traktował (zmienił żeby się z babą ożenić)
    Dobrze, że nie z chłopem :smile: 
    To socyalista był. Nigdy nic nie wiadomo. Do tego rabuś i terrorysta. Ileż to ludzi zginęło na Placu Grzybowskim w Warszawie, po jego prowokacji. 

T
  • Kaczyński to raczej mało się na Dmowskim  wzoruje.  Raczej zamordyzm i sanacja to jego wzór na rządzenie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.