Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Św. Mikolaj z Flüe

Dzisiaj mamy wspomnienie dowolne św. Mikołaja z Flüe. To ciekawa postać - patron Konfederacji Szwajcarskiej. Wójt, ziemianin, ojciec wielodzietnej rodziny, polityk, mediator, doradca a na końcu pustelnik. 

T

Komentarz

• ale i tez swieta jego zona, ktora pozwolila mu odejsc do pustelni i zostac samej z 10tka (?) dzieci...   ;)
    Swoja droga bardzo ciekawa postac o duzym wplywie na owczesna polityke i losy Szwajcarow pomimo prowadzenia pustelniczego trybu zycia
    Podziękowali 2Tomasz i Ewa E.milia
  • Modlitwa ułożona przez św. Mikołaja z Flüe. 

Boże mój i Panie, odsuń ode mnie wszystko,
    co oddziela mnie od Ciebie.
    Boże mój i Panie, daj mi wszystko, 
    co mnie do Ciebie przybliża.
    Boże mój i Panie, oddal mnie ode mnie samego,
    abym mógł oddać się Tobie.

Podziękowali 2Monika73 Rogalikowa
  • Pustelnia położona jest nad strumieniem. W bardzo malowniczym miejscu. Świetne miejsce na modlitwę i piknik. 

T :)
    Podziękowali 2Monika73 E.milia
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Pustelnia położona jest nad strumieniem. W bardzo malowniczym miejscu. Świetne miejsce na modlitwę i piknik. 

Znał się na klimatach  ;) ;) jak widać po wyborze miejsca ;) ;) 
  • edytowano marzec 2019
    W jakim wieku zostawił dzieci udając się na pustelnię ??

Był już w andropauzie ???
    To się nie dziwię , że żona wyraziĺa zgode ;) ;)
    Podziękowali 1Agnieszka
  • 50 lat. Za zgodą żony. 

50 lat. Za zgodą żony. 

I wszystko jasne :) ;) ;) 
    Podziękowali 1Agnieszka
  • edytowano marzec 2019
     Malgorzata powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    50 lat. Za zgodą żony. 

I wszystko jasne :) ;) ;) 

:smiley: 
    Bardzo jasne  :) i z  ta zgodą żony  ;) :p głównie  :D

• Co tak wam śmieszno? Biskup nie udzieliłby zgody na założenie pustelni przez żonatego bez zgody współmałżonki. 

T
    Podziękowali 1Malena
    Co tak wam śmieszno? Biskup nie udzieliłby zgody na założenie pustelni przez żonatego bez zgody współmałżonki. 

T
      Mądry biskup , w inny sposòb miałby wizytacjé w kurii a takiej by nie chcial
     :D  :D :D
  • Ja bym mu w pakiecie dała najmłodsze dzieci na tą pustelnię ..albo lepiej najstarsze 
  • Możliwe, że żona poprosiła biskupa żeby małżonka wyekspediować do pustelni :D Różnie bywa z 50-latkami, a motórów wtedy nie było.
    Wiem co piszę, mój ma motór w naprawie i nie jest łatwo :D
  • Są dwa środki na męski kryzys wieku średniego. Motocykl lub romans z osiemnastką. 

• No i pustelnia, ale to dla twardzieli :D

Podziękowali 1jukaa
  • Rozumiem, że zabezpieczył rodzinę finansowo czy żona musiała iść na etat?  :p
  • asiao powiedział(a):
    Rozumiem, że zabezpieczył rodzinę finansowo czy żona musiała iść na etat?  :p
    Kuria placiła ;)
    Podziękowali 3Elunia asiao Agnieszka
  • asiao powiedział(a):
    To była zamożna rodzina. Św. Mikołaj miał stopień rotmistrza. 

T
    Podziękowali 1asiao
  • asiao powiedział(a):
    Małżonkowie byli w okolicach 50-tki, dzieci mieli już mocno dorosłe bo kiedyś kobieta zaczynała b.wcześnie rodzić. 10 dzieci dała radę utrzymać matkę jak królową.
  • Spokojnie. Dzieci św. Mikołaja z głodu nie umarły. W CH żyje spora grupa od XVII do XIX pokolenia po nim. 

Podziękowali 1E.milia
  • asiao powiedział(a):
    Ja bym mu w pakiecie dała najmłodsze dzieci na tą pustelnię ..albo lepiej najstarsze 
    Ja bym prosiła o pustelnię dla siebie 
    Skoro dzieci już duże a mąż zamožny .

Jakąś miejscòweczke też bym znalazła :) 
    Podziękowali 1Agnieszka
  • A ja bym chciała pobyć z mężem jak już dzieci odchowamy i wspólnie się zastrzec...
    Podziękowali 2E.milia Ojejuju
  • A ja bym chciała odchować do końca dzieci i przeżyć drugą albo i trzecią  młodość ;)
  • Odrobinka powiedział(a):
    A ja bym chciała pobyć z mężem jak już dzieci odchowamy i wspólnie się zastrzec...
    W sumie jak nam pyknie po 65 to może coś z tego będzie  :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.