Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Ali Baba i 40 pedałów" - kiedy w Polsce?

edytowano maj 2007 w Polityka
"Ali Baba i 40 pedałów" edukują w Hiszpanii
Hiszpańskie ministerstwo oświaty zaleca kontrowersyjne pomoce naukowe, które mają pomóc nauczycielom wychowania obywatelskiego we wpajaniu uczniom tolerancji dla odmienności - informuje gazeta.pl.
W spisie zalecanych lektur znajdują się m.in. komiks "Ali Baba i 40 pedałów", "Przewodnik gejowski ze zdjęciami artystycznymi", nakręcony w Londynie film "Gejowski przewodnik bezpiecznego seksu" oraz komiks, reklamowany przez wydawcę sloganem "Uwaga - w tym albumie znajdziesz radość życia bardziej zaraźliwą od AIDS".

Oprócz kopulujących gejów występują w nim "w niedwuznacznych sytuacjach kot i osioł, co sugeruje, że wskazana jest również tolerancja wobec zoofilów" - czytamy w serwisie gazeta.pl.
REKLAMA Czytaj dalej

Socjalistyczny premier Jose Rodriguez Zapatero tłumaczy, że odpowiedzialność za listę lektur ponosi rząd Jose Marii Aznara, który przygotował tą listę już w 2001 r. Obecny premier sygnalizuje ponadto, że w sprawę przygotowania kampanii na rzecz tolerancji zaangażowany był nie tylko rząd, ale także Hiszpański Komitet Europejskiej Kampanii Młodzieży przeciwko Rasizmowi, Ksenofobii, Antysemityzmowi i Nietolerancji.

Ujawnienie listy lektur wywołało w Hiszpanii prawdziwą burzę. Przeciw planom wprowadzenia do szkół takich pomocy naukowych protestuje nie tylko Kościół, ale też m.in. przedstawiciele Zielonych.

- Jesteśmy liberalnym społeczeństwem i chcemy znaleźć sposób na na integrację wszystkich mniejszości, ale niekoniecznie przez epatowanie seksem - mówi eurodeputowany z ramienia Zielonych Joan Mari Bernat.

No comments.

pozdrwiam forumowiczow

Tomek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.