Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Taras- potrzebuje porady.

2»

Komentarz

 • Możesz tak montować tylko wowczs a słupach. Inaczej nie utrzyma i siądzie
  Właśnie mury oporowe pod legary szykuje. Taras będzie drewniany ale musi kilka ton basenu wytrzymać
 • Bea powiedział(a):
  Możesz tak montować tylko wowczs a słupach. Inaczej nie utrzyma i siądzie

  ??? Nie rozumiem @Bea.

  Ale może niejasno się wyrażam.
  Chodzi o tego typu podstawki/podpórki:

  Użytkuje ktoś, albo wie jak to się w praktyce sprawuje?
 • Nie stosowałem, ale sprawia wrażenie tymczasowego rozwiązania na jakieś eventy. Szybki i łatwy montaż, zapewne nie duża cena. Podobne rozwiązania są do systemów scenicznych, ale tam płyty metalowe lub drewniane w metalowych ramach, a nie beton. Co będzie, kiedy płyta betonowa z jakichś powodów pęknie, czy się nadkruszy? Zapadniemy się w dziurę?

  Generalnie według mnie rozwiązanie dobre kiedy przygotowujemy się do zrobienia porządnego tarasu i mamy już wylewkę, ale potrzebuje na szybko coś postawić, bo reszta będzie za rok.
 • Turturek pudło. Ani nie tanie, ani tymczasowe. Przynajmniej w założeniu. Ale właśnie pytam doświadczonych o praktykę. Tzn. zdjęcie było pierwsze lepsze z neta żeby z grubsza pokazać o co chodzi.
  Widziałam to na tarasie  pewnego akademika i jakoś studenci sie nie zapadli. Kilka lat już na pewno leży.  Tam był gres (taki gruby 2 cm), nie beton.
  Inna opcja to ułożenie owego gresu na podsypce z kamyczków (tak stoi w projekcie),  ale  takie rozwiązanie z podstawkami wydaje mi się bardziej stabilne i łatwiejsze do utrzymania (odpływ wody, zbieranie się zanieczyszczeń, itp)
 • edytowano maj 2020
  Konstrukcja pod taras musi byc stabilna, gres i podsypka z kamyczkow to nie jest budowa na lata...Grunt osiada i po jakims czasie taras przestanie trzymac poziom.
  Podziękowali 1Bea
 • Rejczel to taras na stropie żelbetowym
 • Przepraszam w takim razie @Bambidu ale nie wynikalo to z tresci Twych postow. My odradzamy rozwiazanie z podstawkami/podporkami. Jedynie beton i porzadne legary.
 • Raczej nie pomożemy, bo to nowe rozwiązanie, widziałam przed kawiarnią, działa niby dobrze, ale nie wiem jakie wady w użytkowaniu, ani jak to za kilka lat będzie wyglądać, czy te części z tworzywa wytrzymają, jak wygląda mycie i co z zabrudzeniem ewentualnym pod płytkami . Ostatnio mi dzieci wylały mleko  , przeleciało przez deski pod taras, miałam zabawę z wypłukiwaniem tego, żeby nie zostało na kamieniach, co są pod deskami. 
 • Ja bym  poleciła drewniany taras, dwa razy w roku olejowanie, ale za to miły do siedzenia, ciepły. 
 • edytowano maj 2020
  No właśnie takie myśli mi chodzą po głowie, @Zuzapola.  Chociaż akurat z czyszczeniem pod spodem wydaje się, że łatwiej niż deski, bo można jedną płyte podnieść i wyczyścić. W razie uszkodzenia tez wymiana plytki bez problemu. Ale na ile naprawdę takie podstawki są trwałe i stabilne?
 • I jeszcze czy można na takim czyms np. ciężką donicę postawić.
  Wiadomo, że producent, sprzedawcy zachwalają...
 • Tak, drewno jest naturalne i przyjemnie sie stąpa, siedzi na nagrzanych deskach. Mamy modrzew syberyjski, 10 lat juz sie spisuje. Za sciana sasiad polozyl sobie sosne i niestety juz wymienial. Sosna puszcza zywice, brudzi ubrania, trzeba ją dobrze konserwowac.
 • Jak strop żelbetowy to kładź nawierzchnię bezpośrednio. Tylko izolację zrób
  Podziękowali 1Bambidu
 • edytowano maj 2020
  Hej @Bambidu, parę dni już minęło, ale może jeszcze się przyda. U nas na osiedlu przy modernizacji tarasów właśnie taką technologię zrobili ostatnio z tymi podpórkami, tylko pod płytę idzie jeszcze żwir czy drobne kamyki, a na podstawkach leżą betonowe płyty. Założenie jest takie, żeby woda z deszczu wchodziła między płyty, dlatego ułożone są ze szczelinami między sobą i bez fugi, i żwirem spływała do odpływów zamiast kisić się pod płytami. Nie wiem, jaka część obciążenia siedzi na żwirze, a jaka na podstawkach, ale to na pewno da się sprawdzić w danych katalogowych od podstawek. Chodziłem po tym, sprawia solidne wrażenie.
  Edit: Możliwe, że żwir w ogóle jest tylko po to, żeby ochronić izolację leżącą pod spodem przed warunkami pogodowymi i dłubaniem przez mieszkańców...
 • O dzięki  @Daan. Temat jak najbardziej aktualny. Ocieplenie i izolacja jeszcze do ułożenia, więc na decyzję o nawierzchni chwila jeszcze jest.
  Właśnie to odprowadzanie wody przemawia za, bo jednak utrzymanie gresu jest mniej kłopotliwe niż drewna (czyszczenie, konserwacja), ale z kolei gres lubi się odklejać i wtedy jest niefajnie. Też po takich chodziłam i wydawało mi się OK, ale wolałabym od użytkowników usłyszeć o ewentualnych problemach, których na pierwszy rzut oka nie widać. Niestety wygląda na to, że użytkowników brak.Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.