Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zmiana - zakończenie roku szkolnego 19.06

124678

Komentarz

  • @agatak,  ty również piszesz na forum.  

    Monika wykonuje bardzo trudna pracę , nie wiem, czy jest jeszcze w Polsce inna mama równie wielodzietna na podobnym stanowisku.
    Podobne dylematy mają moje przyjaciółki lekarki. Gdy dzieci rodzi się często i gęsto ( nie odpowiedziałas na moje pytanie) nie ucieknie się od wyborów. No, ale jak pracować,  gdy jest się matką 5 maluchów rodzonych niemal co rok. I pracuje się na etat + dyżury+ prywatna praktyka. Na pewnym etapie trzeba zwolnić,  skupić się na rodzinie, bo inaczej się ona rozpadnie. Wiele mam forumowych właśnie na pewnym etapie musiała w trosce o dom skupić się na nim, co nie znaczy, że nie wrócą do pracy. Praca też daje radość, dla mnie jest odpoczynkiem w kieracie codzienności. Dlatego w bardzo małym wymiarze chciałam mieć ciągłość zawodową i  zawsze coś dlubalam na boku. Dla higieny psychicznej. Odrobinę. 
    Wcale nie jest łatwo zwolnić.  Ale więź rodzi się wtedy, gdy po prostu z dzieckiem się jest na codzień , a nie tylko od swieta na  akademii rozdania świadectw. Tylko tyle. Czas rodzenia. 

    To nie do Moniki oczywiście. Taka Monika jest jedna w Polsce.

    @Elunia, ja nie piszę o nagrywaniu, ale o publicznym udostępnianiu, fb jest tego pełen,  dlaczego?  Kiedyś też spokojniej podchodziło się do sukcesów dzieci, mam wrażenie.   A teraz wystarczy że przejdę się na trening z synem i od razu widzę,  że coraz bardziej przypomina tresure . A najstraszniejsi są dopingujacy rodzice. Ale może to specyfika piłki nożnej.  


  • Wanda powiedział(a):
    Mój syn pojechał ostatnio złożyć papiery do liceum i powiedział, że tak mniej więcej połowa podań była składana przez ... rodziców.  
    @Wanda godziny pracy sekretariatów często wymuszaly zwolnienie z lekcji. Michał miał akurat luźny piątek i z radością zrobił sobie z tej okazji wolny dzień;)
    Ale w szkole teraz mnóstwo sprawdzianów i rozumiem, że ósmoklasisci walczący o oceny mogli nie dac rady.
  • Sama  chodzę na popisy  i nawet zdaza mi się coś nagrać.  Ale po co to udostępniać publicznie?  Tego nie potrafię zrozumieć.  
    To znaczy, że jestem już bardzo stara. Bliżej niż dalej .
  • Nie macie sie o co kłócić? 
    I jeszcze się tłumaczyć? Zmiana terminu zakonczenia roku szkolnego na miesiąc przed końcem roku jest śmieszna i niepoważna. Premier Morawiecki laskawca się obudził,  choć od września przynajmniej było wiadomo że koniec roku zbiega się terminowo z Bożym Ciałem i postanowił w swej łaskawości przyspieszyć o jeden dzień wakacje. 
    Rozumiem wkurzenie rodziców co poniektórych. Ja tam nie bywam na zakonczeniach roku. Nawet na zebrania rzadko chodzę bo nie mam po co skoro jest dziennik elektroniczny. No łaskawy ten premier przed wyborami. 
  • Decyzja premiera nie ma wpływu na naszą rodzinę.  Wszystko już dawno zaplanowane. 
  • U mnie też było dawno zaplanowane. 
    Podziękowali 2E.milia agnodike5
  • Mnie by to wkurzyło niezależnie od liczby dzieci... Gdybym miała tylko jedno, to pewnie jeszcze bardziej :) 
  • Malgorzata powiedział(a):
    agatak powiedział(a):
    Jak nie pracujecie i jesteście z dziećmi 24h to się nie dziwię że macie zakończenia gdzieś....
    Tym wszystkim madralom przydałoby się parę miesięcy odpowiedzialnej pracy na godziny i w terminach .... dopiero by się i oczy otworzyły 
    Monika jak ja Cię  rozumiem co chwilę mam takie dylematy 


    Ja jestem na odpowiedzialnym stanowisku prawie 30 lat.
    Co gorsza dla Twojej teorii , moja rola jest niezastępowalna .
    Każda inna praca jest do zastąpienia .
    Moja nie.
    Małgorzato, Twoja rola jest niezastąpiona! Ale jeśli Twoje dziecko skończy rok szkolny jeden dzień wcześniej to Ci to lata, a niektórzy mają np. opiekę dla dzieci na okres wakacyjny (bo może i ich rola społeczna nie jest aż tak doniosła, ale niestety do 16.00 odgrywa się poza domem) od poniedziałku 24.06 i teraz zmieniają, odkręcają i biorą urlopy. I spoko, niech się rok szkolny skończy nawet dziś, ale niech o tym powiedzą WCZEŚNIEJ. Ta władza naprawdę jest nieprzewidywalna.
  • aga---p powiedział(a):
    A nas nie ma. Mamy wykupiony na tydzień domek w Bieszczadach. 
    My też, w czerwcu:-) 
  • Malgorzata powiedział(a):
    agatak powiedział(a):
    Jak nie pracujecie i jesteście z dziećmi 24h to się nie dziwię że macie zakończenia gdzieś....
    Tym wszystkim madralom przydałoby się parę miesięcy odpowiedzialnej pracy na godziny i w terminach .... dopiero by się i oczy otworzyły 
    Monika jak ja Cię  rozumiem co chwilę mam takie dylematy 


    @E.milia  a tu pogardy nie zauważyłaś??
    Ojej , no kilka osób ma inne zdanie niż ogół.
    Ja nie widzę pogardy, nikt nie mówi, że Wasza praca nie jest odpowiedzialna, tylko że nie jest odpowiedzialna I RÓWNOCZEŚNIE na godziny i w terminach.
    Podziękowali 2Monika73 Joannna
  • Miałam nosa rezerwując wakacje od 20.06. Doniosłość zakończenia roku mnie nie powstrzymała. 

    Co do chodzenia, niechodzenia, mając samych chłopców, pozbyłam się poczucia, że muszę tam być. Dla nich najważniejsze, że to już koniec. Nic więcej. 


    Podziękowali 1Monira
  • Bea powiedział(a):
    @Monika73 rozumiem Cię doskonale.
    Moje dziecko do szkoły samo nie dojedzie. Kończy tą szkołę więc musi świadectwo odebrać. Chciałaby z koleżankami się pożegnać. Planowałam wolne na piątek.
    I co? Nie mam pomysłu jak to rozegrać. 
    Obliguje mnie termin bezwzględnie. Za tym idą pieniądze. Olbrzymie i nie moje.
    Póki co qwica mnie strzeliła i dumam. Nie co a jak to zrobić.
    Może inna mama z Twoich okolic będzie jechać ze swoim dzieckiem i zabierze Twoje?
  • Monira powiedział(a):
    Zdążyłam odebrać dziecko z przedszkola a tu tyle wpisów.  
    @uJa,  mam 42 lata i w ciągu całego mojego cyklu edukacyjnego moi rodzice nie byli obecni na żadnym rozdaniu świadectw. Po prostu nie było zadnych rodziców wtedy. Eskortowanie dziecka do szkoły było uważane za wstyd przez samego ucznia. Może też nikt nie wpadł na ten pomysł. Ogromnie po latach doceniam. 

    A zaraz czerwiec więc FB zaroi się od zdjęć dzieci ze świadectwami z czerwonym paskiem. Tego też nie było. I nie chodzi o to, że moje dzieci mają zle świadectwa,  wręcz przeciwnie.   I że nie jestem dumna.  Ale po co?  Czy te wszystkie nagrania  " Muszki Flejtuszki" z popisów w sm muszą być upubliczniane? Rozmieniamy rodzinę na drobne. Ale to nie dotyczy tematu.
    Mnie nawet do zerówki nie odprowadzali choć miałam 6 lat ale na zakończenie roku szli i co z tego nic? Ja to lubiłam i mama też.  
    I niech każdy robi jak lubi. 
    Ja teraz jestem w trójce klasowej w pkolu min po to by storpedować pomysły na prezenty dla nauczycieli za tysiące tylko skończyć na drobnych kwiatkach (choć z zasady uważam że i to przesada) na zakończenie roku się wybieram, ba pewnie nawet pożyczę sprzęt do organizacji genialnego przedstawienia które pani z dziećmi ćwiczy. 

  • Bea powiedział(a):
    @beatak nie ma innej mamy. To nie rejonówka.
    Zresztą naszych dzieci nikt nie zabierze. Taki lajf
    To przykre i nie dziwię się, że jesteś zła.
    A jak zazwyczaj jeżdżą?
  • Bea powiedział(a):
    Ja na zakończenie nie muszę. Córka musi.
    Nie widzę opcji 30 km po krajówce rowerem  B)
    Ja wiem, ale mi chodzi o to, jak zazwyczaj jeżdzi?
  • Bea powiedział(a):
    Ze mną. Małe do przedszkola a ona do szkoły.
    Pojedzie ale... Ja do 16.30 w pracy. Opcja szybkiego wyjścia nierealna. Wolnego nie mogę. Zakończenie na 9.30. Z pizzą z koleżankami może 2, nooo 3 godziny. Co dalej?
    A może w szkole tego dnia jest jakaś opieka? W podstawówkach zazwyczaj jest, nawet w zakończenie roku.

  • U nas przedszkole byłoby zadowolone gdyby kumaty nastolatka wpadła z dziećmi się pobawić.
  • @juka,  a tego nie napisałam,  to już Ty.
  • @agatak
    baaaardzo nie podoba mi się zawoalowane chamstwo wczesniejszego wpisu
    umówmy się, że nikt nie może wyobrazić sobie codzienności drugiego człowieka dopóki nie jest na jego miejscu

    takiego dogadywania wiele razy doświadczałam i na moje oko bierze się z wyrzutów sumienia osoby dogadującej
  •  prawda, prawda...

    czepiam się konkretnego wpisu konkretnej osoby
    ona się przedstawia jakby była level wyżej  :D

    a Monikę rozumiem i nawet trochę zazdraszczam bo ja nie potrafię zżyć się ze szkołą
    Podziękowali 1Monika73
  • Ja się chyba dobrze  przystosowałam do godzenia pracy z rodzicielstwem. Nie byłabym sfrustrowana z powodu pracy , gdyby nie ta zmiana terminu. A pracuję naprawdę nie tylko dlatego , że muszę . Łączy się z tym sporo stresu i zmęczenie , ale ja CHCĘ - nie tylko ze względu na pieniądze.
  • Więcej problemów było wcześniej , teraz najmłodszy ma już 7 lat.
  • Wszyscy to idioci - i nauczyciele , którzy chcieli zabrać dzieci na wycieczkę , i rodzice , bo nie przewidzieli , że w ostatniej chwili rozporządzenie zostanie zmienione . I matki , które przecież musza być sfrustrowane , godząc pracę z rodzicielstwem. Niektóre wpisy na tym forum bardzo mnie odrywają od stresów zawodowych , a akurat mam dyżur i muszę  szybko , także na telefon podejmować ważne decyzje ;) ;) ;)
    Podziękowali 3Skatarzyna Aga85 OlaOdPawla
  • Ja pisze oceny końcowe i raporty i tez mi się nie chce. Mam idealne warunki ciszę i spokój i zabrać się nie mogę.
    Właśnie dostałam smsa od dyrektora, uwaga, uwaga, że rok szkolny kończy się jednak w piątek, bo nie ma rozporządzenia men o zmianie :o
  • Btw, bycie z dziećmi cały dzień, tez bywa frustrujące  ;)
    Podziękowali 1Monika73
  • Kuratorium moze wyrazic zgode na zaao9nczejoe roku w pierwotnym terkinie ;
    W Poznaniu szkoły poprosiły,bo mają wycieczki w tym czasie, wszystkie klasy jednoczesnie
    Podziękowali 1Monika73
  • A jak ósme klasy w środę mają zakończenie to koniec i już święty spokój , prawda?
  • Aha racja
    we wtorek pewnie będzie zakończenie podstawówki
  • Pewnie ... Ciekawe , kiedy to zostanie ustalone ...
  • A u nas wiecie jak miało być?
    miało być zakończenie w środę, a odbiór świadectw od piątku z sekretariatu - bo nie mogli wydać świadectw wcześniej
    teraz mam nadzieję, że to zmienią i będzie normalne rozdanie świadectw w środę
    Podziękowali 1Monika73
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.