Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co się wydarzyło w kurii krakowskiej?

24

Komentarz

  • maliwiju powiedział(a):
    @Kociara sorry ale przeginasz, fakt są afery i przekręty, ale nie przedłużenie umowy o pracę, 3 osobom przyrównujesz do mafijnych układów.
    Uważaj bo Biblijne " nie sądzicie abyście nie byli sądzeni " w życiu się bardzo sprawdza, i nie dotyczy tylko sądu ostatecznego. 


    Ale tu nie chodzi o porownanie do mafijnych ukladow tylko o to,ze piekne slowa tylko w teorii
  • Konkretnie jakie piękne słowa w teorii?
  • maliwiju powiedział(a):
    Konkretnie jakie piękne słowa w teorii?
    sprawiedliwoś uczciwość i prawo 
  • Pytam konkretnie o jakie słowa?
  • Bea powiedział(a):
    Do sądu pracy idzie pracownik. Te panie były zatrudnione w ramach umów cywilnoprawnych. Te zaś nie podlegają pod kodeks pracy.
    Edit
    Jeśli brak stosownego zapisu w umowie można ją rozwiązać w kazdym trybie, czasie i bez podania przyczyny.
    Odwołanie zaś do Sądu cywilnego

    To mam nadzieję że Panie pójdą do sądu skoro uważają że coś było nie tak. Przynajmniej byłaby jasna sytuacja.
  • Kuria zacytowała słowa jednej z pań, że prosi o zwolnienie z obowiązków, ze jest wdzięczna itd. No to ją wywalili czy się zwolniła?

    Wskazanie ze nie mają mężów jest jedynie odpowiedzią i wyjaśnieniem fake newsa ze to mężatki z rodzinami. Tylko tyle. Media robią z tego clue a wystarczyłoby upublicznić egzemplarz wypowiedzenia bo każda ze stron taki ma. Proste.
    Podziękowali 1MAFJa
  • PawelOdOli powiedział(a):
    Kuria zacytowała słowa jednej z pań, że prosi o zwolnienie z obowiązków, ze jest wdzięczna itd. No to ją wywalili czy się zwolniła?

    Wskazanie ze nie mają mężów jest jedynie odpowiedzią i wyjaśnieniem fake newsa ze to mężatki z rodzinami. Tylko tyle. Media robią z tego clue a wystarczyłoby upublicznić egzemplarz wypowiedzenia bo każda ze stron taki ma. Proste.
    Pani na swoim profilu na fb w dyskusji wyjasniala,ze te slowa padly w zupelnie innej sytuacji i nie mają związku z tym zwolnieniem. Wg niej to byla korespondencja prywatna a zostala wykorzystana teraz jako niby uzasadnienie tego zwolnienia.
    Jeśli fakrycznie tak bylo,to to bardzo slabe jest, manipulowanie wypowiedziami jako ",obrona" decyzji.
    Moze w takich miejscach nie powinni pracowac "cywile"...
  • Pani twierdzi tak a kuria inaczej. Czemu akurat pani mamy wierzyc. Zreszta jeli ja faktycznie bezprawnie zwolnili to czekam az odda sprawe do sadu.
    Podziękowali 3maliwiju Polly Rogalikowa
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Pani twierdzi tak a kuria inaczej. Czemu akurat pani mamy wierzyc. Zreszta jeli ja faktycznie bezprawnie zwolnili to czekam az odda sprawe do sadu.
    Nie zrobi tego. Czemu? Moze dlatego,ze to jest firma.

    Na profiku tej pani jest dyskusja,kilka.wpisow wartych przeczytania i zastanowienia sie.

    Komentarz 
    Jolanta Janus to jest fragment prywatnego listu, który w sytuacji problemów komunikacyjnych napisałam do Księdza Arcybiskupa, nie oficjalne pismo, prywatny list upubliczniony jak mój i moich dzieci wybór drogi życiowej wyłącznie dla nich. Mieliśmy swoją liczną korespondencję z Arcybiskupem, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy jej upubliczniać i nigdy tego nie zrobię.


    No a tak poza wszystkim...kuria jest w tym wypadku PRACODAWCĄ. czy pracodawca ma.prawo upubliczniac tak prywatne szczegóły dotyczace zycia pozawodowego?
    Czy tylko temu pracodawcy sie upiecze?
  • Ale to one to upublicznily przeciez, kuria sie tylko do tego odniosla.
    Podziękowali 2maliwiju PawelOdOli
  • Na kilometr czuć, że to zemsta za "tęczową zarazę". W kolejnym odcinku będzie o dozorcy, którego zwolnili z pracy w kurii, bo źle zamiatał podwórko.

    Jak kiedyś słusznie powiedział kard. Glemp: kundelki szczekają, karawana idzie dalej.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Ale to one to upublicznily przeciez, kuria sie tylko do tego odniosla.
    Aha. Czyli wszystko ok. Moralnie,uczciwie i honorowo.
    Zwracam uwage,ze kuria uzasadnila swoja decyzję prywatnymi sprawami pracownic.
    Niepojęte. 

    Tak,na pewno tak jest. Zemsta! Panie zapewne przez 10 lat były kretami i teraz znalazly dobry moment,by przyczynić się do swojego zwolnienia  a tym samym dac powod do..no wlasnie? Czego?
    Kto tu jest ofiarą?
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Panie z miejsca stały się gwiazdami "Gazety Wyborczej". To dość interesujące w przypadku osób, które powinny się identyfikować raczej z przeciwną stroną.
  • Malgorzata powiedział(a):
    3osoby zwolnione z pracy , a afera na całą Polskę.
    Zaangażowany Bodnarr , GW , śmierdzi na kilkaset kilometrów sprawa.

    Dodatkowo jeszcze , pracodawco nie zatrudniaj samotnej matki bo będziesz pływał w szambe gdy zwolnisz. 
    Nieważne jakim pracownikiem jest , najważniejsze , że samotna i zwolnić nie możesz. Trzymasz do emerytury. 
    Chyba jednak była dobrym, skoro pracowała tyle lat. I tu chyba chodzi o zwykłe ludzkie miłosierdzie, którego być może zabrakło.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Malgorzata powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    3osoby zwolnione z pracy , a afera na całą Polskę.
    Zaangażowany Bodnarr , GW , śmierdzi na kilkaset kilometrów sprawa.

    Dodatkowo jeszcze , pracodawco nie zatrudniaj samotnej matki bo będziesz pływał w szambe gdy zwolnisz. 
    Nieważne jakim pracownikiem jest , najważniejsze , że samotna i zwolnić nie możesz. Trzymasz do emerytury. 
    Chyba jednak była dobrym, skoro pracowała tyle lat. I tu chyba chodzi o zwykłe ludzkie miłosierdzie, którego być może zabrakło.
      A może miłosierdzie było tyle lat właśnie , a pracownik mimo to słaby.
    To może trzeba było dać informację  o tej słabości? A takowej (w sensie informacji) podobno nie było.
    Ja nie bronię tych pań. Pracowały i wspierały człowieka, którego ja osobiście nie cenię.
    Miał jednak prawo (jak każdy pracodawca) zdecydować, z kim chce pracować.
  • Malgorzata powiedział(a):
    @beatak skoro były dobrymi pracownikami to nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy.

    W pewnym wieku jest jednak problem ze znalezieniem pracy. Większy niż się zdaje. Zwłaszcza, że pracowały u specyficznego i kontrowersyjnego człowieka i mogą nie budzić sympatii.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Malgorzata powiedział(a):
    Sorry ale kuria do mediów nie poszła , jakoś nie mam empatii dla donosicieli.
    Jeśli coś nie tak wg prawa pracy to idzie się do sądu.
    A nie do mediów. Taka jest kolejność.


    Chyba nie w dzisiejszych czasach. Niestety.
  • Jeśli były beznadziejne w pracy, to właśnie okazano miłosierdzie, że o tym nie wspominają, to dopiero przy takim nagłośnieniu mogłoby im zaszkodzić.
    Podziękowali 3maliwiju MAFJa Polly
  • Rozumiem, że GW nigdy nie zwolniła samotnej matki.
  • beatak powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    3osoby zwolnione z pracy , a afera na całą Polskę.
    Zaangażowany Bodnarr , GW , śmierdzi na kilkaset kilometrów sprawa.

    Dodatkowo jeszcze , pracodawco nie zatrudniaj samotnej matki bo będziesz pływał w szambe gdy zwolnisz. 
    Nieważne jakim pracownikiem jest , najważniejsze , że samotna i zwolnić nie możesz. Trzymasz do emerytury. 
    Chyba jednak była dobrym, skoro pracowała tyle lat. I tu chyba chodzi o zwykłe ludzkie miłosierdzie, którego być może zabrakło.
    Ale wymaganie miłosierdzia i postawa roszczeniowa wobec miłosierdzia to jakieś zgwałcenie rozumu... 
  • Ja nie mam problemu z tym,ze pracodawca zwalnia pracownika.
    Nie podoba mi sie upublicznianie prywatnych informacji jako uzasadnienie. Po kiego kija "uzasadniali"? Moze jednak mieli potrzebę tłumaczenia się.  
    No sorry, ale arcybiskup to nie jest byle prymityw pan Kazio po 4 klasach podstawowki,co sie na przemycie fajek dorobił i sobie na śmieciowe umowy ( o ile w ogole) zatrudnia biznesmen gminny...
    Od pewnych ludzi wymaga sie jednak choc odrobiny klasy
  • edytowano wrzesień 2019
    > Od pewnych ludzi wymaga sie jednak choc odrobiny klasy

    Na tym forum jazda po biskupach nie będzie tolerowana. Chcesz sobie ponarzekać, to idź gdzie indziej.
  • W kwestii umów tych pań, jeśli są rodzinami zastępczymi zawodowymi jako samotne matki, nie mogły mieć podpisanej umowy o pracę - przynajmniej kiedyś nie było prawnie takiej możliwości.
    Podziękowali 2maliwiju Rogalikowa
  • edytowano wrzesień 2019
    Nadal mam nadzieję że chrześcijanie kiedyś poradzą sobie z niszczeniem Kościoła. Chociaż nie mogę zrozumieć dlaczego ta cała walka toczy się wewnątrz Kościoła.

    Myślałem że ludzie z https://dzieckonmp.wordpress.com/ badający objawienia prywatne pójdą w kierunku ratowania kapłanów. Przecież według tych objawień zagrożenie potępieniem dla duchowieństwa jest ogromne. Oni poszli w politykę i jakieś emocje w związku z końcem świata.

    Podobnie gość z https://www.odwyk.com/martin . Ma podobne do mojego podejście do Boga. Mi jednak nigdy nie przyszło do głowy aby odcinać się od KK. Przecież to paranoia myśleć że Kościół popełnia same błędy. Z historii wynika że pomimo tego że odstępcy mieli racje, wytykając błędy Kościołowi, to jednak samo odejście spowodowało rozłam. I cały ten rozłam świadczy o pysze ludzkiej, a nie o trwaniu przy Bogu.

    Warto by było wyciągać wnioski z historii. Mam nadzieję że tym razem KK to zrobi.
  • to teraz każdy komu nie przedłużą umowy będzie pisał na fejsie i płakać będzie za nim cała Polska? Sory ale kilka razy tak traciłem pracę i nikogo nie interesowała mnie moja sytuacja osobista. Paradne...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Umowa śmieciowa jest tak nazywana przez socjalistów, gdzie ZUS, social i podatki to najważniejsze, a pracodawca i pracownik to nieprzyjemny dodatek.
    Podziękowali 2camille E.milia
  • Jakos nikt nie wspomniał, że zatrudninie na śmmieciówke jakos nie za bardzo wspólgra z KNS. No ale to taki drobiazg
    Podziękowali 2ewaklara joanna_1991
  • A od kiedy to Kościół wspiera takie socjalistyczno-komunistyczne twory jak ZUSy czy podatki dochodowe, i to jeszcze w demokratycznym (tfu) kraju?
  • PawelOdOli powiedział(a):
    A od kiedy to Kościół wspiera takie socjalistyczno-komunistyczne twory jak ZUSy czy podatki dochodowe, i to jeszcze w demokratycznym (tfu) kraju?
    A ktos powiedział, że wspiera? KNS wspiera jedynie godna zapłate za pracę
  • PawelOdOli powiedział(a):
    A od kiedy to Kościół wspiera takie socjalistyczno-komunistyczne twory jak ZUSy czy podatki dochodowe, i to jeszcze w demokratycznym (tfu) kraju?
    A zdziwiłbyś się. Np. w Konstytucji duszpasterskiej o Kościele czytamy takie zarzuty:
    Co więcej, wielu ludzi w różnych krajach lekceważy sobie prawa i przepisy społeczne. Niemało jest też takich, którzy nie wahają się różnego rodzaju oszustwami i podstępami uchylać od słusznych podatków lub innych świadczeń społecznych. Inni znów mało sobie ważą pewne normy życia społecznego, na przykład przepisy dotyczące ochrony zdrowia lub regulujące ruch pojazdów, nie licząc się z tym, że przez takie niedbalstwo wystawiają na niebezpieczeństwo życie własne i cudze.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.