Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co się wydarzyło w kurii krakowskiej?

124»

Komentarz

  • @M_Monia, nie ten temat ;) Sałaty rzymskiej nie będzie.
  • PawelOdOli powiedział(a):
    Walcz, walcz dzielnie o gównoburzę. A skąd ja mam wiedzieć w jakim niemieckim medium przeczytałem ten artykuł i kiedy dokładnie?... Jak ktoś lubi marnować czas na nieswoje życie, to niech szuka...

    Moje zdanie jest takie, że wystarczy upublicznić skan podpisany jednego z dwóch egzemplarzy wypowiedzenia. I tyle.

    Pytam bo sam przyznajesz ze po prostu przeczytałeś to w takiej kolejności i stad wnioski, a jak widać niektórzy traktują to jak potwierdzenie wersji o biednej i niewinnej kurii. 
  • Ty natomiast wychodzisz z założenia, że jak jest jakikolwiek problem to wina jest po stronie kościoła. 
    Podziękowali 2antonina Rogalikowa
  • edytowano wrzesień 2019
    Jak ktoś za przeproszeniem zrobi kupę Biskupowi na wycieraczkę to : 
    Okaże się zaraz nie tylko że biskup ma kupę na wycieraczce, ale na pewno goła dupę oglądał.
  • maliwiju powiedział(a):
    Ty natomiast wychodzisz z założenia, że jak jest jakikolwiek problem to wina jest po stronie kościoła. 
    Jakikolwiek to nie. Ale w przypadku tego konkretnego biskupa owszem.
  • Bo to jest ten okropny biskup, czyli musi być winny.....
    Podziękowali 2draconessa Rogalikowa
  • Pomijając twoje fochy na biskupa.
    Zakładanie z góry złych intencji u kogokolwiek jest bardzo szkodliwe. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Polly
  • To jest zły biskup, bo katolicki.
  • @Tola są różne specyficzne warunki pracy, decydując się na taka pracę akceptuję je, katechetka żyjąca w konkubinacie w ciąży raczej nie nie będzie przekonująca dla dzieci/młodzieży i raczej swoim życiem prowadzi antyreligie 
    https://www.gosc.pl/doc/2775123.Katechetka-zwolniona-zgodnie-z-prawem
    Podziękowali 2Polly Aneczka08
  • maliwiju powiedział(a):
    Pomijając twoje fochy na biskupa.
    Zakładanie z góry złych intencji u kogokolwiek jest bardzo szkodliwe. 
    Pomijając Twoje fochy na mnie, sama z góry założyłaś moje zle intencje...
    Mam o tym konkretnym biskupie bardzo zle zdanie ze względu na różne jego wypowiedzi i brak reakcji w sprawie Paetza, dlatego uważam ze inne nieetyczne zachowania do niego pasują, tyle.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    To jest zły biskup, bo katolicki.
    Zburze Twoja wizje, bo są i tacy całkiem sensowni, np. Kupny.
  • Paprotka powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Ty natomiast wychodzisz z założenia, że jak jest jakikolwiek problem to wina jest po stronie kościoła. 
    Jakikolwiek to nie. Ale w przypadku tego konkretnego biskupa owszem.
    Ale znasz osobiście,  czy też mediom udało się wyrobić w Tobie takie nastawienie do "tego konkretnego biskupa"?
    Podziękowali 2Aneczka08 Klarcia
  • @Elunia też bym wolała żeby były przy kościele bo jakosc nauczania by wzrostla (przychodziłyby dzieci które naprawdę chcą i których rodzice by chcieli a nie bo tak wypada/żeby się nie wyłamywać)
  • Bambidu powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Ty natomiast wychodzisz z założenia, że jak jest jakikolwiek problem to wina jest po stronie kościoła. 
    Jakikolwiek to nie. Ale w przypadku tego konkretnego biskupa owszem.
    Ale znasz osobiście,  czy też mediom udało się wyrobić w Tobie takie nastawienie do "tego konkretnego biskupa"?
    Tak, mediom które cytuja jego wypowiedzi. Zwłaszcza te typu YouTube, gdzie przekazu można posłuchać jak leci. I nie chodzi mi wyłącznie o wypowiedzi o tęczowej zarazie, ale skoro o tym mowa to kolejny przykład jego ogromnej hipokryzji - teraz grzmi o zarazie, ale jakos gdy chodziło o jego kolegę po fachu, siedział i siedzi cicho.
  • Jakiego kolegę? 
  • Bardzo proszę o jakąś  informację pochodzącą z wiarygodnego źródła,  że Jędraszewski wspierał Petza , zaznaczam że GW Onet  wp nie są wiarygodne.


    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano wrzesień 2019
    maliwiju powiedział(a):
    Bardzo proszę o jakąś  informację pochodzącą z wiarygodnego źródła,  że Jędraszewski wspierał Petza , zaznaczam że GW Onet  wp nie są wiarygodne.


    Napisałam ze siedział cicho, tzn nie tylko nie potępił jego czynów ale w ogole się do nich nie odniósł. Raczej temu nie zaprzeczysz skoro takich jego wypowiedzi nie ma. Wsiadł na ten temat teraz bo to wygodne i bardzo na rękę by odwrócić uwagę od seksualnych skandali w Kościele mobilizując cześć wiernych przeciw wspólnemu wrogowi, ale by choćby skrytykować innego biskupa odwagi mu zabrakło...tu tematu nie ma. żałosna hipokryzja 



  • Zapytałam o źródło, bo temat Petza nie jest świeży nie śledziłam wtedy wypowiedzi biskupa, o którym nawet nie słyszałam. Nie wiem czy rzeczywiście tak było czy po prostu nie zostało to nagłośnione.
    Teraz każde kazanie TVN nagrywa. 

    Natomiast jeśli chodzi o tęczową zarazę , to jestem bardzo wdzięczna Biskupowi Jędraszewszkemu za takie stanowisko.  
    Podziękowali 2Aneczka08 Klarcia
  • Zaciekawiło mnie, czym abp Kupny zasłużył na sympatię Paprotki. Krótka kwerenda i wszystko jasne. Powiedział kilka ciepłych słów o osobach z konkubinatów, które jednocześnie próbują żyć po katolicku. Jakie to przewidywalne. Ale abp Jędraszewski też kiedyś miał dobre notowania w "Gazecie Wyborczej", kiedy podejmował podobną retorykę. Nawet wtedy nie przeszkadzało, że jako biskup pomocniczy Poznania odmówił włączenia się nagonkę na abpa Paetza, swojego przełożonego, czekając, aż sprawę wyjaśnią władze Kościoła.

    Swoją drogą Paetz nie robił nic ponad to, czego dziś domagają się środowiska LGBT. Kierował się miłością, łamał konwenanse, nikogo nie wykluczał. Czemu jego tęczowi pobratymcy teraz go nie lubią?
    Podziękowali 3maliwiju Polly Klarcia
  • Pudło. Akurat o tej wypowiedzi o konkubinatach nie słyszałam. Lata temu gdy mieszkałam we Wrocławiu i prenumerowałam Gazetę Wrocławską (wtedy ta gazeta miała dużo wyższy poziom niż obecnie), dość często o nim pisali. Nie przypominam sobie żadnej wypowiedzi na poziomie Jędraszewskiego, raczej pozytywnie mnie zaskakiwał.
  • "Swoją drogą Paetz nie robił nic ponad to, czego dziś domagają się środowiska LGBT. Kierował się miłością, łamał konwenanse, nikogo nie wykluczał."

    Nawet Ty dobrze wiesz, że Paetz dopuszczał się molestowania. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach temu nie zaprzeczy. Słaba prowokacja.
  • M_Monia powiedział(a):
    A mi Terlikowski bardzo imponuje. On umie spojrzec szeroko a nie tylko wąsko. Madry czliwiek pro life. O wiem kapustka ;)

    Owszem jest pro life, ale coraz bardziej odlatuje, niestety.

    Honorowanie Brygady Świętokrzyskiej przez premiera - podoba ci się?

    Nie. Część żołnierzy wyklętych ma na sumieniu zbrodnie np. wobec ludności żydowskiej czy białoruskiej, działy się rzeczy straszne. 

    Zwracam uwagę - pytanie odnosiło się do BŚ, a nie żołnierzy wyklętych, jako takich.

    ***

    Czy wyobrażasz sobie, że kiedykolwiek zmienisz zdanie np. w sprawie małżeństw gejowskich albo aborcji?

    Nie. Ale wyobrażam sobie, że za 20 lat będę żył w społeczeństwie, w którym to będzie. Bardzo lubię Norwegię, pewnie mógłbym tam mieszkać. I tam to wszystko jest. Co więcej - z badań wychodzi, że społeczeństwa skandynawskie są najszczęśliwsze. Prawica woli pomijać takie niewygodne fakty, bo nie pasują do opowieści o cywilizacji śmierci. W Norwegii system opieki społecznej dla dzieci z zespołem Downa jest o niebo lepszy niż w Polsce. I jest to niewątpliwie element cywilizacji życia. 

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25172442,terlikowski-pis-to-nie-sa-konserwatysci-graja-role-obyczajowej.html?fbclid=IwAR1FCh_F--ALRRQNGbPSS1IEXwLUUh29jvkzc1IVScfWUOFfZ7abtHnCu08


    Pozwolę sobie postawi tezę, że gdyby w Polsce, tak jak w Norwegii, rodziło się tylko kilkoro dzieci upośledzonych, którym udało się uniknąć aborcji, to także miały by doskonałą opiekę społeczną.

    Mógłby tam mieszkać? Ze swoimi poglądami szybko by dzieci stracił.



    Podziękowali 1Polly
  • Paprotka powiedział(a):
    Jesli w tej kurii naprawdę są tak głupi, by podawać za powod zwolnienia brak męża czy związek pozamałżeński pracownicy, to sprawa powinna trafić do sądu pracy. 
    Związek pozamałżeński byłby jak najbardziej powodem do tego, aby umowy nie przedłużać, bo pracownicy Kurii powinni żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła.
    Podziękowali 1Polly
  • Pracodawcy w kurii nie żyją poza prawem a póki co obowiązujący jest nie kodeks boski tylko kodeks pracy.
  • Paprotka powiedział(a):
    Pracodawcy w kurii nie żyją poza prawem a póki co obowiązujący jest nie kodeks boski tylko kodeks pracy.
    Fascynujące, że przy zwolnieniu faceta z Ikea za poglądy jednak prawo pracy nie tak bardzo się liczy. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Zwolnienie kogos ze względu na publiczne głoszenie jakichś poglądów zwłaszcza przy pomocy cytatów dotyczących zabijania to jednak co innego niż zwolnienie kogos za stan cywilny 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.