Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

• Fajne zdjęcie :D
    Podziękowali 1makodorzyk
  • Paniusie mówią od razu, że są w innym kościele niż bp Jędraszewski, no można przecież. Są Świadkowie Jehowy, krysznowcy, a panie sobie jakąś swoją wersję religii umyśliły. 
    Podziękowali 1Malena
  • Kolejny "upupiający" artykuł oswajający opinię z pojęciem "orientacja". Bo to takie normalne, że każdy w którymś momencie życia musi ją w sobie  odkryć co by przypadkiem się nie minąć ze swoim powołaniem......
  • Dziewczyny muszą Boga zmienić, bo katolicki bardzo źle mówi na temat homoseksualizmu.
  • Jakie to charakterystyczne... "Bóg na pewno myśli jak ja i przyznaje mi rację, tylko ten głupi kościół, księża, itp. Ale nie poddaję się, zreformuję to, bo kiedyś w końcu muszą pójść z postępem". Jakiś czas temu mówili tak zwolennicy in vitro, teraz idziemy dalej.
  • Nie rozumiem tylko, dlaczego ci ludzie nie zakładają swoich kościołw, tylko koniecznie chcą zmieniać ten, który jest od tysięcy lat. Mogliby przecież napisać swoją biblię, swój dekalog wymyślić. Wszystko nowe i świeże, bezproblemowy świat wymyślony po swojemu
  • mamababcia powiedział(a):
    Nie rozumiem tylko, dlaczego ci ludzie nie zakładają swoich kościołw, tylko koniecznie chcą zmieniać ten, który jest od tysięcy lat. Mogliby przecież napisać swoją biblię, swój dekalog wymyślić. Wszystko nowe i świeże, bezproblemowy świat wymyślony po swojemu
    Bo katolicyzm przeszkadza, kłuje w oczy, szarpie sumienie, psuje interesy.
    Logiczne zatem że najlepiej gdyby go nie było.

Próba anihilacji się nie powiodła. Ustalono zatem że znacznie skutecznieje będzie rozmywanie, podkopywanie i zmiana kierunku.
    A wtedy niech sobie będzie.
  • Obawiam się, że ta Ushi jest w Pl właśnie po to, żeby oswoić polski Kościół z LGBT. 

Magda- raczej zagubiona, zakochana w Ushi. Ale ją razi wagina, nie wypowiada się o biskupie Jędraszewskim jako o "panu"...

To mi przypomina opublikowany kiedyś przez Cejrowskiego list, że "będziemy wszędzie, m.in. w Kościele...".  Jak się nie da wejść do Polski tak jak we Francji, to się zakłada wspólnoty kościelne. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Polly
  • palusia powiedział(a):
    To mi przypomina opublikowany kiedyś przez Cejrowskiego list, że "będziemy wszędzie, m.in. w Kościele...".  Jak się nie da wejść do Polski tak jak we Francji, to się zakłada wspólnoty kościelne. 
    Dlatego tym bardziej potrzebni są księża i biskupi, a także normalni wierni, by jasno powiedzieć takim osobom: nie jesteście katoliczkami.
    Podziękowali 2Polly Rogalikowa
  • To samo należy mówić innym związkom niesakramentalnym?
  • Anawim powiedział(a):
    To samo należy mówić innym związkom niesakramentalnym?
    Jeśli te związki będa chciały zmienić przykazania, to jasne że tak.
  • We francuskim parlamencie trwają prace na projektem prawa, które radykalnie ograniczy wolność wypowiedzi na temat środowisk LGBT. Formalnie parlamentarzystom z ugrupowania prezydenta Macrona chodzi jedynie o zakaz prowadzenia terapii mających na celu zmianę orientacji czy tożsamości płciowej. W praktyce zakazem ma być objęte również skłanianie homoseksualistów do powstrzymywania się od pożycia płciowego, a na tym polega dziś misja Kościoła w tym środowisku.

Zdaniem Laurence Vanceunebrock-Mialon, głównej pomysłodawczyni nowego prawa, kiedy ktoś sugeruje osobom homoseksualnym życie w czystości, to mówi im tym samym, że ich czyny nie są dobre. A to jest już przemoc psychologiczna – dodaje cytowana przez Famille Chrétienne działaczka prezydenckiej partii Naprzód Republiko. Z tego względu na celowniku władz znalazła się działająca w Paryżu katolicka wspólnota Odwaga. Należą do niej wierzący homoseksualiści, którzy chcą żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła. Na jutro zostali wezwani do parlamentu na konsultacje.

Projektem nowego prawa zaniepokojony jest francuski Kościół. Zdaniem wikariusza generalnego paryskiej archidiecezji argumenty parlamentarzystów są absurdalne. Jeśli bowiem zachęcanie homoseksualistów do życia w czystości jest przejawem przemocy psychologicznej, to to samo trzeba by powiedzieć o zachowaniu spowiednika, który w konfesjonale przekonuje żonatego mężczyznę, by nie zdradzał swej żony. W ten sposób trzeba by skończyć z wszelkim duszpasterstwem – dodaje ks. Benoist de Sinety.

Projekt nowego prawa ma trafić do parlamentu na początku przyszłego roku. Przewiduje się w nim kary 2 lat więzienia i 30 tys. euro grzywny.

https://www.gosc.pl/doc/5896276.Francja-chce-zakazac-sklaniania-homoseksualistow-do-zycia-w

• Niedługo będzie przemocą psychologiczna, jak powiesz dziecku, że w wieku 16 lat nie zgadzasz się, żeby współżyć, może jeszcze trzeba będzie umożliwić, żeby mogli to robić w domu.
  • Przepraszam ale Kościół Katolicki nakazuje powstrzymywanie się od współżycia wszystkim którzy żyją poza małżeństwem. Włącznie z homoseksualistami.
    Podziękowali 2mamababcia balbi
  • Odrobinka powiedział(a):
    Przepraszam ale Kościół Katolicki nakazuje powstrzymywanie się od współżycia wszystkim którzy żyją poza małżeństwem. Włącznie z homoseksualistami.
    Owszem, ale to towarzystwo nie jest zainteresowane logiką i argumentami, tylko dowaleniem.
    To jest wojna totalna, na wyniszczenie, bez żadnych zasad.
    Podziękowali 2Rogalikowa Zuzapola
  • Bez nazwisk to sa tylko twory GW.
  • No cóż, to przyznam się szczerze że pierwsza moja myśl po przeczytaniu była taka, że te panie nie istnieją ;) I prawdę mówiąc dalej tak myślę, natomiast niestety, istnienie takich osób nie jest zupełnie nierealne, co uświadomiłam sobie po audiencji u Franciszka o Jamesa Martina, po której to papież nie wystosował żadnego publicznego upomnienia lecz wypowiedział się o rozmowie w pozytywach. Przypomnę że o Martin to duszpasterz środowsik lbgt, niestety nie w duchu pomocy lecz właczania w Kościół bez zmian postawy. Starczy jedna jego wypowiedź: środowisko LGBT może ubogacić Kościół.

Podziękowali 1Rogalikowa
  • I nie wiem w sumie gdzie to napisać, niech będzie ten watek.
    W sobotę miałam okazję do ciekawej rozmowy z panią która wróciła dopiero co z Litwy.
    Powiedziała że od Litwinów słyszała: Cała Europa na was patrzy.
    Patrzą na nas. Czy stawimy opór i obronimy wiary czy nie.
    Podziękowali 1Polly
  • > te panie nie istnieją

Istnieją.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > te panie nie istnieją

Istnieją.
    Więc jest gorzej niż myślałam.
  • edytowano 7 październik
    mader powiedział(a):
    Powiedziała że od Litwinów słyszała: Cała Europa na was patrzy.
    Patrzą na nas. Czy stawimy opór i obronimy wiary czy nie.
    Też to słyszałem i to kilka razy. Tyle że w wersji "cały świat".
    Jakkolwiek by to brzmiało - jesteśmy chyba ostatnim państwem, w którym katolicy jako społeczność mają cokolwiek do powiedzenia.
    Dlatego katolicy na całym świecie na nas patrzą.
    Podziękowali 3mader mamababcia Polly
  • Jeszcze Malta chyba.
  • edytowano 7 październik
    Odrobinka powiedział(a):
    Jeszcze Malta chyba.
    To spójrz na ostatnie kilka lat.
    Już nie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.