Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dom Samotnej Matki pod Warszawą - wolne miejsca

2»

Komentarz

  • apolonia powiedział(a):
    Możliwe. W każdym razie takie placówki są ostatecznością, warto szukac innych rozwiązań.
    Oczywiście. Ale bywają ludzie doprowadzeni do ostateczności. I dobrze jest móc im cokolwiek zaproponować. Prawda?
  • @apolonia, dzisiaj pierwszy raz podziękowałam za twój wpis, święto :) Cóż rzec, zgadzam się bardzo, bardzo co do tych dzielnic.

    Jednak taki dom jak w temacie to dobry przystanek. Dziewczyna, która znalazła się na ulicy, ma szansę przez ponad rok mieszkać w ciepłym pokoju otoczona opieką. Nie musi martwić się, że zabraknie jej pampersów albo czegokolwiek innego dla dziecka. Takie miejsca to wielki dar i organizują je wielcy ludzie. Co więcej, jako społeczeństwo, powinniśmy być im wdzięczni, bo bardzo nas wyręczają. Tzn. chrześcijanie powinni być wdzięczni, bo niewierzący zapewne nie poczują się w czymkolwiek wyręczeni, w końcu to nie ich problem.




  • Właśnie to że istnieja  takie placówki, pomoc systemowa " zwalnia " ludzi z solidarnosci i wzajemnej pomocy. To bardzo wygodne  odesłać kogoś do placówki, niech tam sie tym.zajmą, mamy spokój i poczucie że pomogliśmy...Uważam.ze pomoc spoleczna powinna być zlikwidowana. Niewierzący też pomagają.innym.niekiedy znacznie więcej niż wierzący, to kwestia wychowania, wartości. W placówkach prowadzonych przez siostry zakonne też zdarzają się nadużycia, przemoc ( także że strony sióstr) także nie gloryfikował abym.ich tylko dlatego że są, nie bacząc jakie są. A wiem od klientki i koleżanki która jest pracownikiem socjalnym że postawa i zachowanie sióstr w tej placówce nie było takie jak powinno. Ja bym się kilka razy zastanowiła zanim bym tam kogoś skierowała, po tym co słyszałam. Mam nadzieję że atmosfera tego miejsca zmieniła się razem z ludźmi.
  • A ja bym się 3 razy zastanowiła zanim bym wydała o kimś negatywną opinię  na podstawie zasłyszanych informacji.


    Chyba ludzie pracujący w mopsach wychodzą z załozenia że dostarczanie podopiecznym (  np niepełnosprawnym)  informacji gdzie mogą uzyskać pomoc, rozluźniłoby relacje między ludzkie i przestaliby się dowiadywać w kolejkach do lekarzy, na forach internetowych i od innych chorych. Gdyby wszystko było na stronie dostępne może i by było prościej ale tak   zawsze jest temat do pogadania. 
    Podziękowali 2MAFJa Nika76
  • apolonia powiedział(a):
    Właśnie to że istnieja  takie placówki, pomoc systemowa " zwalnia " ludzi z solidarnosci i wzajemnej pomocy.
    Ależ! Nie ma powodu, żebyś się czuła zwolniona z solidarności i wzajemnej pomocy, z powodu, że jakieś siostry prowadzą pod Warszawą DSM! Nic nie stoi na przeszkodzie, byś świadczyła pomoc znacznie lepszą, bardziej dostosowaną do potrzeb, nie zagrożoną gettyzacją itd.
    Tymczasem nie zauważyłam, żeby ktoś ogłaszał, tu na forum, czy w jakimś innym znanym mi miejscu, że da mieszkanie i wyżywienie samotnej kobiecie w ciąży i przez rok po porodzie. Siostry to oferują. Dlatego pozwoliłam sobie tutaj zamieścić informację o takiej możliwości. Nie twierdzę, że to najdoskonalsza forma pomocy, jaką można sobie wymarzyć.
  • Dali by milionera co by kobietę utrzymał i nikt by się nie czepiał  :D
  • Elunia powiedział(a):
    Pamiętam jak @Katarzyna założyła wątek z propozycja pracy w Grecji, też został zaorany.

    gdzie jest?
  • edytowano listopad 2019
    jan_u powiedział(a):
    apolonia powiedział(a):
    Mnie nie dziwi że jest tam pusto. Znam to miejsce z opowiadań klientki. Koszmar.
    Podziel na pół i będzie bliżej prawdy. Wymagania (czasem jakiekolwiek) niestety wywołują sprzeciw.
    Ja tam kiedyś byłam bo robiłam inwentaryzacje przed remontem kuchni i wcale nie myślałam że to koszmar. Nie jest może różowo czy bogato, ale warunki dla mam i dzieci są dobre i godne.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • tryk powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Pamiętam jak @Katarzyna założyła wątek z propozycja pracy w Grecji, też został zaorany.

    gdzie jest?
    Ale ma wartość jedynie historyczną.


  • Katarzyna powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Pamiętam jak @Katarzyna założyła wątek z propozycja pracy w Grecji, też został zaorany.

    gdzie jest?
    Ale ma wartość jedynie historyczną.


    nie do konca ,no mowa tam o Szejkach ,a cena ropy wysoka
  • Katarzyna powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Pamiętam jak @Katarzyna założyła wątek z propozycja pracy w Grecji, też został zaorany.

    Widać, jakieś niefortunne te wątki, co je zakładam. Takie, w sam raz do zaorania... ;)
    Przecież bez zaorania nic na ziemi prócz chwastów nie rośnie? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.