Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rola mamy pracującej w domu i poza domem :D

1246744

Komentarz

  • edytowano listopad 2019
    szczurzysko powiedział(a):
    A co to znaczy "zadbana". 
    To trzeba by zdefiniować. 
    Zadbana to taka która nie jest zaniedbana. :D
    Zadbanie o siebie świadczy o tym że jest zaradna i zorganizowana, skoro pośród gromadki umie jeszcze o sobie pomyśleć też.

    E: musi to też iść w parze z zadbanymi dziećmi, bo jak dzieci zaniedbane a matka wycackana to nie ma tego efektu :D
  • mamaw powiedział(a):
    szczurzysko powiedział(a):
    A co to znaczy "zadbana". 
    To trzeba by zdefiniować. 
    Zadbana to taka która nie jest zaniedbana. :D
    Zadbanie o siebie świadczy o tym że jest zaradna i zorganizowana, skoro pośród gromadki umie jeszcze o sobie pomyśleć też.
    moze ma czas bo daje zarobic innym
  • Tola powiedział(a):
    Jakieś 20 czy 25 lat temu kobiety w wieku np. 45+ bywaly mocniej zaniedbane niż dziś. Rozumiem przez to kiepski stan uzębienia, mimo że standardy były wtedy już dużo lepsze niż w PRL. Cera zniszczona, głównie słońcem, włosy z siwizna, ale nie to bylo najgorsze - gorsze było to, że dużo kobiet miało włosy przetłuszczone. To też dziś wygląda zupełnie inaczej, bo nawet siwe włosy, ale czyste, wyglądają zupełnie inaczej. I rzadko widuje kobiety tak mocno zaniedbane. No może jakieś drinkujace, ale to nie matki, które znam, a raczej przypadkowe jednostki gdzieś na mieście.
    lepsza jakosc wody w kranie
  • @Malgorzato, a ja z wielką ciekawością czytam Twoje wpisy. Natomiast nie wydaje mi się, żeby ten temat dotyczył matki nastki dzieci, w tym kilkorga dorosłych, wręcz przeciwnie. Więc jeśli odpowiadasz ze swojej perspektywy, to warto to zaznaczyć. Lub przypomnieć sobie jak to było, jak było inaczej ;)

    Agnieszka powiedział(a):
    Jak się ma czas na zawiezienie i opłacenie wszelakich zajęć dla dzieci a nie ma się czasu i pieniędzy o zadbanie o siebie i np fryzjera to coś jednak jest nie tak .
    Czemu tak wściekłe wciskacie tego fryzjera matkom? Nie każda kobieta może mieć potrzebę chodzenia do fryzjera częściej niż raz w roku. O kosmetyczce nie wspomnę. Za to coś grubo nie tak jest jak nie ma czasu i kasy na zadbanie o zdrowie, zęby, okulary czy fizjoterapie.
    O tym trąbiłabym bardziej niż o tym, że zaniedbana matka to ta z odrostami. 
  • Agnieszka napisała "na przykład fryzjera" - oczywiście dentysta, fizjo, i inne prozdrowotne rzeczy są ważniejsze. Swoją drogą, poszłam do fryzjera parę miesięcy po porodzie, na lekką trwałą, część włosów już do domu nie wróciła, tajniki starożytnej sztuki robienia trwałej zaginęły w mrokach lat 90-tych.
    Podziękowali 2malagala asiao
  • Ja jeszcze nigdy nie byłam u kosmetyczki i zupełnie nie czuję takiej potrzeby. Sama sobie jestem kosmetyczką  :p
    Podziękowali 2Rejczel Aniuszka
  • Nadal wymienia się tu czesciej fryzjera i np matka ma wyglądać lepiej niż stół wigilijny w Święta,.niż to że powinna mieć na te święta zęby zrobione, żeby w ogóle moc jeść. Lub skupiamy się na ładnej sukience maskującej pociągowy brzuch, zamiast na dobrych ćwiczeniach z fizjo które brzuch zmniejsza. Itd. trochę na bakier te akcenty.
  • Nie da się . 
  • Ej,. Napisałam pociągowy xD 
  • Czy nie można tego zbalansowac?
    Albo albo musi być?
    Fryzjer i kosmetyczka, to jest przenośnia.

    Komunikat jest jasny, zadbaj o siebie, dla siebie. 

    Dla jednej, to będzie kąpiel w pachnącej wannie, dla drugiej hybryda, dla trzeciej poczytanie w ciszy książki, dla kolejnej wstawienie plomby, a dla innej zakupienie nowej sukienki czy spodni z dziurami, a jeszcze kolejna odsapnie podczas Adoracji.
    Jest tyle opcji ile kobiet.
    Chodzi tylko o to by miec błysk w oku i znaleźć male rzeczy dające radość w życiu.

    Kazdy niech o siebie dba jak potrafi i umie.
    Listę priorytetów niech tez kazdy układa sam dla siebie i dla swojej rodziny.





  •  No to która jest bezzebna i ufryzowana?
    Wpisujcie miasta! :smiley: :joy: :trollface:
  • @Skatarzyna, możesz się śmiać, ale jako ze pracuje z maluszkami to obserwuje wśród mam, brak świadomości, że można i warto zadbać o swoje zdrowie po porodzie/ dach. Że można pracować nad blizna po cc, że są sposoby leczenia bolacego kręgosłupa,  czy ze wiszacy brzuch i rozejscie mięśni nie jest tylko problemem estetycznym.  
    Podziękowali 2Skatarzyna Isako
  • edytowano listopad 2019
    No ale nie na Forum, o bardzo niskim poziomie? 
    @Aga85
    Podziękowali 1madzikg
  • Ja chodzę do fizjo, coś tam z zębami robię, a i tak Kalinowska jest najpiękniejsza :p
  • mader powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
     No to która jest bezzebna i ufryzowana?
    Wpisujcie miasta! :smiley: :joy: :trollface:
    Boję się podziękować :joy:
    Zależy jaki tam stan uzębienia i włosów ;).
  • Malgorzata powiedział(a):
    I szczerze ?
    Marna wymówka , nie mam czasu , nie chce mi się,  nie lubię , wszystko mi jedno z tym brzuchem czy nadwagą .
    Nie wierzę,  że  wszystko jedno .
    A i nie wymagam aby każda miala  90- 60- 90.

    Ale Francuski nadal wyglądają  kilka poziomów lepiej niz  Półki .
    Dbają  o siebie .
    To ważne zadbać  o siebie równolegle,  bo dzieci kiedyś z domu pójdą .
    A kobieta zostanie z brzuchem , niechceniem  i planami nad kolejnym stołem wigilijnym z nowym obrusem :p


    Ps
    Masowo kobiety francuskie widać  w parkach,  o każdej porze roku i pogodzie .
    Widok nieznany w polskich parkach też  9 każdej porze roku  :p


    Ps
    Do paszczy nikomu nie zaglądam , to stomatolog od tego .

    Tylko z Francuzkami to jest tak, że jak z jedną pracowałam (ona w Paryżu, ja w PL), co trochę przede mną zaszła w ciążę, to ja jeszcze nie urodziłam, a ona już wróciła do pracy. A my nie chcąc wpaść w taką skrajność, wpadamy w drugą. Mówiąc szczerze, już ktoś pisał, że o takim podejściu j/w pisze się na forum od niedawna.
  • No więc ja się przyznam
    mam odrosty 
    I w sumie czekam aż bardziej odrosną wtedy zetne je do długości odrosta w skutek czeego pozbędę się spalonych białych końców włosów. Taka strategia minimalizowania kosztów :D 
    Chociaż jakiś czas temu ktoś mnie pytał gdzie robiłam ombre i do tej pory się zastanawiam czy to było wredne i złośliwe czy komplement 
     :D 
  • edytowano listopad 2019
    Wiecie co jestem teraz z trzylatkiem jednym i roczniakiem do obiadu w domu. I wierzcie ze tego się nie da porównać z byciem z trojaczkami. Jak on jest jeden .. to grzecznie się bawi , układa puzzelki, bawi się z rocznym bratem, teraz wszedł obok mnie pod kocyk bo musiałam jedno pismo napisać  i koloruje pisakiem w kolorowance. A jak jest ich trzech, to wczoraj miałam radość ze wyszłam na godzinę ze znajomym w roli szofera na trasę- zawiezienie dziewczyn do mdku , odebranie wiązanki dla rodziców z kwiaciarni, i szybkie wejście do centrum handlowego po .. prezent dla koleżanki fa na urodzinki.. i już mi oczy błyszczały.. No taki mamy klimat.. wpadłam do domu - sprzątania na pół godziny(chłopcy byli z mama moja, M w pracy)  bylo plus ściąganie ich  z oparć kanapy i inne uspokajania  rozgrzanych niedźwiadków .. No razem to oni jak małe tygrysy się zachowują na prawdę.. macie takie zestawy dzieci? 


    Edit. Właściwie to na wygadaniowy. No ale jak zwykle mi poszedł słowotok. 
  • https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-tees-35420318

    Tu gdzie mieszkam teraz, tego nie ma, ale jak mieszkałam w Anglii, to się z tym spotkalam.
    A wy tu fryzjer, kosmetyczka, książka... Ubrać się to już czasem wyzwanie. 
    Podziękowali 1Mle
  • Dziękuję bardzo ale ja mam 40lat
    I jak już ten wiek został u mnie ustalony to się go będę trzymać  B)
    Podziękowali 1In Spe
  • @MAFJa, podziwiam Cię szczerze....! 
  • Zasadniczo nie widać.chyba, że się rozjaśnia swoje jasne blond na biały blond ..
    Tak czy inaczej od maja nie byłam u fryzjera i się tego nie wstydzę 
    Niech się wstydzi ten co widzi  :D
  • edytowano listopad 2019
    Jak na mój gust to u kobiety najbardziej o niechlujstwie świadczą tłuste włosy, braki w uzębieniu i brudne paznokcie. 

    E. Jeszcze jak dołożyć papieros to włącza mi się tylko odbiór- patologia. :D
  • edytowano listopad 2019
    100 metrów od domu nam dentyste, fryzjera, zaklad kosmetyczny i pracownię doklejania rzęs:)  Wczoraj pilnie szukali modelki, ktora chcialaby leżeć 5 godzin nieruchomo. Gdyby nie wiazalo się to z doklejaniem rzęs to bylabym chętna, co nie?
    Nigdy nie bylam u kosmetyczki, fryzjer raz na rok. Niedawno obca fryzjerka pytala, co robie z włosami (to moja najslabsza strona- mysie okropne),  bo super wyglądają:)  Wychodzi mi na to, ze wystarczy omijac wszelkie upiekszalnie. Nie uzywac kosmetyków- poza najtanszym kremem i tuszem. Fajnie.
    Podziękowali 1Joannna
  • Ja byłam na laserze wczoraj.
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano listopad 2019
    Fryzjer raz na miesiąc musi być - odrosty. Moja siostra jest kosmetyczką, ostatnio korzystałam przed ciążą, czyli prawie dwa lata temu. Szkoda mi czasu i wysiłku... Albo po prostu lubię swoją gębę. Hybrydy (Striplac) robię sama raz w miesiącu. Makijaż codziennie, 10 minut mi zajmuje.
  • A niemowlę z opiekunką. Ja dziękuję. Jak się ma 2-3 dzieci to spokojnie można te kilka lat poświęcić. 
  • Monira powiedział(a):
    100 metrów od domu nam dentyste, fryzjera, zaklad kosmetyczny i pracownię doklejania rzęs:)  Wczoraj pilnie szukali modelki, ktora chcialaby leżeć 5 godzin nieruchomo. Gdyby nie wiazalo się to z doklejaniem rzęs to bylabym chętna, co nie?
    Nigdy nie bylam u kosmetyczki, fryzjer raz na rok. Niedawno obca fryzjerka pytala, co robie z włosami (to moja najslabsza strona- mysie okropne),  bo super wyglądają:)  Wychodzi mi na to, ze wystarczy omijac wszelkie upiekszalnie. Nie uzywac kosmetyków- poza najtanszym kremem i tuszem. Fajnie.
    Byłoby fajnie :) 

  • No właśnie nic specjalnego. To co czujesz,że jest ok dla Ciebie, męża, dzieci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.