Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rola mamy pracującej w domu i poza domem :D

145791044

Komentarz

  • edytowano listopad 2019
    .
  • Malgorzata powiedział(a):
    Francuski , z tej  książki  , bardzo pilnują diety cały  tydzien, uważają  co i ile jedzą. 
    Folgują sobie w niedzielę  :) 
    To opis autorki książki w skrócie  :) 

  • Malgorzata powiedział(a):
    Francuski , z tej  książki  , bardzo pilnują diety cały  tydzien, uważają  co i ile jedzą. 
    Folgują sobie w niedzielę  :) 
    To opis autorki książki w skrócie  :) 
    Nie mam pojęcia jak się można najeść tymi ich porcjami żywnościwymi. Będęc we Francji byłam raczej bardzo szczupła, ale i tak wszyscy wiedzieli, że jak coś zostanie to najchętniej zjem :P
  • No ale duży plus za to, że przy garach raczej nikt tam nie stało. Wszytko było "vite fait"
  • Mamy inne doświadczenia w takim razie ;) 

  • Gdzieś mi smignelo, ze Francuzki późno jedzą śniadanie- rogalika i kawę ;) nooo a jak potem sałatę i wieczorem kawałek mięsa z warzywami to diety cud nie potrzeba :) 

    nie sadze żeby 100% czy nawet 80% Francuzek było szczupłe, modnie ubrane i zawsze wyglądały jakby z planu kręcenia reklamy perfum Chanel5  zeszły ;) 
    Wiec raczej nie odbiegają od kobiet innych narodowości. 
    Przyznam ze we Francji jeszcze mnie nie było. 
    Ale i Francją to nie tylko Paryż ;) 
  • Może to też kwestia regionu, na północy rzeczywistości było co jeść. Im cieplej tym może mają mniejszy apetyt, tylko u mnie nie zadziałało :D
  • Nie macie wrażenia, że kobiety które się często malują szybciej się starzeją na twarzy, mają więcej zmarszczek?
    Ostatnio miałam makijaż na własnym ślubie, bo uważam że to jednak chemia a nie dobrodziejstwo.
    Podziękowali 1Nika76
  • mamaw powiedział(a):
    Nie macie wrażenia, że kobiety które się często malują szybciej się starzeją na twarzy, mają więcej zmarszczek?
    Ostatnio miałam makijaż na własnym ślubie, bo uważam że to jednak chemia a nie dobrodziejstwo.
    Przesądy z dawno, dawno temu. 
    Przy czym mnie maluje z raz na niedzielę A starzeje się zwyczajnie. 
  • Przesądy nie- obserwacja.
  • Jeszcze zależy jaki podkład i jaka pielęgnacja.
    Podziękowali 2Skatarzyna wielorybek
  • Zmarszczki robią się od słońca, mimiki, zaniku mięśni twarzy i niewłaściwej pielęgnacji, jakby ktoś ten makijaż zmywał jakoś brutalnie albo stosował mocno wysuszające kosmetyki to może zaszkodzić, ale zależność działa raczej w drugą stronę, osoby z ładną cerą się mniej malują.
  • Malgorzata powiedział(a):



      Ale popatrz 
    Wracają  i bez poczucia winy jednak w stosunku do rodziny  ;) 
    Polki nie wracają,  oddają  wszystko i ciągle mają  poczucie winy , ze  mało i malo .
    I nie myślą  o sobie w tym poczuciu winy .



    Ale przecież żeby nawet na trochę wrócić, to musisz dać butlę i nianię. No nie wierzę, że zaraz każda Francuzka ma home office albo w pracy dziecko na cycu. Atmosfera polskiego świadomego macierzyństwa nie sprzyja oddawania niemowląt komukolwiek i to codziennie, jeszcze dla fanaberii pt. praca kobiety. Zresztą tutejsza atmosfera raczej też nie sprzyja.
    Podziękowali 1Katia
  • Teraz są podkłady raczej pielęgnujące niż niszczące 
  • Atmosfera polskiego świadomego macierzyństwa nie sprzyja oddawania niemowląt komukolwiek i to codziennie,
    jeszcze dla fanaberii pt. praca kobiety
    _---_-----------

    Co złego jest w świadomości, że małe dziecko dla dobrego rozwoju potrzebuje głównie obecności matki ? 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    Najbardziej cerę niszcza słońce i papierosy, także gdy jest to bierne palenie. Jakieś paciaje nie mają wielkiego wpływu.

    Co do karmienia, to na szczęście w dzisiejszych czasach nie mamy dylematu mamka czy zanieczyszczone mleko zwierzęce, mm jest jednak bezpieczne. Już mnie od dłuższego czasu doprowadza do szału ten nacisk na kp. Tak, jest zdrowe, ale wymawianie tego co chwilę "no to musi dać butlę" aż prowokuje do przekory. 
      Słońce ?
    No nie wiem , Afryka ma taką  operację  słońca, a Murzynki mają  świetną  cerę. 
    No tak , są  czarne na twarzy , czyli zabezpieczone ;) 

    U nas tak mało słońca w roku a cera taką se.
    Szybciej się  starzeje  jednak niż u afrykanek .
    Szybciej się  marszczyć.
    Znam wiele Polek mieszkających w krajach, gdzie słońce operuje mocniej i dłużej niz w PL.
    Nie zestarzały się jakoś szybciej ;)

    Mysle ze jednak większy wpływ na cerę ma dbanie/nie dbanie o nią niż słońce czy inne czynniki.
    U nas wciąż pokutuje ze preparaty p/zmarszczkowe to +40 i więcej. I mało kto działa profilaktycznie bo przecież młody, czterdziestki nie ma, wiec jak to tak stosować krem na zmarszczki przed magiczna +40tką która bije z opakowań kosmetyków. Albo na zasadzie -chce być naturalna, żadnego kremu, bo pakować chemii nie chce. 
    A tu trzeba zaczac dbać nim się coś pojawi ;) 
    czesto stosuje się jeden krem cały rok, na zasadzie -służy mi, wiec nic zmieniać nie będę.
    Facet stosujący kosmetyki do twarzy? Never! Bo to nie męskie. 






  • Malgorzata powiedział(a):
    Jakoś  słabo obawiam się  starzenia z powodu dwóch miesięcy słonca w naszym klimacie .
    10 miesięcy takie żse slonecznie. 
    Traktuję  to raczej jako karmienie ciała  na pozostale  10 miesięcy .
    I jakoś nie widzę  aby starzeje wyglądała  od podobnych wiekiem czy nawet mlodszych  ;) 
    Trochę  to straszenie  Tym słońcem. 
    Brak słońca  większość  roku prowadzi raczej do stanów  depresyjno melancholijnych  i to może  dopiero wpedzic  w starzenie  się  ;)
    zdecydowanie racja z brakiem slonca,musi byc czesto
  • To porownywanie Polek i Francuzek, ich stylu zycia, bycia, odzywiania sie dla mnie jest bezcelowe. Dieta ludzi zyjacych w klimacie srodziemnomorskim, cieplym, morskim umiarkowanym z cala pewnoscia jest inna tych zyjacych w klimacie umiarkowanym. Inna szerokosc geograficzna, inne naslonecznienie, inna dostepnosc owocow tych zwyklych i morza, ryb. To sie wszystko ze soba zazębia. I przepraszam bardzo ale pomimo tych ę ą wspanialych, giętkich joggingow w parku i wypielęgnowanych twarzy matek - to im, Francuzom narod sie sypie. 
    Podziękowali 1hipolit
  • @Rejczel pełna zgoda. Chcesz buraka?
  • Malgorzata powiedział(a):
    I jeszcze jedno 
    Morskie klimaty zalecane na rekonwalescencje byl  i dawniej  dla chorych  i nie tylko 
    Jod , słońce,  wiatr od morza 

    Teraz nagle bum , szkodliwość słońca 

    A jakoś  nie ma wzięcia  zima takiego jak morskie kurorty modne Ibizy , Madery Floryda 
    Tam cisną  sami starzy ludzie i wyglądają  jak śmierć  chodząca  :p 
    Reklama starzenia na plażach slonecznych  ;)
    Tiaaa 
    Panie tez tam sa
  • Nie ma to jak burak o dziewiatej trzydziesci dwa rano w Polsce, chce @Skatarzyna ; :)
    Podziękowali 2Skatarzyna Katia
  • Ale tu chyba nie o kompleksach tylko dlatego ze ktoś wyglada lepiej. 

    @Rejczel
    zgadzam się.
    lepszym byłoby porównanie do tych, którzy żyją w podobnym do nas miejscu, ze zbliżona dieta. 
    To by miało sens większy. 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Malgorzata powiedział(a):
    No to Szwedki chyba też  wyglądają  lepiej  ;) 
    Podobny klimat  ??
    Ale dieta ??
    Chyba też  sportowo wyżej  ;) 
    Znalezione obrazy dla zapytania szwedki
    Podziękowali 1Joanna36
  • Czytam ostatnio kryminały o Szwecji. Cały czas piją i wpieprzają ciastka. Taki klimat. :)
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Czytam ostatnio kryminały o Szwecji. Cały czas piją i wpieprzają ciastka. Taki klimat. :)
    napewno?
  • Kiełbaski też jedzą. :)
  • Dlaczego mamy sie porownywac z jakimikolwiek przedstawicielkami innych nacji? Doceniam bardzo legendarny francuski szyk, fascynuje mnie skandynawski styl i jasne wlosy tych anielskich istot, wyspiarskie picie fajfokloków ale do jasnej ciasnej: jestem słowianką i mam to coś czego z kolei mi moze pozazdroscic niejedna Francuzka, Szwedka czy Angielka! :)
    Podziękowali 4Aga85 Joannna Katia Aniuszka
  • Rejczel powiedział(a):
    Dlaczego mamy sie porownywac z jakimikolwiek przedstawicielkami innych nacji? Doceniam bardzo legendarny francuski szyk, fascynuje mnie skandynawski styl i jasne wlosy tych anielskich istot, wyspiarskie picie fajfokloków ale do jasnej ciasnej: jestem słowianką i mam to coś czego z kolei mi moze pozazdroscic niejedna Francuzka, Szwedka czy Angielka! :)
    Zresztą, Polki są pięknymi kobietami. Absolutnie nie powinny mieć żadnych kompleksów wobec Feancuzek!
  • Aga85 powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    Dlaczego mamy sie porownywac z jakimikolwiek przedstawicielkami innych nacji? Doceniam bardzo legendarny francuski szyk, fascynuje mnie skandynawski styl i jasne wlosy tych anielskich istot, wyspiarskie picie fajfokloków ale do jasnej ciasnej: jestem słowianką i mam to coś czego z kolei mi moze pozazdroscic niejedna Francuzka, Szwedka czy Angielka! :)
    Zresztą, Polki są pięknymi kobietami. Absolutnie nie powinny mieć żadnych kompleksów wobec Feancuzek!
    tak
  • Nie chodzi o porównywanie, ale o to, że można sporo fajnych zwyczajów wprowadzić u siebie. 
    Minimalistyczna garderoba jeszcze mi się bardzo podobała. Fakt rzeczy raczej bardzo drogie, ale 10 na zmianę. 
    Dieta chociaż ciężko się nią najeść to rzeczywiście bardzo zdrowa. 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.