Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Konfederacja stawia Episkopat pod ścianą w temacie aborcji

Aborcyjny pistolet przystawiony do głowy biskupów http://a.msn.com/r/2/BBWK6VZ?a=1&m=PL-PL
Podziękowali 1zbyszek
«134

Komentarz

• PiS właśnie poparł SLD, dzięki czemu komisja jest w rękach lewicy. Wpis Jacka Wilka:

Głosami posłów PiS Komisja Polityki Społecznej i Rodziny w rękach Lewicy - która ma na sztandarach aborcję, wsparcie ideologii gender, "małżeństwa" homoseksualne, "edukację" seksualną i nienawiść do wartości chrześcijańskich - tradycji, wiary i własności.

To komisja, w której są procedowanie projekty w sprawie aborcji. Sojusz PiS-SLD w rozkwicie. Po głosowaniu za W. Czarzastym na stanowisko wicemarszałka Sejmu i nie przyznaniu wicemarszałka Konfederacji (było to możliwe przy poparciu jedynie 4 posłów PiS). Następne w kolejce przegłosowanie zlikwidowania limitu 30-krotności składek ZUS??

Wszystkich posłów i wyborców PiS podzielających wartości chrześcijańskie i prawdziwie prawicowe (wiara, ochrona życia i rodziny, własność), wszystkich ideowych zwolenników Prawicy, którym nie podoba się sojusz PiS z SLD - zapraszamy do #Konfederacja! Mamy dla was otwarte drzwi!

Podziękowali 3zbyszek Pola apolonia
  • Cieszę się, że to przewidziałem i nie głosowałem na PiS. Dzisiaj pluł bym sobie w brodę ze złości.
    Podziękowali 3Pola apolonia Coralgol
  • edytowano listopad 2019

7my
    999486
    Margrave

16 min temu#191

Przemko pisze: 12:04 PM - dzisiaj
    Sejmowa komisja ds. rodziny oddana Biejat, tej od żeńskich końcówek. Komisje mają jakiś realny wpływ na proces legislacyjny?
    w każdej komisji i w prezydium komisji  zawsze większość ma PIS. Przewodnicząca ma wpływ taktyczny polegający na takim czy innym prowadzeniu obrad, może coś opóźnić, przeprowadzić głosowanie w mało dogodnym momencie, może robić trochę dymu, nic co byłoby istotne i ostateczne, jest parytet podziału tych stołków między kluby poselskie i raczej nie ma żadnej wyższej konieczności łamania tych zasad.

Generalnie ta Pani dostanie gabinet do dyspozycji i tyle to jest istotne,

czy ktoś z nas pamięta które komisje miała opozycja w kadencji 2015-2019 ? no właśnie.
    czy są w tym jakieś inne cele? ktoś napisał (@Budyń78 ?) że chodzi o prowokowanie sporów ideologicznych co PIS uważa dla siebie za korzystne,
    wg. mnie coś musieli dać i dali to co uważali za najmniej istotne.

https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/refluxye-jednorazowe-chwilowe-a-bie-ce-t8630-s180.html#p152621

pogrubienie moje

• poza tym, lewica jest wygodniejsza dla PiS - nie walczą o tych samych wyborców
  • przyszły rok to rok podwyżek prądu, spowolnienia gospodarczego i wzrostu inflacji. Tematy światopoglądowe (czytaj sejmowa bijatyka pomiędzy lewicą i Konfederacją) będzie bardzo rządzącym na rękę.
    Myślę  podobnie jak @Prayboy.
    Wystawią  konfederację  przeciw lewicy i samym sobie w sporze ideologicznym,  a po cichu klepną swoje. 
    Media chwycą temat ideologiczny na pewno bo klikalność się  liczy a nie realne sprawy .
    Klikalność .
  • Konfederacja nie da się rozegrać PiSowi. Będzie tylko pokazywać jak bardzo lewicowe faktycznie jest PiS dzięki czemu nie dotrwa nawet do końca kadencji. PiS nie dotrwa, ofkors.

Konfederacja będzie akcentować, zresztą już to robi, że jest "banda czworga" i nie ma realnej prawicy. PiS wpisał się bardzo dobrze w tą narrację.

Zobaczymy jak zareaguje społeczeństwo, gdy Konfederacja zacznie mówić, Są podwyżki bo PiS nie reformuje kraju, nie broni życia oszukał swoich katolickich wyborców. Wydaje się, że będą spychać PiS na lewo. Dla niektórych wyborców PO, PiS będzie nie do zaakceptowania. Trochę to wygląda że PiS wchodzi w kleszcze.
    Przypominam, że jest jeszcze sprawa żydowskich urojeń, gdzie tylko Konfederacja mówi że to problem.

Konfederacja może okazać się trudnym przeciwnikiem dla PiSu. Widać w Konfederacji wielu młodych a jednocześnie świadomych polityków. Przynajmniej na razie robią wrażenie bardzo zdecydowanych i nie przekupnych. Obym się nie mylił. Pamiętamy co zrobił "koński łeb".
  • A jak Konfederacja już zwycięży PiS, to wybory wygra Platforma. I o to chodzi.
  • Platforma lub coś podobnego i tak wygra. Kwestia czasu. Natury demokracji nie oszukasz.
    Podziękowali 2asiao apolonia
  • Chciałbym żeby w Polsce rządził ktoś komu zależy na Polsce, a nie stronnictwa wysługujące się USA czy Żydom, Niemcom albo Rosji. Dzisiaj można nawet wprost podać nazwy partii.
    PiS - Żydzi USA
    PO - Niemcy
    SLD - Rosja

więc co pozostało ?
    Konfederacja ONR, Narodowcy, może Korwiniści no i patrioci z PiS.
    Wpadniemy w kolejną zależność tym razem może okazać się nie możliwa do obalenia przez najbliższe 100 lat.

Może lepiej układać się z Rosją czy słabnącymi Niemcami ?
  • Żal  , ze nie dali Konfie  vicemarszlka. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • To celowe poniżanie i zabieranie władzy.
  • Wicemarszałek przysługuje klubowi, a nie kołu poselskiemu. To wynika z regulaminu sejmu.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Wicemarszałek przysługuje klubowi, a nie kołu poselskiemu. To wynika z regulaminu sejmu.
    Jednakowoż wicemarszalkami bywali i poslowie z PSL i np od Palikota które to pertie nie miały wówczas klubów.
  • Oprócz prawa jest dobry obyczaj.
  • Ale jest Prawo i Sprawiedliwość
  • Racja @Maciek_bs już  w kampanii dali czadu jako antyPiS .

• @Odrobinka

W których wyborach PSL miał poniżej 15 posłów i nie mógł założyć klubu? Według tej tabelki nie było takiego przypadku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Stronnictwo_Ludowe#Wybory_parlamentarne

Podobnie jest z Ruchem Palikota: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Palikota#Pos%C5%82owie_VII_kadencji
    Poslanka lewicy Magdalena Biejat  głosami PiSu została przewodnicząca komisje da rodziny i polityki społecznej. Owa pani jest za aborcja do 12 tc na życzenie. Co Wy na to wyborcy PiSu?
  • A ktoś jest zdziwiony?
    Podziękowali 2E.milia Monika73
  • Mam nadzieję że wyborcy PiSu są zdziwieni, ale mogę się mylić.
    Widzę po komentarzach na Facebooku że wyborcy PiSu są zdziwieni. Dlatego pytam forumowych ale chyba nie doczekam się odpowiedzi.
  • Yyyy że ja wyborca Pisu????
    Skąd ten pomysł?
  • Jeśli się pomyliłam to przepraszam.
  • Zdecydowanie pomyłka  :)
  • Jestem rozczarowana i wkurzona. Choć nie wiem czy była jakąkolwiek inną realną alternatywa wobec PiS.
  • Mamy starcie PiS - Konfederacja .
    I chyba to zapowiedź  na całą kadencję  raczej .
    Będą się  wzajemnie uwalać.
    Skorzysta na tym lewica .
    Zresztą,  już  skorzystali bo weszli  do Sejmu .

Podziękowali 2asiao Rogalikowa
    PiS mógł zagłosować na Brauna. To wybór PiSu że lewica zyskuje...
  • apolonia powiedział(a):
    PiS mógł zagłosować na Brauna. To wybór PiSu że lewica zyskuje...

No wybór .

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.