Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ona by tak chciała służyć ze mną

2456

Komentarz

  • Elunia powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Wszyscy wzięli się za wałkowanie muzyki, a tu nie o to chodzi. Mamy sprzeciw, mimo lekkiej formy, chłopaków, wobec wchodzenia dziewcząt na poletko ministrantury. Czegoś takiego jeszcze nie było.
    Wyszedł im przerost formy nad treścią.
    Właśnie że o treści juz było. Choć według mnie jest dwuznaczność: można interoretować jak checemy.
  • edytowano grudzień 2019
    Rejczel powiedział(a):
    To pastiz disco polo, zabawa konwencją, Hubert sam o tym mowi w wywiadzie. U moich dzieci w szkole puscili na andrzejkach 'Ona by tak chciala'. Pytam moich dziewczyn: ale calosc puscili, razem z tym "parlando" po refrenie? Tak. Witki mi opadly.
    Nie tylko po refrenie są przekleństwa. Wulgaryzmy i sprośności w całym tekście!

     Młodzież nie traktuje tego jak pastisz, ale jak przebój!

    Dlatego, myślę, że dobrze, że powstała wersja ministrancka.
    Podziękowali 1Monira
  • edytowano grudzień 2019
    Ten Ronnie (twórca oryginału) mówi w wywiadzie, że rodzice go zmobilizowali do wydania tej piosenki na ich rocznice ślubu. To jakaś patologia ci rodzice!!!
    Podziękowali 1Aga85
  • Nie słyszałam wcześniej oryginalu tej piosenki.
    Beznadziejna, można by wybrać coś lepszego zamiast promować, nawet w słusznym celu takie dno. 
  • >można by wybrać coś lepszego

    Masz szansę spróbować :)
  • Mna wstrzasnelo to, co uslyszalam kiedys w wywiadzie z Ronnim, ze jego mama bardzo napierała i zachęcala go do tego, by wydal ten singiel na ich rocznice slubu. Uslyszalam po raz pierwszy o Ronnim Ferrari jakies poltora miesiaca temu w programie rozrywkowym Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Jeremi Sikorski mial zaspiewac ten utwor.
  • @Aga85, Ale nie zatrzymasz tego potoku. Młodzi są zachwyceni (chociaż pochwalę się, że moje dzieci nie są zachwycone, bo one przyzwyczajone są do innej muzyki). Tu nie chodzi o promowanie dna, ale zmianę słów, które są demoralizujące w oryginale pod każdym względem.
    Podziękowali 1Rejczel
  • edytowano grudzień 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    Wszyscy wzięli się za wałkowanie muzyki, a tu nie o to chodzi. Mamy sprzeciw, mimo lekkiej formy, chłopaków, wobec wchodzenia dziewcząt na poletko ministrantury. Czegoś takiego jeszcze nie było.
    no to jak się nie wie to odebrałem zupełnie odwrotnie, a jak się wie to jest okropnie szowinistyczne i obraża dziewczyny, czyli jeszcze gorzej. Kula w płot.
  • Co Ty mówisz? Kogo obraża?
    Podziękowali 2Katanna Monira
  • Rejczel powiedział(a):
    Mna wstrzasnelo to, co uslyszalam kiedys w wywiadzie z Ronnim, ze jego mama bardzo napierała i zachęcala go do tego, by wydal ten singiel na ich rocznice slubu. Uslyszalam po raz pierwszy o Ronnim Ferrari jakies poltora miesiaca temu w programie rozrywkowym Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Jeremi Sikorski mial zaspiewac ten utwor.
    Ja o Ronnim dowiedziałam się od wychowanek z młodziezowego ośrodka wychowawczego. Jestem wstrząśnięta.
  • Do mnie trafiło. Podnieść się nie mogę  :|

  • Do młodzieży też trafi. Beda walić do Kościoła drzwiami i oknami  :D
    Podziękowali 3Rogalikowa E.milia Aga85
  • Mam trzech miniatrantow na stanie.Sluza od 5-6 roku zycia. Z bliska obserwuje, jak obecnosc ministrantek niszczy w chlopakach ducha sluzby. Moi chlopcy od poczatku sluzyli w sasiedniej parafii, bo tam nie bylo ministrantek. Za to swietna formacja. Na nasza prosbe zaczeli sluzyc w naszej, budujacej sie parafii. W zeszlym miesiacu pojawila sie ministrantka:(  

    Kobiety zawlaszczaja kolejne meskie przestrzenie:(
    Podziękowali 2Isako maliwiju
  • Monira powiedział(a):
    Mam trzech miniatrantow na stanie.Sluza od 5-6 roku zycia. Z bliska obserwuje, jak obecnosc ministrantek niszczy w chlopakach ducha sluzby. Moi chlopcy od poczatku sluzyli w sasiedniej parafii, bo tam nie bylo ministrantek. Za to swietna formacja. Na nasza prosbe zaczeli sluzyc w naszej, budujacej sie parafii. W zeszlym miesiacu pojawila sie ministrantka:(  

    Kobiety zawlaszczaja kolejne meskie przestrzenie:(
    Skoro dziewczynki ministrantki niszczą w chłopakach ducha służby, to chyba tego ducha tam wcale nie było.
  • Wydaje mi sie, ze najszybciej do mlodych mozna trafic przez smiech.  Blyskawicznie rozchodzi sie ten teledysk wsrod ministrantow.  To mlodzi chlopcy z poczuciem humoru- nie dopisujcie im zlych intencji.
    Podziękowali 3Katanna DaddyPig Aniela
  • Z czym trafic?  :D
  • ależ był, tylko w tym wieku wczesnym to dziewczynki stoją spokojniej, ciszej są grzeczniejsze i zawsze lepiej wypadną na tle chłopców, zaś w póxniejszych  nastoletnich będa po prostu rozpraszać...

    Poza tym chłopcy czują się wyjątkowo że moga być przy ołtarzu, wpuszczenie tam dziewcząt to droga w przepaśc
  • Ministranci fajni,na luzie,przystojni...dowcipni
    Ciekawe,ile dziewczat bedzie do nich wzdychac
    Podziękowali 1Malia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    ależ był, tylko w tym wieku wczesnym to dziewczynki stoją spokojniej, ciszej są grzeczniejsze i zawsze lepiej wypadną na tle chłopców, zaś w póxniejszych  nastoletnich będa po prostu rozpraszać...

    Poza tym chłopcy czują się wyjątkowo że moga być przy ołtarzu, wpuszczenie tam dziewcząt to droga w przepaśc
    Dla kogo droga w przepaść? Dla chłopców? Tylko oni mają prawo czuć się wyjątkowo?
  • A ja jak zwykle na końcu ... nawet nie wiem kto to ten Ronni. Warto guglać? ;)
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Jak dla mnie, to ta piosenka pokazuje , że nie chcą dziewcząt dziwni chłopcy, którzy chcą dziewcząt po mszy w fajnej furze. A te im się wpychają, dziwny przekaz, a duchowości przez skojarzenia z wulgarna piosenką trudno się dopatrzeć.
    Podziękowali 1beatak
  • In Spe powiedział(a):
    A ja jak zwykle na końcu ... nawet nie wiem kto to ten Ronni. Warto guglać? ;)
    Uwierz, nie warto.
    Podziękowali 2In Spe joanna_1991
  • @In Spe też jestem tym szczęśliwcem, który z tego wątku dowiaduje się, że istnieje jakiś ronnie, na szczęście nie wpadło mi do głowy guglanie w poszukiwaniu oryginału  ;)
  • edytowano grudzień 2019
    @beatak, nie wiem czy masz synow, a tym bardziej ministrantow. Nie sadze.

    Moi chlopcy sluza juz wiele lat(ponad 10), podczas gdy ich rowiesnicy wybieraja czesto inny styl zycia. Maja sporo obowiazkow i wywiazuja sie z nich dobrze. Dzien zaczynaja zwykle o 7 sluzba. Nic za to nie dostaja, musza zmierzyc sie z drwiacymi czesto kolegami.  Trzeba wspierac tych chlopcow.
    Ministrantki to nie jest dobry pomysl. Chlopcy nie chca sluzyc z dziewczetami- jest wiele innych miejsc w kosciele dla nich. 

  • Też mam syna ministranta, ale nie chciałabym, żeby słuchał takie piosenki.
  • Dziewczynki.moga się realizować w Bielanach, scholi. Widział ktoś chłopca bielanka?
  • In Spe powiedział(a):
    A ja jak zwykle na końcu ... nawet nie wiem kto to ten Ronni. Warto guglać? ;)
    Warto, żeby zdać sobie sprawę, kto wychowuje teraz młodzież.

    Podziękowali 1In Spe
  • > spuszczacie się nad każdą sceną w kreskówce, a takie g... was bawi.

    Intryguje mnie to słowo "spuszczacie". Co spuszczamy? Czy to inspiracja pieśnią z rorat: "Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry"? Mam nadzieję, że tak.
  • Rogalikowa powiedział(a):
    @In Spe też jestem tym szczęśliwcem, który z tego wątku dowiaduje się, że istnieje jakiś ronnie, na szczęście nie wpadło mi do głowy guglanie w poszukiwaniu oryginału  ;)
    Gdybym nie pracowała w MOW, też o Ronnim bym nie słyszała.
    Spytałam się moich dziewczyn, które zaczęły chodzić do szkoły, czy słyszały tę piosenkę (oryginał) - "oczywiście, teraz to każdy nuci, a nawet pani na wfie im puszcza". 
    Dlatego dobrze, że powstała piosenka ministrancka. Już naprawdę nieważne czego ona dotyczy. Ważne, że nie ma tam wulgaryzmów i demoralizujących treści!
  • edytowano grudzień 2019
    Mam nadzieje ze echo piosenki dojdzie do kaplanow. Dla mlodych chlopcow udzial ministrantek to realny problem. 

    Moim zdaniem jednym z  najwazniejszych wspolczesnie zadan dla ksiezy jest formacja  ministrantow.  Umacnianie tych mlodych chlopcow- w nich przyszlosc kosciola.
    Podziękowali 3DaddyPig Aniela Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.