Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak odłożyć kasę?

Trafiłam na coś takiego:

Chodzi o to by od nowego roku co tydzień odłożyć pewną sumę
W pierwszym tygodniu 1zł, w drugim 2zł, itp
Co tydzień odkładamy do słoika sumę n+1.
Na koniec roku, powinno być 1378zł (lub euro) w skarbonce.
Wprowadzę w tym roku. Może uda sie coś uzbierać.  
Macie może inne sprawdzone (skuteczne) metody by oszczędzic parę groszy?

:Limage contient peut-tre texte
«1

Komentarz

• Przekombinowane, ale powodzenia.
    Podziękowali 2asiao Isako
  • Znajac mnie, to bym zapomniala czy juz w danym tygodniu odlozylam, czy nie.
    Podziękowali 1Isako
  • Właśnie na tym polega rzecz że sie skreśla z tablicy co tydzień.
    Podziękowali 1mamuma
  • Gdy byłam nastolatką to denerwowało mnie, że moi rodzice wszystkiego sobie i nam odmawiali a przecież widziałam, że drobne leżą w różnych miejscach. Postanowiłam, je „posprzątać” i odkładałam różne monety do starego wazonu. Po kilku tygodniach była całkiem fajna suma już nie pamietam jaka. Pokazałam to rodzicom i byli zdziwieni. Pamietam tylko, że po tym zdarzeniu pojechaliśmy cała rodziną do miasta na lody i colę:) 
  • Ja mam otworzone w Mbank tzw „cele”. Co miesiąc na dany „cel” (np zakup aparatu) z rachunku głównego pobierana jest stala kwota np 50 zł plus przy każdej transakcji przelewają „koncowki” np płace za coś 15,30zl to 4,70zl idzie dodatkowo na konto „celu”. Przy tych zakupach przedświątecznych sporo się tych „drobnych” kwot odłożyło, aż jestem zaskoczona. I fajnie się obserwuje postępy. 
    Podziękowali 2Isako Agnieszka
  • edytowano grudzień 2019
    I zbieram drobnicę z gotówki (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr i 50gr) do słoiczków po oliwkach. Gdy się słoik zapełni przekazuje na jakiś cel charytatywny.
    Podziękowali 2Isako Katia
  • Dużo zarabiać, nie mieć karty do konta, na które przychodzi wypłata, nie mieć czasu robić zakupów. Odkładać zakupy większe na kolejny miesiąc, łatwiej wtedy zapomnieć, że czegoś się potrzebowało. 
  • "Nie planować i nie marzyć ..." 
  • Moje potrzeby są większe niż zasoby finansowe więc nie zastanawiam się jak odłożyć tylko jak zarobić  ;)
  • @Haku miała tu kiedyś fajne patenty....
    Brakuje mi jej wpisów.
    Podziękowali 1Isako
  • Mi też...
  • A na koniec miesiąca sa ci potrzebne te odłożone więc wyjmujesz, wydajesz i zaczynasz od nowa.
    Podziękowali 5mader Polly babka4 Joanna36 Bea
  • Mieć daleko do sklepu i nie robic często drobnych zakupów pod tytulem mamo chcę pić i już idzie soczek, ciastko, owoc  i 17zl nie ma 
    Podziękowali 3Isako babka4 mader
  • Ja np dzisaj odłożyłam 250zł , bez kłopotu.

Zadzwonił mechanik, z informacją że mi podwiezie auto , wyjęłam z torebki 250zł i odłożyłam na komodę, jak przyszedł to mu je dałam .
    Da się... I to nie było trudne. 
  • Jeśli uda mi się coś odłożyć, to kupuje węgiel lub wyprawkę szkolną , lub kolejne okulary synowi. . Zawsze jest coś pilnego, nie mogę sobie spokojnie układać na wakacje czy coś.
    Podziękowali 2babka4 Bea
  • Tak jak napisała @asiao - muszę więcej zarabiać .
    Podziękowali 1asiao
  • Nie kupować ubrań. Bardzo rzadko kupuje sobie nowe, bo mam w czym chodzić. Priorytet to buty, w tym oczywiście dla dzieci, i porządną kurtka. No i biustonosze :) nie rosnę, więc ciągle ten sam rozmiar :) ludzie dużo jednak wydają na ciuchy.
    Podziękowali 2Natalia Isako
  • Można mieć jeszcze bardzo trudny gust, wtedy nic się nie podoba i człowiek oszczędza. Ja wiem, jak to brzmi, ale u mnie działa 
  • Ja odkładam duże sumy co miesiąc. Ponad 1300zl. Na oddzielne konto.

W ZUSie.
  • Płacić na konto oszczędnościowe co miesiąc tyle samo bez względu na dochody jak ratę do banku.... a dopiero potem zastanawiać się czy starczy do końca miesiąca i szukać sposobów na przeżycie. 

Konto oszczędnościowe z wypłatą raz w miesiącu bez prowizji... w utrudniony sposób 
    Podziękowali 3mamababcia enigma mader
  • No my tak.robimy. kasa od razu po pensji na konto plus wszystkie dodatkowe dochody prosto tam. Kwota te jest zmienna ale jest ustawione pewne minimum i tego się trzymam.
    Podziękowali 1Nika76
  • W zasadzie można przeżyć życie na minimum.
    Kiedyś popularne było oddawanie dzieci na wychowanie lub sluzbe do bardziej majętnych..
    Podziękowali 2Bea Pola
  • Jeśli cel jest ważny to Bóg pomaga i daje mannę na każdy dzień
  • Ja jestem daleka od dorabiania ideologii w finansach. Trzeba na nie pracowac. Być aktywnym w tej pracy.
    Podziękowali 3babka4 jukaa Skatarzyna
  • poza takim zwykłym oszczędzanie, co nie zawsze się udaje, mamy słoik i odkładamy tam 5 złotówki. Po roku zabieramy go na wakacje zwykle jest w nim ok 1100 zł:-)
  • Ktoś kiedyś dał pomysł na odkładanie wszystkich złotówek. Całkiem sporo kasy można przyoszczędzić np. na wakacje. Pod warunkiem, że się wcześniej nie wyjmuje.
  • Tylko to odkładanie złotówek tak sobie wychodzi jak się najczęściej używa karty...
  • Od czasu jak u nas na wsi wszędzie można płacić kartą i w pociągu też, tygodniami nie mam gotówki w portfelu.
    Podziękowali 1E.milia
  • Jest fajny program w UK. Płaci się od 10-50 funtów miesięcznie przez dwa lata ( niestety 50 to max) a po dwóch latach rząd dokłada 50% odłożone kwoty i można sobie to wyjąć. Czyli przez dwa lata odłożę na to specjalne konto 1200, a rząd mi za to da 600,.wiec będzie 1800. Z tym że to nie są wielkie pieniądze, ale ten procent za samo odkładanie jest niezły. 
    Tylko szkoda ze nie można większych kwot odkładać. Można po tych dwóch latach zacząć na nowo. 
    Podziękowali 4Isako Nika76 Nika76 Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.