Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narty dla dzieci

Myślimy aby w tym roku pojechać gdzieś tak, by dzieci mogły spróbować jazdy na nartach, konieczne będzie jakieś szkolenie.
Potrzebuję porady, bo jestem totalnie zielona w temacie, nawet nie wiem jak to wygląda - obowiązują wcześniejsze zapisy, taka nauka odbywa się w jakichś cyklach, np.tygodniowych? Czym się kierować, co jest ważne? Propozycje konkretnych miejsc też mile widziane :-) 

Komentarz

 • Z zapisami to zależy gdzie. Czasem wcześniej przez internet a czasem osobiście w biurze szkółki. Raczej znajdziesz informacje jak wpiszesz konkretny ośrodek. Najczęściej braliśmy początkującym czterolatków ( bo w tym wieku zaczynali wszyscy) dwie lekcje dziennie jedną rano a drugą po objedzie. Po dwóch, dniach w tzw. międzyczasie trochę z którymś z nas na stoku szkoleniowym. Tak cały wyjazd. Na kolejnym wyjeździe zaczynamy od lekcji przypominającej i po lekcji dziennie
   Kolejny wyjazd zwykle starczyła przypominają i potem już z nami. 
  Wyjątkiem był najmłodszy, który potrzebował więcej czasu na naukę.
 • Szkółki są zwykle zorganizowane albo przez hotele, albo przy stoku przez zorganizowaną grupę instruktorów . Można też wykupić po prostu indywidualną godzinę z trenerem. 
  Na szkółki zwykle obowiązują wczesniejsze zapisy i zazwyczaj mają określony czas ( np od pn do pt, co nie zawsze pokrywa się z urlopem)
  Myśmy wykupili codziennie godzinę z instruktorem dla córki, resztę jeździła z nami. 
 • Miałam na myśli lekcje indywidualne z instruktorem ze szkółki. W naszym wypadku umawiałam  lekcje zawsze kilka dni przed przyjazdem ( docieraliśmy wieczorem w piątek to chciałam mieć rezerwację na sobotę rano itp.) ustawiałam do naszego urlopu.
 • Sympatyczna jest sieć przedszkoli narciarskich Dimbo, działają w kilku miejscowościach. 
  Podziękowali 1matuleczka
 • Polecam orczyk Ugory, dla początkujących i średnio zaawansowanych. My zapisywaliśmy dzieci praktycznie z dnia na dzień. Super jest to że tam nie ma tłumów, na miejscu jest wypożyczalnia i instruktorzy i
  ( polecamy Pana Maćka). Najlepsze są indywidualne lekcje.
  Podziękowali 1matuleczka
 • My jeździmy chwilę z dziećmi i jak trzymają równowagę na prostym stoku to umawiamy na godzinę instruktora i tyle.
 • edytowano grudzień 2019
  Jak dziecię posłuszne to się pewnie tak da. Nasze interesowało wszystko oprócz tego co miały robić jak próbowaliśmy sami. Do tego  krytyka czy  lekkie zirytowane w głosie - łzy i foch. Nauczyciela jak  zaczarowane słuchały i polecenia wykonywały. Ponadto koszmarne w skutkach może być nabranie od początku złych nawyków bo małe dzieciaki jednak nie czują niebezpieczeństwa a szybkość ich kręci.
  Podziękowali 1Aga85
 • Dobrze jeżdżę, więc miałam w planie uczyć sama. Ale potwierdzam, z instruktorem o wiele lepiej dzieci sobie radzą, mnie marudza. U nas wystarczyło parę lekcji i śmigala:) 
 • my mamy takie doświadczenie, że wszędzie gdzie byliśmy, na każdym stoku są instruktorzy, do których po prostu zapisujesz się na godzinę i masz lekcję - dostosowują się do poziomu dzieci i w zależności od tego ile wykupisz tyle masz

  trzeba tylko dobrać na początek odpowiedni stok, czyli taki z małym wyciągiem
  Podziękowali 1matuleczka
 • Marcelina powiedział(a):
  Sympatyczna jest sieć przedszkoli narciarskich Dimbo, działają w kilku miejscowościach. 
  Też ich lubimy.
 • My nigdy nie byliśmy na nartach, więc musi być instruktor. Dobrze, że można umawiać się indywidualnie, myślałam że tylko zorganizowane zajęcia. A powiedzcie ile potrzeba czasu, czyli tych lekcji, by sprawdzić, czy dzieciakom się podoba jazda? 

  Tak myślę, że dla nas najfajniej jakby było jakieś miejsce dla totalnych amatorów, bez większych ambicji  ;) 
 • edytowano grudzień 2019
  Indywidualna sprawa z tym podobaniem. Myślę, że już po jednej, czy dwóch godzinach widać czy próbuje sobie radzić czy zaprze się zadnimi łapami. Moi wszyscy jeszcze przed pierwszym wyjazdem nie mogli się doczekać by zostać uznanymi za "wystarczająco dużych na narty". Wcześniej zostawali z dziadkami. I czekali na dorośnięcie... Zabieraliśmy dopiero jak były skończone cztery lata...  mieli to podane jako awans w dorastaniu i się starali bardzo, bardzo...nawet cykorek od wiatru co w buzię zawiał i wywoływał tym wręcz histerię.
 • edytowano grudzień 2019
  Polecić nie polecę niczego bo od czasów nauki moich tę stację stację narciarską co ich uczyliśmy przebudowano  i nie wiem jak tam jest teraz. W większości ośrodków są wyciągi dedykowane do nauki.
  Podziękowali 2matuleczka kasiowa187
 • matuleczka powiedział(a):
  My nigdy nie byliśmy na nartach, więc musi być instruktor. Dobrze, że można umawiać się indywidualnie, myślałam że tylko zorganizowane zajęcia. A powiedzcie ile potrzeba czasu, czyli tych lekcji, by sprawdzić, czy dzieciakom się podoba jazda? 

  Tak myślę, że dla nas najfajniej jakby było jakieś miejsce dla totalnych amatorów, bez większych ambicji  ;) 
  To możecie sobie wziąć instruktora wszyscy razem, lekcje indywidualne dla rodziny, wiezmie Wam niewiele więcej niż od jeden osoby i będziecie mieli rodzinnie na wyłączność.
  Dobrze zapytać w wypożyczalni sprzętu skąd będziecie brali.
  Ja tak zrobiłam z moimi jak pierwszy raz byliśmy na nartach, wystarczyły nam 3h, dwa razy po 1,5h  i później już sami jeździli.
   Moi byli starsi, dla najmlodszej później wzięłam instruktorkę na godzinę dwa dni pod rząd, żebym ja mogła trochę sama podjeżdżać z wyższej góry, bo inaczej to byłam z nią na górce przy orczyku i zjeżdżałam razem z nią między moimi nartami :)
  Podziękowali 1matuleczka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.