Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ZHP a ZHR

Czy możecie podzielić się doświadczeniami z tymi dwiema organizacjami? Podobno ZHP jest beee, bo komunistyczny rodowód... Tymczasem u mnie w mieście ZHR jest tylko dla chłopaków, a moja najstarsze dziecko to córka, ma 10 lat. Jest tez gromada zuchowa z ZHP, chodzi tam kolega córki (podobno w tym wieku to jeszcze zuchy). I jakieś Royal Rangers jest, ale nie znamy tam nikogo. Czy ktoś z Was z forum ma dzieci w ZHP?

Komentarz

 • Ja mam trójke w ZHP i dużo zależy od kadry naszym nie mogę nic zarzucić.
  Dużo się dzieje, działają bardzo aktywnie, jednocześnie współpracują z parafią , trzymają wartę przy Grobie Pana Jezusa,  organizują Bal Wszystkich świętych dla dzieci w Parafii, robią Palmę na Wielkanoc. I na każdą prośbę Proboszcza są gotowi do pomocy.
  A tak poza tym to mają wyjazdy, rajdy obozy i po kilku latach widzę tylko plusy. 

  Nie wybierałam im drużyn u nas lokalnie jest tylko ZHP i korzystają z tego co jest na miejscu . Pewnie gdyby był ZHR to by tam byli zaangażowani.

  Podziękowali 1Tola
 • Jak macie Skautów Europy to polecam bardzo.
  Podziękowali 4Gosia5 Tola manna Wela
 • Na końcu najważniejszy jest drużynowy. Można spróbować poznać. 20 lat temu przy okazji pracy magisterskiej szacowałem,  że w obu organizacjach liczba autentycznych instruktorów jest podobna. Tylko w ZHP wszystkich było 10x tyle. Teraz w ZHP jest raczej gorzej, ale nadal można dobrze trafić.
  Podziękowali 4maliwiju Tola kowalka E.milia
 • W podstawówce gdzie chodziły moje dzieci było tylko ZHP. Ale tak jak pisze @maliwiju wszystko zależy od kadry. Moje dziewczyny, bo tylko one chciały chodzić, trafiły rewelacyjnie i przez kilka lat miały naprawdę fajne zajęcia. Niestety kadra się trochę wykruszyła i wszystko umarło śmiercią naturalną. Starsza córka odnalazła się w szkołach mundurowych, młodsza całkowicie odeszła od tych klimatów razem z całą grupą swoich koleżanek z którymi się razem trzyma.
  Podziękowali 1Tola
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.