Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Są tu zwolennicy kandydata Hołowni?

edytowano 11 styczeń w Polityka
Pytam z czystej ciekawości.

Czemu? Zaglądam ja na wywiad z tymże a tam takie kwiatki jak:
-prezydent nie powinien uczestniczyć w uroczystościach kościelnych (z wyjątkiem pogrzebów itp), np nie powinien uczestniczyć w Eucharystii na początek prezydentury
-ta miłość (Kościoła i państwa) zaszła za daleko, czas na krok w tył
-w kancelarii prezydenckiej krzyż tylko w kaplicy
-o tym czy krzyż w szkole - decyduje społeczność szkoły, ale jeśli jednej (!) osobie krzysz się nie podoba, reszta powinna to uszanować.
-uszanowanie tego, że komuś krzyż przeszkadza, i ustąpienie - jest większym (!) aktem wiary niż "upieranie się" żeby krzyż pozostał.
- o tym czy krzyż w sejmie niech decydują posłowie - tam nie pada deklaracja o jednej osobie, ale jeśli zachować logikę i analogię - wiadomo czym to się skończy.
-jeśli są jakieś "akty religijne" w przestrzeni publicznej, to powinny mieć charakter międzywyznaniowy.

O tym tu (od 11:05):

Spójrzcie na mowę ciała i twarz - zastanawiam się czy tylko ja odnoszę pewne wrażenie.

Kandydat Hołownia ma na obecną chwilę wg sondaży ok 16% i wyprzedza panów Kosiniaka i Kamysza, Biedronia i całą resztę, za wyjątkiem Kidawy oraz Dudy.
Podziękowali 1Aniela
«13456720

Komentarz

 • Poszukaj był już o niem wątek. 
 • obejrzałem. Buc straszliwy. Gdyby się dorwał do władzy byłby jak Wałek. Pycha aż się wylewa oknami tego samochodu. I debilne dowcipy "poranek z tobą to jak wieczór z innym" albo "chcesz zostać moim kapelanem?"
  Antypatyczny typek
 • Na pewno nie poprzemy
 • I tak nie wygra, jest mdły jak Duda, ale nie ma zaplecza politycznego.
 • Różnica między nim a Dudą (do którego mam spore zastrzeżenia zresztą) jest jak między izbą lordów a izbą wytrzeźwień.
 • Taki sam twor jak Petru tyle że bardziej rozpoznawalny, znam takich którzy myślą że to religijny pobożny człowiek w tym złym swiecie show biznesu
 • Dlaczego porównałeś Dudę do izby wytrzeźwień?
  Podziękowali 1apolonia
 • Aktualnie nie trawię Hołowni.
  Kiedyś owszem.
  Podziękowali 1Polly
 • Z tymi krzyżami to pojechał, jeśli jednej osobie w szkole się nie podoba, to do usunięcia. Niedługo będzie jak we Francji, w pracy krzyżyk na szyi też może komuś przeszkadzać. Krzyż przy drodze też może przeszkadzać, itd.
  Podziękowali 1Małgorzata32
 • wilk w owczej skórze
 • Nie popieram Hołowni ale nie dlatego, że postuluje rozdzielenie Kościoła od państwa (to sensowny postulat), lecz dlatego po prostu, że to zwyczajny celebryta bez żadnego doświadczenia w polityce i z niewystarczającym moim zdaniem przygotowaniem merytorycznym.
  Podziękowali 2Isako camille
 • edytowano 13 styczeń
  Pamiętajmy że to zwierzchnik sił zbrojnych. Facet nie ma jaj. Taki prezydent to marzenie każdego wroga Polski.
  Podziękowali 3Polly Rogalikowa Isako
 • edytowano 13 styczeń
  Prezydent od konferansjerki .


 • edytowano 13 styczeń
  Jasne jest , że  pompowany jest tylko po to aby naobić zamieszania w wyborach i to wszystko .
  Pompowana  lala do dymania naiwnych.  
  Podziękowali 3Rogalikowa Prayboy Isako

 • Coralgol powiedział(a):
  Nie popieram Hołowni ale nie dlatego, że postuluje rozdzielenie Kościoła od państwa (to sensowny postulat), lecz dlatego po prostu, że to zwyczajny celebryta bez żadnego doświadczenia w polityce i z niewystarczającym moim zdaniem przygotowaniem merytorycznym.

  Rozdział Kościoła od państwa jest od dawna. Co najmniej od końca II wojny światowej,

  Prayboy powiedział(a):
  Pamiętajmy że to zwierzchnik sił zbrojnych. Facet nie ma jaj. Taki prezydent to marzenie każdego wroga Polski.
  Dokładnie. Co gorsza, prób braku jaj, nie posiada także rozumu.
 • Malgorzata powiedział(a):
  Jasne jest , że  pompowany jest tylko po to aby naobić zamieszania w wyborach i to wszystko .
  Pompowana  lala do dymania naiwnych.  

  Owszem - jak kiedyś Cookies.
  Nota bene kiedyś byliśmy razem na dość niszowym, nie istniejącym już forum. Wtedy w 2013 wspomniał, że "jest szykowany na Napoleonka"

  Co prawda okazało się że mocodawcy się przeliczyli i odebrał głosy nie temu co trzeba, ale jak widać próbują dalej. Tylko z innym kandydatem.
 • Który też zaczął odbierać już głosy nie temu co trzeba... Im więcej mówi, tym więcej odbiera lewicy i po.
 • Coralgol powiedział(a):
  Nie popieram Hołowni ale nie dlatego, że postuluje rozdzielenie Kościoła od państwa (to sensowny postulat), (...)
  Rozdział Kościoła od Państwa w swej pierwotnej definicji polegał na tym, że Państwo nie wtrąca się w sprawy Kościoła. Dzięki temu jest instytucja niezależna od władzy i mogąca ją oceniać. Rozdział taki zabezpieczał też przed sytuacją w której władca zostawałby głową Kościoła. Władza jednak miała być podporządkowana prawu Bożemu.

  Marksiści jak to mają w zwyczaju zmienili sens i promują całkowite wycofanie Kościoła z roli recenzenta władzy, przyznając zarazem jej nadzór nad kościołem. I mamy to co mamy.
  Podziękowali 3Rogalikowa Tusia Ojejuju
 • Zuzapola powiedział(a):
  Który też zaczął odbierać już głosy nie temu co trzeba... Im więcej mówi, tym więcej odbiera lewicy i po.
  I za to go lubimy ;-)

  Turturek powiedział(a):
  Rozdział Kościoła od Państwa w swej pierwotnej definicji polegał na tym, że Państwo nie wtrąca się w sprawy Kościoła. Dzięki temu jest instytucja niezależna od władzy i mogąca ją oceniać. Rozdział taki zabezpieczał też przed sytuacją w której władca zostawałby głową Kościoła. Władza jednak miała być podporządkowana prawu Bożemu.

  Marksiści jak to mają w zwyczaju zmienili sens i promują całkowite wycofanie Kościoła z roli recenzenta władzy, przyznając zarazem jej nadzór nad kościołem. I mamy to co mamy.

  Dokładnie to się nazywało rozdział władzy świeckiej i władzy duchowej.
  Rozdział Kościoła od państwa to komunistyczny potworek językowy, który miał usprawiedliwić brak religii w przestrzeni publicznej.

  Z tym rozdziałem zerwali również protestanci - poprzez promowanie "ubogiego Kościoła" w opozycji do "przepychu" Kościoła Katolickiego. I dlatego tamtejsze kościoły szybko stały się zakładnikiem państwa - i przestały być recenzentem duchowym władzy, jakim przez wieki był, i nadal pozostał Kościół Katolicki. Przynajmniej jeśli o niektórych biskupów chodzi (i chwała im za to).


  Podziękowali 2Zuzapola Rogalikowa
 • Hołownia przynajmniej nareszcie zaczął być spójny.
  Bo wcześniej nic się w.nim nie zgadzało.
 • @mader - nie no, zgadzało się. Lata temu mówiłem (i bynajmniej nie byłem jedyny), że Hołownia, Sowa (ten tzw ksiądz) i cała szumowina od TVN religia, Tygodnika Powszechnego et consortes, to agentura (albo tzw pożyteczni idioci, adekwatniej zwani przez Rosjan "gawnojedy") mająca na celu rozmydlenie katolicyzmu i przerobienie katolików na miękkie faje.

  Przykładem była osławiona rozmowa Hołowni z Cejrowskim, który słusznie stwierdził "tu nie ma żadnego "my" - polecam:

  Teraz po prostu nie da się tego nie zauważyć.

  Podziękowali 4Rejczel Polly AgataZi andrew
 • BTW - znowu polecam mowę ciała a w szególności ton rozmowy w wykonaniu Hołowni. Bardzo koresponduje z ostatnim wywiadem. Wyjątkowo oślizły typ.
 • Mam na myśli właśnie tą niespójność między deklaracjami o byciu katolikiem a prezentowanymi poglądami. Plus celebrytowanie w tvn i inne kwiatki.
  Podziękowali 1Polly
 • edytowano 16 styczeń
  Karmelita w.kościele na warszawskim Solcu odmówił Hołowni udzielenia Komunii Świętej. Teraz ma nieprzyjemności. Kuria dzwoniła do Sz.H. z przeprosinami. A sam Hołownia nagle lagodzi swoje własne slowa, a właściwie wypiera się tego co sam powiedział. 


  https://www.gosc.pl/doc/6110097.Holownia-o-swoich-pogladach-w-kwestiach-swiatopogladowych-i
  Podziękowali 2Prayboy Katia
 • Ja wiem czy się wypiera? Pokrętnie tłumaczy, ale ja tam wyparcia się czy zmiany zdania nie widzę.

  Dla mnie Hołownia jest taki sam od lat - uważa się za katolika, rozmiękcza katolików usiłując pogodzić bycie "fajnym" zarówno dla oglądaczy tvnu jak i uczestników rekolekcji.

  Lat temu 8 po tym jak syfiLisweek po raz kolejny przypuścił chamski atak na Kościół i księży, Hołownia w końcu zrezygnował (mnóstwo czasu mu to zajęło, mocno musiał zamykać oczy wcześniej na to co syfiLis wyprawiał).

  Wtedy to syfiLis napisał moim zdaniem doskonałą charakterystykę Hołowni (aktualną do dziś, a nawet dziś tym bardziej widoczną) i przy okazji wystawił (niechcący) świetną laurkę Terlikowskiemu, który dotąd mnie tylko irytował a na którego po tym tekście spojrzałem przychylniejszym okiem:

  "Tzw. znawcy Kościoła, specjalizujący się od kasowania z dwóch stron, od zakrystii, jako wzorowi katolicy, i z komercji, jako otwarci na liberalny świat i gotowi głosić w nim chwałe Pana.

  Szczerze? To ja już wolę ajatollaha Terlikowskiego niż tych załganych pseudoliberalnych pseudodoktrynalnych, dwie piersi ssących liberalnych katolików. Z Terlikowskim dzieli mnie wszystko, nie jest on jednak przynajmniej kuriozalnym dwulicowcem, takim co poglądy ma wypośrodkowane, co pozwala mu pozować na arbitra elegantiarum. W czasach ostrych podziałów i ostrej walki bycie pomiędzy i pośrodku częściej niż znakiem racjonalizmu jest znakiem asekuranctwa i oportunizmu."

  Podziękowali 3Ojejuju Avq Gosia5
 • to że Hołownia pisze o tym wydarzeniu na swoim fejsie swiadczy o tym że pycha jego nie zna granic.
  Podziękowali 1Ania D.
 • Przeczytałam „zwolennicy kardynała Hołowni” i serce mi zamarło na chwile....;)
  Podziękowali 2asiao PawelOdOli
 • @TecumSeh, zgadzam się z tym, co napisałeś i tylko mój wewnętrzny sprzeciw budzi przezwisko, jakie nadałeś Lisowi.Przezwisko od nazwiska to poziom przedszkola. Wymyśl coś bardziej twórczego ;)
  Podziękowali 2Ojejuju Tola
 • @Gosia5- no właśnie problem w tym że kocham sztukę ale bez wzajemności:)
  Dlatego u mnie z byciem twórczym kiepsko..
  No więc zostanę przy tejże ksywce dla Lisa - skoro tak pasuje ;-)
 • @TecumSeh, ksywka może pasuje do tego konkretnego człowieka, ale tworząc ją od nazwiska, obrażasz tych, którzy też się tak nazywają.
  Podziękowali 2obwarzanek makodorzyk
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.