Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie na wakacje 2020 w Polsce

1121315171821

Komentarz

  • Ja bym wolała żeby do takiego parku rozrywki czy wodnego była ograniczona liczba miejsc niż stać do każdej zjeżdżalni czy rollercostera 2 godziny. Na serio wolałabym nie wejść.. Ale porównanie zoo do szpitala nie rozumiem... zoo to nie schronisko..  ani uzdrowisko dla zwierząt..  choć przyznaję że nie nadążam za tym podziałem o których zwierząt komfort i samopoczucie trzeba dbać A O ktore niekoniecznie..W fokarium pod Łeba mi się podobało. Bez wyrzutów sumienia  
  • W dobie powszechnej dostępności filmów z naturalnego środowiska zwierząt jest jakaś wartość dodana w obejrzeniu delfinów w cyrku?
  • zapominajka powiedział(a):
    W dobie powszechnej dostępności filmów z naturalnego środowiska zwierząt jest jakaś wartość dodana w obejrzeniu delfinów w cyrku?
    Zoo wg mnie ma sporą wartość edukacyjną. Jeśli więc można zapewnić zwierzętom dobre warunki i jednocześnie umożliwić ich oglądanie to świetnie.
    Cyrki to jakby inna bajka... 
  • Delfinarium mam więcej wspólnego z cyrkiem niż z zoo
    Podziękowali 2Zuzapola Joannna
  • To widowiskowe to tak bardziej cyrk.Natomiast terapeutyczne i badawcze to co innego... Byłam w takim pełnomorskim na Krymie gdzie dzieci mogły pływać z delfinami super...drogie ale... Taka placówka to zupełnie co innego niż te baseny pokazowe w centrum Warny, Eupatorii itd...
    Podziękowali 1Monika73
  • zapominajka powiedział(a):
    W dobie powszechnej dostępności filmów z naturalnego środowiska zwierząt jest jakaś wartość dodana w obejrzeniu delfinów w cyrku?
    W dobie powszechnej dostępności filmów o każdym zakątku świata jaka jest wartość dodana z podróży gdziekolwiek ? Te tłumy zwiedzających, korki na autostradach - zakazać !
  • Aleś się @Hamal przyczepić do słowa zakazać, a chodzi Ci tylko o delfiny.
  • Swoją drogą czytałam że delfiny mają bardzo rozwinięte mózgi, porozumiewają się między sobą skomplikowanym systemem pisków, jak któryś chory i słaby bardzo to pomagają mu unosić się w wodzie i nie zatonąć. Myślę że w niewoli mogą czuć się bardziej nieszczęśliwe niż takie np patyczaki. Więc po co je więzić? 
    Podziękowali 2Joannna In Spe
  • Żeby ktoś mógł zobaczyć nieszczęśliwe zwierzę.  Coraz to nowe muszą odlawiac, bo w niewoli szybko umierają. 
  • Niekoniecznie. W tym ośrodku co ja byłam było trochę tak jak w naszym fokarium. Mieli zwierzaki, które trafiały do nich ranne czy chore, te co po wyleczeniu zostawały to nie przeżyłyby na wolności. Te co były do terapii urodziły się u nich i miały deformacje płetw.
  • No, takie coś, to super, ale tresowane delfiny i pokazy, to jak cyrk.
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano lipiec 2020
    MonikaN powiedział(a):
    Aleś się @Hamal przyczepić do słowa zakazać, a chodzi Ci tylko o delfiny.
    Nie chodzi o słowa ani o delfiny, tylko o idee. Minister zakazał i wszyscy wzruszają ramionami, bogaci oglądają za granicą, a biedni znowu zostają poszkodowani w niskim poczuciu własnej wartości, że w Polsce znowu się nie da.

    I dotyczy to wszystkiego, niedługi jeszcze w te wakacje mam zamiar odwiedzić dolinę kościeliską w Tatrach. Jest tam podobno jeden z najpiękniejszych wąwozów w Polsce - Wąwóz Kraków. Uwielbiam wąwozy. W Polsce takich pięknych jest naprawdę niewiele. I większa część Wąwozu Kraków jest niedostępna do zwiedzania. Zakaz. Jak można kochać przyrodę kiedy jej nie można zobaczyć, dotknąć ?
  • @Hamal, może turyści te przyrodę zbytnio dotykali i na tym ucierpiała. 
    Niestety, nie każdy umie się zachować.
    Podziękowali 2MAFJa madzikg
  • Zuzapola powiedział(a):
    No, takie coś, to super, ale tresowane delfiny i pokazy, to jak cyrk.

    Nie wiem co masz przeciwko cyrkom. Ludzie też są tresowani przez władze do różnych zachowań np.  sortowanie śmieci. i się godzą.
    Podziękowali 1awia
  • Przeciwko cyrkom nie mam nic, natomiast doręczenie zwierząt jest nie w porządku. 
  • @Hamal
    To gdzie na te wakacje? Wróćmy do meritum wątku

  • W Bieszczady do delfinów. ;)
  • Polecam noxlegi u moich rodziców, do wyboru góralska chata bez wygód lub apartament na piętrze ich domu w każdym z nim zmieści się minimum 6 osób a jak się wciśnie to i więcej;) cena to 120 zł za dobę. Lokalizacja Nowy Targ Gorce. Terminów jeszcze jest sporo wolnych bo w tym roku się nie ogłaszali nigdzie.

    Pisać można na mtglodek@gmail.com lub fp gorczańskie sery na Facebooku. 

    Taniej nie znajdziecie;)
    Podziękowali 3Hope Ewasz aga---p
  • Pytam tutaj': czy ktoś ma namiar na wolne jachty na Mazurach w pierwszej połowie sierpnia? Bo nic już nie można zarezerwować... 
  •  @Izka nasz gość od czarteru mówił, że zazwyczaj da się coś wynająć tak last minute, ale nie w tym roku. Że rok jest wyjątkowy i  wszystko ma zarezerwowane do końca wakacji. A to był koniec czerwca...
  • A taki temat... Może ktoś kojarzy :)
    Szukam miejsca w PL z prawie płaskimi, najlepiej pustymi ścieżkami rowerowymi.
    Ścieżki z dala od ulicy. Wiadomo skrzyżowanie może być od czasu do czasu, ale nie że wymalowane na ulicy i dzieciak jedzie obok samochodu. Chcę się zabrać m.in. z 6latką która jeszcze nie bardzo łapie zagrożenie.
    Miły byłbły basen pływacki 25m i otoczenie lasów w okolicy.
  • @wiesia, skromnie...  ;)
  • @wiesia, mnie puste ścieżki rowerowe kojarzą się z Roztoczem. Ale z basenem może być ciężko

    Podziękowali 2wiesia Ewasz
  • @wiesia a może Velo Dunajec ale od strony Tarnowa/Ostrowa? https://www.rodzinniedookolaswiata.pl/2019/05/maopolska-z-dziecmi-velo-dunajec-z.html?m=1 W weekend ruch jest, nie wiem jak w tygodniu...
    Podziękowali 1wiesia
  • Właśnie badam tę R10... nie wiem czy to jest to, ale fakt, wydaje się że mamy blisko. Chociaż teraz w dobie A1 to prawie wszystko blisko.
    Niemłoda kobita bez formy jechała (poziom raczej wyższy niż moje dzieci) i generalnie zachwycona pomorzem zachodnim, w naszym pomorskim województwie wyczułam że raczej biednie ta ścieżka wygląda. No ale ja muszę zaplanować odcinki max 15km w jedną stronę i powrót do bazy noclegowej, także może się coś da wyczarować :)
  • Super ścieżka jest na Mierzei. Od sobieszewa do Krynicy. Cały czas lasem. Poza we weekendami pusta. Basen jest w jantarze i stegnie. 
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano sierpień 2020
    Obadam to co piszecie. Bardzo dziękuję.
    Roztocze - Sąsiedzi mi zachwalali :)

    A czy do Niemiec da się przejechać gdzieś ścieżką na rowerze?
    Jakbyśmy zrobili zachodniopomorskie to możnaby pod granicę podjechać i dzieciom Reich pokazać. Narzekają że za granicą nie były ;) Dowody osobiste mamy. Zupełnie nie wiem czy w dobie korony można takie akcje.

    Edit... mam: https://www.noclegowo.pl/trasy-rowerowe/4698/ze-szczecin-na-niemieckie-trasy-rowerowe
    Ale to pewnie stara i nie jedyna opcja :)
  • edytowano sierpień 2020
    @wiesia ; polecam Velo Dunajec z Nowego Targu do Dębna,piękne widoki,w miarę płasko,czasem pustawo w zależności od pory dnia i dni tygodnia-najmniej ludxi przed południem,w tygodniu.
    Z Dębna do Niedzicy bywają górki,na które można poprowadzić rower ale za to z jeszcze piekniejszymi widokami.
    Basen jest w Nowym Targu
    https://basen.nowytarg.pl/pl/oferta/basen-sportowy
    Podziękowali 1wiesia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.