Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie na wakacje 2020 w Polsce

1235721

Komentarz

  • edytowano maj 2020
    A my dostaliśmy wakacje nad morzem W Wisełce. W świetnej cenie.  Bardzo się cieszę , bo już nie pamiętam, kiedy mogłam poleniuchowac bez gotowania. Bardzo tego potrzebuję. Mam nadzieję że wypali.
    A starsze dziewczynki zostały zaproszone potem na obóz do Kotliny Kłodzkiej,  bo syn znajomych nie chciał jechać. (zamiast odwołanego obozu w Hiszpanii).
    Bóg jest hojny.

    Tylko jeszcze dla starszych chłopaków szukam opcji - prawdopodobnie pójdą na kilka tygodni w góry z bratem Mirkiem. A jak nie to praca ich czeka - też dobrze.

    Bo obozy harcerskie raczej odwołane.
    Podziękowali 2Katanna Monika73
  • @jukaa, już w zeszłym roku Cisna i okolice drogawo były... I powoli ludno się robi  B)
  • My mamy już od grudnia zarezerwowany domek w miejscowości Rogowo. Podobno tam bywają puste plaże. Zobaczymy...
  • eh że też nasz domek dopiero w budowie, na sierpień pewnie bedzie a i strach obiecywać ;/


    z opcji to u moich rodziców jest wolny "apartament" na 6 osób, tanio, z serami i jajkami  w pakiecie, w Gorcach tłumu nie ma.

    Sam nocleg wypasny nie jest ale parę osób było i nie narzekało :)

    Możecie się kontaktować prze z fb gorczańskiesery lub mtglodek@gmail.com
  • My mamy zarezerwowane wczasy w Grecji, drugi raz jedziemy, wprawdzie autokarem.... więc podróż dla wytrwałych, ale cena rewelacyjna (dużo niższa niż w jakimkolwiek miejscu w Polsce, pomijam, że nie tak łatwo znaleźć wczasy dla tylko trochę większej rodziny). Ciepło,morze, z tarasu widok na morze, nawet w knajpach nie jest drogo. Tylko pytanie, czy się uda? Grecja na razie nie chce wpuszczać Polaków, bo nie mamy spadku zakażeń, ale 15 czerwca mają weryfikować decyzje. Pojedziemy nawet za cenę przymusowej kwarantanny....Oby
    Z wczasów w Polsce najbardziej lubimy Kotlinę Kłodzką, ale byliśmy tam już wiele razy, a w tym roku boimy się przede wszystkim tłumów i wzrostu cen.
  • Ja chcę w Bieszczady. 
  • My jedziemy w Bieszczady, były plany wycieczki na Ukrainę ale to się nie uda.
  • Ja będę jechała sama z dziećmi i potrzebuję miejscówki tam, gdzie się da dotrzeć komunikacją publiczną. 
  • Cały czas czekam na to, że coś mnie nagle natchnie. Za Tatrami tęsknię ale i trochę się boję tłoku i komercji... 
  • I ciągle mam nadzieję, że przynajmniej wyjazd do Medjugorie 30 lipca do 9 sierpnia nie zostanie mi odwołany. Tym bardziej, że mam tam jechac tylko z 15 letnią córką, więc mam tam szanse naprawdę odpocząć i się zresetować duchowo. 
    Podziękowali 1madzikg
  • @Monika73 a może Beskid Żywiecki. Tam dojedziesz pociągiem Rajcza, Węgierska Górka. Byliśmy w Rajczy, nie ma tam szczególnych atrakcji, ale mogliśmy stamtąd dojechać busami w pobliże szlaków. Nam to wystarczało.
    Podziękowali 1Monika73
  • A macie namiary na jakieś sprawdzone miejsca w Beskidzie? Z jedzeniem, choć od gotowania chcę odpocząć :). W sumie to z Opola mam pociąg do Bielska Białej... 
  • A może ktoś też szuka pomysłu na urlop od 4 lipca do prawie końca lipca? Będę sama z dziećmi, prawdopodobnie z trójka, albo czwórką... 
  • Byliśmy w Gościniec Rajec. Tylko wtedy było taniej niż teraz oferują i można było kupić nocleg bez śniadania. Teraz tylko że śniadaniem. Tam jest też restauracja i my mogliśmy wszystko brać z karty w stałej cenie. Czasami też robili obiad tylko dla nas. Umawialiśmy się indywidualnie. 
    Podziękowali 1Monika73
  • @jukaa korzystamy z oferty biura tęcza w Bielsku-Białej. Za 11 noclegów i przejazd płacimy 3 tys. (z tego tylko 1 dziecko mamy liczone jako dziecko, reszta już w wieku "dorosłym"). W okresie szczytu wakacyjnego, bo tylko tak możemy jechać. W czerwcu lub we wrześniu cena mniejsza o 1/3, a w maju było jeszcze taniej. Tylko w tym roku nie było maja ;) przynajmniej w turystyce.
    Podziękowali 1MAFJa
  • No i w apartamencie jest aneks kuchenny, jeżeli nie chce się korzystać z restauracji. Chociaż w marketach i restauracjach ceny takie , jak u nas na wsi... więc przyjazne. Na Riwierze Olimpijskiej mnóstwo rodzin z Serbii i Macedonii, trójka dzieci to standard, a często 4 lub 5. Byliśmy zdziwieni, ze tak krótko po wojnie stać ich na wczasy w Grecji całymi rodzinami, ale to oczywiście doskonale dla nich, widać, że odbudowują potencjał ludzki.

  • My w Polsce mieszkamy na wsi, do tego w górach.... wiem, wiem, marzenie... I bardzo to doceniamy, ale chcemy przynajmniej na kilka dni zmienić klimat, otoczenie, wyjechać razem, być razem. W domu każde z dzieci ma już swoje towarzystwo, wychodzą, przychodzą... a na wyjeździe muszą być razem (może po kwarantannie jednak lepiej by było nie jechać na wakacje :D ). 
    No i ja lubię, jak jest ciepło.
    Z bliskich miejsc poza Polską polecamy granicę Słowacji i Węgier, czyli okolice nad Dunajem. Piękne miejsca, rzeka, do tego ciepłe źródła (dużo tańsze niż na północy Słowacji). Z Węgrami trudno się dogadać, ale są bardzo życzliwi. 
  • No , my wybieramy się do Grecji autem . Spanie w sprinterze na 7 osób już prawie dopracowane . Będziemy na dziko na plaży albo na kempingu ... tylko żeby granice otworzyli 
    Podziękowali 2Taw Aneta
  • A cos wiecej...
    Jakis plan? Jak przystosowane auto? 
  • edytowano czerwiec 2020
    @Quintana Też to spanie 7 osób w samochodzie bardzo mnie zaintrygowalo. Jak na dziko, to jak  masz rozwiazaną kwestię toalety, mycia, gotowania, prądu? 
    Podziękowali 2Izka Zuzapola
  • to spanie 7 osób w 

    Sprinter to kawal auta. Nam sie przytrafia w 9os w krotkim vw t5. 

    Jak lecicie na wariata to dodajecie mi motywacji.

    My teraz jedziemy na kila dni... testowac porta potti 565 ;) ... ale z namiotem... i nie do grecji...

  • Porta potti my testowaliśmy swego czasu na działce przed budową. Sprawdzil sie znakomicie. Gdzieś pewnie jeszcze jest. Mowisz, że to wystarczający powód do wyjazdu? Hmm... muszę  odszukać  ;)
    Podziękowali 1Taw
  • Jeden tydzień już zarezerwowałam w... Kołobrzegu. Będzie ktoś w terminie 4 do 11 lipca? 
  • A gdzie w Kołobrzegu?

    Ale ten termin odpada, dziecko jedzie na kolonię.
  • Znalazłam, nocowanie.pl, to jesnak brzmi fajnie.

    Miały być Bieszczady, ale sprzedaliśmy samochód, do Kołobrzegu dojeżdża pociąg.
  • Prayboy powiedział(a):
    Zaproponujcie coś - na sześć osób, albowiem domek do którego jeździmy zdrożał z 5 na 8 tysięcy za dwa tygodnie.
    I jak widzę na bookingu to cała Polska kwatery poszły ok. 20 procent w górę w stosunku do zeszłego roku. Masakra jakaś.




    Myślę, że ceny poszły w górę, bo rząd przyznał bony urlopowe, więc właściciele domków, pensjonatów, itp. wiedzą, że ludzie mają pieniądze.
    Z kolei im się dochody zmniejszyły o połowę, do tego dochodzą dodatkowe koszta utrzymania sterylności, to musieli ceny podnieść.
  • Klarcia i znowu jedziesz propagandą medialną. Rząd niczego i nikomu nie przyznał. Żadnych bonów nie ma. Obiecał, portale i tv podały. Teraz się wycofał, inną koncepcję mają, z której po wyborach też najprawdopodobniej się wycofają...
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano czerwiec 2020
    A ceny w Polsce to od lat kosmiczne. Teraz jeszcze bardziej poszybowały. Jak patrzyłam tydzień w lipcu nad jeziorem wyszedłby znacznie drożej niż na południu Europy za 10- 14  dni płaciliśmy...
    Cały czas mam więc nadzieję, że zgodnie z wcześniejszymi naszymi planami odblokują granicę i przynajmniej wrześniowy Egipt wyjdzie...skoro majowy wyjazd coronopanic już trafił...
  • joachm1 powiedział(a):
    A ceny w Polsce to od lat kosmiczne. Teraz jeszcze bardziej poszybowały. Jak patrzyłam tydzień w lipcu nad jeziorem wyszedłby znacznie drożej niż na południu Europy za 10- 14  dni płaciliśmy...
    Cały czas mam więc nadzieję, że zgodnie z wcześniejszymi naszymi planami odblokują granicę i przynajmniej wrześniowy Egipt wyjdzie...skoro majowy wyjazd coronopanic już trafił...
    Ceny w Polsce idą wciąż w górę, jeśli chodzi o wakacje, czy weekendy, to po prostu drożeją z dnia na dzień. Dwa tygodnie temu sprawdzałam ofertę weekendową na rocznice ślubu, dziś ta sam oferta jest o 200 zł droższa. 
    A  w sumie oferta gorsza, bo nie ma bufetów, nie ma całej infrastruktury, itp.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.