Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski włóż

edytowano 24 styczeń w Ogólna
https://www.geekweek.pl/news/2020-01-24/chinscy-reporterzy-mowia-o-grubych-tysiacach-ofiar-choroby-x-w-chinach/
nie wygląda to dobrze - na twiterze dużo filmów - wygląda na to że Chiny zataiły skalę zagrożenia
Podziękowali 1Olesia
«134567416

Komentarz

• Rozmawiałam z mężem i mówiłam, że oby im to z laboratorium nie uciekło  i właśnie o tym piszą... 
  • Mój zięć  miesiąc temu była tam w delegacji w tym rejonie, przed świętami. 

:) 
  • Podobno 2 zachorowanie we Francji.
  • edytowano 24 styczeń
    Ja dziś czytałam że te kilka ofiar śmiertelnych w Chinach to pic na wodę bo tam już jest ogromna ilość chorych ale to było napisane w taki sposób że sama nie wiem czy w to wierzyć :(
  • Polly powiedział(a):
    Podobno 2 zachorowanie we Francji.
    Potwierdzone, Paryz I Bordeaux 
  • jeżeli jest 1000 wykrytych, a 250 w stanie ciężkim/krytycznym, a reszta pewnie ze wstępnymi objawiami, to wygląda na niezłe g... :/

Nie zamyka się bez powodu wielomilionowych miast.  Tempo rozprzestrzeniania w zestawieniu z sars jest bardzo wysokie.
    Film z Wuhan:

Podziękowali 1Prayboy
  • Gra planszowa Pandemia - idealnie obrazuje tą sytuację.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Mamy i to było pierwsze skojarzenie męża. Oby nie...
  • No a ile końców świata już było...
    Podziękowali 2Natalia Isako
  • O to to, @Gregorius, nie wiedziałam jak to ująć. Dawno się tak z Tobą nie zgadzałam :)
    Są zresztą specjaliści od siania paniki w różnych wymiarach. I czerpią z tego korzyści.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Śmiertelność zaledwie 3 procent.  
  • edytowano 26 styczeń
    na początku - im później, tym będzie mniejsza
  • Chińska Partia Komunistyczna nareszcie przyznała, iż prawdziwym źródłem koronawirusa jest „laboratorium w Wuhan”, zajmujące się programami broni biologicznej – informuje gnews.org
    Podziękowali 1Prayboy
  • stronka wygląda na antychiński amerykański twór, w artykule piszą, że dopiero ma sie przyznać.
    Wpoważnych przekaziorach, zarówno amerykańskich jak i rosyjskich, na razie cisza
  • Bzdura z tą 3% śmiertelnością. Jeszcze nie wiadomo, na razie około 50 wyleczonych, 50 zmarłych, 250 w stanie krytycznym, a codziennie liczba się podwaja. Wygląda więc, że śmiertelność może się wahać w okolicy 20-70%.
    I w przeciwieństwie do Sars, gdzie zarażanie innych zaczynało się od objawów, tu podobno jeszcze przed jakimikolwiek objawami. 
    Nie blokuje się kraju i 70 milionów ludzi z powodu grupy. 
    Tym razem wygląda to groźnie, jak bardzo jeszcze nie wiadomo, bo jest chaos informacyjny.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Nie tyle chaos co blokada informacji
    Podziękowali 1PawelK
  • Na internecie już pełno teorii spiskowych np dotyczących depopulacji promowanej przez BG i coraz więcej ludzi snuje domysły że to może Amerykanie im "wypuscili" tego wirusa. Na różnych grupach powoli rozkwita panika i strach, tym bardziej że pierwszy przypadek podobno z października a dowiadujemy się dopiero teraz. Nawet gdzieś czytałam że jakiś facet zarzekał się że mamy już podejrzenie niepotwierdzone w Polsce tylko nie pamiętam gdzie gdzieś bliżej morza (może Gdańsk?) Bo on odwiedzał babcie w szpitalu i personel szeptał :joy: Wkładam to raczej między bajki ale zamieszanie może nieźle wyjść z obecnej sytuacji 
  • W Polsce mamy ok kilkudziesieciu(a może nawet i kilkuset) rocznie śmiertelnych ofiar coronawirusa...
    Tyle, że wśród kotów - ale tylko wtedy, kiedy mutuje i rozwija się FIP(śmiertelna choroba- zapalenie otrzewnej).
    Do teraz corona tylko z kotami mi się kojarzyła.

• Smiertelnosc 3 % to malo?? To jest ogromna ilosc to oznacza ze 1 na 33% umrze. 

• M_Monia powiedział(a):
    Smiertelnosc 3 % to malo?? To jest ogromna ilosc to oznacza ze 1 na 33% umrze. 

Nie mała, uspokajająca. 
  • edytowano 27 styczeń
    M_Monia powiedział(a):
    Smiertelnosc 3 % to malo?? To jest ogromna ilosc to oznacza ze 1 na 33% umrze. 

@M_Monia 0:31 to chyba u Ciebie nie pora na matematykę ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • Tylko, że ta śmiertelność przy takim jak teraz rozwoju choroby wzrośnie. Jak masz100 chorych to dasz radę wszystkim podać tlen, leki, a jeśli chorych będzie kilka milonow? Wzrost potwierdzonych przypadkow ogromny, zmarlo juz nie 24, a ponad 80, nie nadazaja badac podejrzanych, obserwuja podad 30 tys. Ludzi.
  • kociara powiedział(a):
    W Polsce mamy ok kilkudziesieciu(a może nawet i kilkuset) rocznie śmiertelnych ofiar coronawirusa...
    Tyle, że wśród kotów - ale tylko wtedy, kiedy mutuje i rozwija się FIP(śmiertelna choroba- zapalenie otrzewnej).
    Do teraz corona tylko z kotami mi się kojarzyła.

To jak to się dzieje że teraz ludzie chorują? Skoro to choroba kotów a z kotami żyjemy tyle lat
  • edytowano 27 styczeń
    Fb -KiKŚ -konflikty i katastrofy światowe 

u góry kolejny wpis tej osoby 
  • edytowano 27 styczeń
    Bo GIS zajęty ściganiem rodziców nieszczepiacych na świnkę, co tam taki koronawirus ...
  • edytowano 27 styczeń
    Agmar powiedział(a):
    Bo GIS zajęty ściganiem rodziców nieszczepiacych na świnkę, co tam taki koronawirus ...

a to polecam tą książkę

Obawy i mity, które narosły wokół szczepień ochronnych, krążą w przestrzeni publicznej od dekad. Rozstrzygnięciu wątpliwości nie pomagają media szukające skandali, a internet – choć może stanowić źródło wiedzy – często wprowadza jedynie chaos,  niczym wirus rozprzestrzeniając błędne i niesprawdzone wiadomości.

Mimo że naukowcy od dekad pracują nad ulepszaniem szczepionek, wiedza wciąż przegrywa z pogłoskami. Dlaczego zagrożenia związane z brakiem szczepień są lekceważone, a w siłę rosną teorie spiskowe? A może kwestia szczepień nie jest wcale tak czarno-biała, jak twierdzą media na całym świecie?

Amerykański dziennikarz Seth Mnookin merytorycznie i klarownie rozkłada na czynniki pierwsze antyszczepionkowe fobie i ich źródła. Prowadzi czytelnika przez historię medycyny, objaśniając kolejne etapy rozwoju nauki oraz równoległego tworzenia się grup opierających swoją działalność na lęku i podejrzeniach.

Uzasadniona obawa czy kaprys klasy średniej? Prawdziwe zagrożenie czy brak wiedzy? Wirus paniki to opowieść o tym, jak strach potrafi pokonać rozsądek, a emocje – logikę.

Podziękowali 1E.milia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.