Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Budowa domu/dom drewniany

Czy ktoś z was budował dom drewniany w szybkiej technologii lub budował dom w jakieś innej szybkiej technologii o podzieli się uwagami, poleci firmy..

«134

Komentarz

• Koleżanka. Zapytam ją.
  • Popytaj, bo ja już sama nie wiem co robić, gdzie mieszkać.... A chciałabym tak sensownie żeby z 10 lat na tylko posiedziec
  • Akurat ktoś z naszej rodziny się przymierza, wczoraj byli z moim mężem w takim zakładzie w Pabianicach i wrocili przekonani, ze to dobry pomysl. Ale właściciele maja zamówienia do jesieni już teraz.
  • Ja budowałem z pustaków styropianowych zalewanych betonem. Układasz jak lego ;)
    Podziękowali 1Bea
  • Moi rodzice, jeśli chcesz jakieś konkrety, to wyślij na priv. Mogę zapytać  :)
  • Budowa domu murowanego trwa około roku  to też nie jest tak długo a trwałość dużo większa.
  • Pytanie jaka różnica w kosztach i faktycznym czasie budowy. 
    I jak się później w eksploatacji.
    Mam w sumie za mało kasy w stosunku do potrzeb a rynek mieszkan w Gdańsku oszalał. Mieszkanie 65m w mojej okolicy kosztuje 700000. A jakby nie patrzeć te 65 to nie jest niewiadomo jaki luksus.
  • A cena jest luksusowa. 
    W tej chwili Gdańsk jest chyba jadrozszym rynkiem mieszkań po Warszawie.

A budowę domu a w zasadzie kredyt na noego, chciałabym finansować z wynajmu obecnego mieszkania a co za tym idzie jak najkrócej chciałabym go budować i mieszkać w mieszkaniu.
  • W Szymbarku jest firma Danmar , znajomi chwalą. 
    Podziękowali 3Bea andora Karolinka
  • Acha, w przeciwieństwie do drewnianego, ten z klocków to konstrukcyjnie betonowa ściana, więc trwały. I ocieplenie jest od razu :) 
    Podziękowali 1andora
  • Drewniane domy mogą być również trwała, wszystko zależy od wykonania.
    Podziękowali 1Bea
  • o też szukam, ale małego domku i na południu ;)

• Dużo bardziej solidne są domy drewniane z bala a anizeli w szkielecie.
  • PawelK powiedział(a):
    Acha, w przeciwieństwie do drewnianego, ten z klocków to konstrukcyjnie betonowa ściana, więc trwały. I ocieplenie jest od razu :) 
    A może napisać coś więcej? Ile trwa potencjalnie budowa i jakie są szacunkowe koszta?
  • Tylko pisz tutaj proszę, na pewno ciekawy temat :)
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano 26 styczeń
    Ja budowałem z tych styropianowych niewielki  dom 80m2, ściany parteru niecale 2 tygodnie, ale laliśmy z betoniarki, teraz pewnie zamówiony beton by się lało i szybciej by było.
    Potem kilka dni ściany kolanowe na górze. Plus standardowo czas na płytę i dach- więźbę.
  • Andora poczytaj artykuły w Internecie i fora. 
  • Drewniane z bali mają klimat i to chyba jedyna zaleta. Wysoki koszt, bezpieczeństwo pożarowe, z reguły mniejsze okna, niemożliwa przebudowa gdy zmiana koncepcji (wybicie zamurowanie okien, zmiana ścian), problem z prowadzeniem instalacji poza pierwotnymi itd.
  • A jak z wilgocią w domu że styropianu? Duży jest problem z wieszaniem czegoś na ścianie, czy od środka dodatkowa ścianka jest?
  • @PawelK Czy ten dom, który widać w całości, to Twój? Jakie masz skosy na piętrze?

• Robiłam pewne rozeznanie w domach modułowych jakieś 10 lat temu. Domki w katalogach są urocze, bardzo mi się ten styl podoba, poza tym super opcja dla kogoś, kto naprawdę musi bardzo szybko postawić. W naszym przypadku przeważyła cena. Wybraliśmy dom tradycyjnie murowany, mamy prawie 200m za cenę 120m metodą modułową. Budowaliśmy szybko i tak, dom stanął i był gotowy do zamieszkania w rok.
  • uJa powiedział(a):
    o też szukam, ale małego domku i na południu ;)

Ale jakiego domku? Takiego do przeniesienia? Czy siedliska czy murowanego i co dokładnie znaczy na południu? 

U nas domy z bali są nawet popularne, nie wiem jak teraz ale 4-5 lat temu koszt takiego domu 100 m wynosił ok 100 tys. 
  • Agmar powiedział(a):

U nas domy z bali są nawet popularne, nie wiem jak teraz ale 4-5 lat temu koszt takiego domu 100 m wynosił ok 100 tys. 

Serio? To niedużo, te modułowe wychodziły naprawdę drogo.
  • @Polly nie wiem jakie są aktualne ceny, ale wiesz my to zadupie a nie jakieś wielkie miasta
  • My pod Krakowem, ceny krakowskie raczej ;) Ale w okolice domki z bali są dwa, jakoś mi się skojarzyło, że ceny bliskie cenom tych modułowych. Mają urok, ale jednak wolę klasyczne budownictwo.
  • uuu.. panie..
    budowaliśmy sami 7 lat temu, wyszło 25 tys z materiałami, malutki, pow. 35 metrów plus poddasze - teraz taki to 80 tys kosztuje, a przez firmę 150 tys.

• My budowaliśmy dom z bali ponad 10 lat temu. Ale tam chyba wiecej na wódkę dla górali poszło, niz na materiały ;) Ale bardzo dobrze sie trzyma, bez zarzutów, nawet duze okna sa (cała przeszklona weranda).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.