Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Budowa domu/dom drewniany

Czy ktoś z was budował dom drewniany w szybkiej technologii lub budował dom w jakieś innej szybkiej technologii o podzieli się uwagami, poleci firmy..




«13

Komentarz

  • Popytaj, bo ja już sama nie wiem co robić, gdzie mieszkać.... A chciałabym tak sensownie żeby z 10 lat na tylko posiedziec
  • Akurat ktoś z naszej rodziny się przymierza, wczoraj byli z moim mężem w takim zakładzie w Pabianicach i wrocili przekonani, ze to dobry pomysl. Ale właściciele maja zamówienia do jesieni już teraz.
  • Ja budowałem z pustaków styropianowych zalewanych betonem. Układasz jak lego ;)
  • Moi rodzice, jeśli chcesz jakieś konkrety, to wyślij na priv. Mogę zapytać  :)
  • Budowa domu murowanego trwa około roku  to też nie jest tak długo a trwałość dużo większa.
  • Pytanie jaka różnica w kosztach i faktycznym czasie budowy. 
    I jak się później w eksploatacji.
    Mam w sumie za mało kasy w stosunku do potrzeb a rynek mieszkan w Gdańsku oszalał. Mieszkanie 65m w mojej okolicy kosztuje 700000. A jakby nie patrzeć te 65 to nie jest niewiadomo jaki luksus.
  • A cena jest luksusowa. 
    W tej chwili Gdańsk jest chyba jadrozszym rynkiem mieszkań po Warszawie.

    A budowę domu a w zasadzie kredyt na noego, chciałabym finansować z wynajmu obecnego mieszkania a co za tym idzie jak najkrócej chciałabym go budować i mieszkać w mieszkaniu.
  • Acha, w przeciwieństwie do drewnianego, ten z klocków to konstrukcyjnie betonowa ściana, więc trwały. I ocieplenie jest od razu :) 
    Podziękowali 1andora
  • Drewniane domy mogą być również trwała, wszystko zależy od wykonania.
  • o też szukam, ale małego domku i na południu ;)

  • Dużo bardziej solidne są domy drewniane z bala a anizeli w szkielecie.
  • PawelK powiedział(a):
    Acha, w przeciwieństwie do drewnianego, ten z klocków to konstrukcyjnie betonowa ściana, więc trwały. I ocieplenie jest od razu :) 
    A może napisać coś więcej? Ile trwa potencjalnie budowa i jakie są szacunkowe koszta?
  • edytowano styczeń 2020
    Ja budowałem z tych styropianowych niewielki  dom 80m2, ściany parteru niecale 2 tygodnie, ale laliśmy z betoniarki, teraz pewnie zamówiony beton by się lało i szybciej by było.
    Potem kilka dni ściany kolanowe na górze. Plus standardowo czas na płytę i dach- więźbę.
  • Andora poczytaj artykuły w Internecie i fora. 
  • Drewniane z bali mają klimat i to chyba jedyna zaleta. Wysoki koszt, bezpieczeństwo pożarowe, z reguły mniejsze okna, niemożliwa przebudowa gdy zmiana koncepcji (wybicie zamurowanie okien, zmiana ścian), problem z prowadzeniem instalacji poza pierwotnymi itd.
  • Podziękowali 1mamaw
  • A jak z wilgocią w domu że styropianu? Duży jest problem z wieszaniem czegoś na ścianie, czy od środka dodatkowa ścianka jest?
  • Robiłam pewne rozeznanie w domach modułowych jakieś 10 lat temu. Domki w katalogach są urocze, bardzo mi się ten styl podoba, poza tym super opcja dla kogoś, kto naprawdę musi bardzo szybko postawić. W naszym przypadku przeważyła cena. Wybraliśmy dom tradycyjnie murowany, mamy prawie 200m za cenę 120m metodą modułową. Budowaliśmy szybko i tak, dom stanął i był gotowy do zamieszkania w rok.
  • uJa powiedział(a):
    o też szukam, ale małego domku i na południu ;)

    Ale jakiego domku? Takiego do przeniesienia? Czy siedliska czy murowanego i co dokładnie znaczy na południu? 

    U nas domy z bali są nawet popularne, nie wiem jak teraz ale 4-5 lat temu koszt takiego domu 100 m wynosił ok 100 tys. 
  • Agmar powiedział(a):


    U nas domy z bali są nawet popularne, nie wiem jak teraz ale 4-5 lat temu koszt takiego domu 100 m wynosił ok 100 tys. 

    Serio? To niedużo, te modułowe wychodziły naprawdę drogo.
  • @Polly nie wiem jakie są aktualne ceny, ale wiesz my to zadupie a nie jakieś wielkie miasta
  • My pod Krakowem, ceny krakowskie raczej ;) Ale w okolice domki z bali są dwa, jakoś mi się skojarzyło, że ceny bliskie cenom tych modułowych. Mają urok, ale jednak wolę klasyczne budownictwo.
  • uuu.. panie..
    budowaliśmy sami 7 lat temu, wyszło 25 tys z materiałami, malutki, pow. 35 metrów plus poddasze - teraz taki to 80 tys kosztuje, a przez firmę 150 tys.

  • My budowaliśmy dom z bali ponad 10 lat temu. Ale tam chyba wiecej na wódkę dla górali poszło, niz na materiały ;) Ale bardzo dobrze sie trzyma, bez zarzutów, nawet duze okna sa (cała przeszklona weranda).
  • edytowano styczeń 2020
    Nie jest to mój dom już, ale tak to ten dom w całości. Był to najcieplejszy dom jakim mieszkałem. Żadnych problemów z wilgocią nie było. Jeżeli chodzi o wieszanie, od wewnątrz przykleja się płytę gipsowo-kartonową, więc lekkie rzeczy na płycie,  ciężkie jak szafka meblowa kołki muszą się przebić do betonu czyli muszą być po prostu dłuższe. Wysokość ścianek kolankowych robiłem tak,by  miały wysokość 130 cm. Pokoje były niewielkie, jednak dało się w miarę je zagospodarować, w okolicach 10 m kwadratowych 3 sypialnie.
    Tu masz projekt, był jeszcze wiatrołap, którego na projekcie nie ma.

    A, jeszcze w temacie gorąca na poddaszu, to doświadczenie mówi mi, że głównie zależy to od tego czym jest dach pokryty. Tam była dachówka betonowa i w przypadku upałów, jeżeli przestrzegał o się zamykania okien przez dzień, upał na górze zaczynał się po około czterech pięciu dniach. W domu krytym blachą, przy tych samych warunkach, już na trzeci dzień było gorąco

    Na klimat w domu też bardzo pozytywnie wpływają piwnice.

    https://photos.app.goo.gl/YcJYMZJYQtwrH4a58
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Teraz góra częściej jest łany lany strop bezpośrednio "pod blachą" też nieźle izoluje, dużo lepiej niż wełna 
  • Fajne! Tylko sąsiedztwo wazne, tzn w naturze wyglada ładnie/ ma sie dobry widok, w gęstej zabudowie średnio widze.
  • Podobają mi się te kopułowe,  lubię zaokrąglenia w domach i cena ok.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.