Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Budowa domu/dom drewniany

13

Komentarz

• Na starość tak :)
    PS Gdzie łazienka?
    Podziękowali 1asia
  • wiesia powiedział(a):
    Na starość tak :)
    PS Gdzie łazienka?
    Po co Ci na starość łazienka?Będziesz leżeć w łóżku to i tak będą przewijać tylko :D
    Podziękowali 4wiesia Agnieszka Bea madzikg
  • Tutaj @wiesia. Przynajmniej się nie przewrócisz ;)

Podziękowali 1wiesia
  • Jest taka mini jak w kamperze. Wc umywalka i prysznic
  • A czego chcieć więcej? 
    Podziękowali 2Malgorzata MonikaN
  • Kiedyś oglądałam program tej projektantki Doroty i odwiedzała jakaś agroturystykę chyba i tam były wysokie domki z tarasem i malutkie metraże - ale bardzo mi się podobały, szczególnie że wykorzystano każdy cm domku i w ogóle połączenie starego z nowym :) 
  • To często są lepiej urządzone mini łazienki niż w większości typowych mieszkań 
  • @Pioszo54 raczej realizm poprzedzony researchem :) też mnie mamilo, że mniejsza powierzchnia, mniej do ogrzania itd. Jak się komuś podoba i go stać, niech buduje, ale te wszystkie argumenty, że to tak łatwo, że taniej, ekologicznie, bla bla, to bzdury
    Podziękowali 1wiesia
  • ok, zostaję przy swoim, że ważniejsze jest wnętrze domu, niż to, jak wygląda z zewnątrz, prostopadłościan to tylko relikt historyczny :)
    Podziękowali 1Bea
  • edytowano 30 styczeń
    Ale ładniejszy wizualnie niż beznadziejna kopuła   :p
  • ale mieszkasz w środku, który jest beznadziejny w porównaniu z kopułą :)
  • @Pioszo54, ale wnętrze domu każde da się urządzić gustownie lub nie. W sensie ze wyglądać będzie super atrakcyjnie. Zwłaszcza  na zdjęciach w internetach. Co nie koniecznie przekłada się na funkcjonalność i wygodę codziennego życia.
  • Kopuła jest beznadziejna w środku i na zewnątrz 
    Podziękowali 2mamaw Joannna
  • Bambidu powiedział(a):
    @Pioszo54, ale wnętrze domu każde da się urządzić gustownie lub nie. W sensie ze wyglądać będzie super atrakcyjnie. Zwłaszcza  na zdjęciach w internetach. Co nie koniecznie przekłada się na funkcjonalność i wygodę codziennego życia.
    nie chodzi o urządzenie, a o brak kątów i np. 7-9 m nad głową
  • Czyli dokładnie o to co dla mnie jest beznadziejne. Ale każda potwora...
  • edytowano 30 styczeń
    jeszcze oświetlenie przestrzeni wspólnej od góry a nie przez boczne okna
  • No i po co te 7-9m? Żeby  ciepło  miało  gdzie uciekać?  Mi tam 3m spokojnie  wystarcza do  złapania oddechu.
  • Dla mnie z kolei te małe domki to potworki. I podobnie nieekonomiczne, wszystko na wymiar, wielofunkcyjne. Sprawdza się tylko tam, gdzie ziemia bardzo droga. W końcu Japonia przoduje w takich rozwiązaniach.

Ostatnio spędziłam kilka dni w mieszkaniu w kamienicy, 3.2 wysokości, wielkie okna, sama sypialnia 25m^2. Taka idealna kubatura dla mnie :D cieszę się, że chociaż czasem mogę tak pomieszkac

Odczuwanie przestrzeni to bardzo indywidualna sprawa. Ale jak ktoś chce mieć 7m nad głową, to tanio nie będzie :D
  • Ja tylko stwierdziłam, ze podobają mi się bardziej niż kopuły, co nie oznacza, ze chciałabym żyć na tak małej przestrzeni. Wakacyjnie moze
  • Takie mini domki sa świetne jak stoja w lesie w ciepłym klimacie. Wtedy i tak większość dnia spędzasz na tarasie, a srodku tylko śpisz. Kto spędził troche czasu w kamperze, ten wie jak powrót do normalnych przestrzeni cieszy ;)
    Ja tez lubie wysokie stropy, wywaliliśmy specjalnie strych, wstawialiśmy okna w dachu, jest przestrzeń, światło, moje ulubione miejsce w domu.
  • @Maciejka bez fotek się nie liczy  ;)
  • Papier w drugiej łazience moge pokazać, na drewnianym kołku wisi ;) to jest jednak ogólna, sorry.
    Podziękowali 2katarzynamarta2 Izka
  • Nie widzieliśmy to nie uwierzymy!  :p
  • Ha ha... Właśnie się dowiedziałam, że mój syn zatrudnił się przy skręcaniu tych drewnianych domów kopułowych. Mają dużo zamówień.
    Podziękowali 2Bea katarzynamarta2
  • Ciekawe czym z wierzchu je pokrywają żeby trwałe było. 
    Chyba, że to ma być krótkoterminowe budownictwo. Jak wszystko w dzisiejszych czasach - do wymiany jak zacznie szwankować albo moda przejdzie.
  • Szukam wykonawcy domu drewnianego z bali okrągłych lub prostokatnych, powierzchnia 34 m + 34m. Prosty dwuspadowy dach, bez zbędnych udziwnień, jestem tak zaskoczona cenami jakie mi są mówione za taki zwykły domek, że chyba się przebranżowię :D ale jakbyście znali jakiegoś wykonacę dajcie znac. Szukam w całej Polsce, najtaniej póki co znalazłam w łodzi.

• Zapytam
  • Co za paradoks @uJa w Twoich okolicach powinno być najtaniej i najszybciej  :/
    Podziękowali 2Małgorzata32 Elunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.