Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

polipy w nosie

... u dziecka.
Ktoś miał taki przypadek. czy tylko operacja wchodzi w grę?
coś można próbować inaczej?

podłamana jestem. On ma bardzo alergiczny nos, kilka lat temu usuwany 3 migdał (wtedy polipów nie było) z powodu bardzo długich katarów.

Czytam że polipy u dzieci to rzadkość a jednak...

Komentarz

  • U pacjentów z mukowiscydoza są dość często. Operują endoskopowo, z tego co wiem, nie jest to jakiś bardzo straszny zabieg
  • nie mamy mukowiscydozy, tylko alergię i wieczne katary.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    nie mamy mukowiscydozy, tylko alergię i wieczne katary.
    Rozumiem, chodziło mi o to, że operacja endoskopowo jest prowadzona. I pacjenci po są zadowoleni
  • no tak , ja się tylko zastanawiam czy jest opcja uniknięcia operacji?
  • I zniknęły?
  • Ja mialam 2 razy ( tak ogromne i w roznych zatokach ze obraz przypominal nowotwor)  i w sumie można sobie poradzic bez operacji. Jest to ryzyko. Jest to operacja na glowie jesli zaatakowane sa zatoki. Flixonaze nazule swietnie zmniejsza polipy az do całkowitego usunięcia 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Zlikwidowałas je bez operacji? 
  • Tak. Mialam i operacje a potem nawrot choroby ciezki ale zaszlam w ciaze tuz przed planowana kolejna operacja. Mowili ze opwracja musi byc ale z powodu ciazy przeniesiona, a udalo sie bez. 
    Ciagle fliksonase nasule ( stosowalam po 3 miesiacu balam sie do 12 tc wiec wtedy uzywalam zwykla slabsza flixonase) a jak udroznilam to irigasin i udalo sie. G jest calkowicie zdrowy. Ma 10m i chodzi sam. Zreszta nie dalam rady oddychac to brzydko pachnialo.
  • edytowano luty 2020
    Trzeba miec zaciecie zeby sobie pomóc. Codziennie fliksonase na zmiane z irigasin i zobaczy efekt.

    Ja mialam duze zaciecie bo przepadl mi termin operacji i przerazalo mnie 9 m z zatkanym calkowicie nosem, bolami glowy i splywajaca po gardle brzydko pachnaca ropą. Pozbylam sie polipow sama a lekarz na to nie dawal szans ze to uda sie za pomoca samych lekow tak duze juz byly zmiany. Operacja to ryzyko i jeszcze niestety dlugo sie na nia czeka. 
  • edytowano luty 2020
    .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.