Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Testy! Testy! Więcej testów!!!!

edytowano 26 marzec w Polityka
Dlaczego - załamują ręce lemingi wszelakiej maści na fejsbukach i nie tylko - robimy tak mało testów? Inne rządy kupują w Chinach a my co?

No, kupują. Na przykład teraz Hiszpanie:

a chwilę wcześniej Czesi:
https://www.praguemorning.cz/80-of-rapid-covid-19-tests-the-czech-republic-bought-from-china-are-wrong/

Komentarz

• Teraz źle  diagnozowani jak umierają, to się nie wliczają do statystyk
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Być może dlatego że podobno siła Niemiec tkwi w dobrej opiece zdrowotnej i dużej liczbie przeprowadzonych testów. Pytanie gdzie je kupili. Prośba o nie określanie wszystkich myślących inaczej niż PiS określeniami pejoratywnymi. Oni również kibicują rządowi aby jak najlepiej poradził sobie z epidemia. Co nie znaczy ślepego przyklaskiwania. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • @Izka - Niemcy mają od cholery bazy medycznej, czyli laboratoriów i ludzi do tego - czego my nie mamy. U nas nie testów brakuje - u nas brakuje ludzi i bazy.

Niemcy oczywiście robią tych testów znacznie więcej, tyle że wychodzi im znacznie niższy odsetek zarażonych w stosunku do wykonywanych testów - a to wcale nie jest dobrze. To znaczy jak kogoś stac i ma moce przerobowe to spoko, ale w naszej sytuacji testowanie kogo popadnie to samobójstwo.

Dla przykładu - wróciłem z Holandii 2 tyg temu. Dziś mija 2 tydzien odkąd nie wychodzę z domu. Czuję się dobrze. Ani mi do głowy nie przyszło zawracać dupę lekarzom i laboratoriom i robić testy - CHYBA ŻE poczułbym się źle.

Ja to mało - koleżanka z Włoch wróciła i to samo - prosto do domu zamknięta na 4 spusty. Brak objawów już ze trzy tygodnie, czyli nie ma problemu. Szkoda angażowac służbę zdrowia tak obłożoną jak obecnie.
    Podziękowali 2E.milia Rogalikowa
  • A co do "myślących inaczej niż PiS" - nie o to mi chodzi zupełnie. Chodzi mi o insynuacje że u nas zaraza się rozwija znacznie bardziej, ale rząd to ukrywa w taki sposób że nie robi testów.

To jest narracja opozycji totalnej ale ich poniekąd rozumiem - naprawdę już niewiele im zostało argumentów na cokolwiek w tej sytuacji więc chwytają się byle czego. Problem w normalnych ludziach, którzy łykają każdy idiotyzm jak pelikany.

I na koniec - ja też myślę inaczej niż PiS w wielu sprawach. I uważam że naprawdę jest ich za co krytykować - nie trzeba wyszukiwać (ani łykać) idiotyzmów, choćby dlatego że jest to na dłuższą metę przeciwskuteczne.
    Podziękowali 1Rogalikowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.