Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dudaczelendż

24

Komentarz

• Oj @TecumSeh, zaspiewalbys piosenke a nie.... ;)
  • No pieśń o wojnie ojczyźnianej jest bardzo piękna, pamiętałam z lat osiemdziesiątych czyli dziecinnych motyw z tej pieśni i w erze internetu udało mi się znaleźć ten utwór, tak samo Katiusza śpiewana na wszystkich frontach II wojny... Pieśń jest ważnym elementem propaganda, kiedy Kurski jakiś hymn PiS zarzuci? Może ostry cień mgły mógłby posłużyć... 
  • Oj, nie chciałabyś tego słyszeć... wierz mi:)
    Podziękowali 2Rejczel Klarcia
  • Eeee tam, na pewno nie. Jesli muzyka plynie z serca to niektore nuty moga troche wychodzic poza partyture ;)
  • Izka powiedział(a):
    No pieśń o wojnie ojczyźnianej jest bardzo piękna,
    To prawda. Odwrotnie od samej wojny, o której prawdzie Rosjanie pamiętać nie chcą. Piękny przykład zbiorowego mechanizmu wyparcia.

Izka powiedział(a):
    Pieśń jest ważnym elementem propaganda, kiedy Kurski jakiś hymn PiS zarzuci? Może ostry cień mgły mógłby posłużyć... 
    PiS w propagandzie nigdy nie był dobry, w przeciwieństwie do samego działania. Zostawili propagandę lepszym w tej materii - Związkowi Radzieckiemu i Totalnej ;-)

Podziękowali 1Klarcia
  • Rejczel powiedział(a):
    Eeee tam, na pewno nie. Jesli muzyka plynie z serca to niektore nuty moga troche wychodzic poza partyture ;)

Też tak myślałem. Dopóki dwadzieścia lat temu nie wziałem się za gitarę i po kilku piwach w Sylwestra nad ranem nie zagrałem Obławy Kaczmarskiego.
    Grania jak grania, ale śpiewania niektórzy nie mogli słuchać nawet po piwach kilkunastu.
    Także teges ;-)
  • Bo to pewnie przez te piwa :)
  • @TecumSeh a skąd wiesz ze nie chcą pamiętać?
    Co do poziomu propagandy to z tezą nie zgodzę się nie tylko ja ale i recenzenci materiałów tvpis o tu np.

https://wiadomosci.wp.pl/rada-jezyka-polskiego-krytycznie-o-paskach-w-tvp-odpowiedz-jacka-kurskiego-6439997220014209a
  • Izka powiedział(a):
    @TecumSeh a skąd wiesz ze nie chcą pamiętać?
    Z rosyjskich mediów oraz z kontaktów z Rosjanami oraz Ukraińcami - byłymi obywatelami Związku Radzieckiego.

Izka powiedział(a):
    Co do poziomu propagandy to z tezą nie zgodzę się nie tylko ja ale i recenzenci materiałów tvpis o tu np.
    Czytanie ze zrozumieniem - nie twierdzę że PiS propagandy nie uprawia, tylko że nie jest w nią dobry i nigdy nie był.
    Totalna w nią znacznie lepsza - dowodem choćby i na tym forum pretensje o TVPis przy całkowitym tychże pretensji kiedy była ona TVPO.
    Po prostu na propagandę Totalnej się nabrali.
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • Rejczel powiedział(a):
    Bo to pewnie przez te piwa :)

No.. na trzeźwo nie śpiewam. Chyba że kogoś nie lubię, to może bym się przy nim skusił:)
  • Rzucilem okiem na swoje wpisy z przeszlosci chyba nic mi sie nie zmienilo.
    Ja się nie obawiam... kto by nie wygrał to w tych wyborach my jesteśmy przegrani, a wygra albo PiS albo Platforma.... tak jak w scenariuszu.
    Podziękowali 1jan_u
  • No to dobra, Ty bedziesz grał a my bedziemy spiewac - przy jakims forumowym ognisku :) Bo na pewno jakies, kiedys, gdzies bedzie!
    Podziękowali 1Klarcia
  • TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Z rosyjskich mediów oraz z kontaktów z Rosjanami oraz Ukraińcami - byłymi obywatelami Związku Radzieckiego.

Izka powiedział(a):
    Czytanie ze zrozumieniem - nie twierdzę że PiS propagandy nie uprawia, tylko że nie jest w nią dobry i nigdy nie był.
    Totalna w nią znacznie lepsza - dowodem choćby i na tym forum pretensje o TVPis przy całkowitym tychże pretensji kiedy była ona TVPO.
    Po prostu na propagandę Totalnej się nabrali.
    Jakby nie był dobry to by się obywatele w tych paskach zorientowali
  • Rejczel powiedział(a):
    No to dobra, Ty bedziesz grał a my bedziemy spiewac - przy jakims forumowym ognisku :) Bo na pewno jakies, kiedys, gdzies bedzie!

Bardzo chętnie się pojawię na ognisku:)
    Tylko.. jest pewien problem. Grałem 20 lat temu. No, 15 lat też. Potem ściąłem długie włosy i poszedłem do pracy.
    Co ciekawe - moja żona tak samo, tylko włosów nie ścięła.
    Zatem mamy w domu dwie gitary, na których to nie gra żadne z nas.

Ale jakby co, mogę użyczyć obie, jeśli ktoś gra i nie miał 15 letniej przerwy. Tylko struny muszę kupić:)
    Podziękowali 2Rejczel Klarcia
  • Izka powiedział(a):
    Jakby nie był dobry to by się obywatele w tych paskach zorientowali
    Obywatele się orientują i nie głosują na PiS przez paski, tylko pomimo pasków.
    Nie znam żadnego zwolennika PiS któremu telewizja w obecnym kształcie by się podobała. Chyba że na zasadzie: robią z publiczną to samo co PO i bardzo dobrze, klin klinem. No ale to co innego niż nabieranie się na propagandę.

Natomiast na propagandę TVN, wyborczej itp nabiera się praktycznie cała Totalna - w sensie jej zwolennicy. Zatem oni są w te klocki lepsi.

• Być może znasz nie reprezentatywną próbę 
  • Izka powiedział(a):
    Być może znasz nie reprezentatywną próbę 
    Być może. A może nie.
  • Tola powiedział(a):
    Tekst o cieniu mgły jest z Talmudu podobno
    To nie jest zaklecie?

W Der Ring des Nibelungen trzeba wypowiedziec cienie i mgly po zalozeniu maski by przybrac czyjas postac.
  • Ja myślałem że z Zafona. A nie, to cień wiatru był.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Jeszcze był orła cień 
    Podziękowali 2asiao Ida
  • I jeszcze cień kobiet.  ..... Yyyyy znaczy dzień kobiet
    Podziękowali 1TecumSeh
  • hipolit powiedział(a):
    Ostatnie wydarzenia wyraźnie pokazały, jak potrzebne są rządowi media publiczne. Niby w jaki inny sposób rządzący mieli by kształtować opinię społeczną?
    No tak, ważniejszy kanał dla informacji jak to dobrze rząd ogarnia obecna sytuacje. Jak to Polska wciąż kraina miodem i mlekiem płynąca. 
    A na resztę się zarobi śpiewaniem. 
    Media publiczne powinny być mediami publicznymi a nie telewizja partyjna. 
    Ktoś kto szasta pieniędzmi - bo wydatek 2mld na tv, jest w obecnej sytuacji szastaniem nie powinien potem zebrać o datki. 

Znasz taki kraj w UE, w którym media publiczne nie są podporządkowane aktualnemu rządowi? - bo ja nie. W Niemczech, pod tym względem jest jeszcze gorzej, bo tutaj i stacje prywatne anty rządowe nie są.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ja myślę że  rolą rządzących nie jest kształtowanie opinii publicznej. Rolą rządzących jest wladza wykonawcza, czyli wprowadzanie w życie ustaw przyjetych przez Sejm,  a rolą mediów w tym publicznych jest rzetelna informacja a nie kształtowanie opinii publicznej. 
    Może jeszcze nakazmy każdemu oglądanie telewizji i będziemy mieć Orwella w całości. 

Rolą mediów publicznych jest rzetelna informacja, ale to teoretycznie. W praktyce nie ma takiego medium, które było by rzeczywiście obiektywne. Nawet Radio Watykan nie jest od tego wolne.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Izka powiedział(a):
    No pieśń o wojnie ojczyźnianej jest bardzo piękna, pamiętałam z lat osiemdziesiątych czyli dziecinnych motyw z tej pieśni i w erze internetu udało mi się znaleźć ten utwór, tak samo Katiusza śpiewana na wszystkich frontach II wojny... 

Ty już od dziecka miałaś sprany mózg.
    Obie pieśni niczym nie różnią się od: 
    https://www.youtube.com/watch?v=IG4cBaL0TIo

To wszystko są pieśni naszych okupantów. Nie wiadomo, który był gorszy - ja jednak obstawiałabym sowietów.
    Izka powiedział(a):

Po raz kolejny jestem podłamana. Nie może być dobrze w państwie, w którym młodzi ludzie typu Izka mają głos wyborczy.
    Po dzień dzisiejszy, Moskale nie ukrywają - ostatnio są nawet bardziej bezczelni - że dążą do zbudowania historii na nowo, w której sowieci byli bohaterami; że oczekują, aby Polaczki byli im wdzięczni za wyzwolenie i ową wdzięczność w konkretny sposób wyrazili.
    Rejczel powiedział(a):
    No to dobra, Ty bedziesz grał a my bedziemy spiewac - przy jakims forumowym ognisku :) Bo na pewno jakies, kiedys, gdzies bedzie!

Bardzo chętnie się pojawię na ognisku:)
    Tylko.. jest pewien problem. Grałem 20 lat temu. No, 15 lat też. Potem ściąłem długie włosy i poszedłem do pracy.

Tak było z Myszatym - tyle, że on włosów nie ściął (miał długie prawie do śmierci), ale odłożył gitarę i poszedł do pracy.
    Czasami zagrał mi coś, gdy był po kielichu. 
  • edytowano 14 maj
    Ja jestem za tym żeby Ci którzy są  za granicą bez woli powrotu do Polski a już tacy z obcym obywatelstwa mieli zakaz głosowania w wyborach, bo guzik wiedzą co się dzieje w kraju, znają jakaś prawdę z przekazów medialnych i od znajomych, a to jest gówno a nie obiektywna prawda.
    Jak byłam za granicą też PiS jawil mi się jako siła polityczną zdolną do zmian, a co jest widzę teraz. I nie zagłosuję na nich więcej. 

• @Odrobinka, dlatego, tylko JKM    :D 
    ;) 
     Zgadzam sie: kto zagranica na stale mieszka nie powinnien miec prawo do glosu. Zwykla logika.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.