Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dudaczelendż

124»

Komentarz

• W pracy zobaczyłem tylko Korwina, bardzo fajnie to zrobił. 
    Podziękowali 1Isako
  • A Kukulska?
  • Ja naprawdę nie muszę, a i nie chcę, glosowac. Zreszta, chyba w tym roku nie możemy. Po pierwsze bo nie ma możliwości korespondencyjnie, a po drugie i tak mamy lockdown i nie dostaniemy się do konsulatu. Zreszta, kto będzie setki kilometrów do konsulatu jechal. 
  • edytowano 15 maj
    Gość ma jaja i to 3 razy większe niż prezydent. Szacuneczek bo zabawne i odważne

https://www.youtube.com/watch?v=vKIb-0dzRYI&feature=share&fbclid=IwAR2JZToY1wJ5_Gv4QPzK9UPC0D74mHWslcUmw5hz2b5KMyMdVmUxTDWDPsk

Eeee to chyba sobowtór. Szkooodaaa
  • Chyba na pewno skoro podpisane "kabaret Czesuaf" ;-)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Izka powiedział(a):
    @klarcia jesteś bezczelna. 
    O to Ci chodzi?  "Ty już od dziecka miałaś sprany mózg."
    Tak uważam i mam prawo do tej oceny. Ktoś czujący sentyment do pieśni naszych katów musi mieć odchyły, bo innego wytłumaczenia nie ma.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ja jestem za tym żeby Ci którzy są  za granicą bez woli powrotu do Polski a już tacy z obcym obywatelstwa mieli zakaz głosowania w wyborach, bo guzik wiedzą co się dzieje w kraju, znają jakaś prawdę z przekazów medialnych i od znajomych, a to jest gówno a nie obiektywna prawda.
    Jak byłam za granicą też PiS jawil mi się jako siła polityczną zdolną do zmian, a co jest widzę teraz. I nie zagłosuję na nich więcej. 

Akurat Klarcia żyjąca za granicą, ma lepsze rozeznanie na polu politycznej sytuacji w Polsce, aniżeli większość wypowiadających się tutaj. Ty, np. oceniasz otaczającą Cię rzeczywistość na podstawie dyskusji ze znajomymi. Guzik wiesz o polityce. Nie oglądasz debat sejmowych ani obrad Senatu. Nie jesteś na bieżąco z konferencjami prasowymi. Co najwyżej zajrzysz do jakiegoś piśmidła lub wysłuchasz informacji w radio czy telewizji.
    Ja w polityce siedzę co najmniej 16 godz. na dobę.

Poza tym - w całym demokratycznym świecie obywatele zamieszkujący poza granicami, mają czynne prawo wyborcze. Niby dlaczego Polska miała by być tutaj wyjątkiem?

Poza tym - Polonia chce mieć takiego prezydenta, którego nie będzie musiała się wstydzić, a to co aktualnie prezentuje opozycja jest total żenadą.
  • Wg mnie cała ta demokracja jest przereklamowana. Bo decyduje durna zmanipulowana większość a nie ludzie którzy mają jakąkolwiek kulturę polityczną <

Z powyższym, pełna zgoda.
    Niestety, jak dotąd lepszego ustroju, aniżeli demokracja, nie wymyślono.

Gdyby ode mnie zależało, to wprowadziłabym egzaminy na prawo do głosowania, podobne, jak na prawo jazdy.
    Niestety, politycy na to nie pójdą, bo wolą mieć wyborców matołkowatych.
  • Klarcia powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Ja jestem za tym żeby Ci którzy są  za granicą bez woli powrotu do Polski a już tacy z obcym obywatelstwa mieli zakaz głosowania w wyborach, bo guzik wiedzą co się dzieje w kraju, znają jakaś prawdę z przekazów medialnych i od znajomych, a to jest gówno a nie obiektywna prawda.
    Jak byłam za granicą też PiS jawil mi się jako siła polityczną zdolną do zmian, a co jest widzę teraz. I nie zagłosuję na nich więcej. 

Akurat Klarcia żyjąca za granicą, ma lepsze rozeznanie na polu politycznej sytuacji w Polsce, aniżeli większość wypowiadających się tutaj. Ty, np. oceniasz otaczającą Cię rzeczywistość na podstawie dyskusji ze znajomymi. Guzik wiesz o polityce. Nie oglądasz debat sejmowych ani obrad Senatu. Nie jesteś na bieżąco z konferencjami prasowymi. Co najwyżej zajrzysz do jakiegoś piśmidła lub wysłuchasz informacji w radio czy telewizji.
    Ja w polityce siedzę co najmniej 16 godz. na dobę.

Poza tym - w całym demokratycznym świecie obywatele zamieszkujący poza granicami, mają czynne prawo wyborcze. Niby dlaczego Polska miała by być tutaj wyjątkiem?

Poza tym - Polonia chce mieć takiego prezydenta, którego nie będzie musiała się wstydzić, a to co aktualnie prezentuje opozycja jest total żenadą.
    @Klarcia bzdury piszesz. Akurat sejmowe debaty i konferencje prasowe oglądam. Mało tego czynnie jestem zaangażowana. Według Ciebie ten co ma odmienne zdanie na tematy polityczne czerpie wiedzę od znajomych i z tv? 
    Co z tego siedzenia po 16 godzin wynika w Twoim przypadku? Ja wróciłam do Polski między innymi dlatego że nie chciałam dzieci wychować na Szwajcarów. Nie mam tu nic swojego. Wróciłam do wynajętego domu, bez pracy, bez świadczeń, bez 500+. Robię co mogę żeby tu się żyło lepiej. Problemem nie są Polacy, bo to jest bardzo przedsiębiorczy i pracowity naród. Problemem są obostrzenia podatkowe, koszty pracy i nierówna konkurencja. Politycy są totalnie odrealnieni i zajmują się sprawami które w żadnej mierze nie zmieniają możliwości dorobienia się za pomocą własnej pracy. Nie ułatwiają w żaden sposób życia obywateli a chyba po to są żeby Polakom żyło się lepiej. 
    Moim zdaniem na pewne ruchy jest minimum o dwie dekady za późno,  np na rewolucję w sadownictwie. 
    Nie chcę zabierać praw wyborczych wszystkim za granicą.  Uważam że przyjęcie obywatelstwa innego państwa powinno wiązać się z rezygnacją z polskiego.
    TecumSeh pytał czemu.  No np w sytuacji konfliktu nawet nie bezpośredniego z nami ale z państwami, z którymi mamy dobre relacje wiąże to ręce Polakom z innym obywatelstwa. Mogą ich np wcielić do armii i wysłać do pacyfikowania takiego Iranu, z którym mamy dobre relacje, czy Białorusi,  z którą powinniśmy współpracować. 
    Nie wiem po co prawo głosu w Polskich sprawach ludziom, którzy Nie wiążą swojej przyszłości z Polska, ich dzieci często nie mówią po Polsku, nie znają jej historii, nic ich z nami nie łączy poza pochodzeniem.
    Np w Niemczech przyjęcie obywatelstwa innego kraju wiąże się z rezygnacją z niemieckiego.
    Nie podoba mi sie łamanie  konstytucji przez PiS mimo że według mnie jest ona do zmiany, bo potem przyjdą następni rządzący i będą ją również lekceważyć, tylko nie w tych sprawach z którymi się akurat zgadzasz.
    Nie podoba mi się Twoje plucie na Polaków. Jest naprawdę to sporo takich, którym zależy na dobru naszego kraju, nawet jeśli nie wszyscy podzielają moje poglądy.
    Dalam szansę PiS i mnie zawiedli. Podobnie zawiódł mnie Duda. Na niego też głosowałam.
    Być może jest tak że pewnych rzeczy zmienić nie mogą, bo sytuacja zakulisowej polityki im na to nie pozwala. 
  • Już pisałam. Mam tu sąsiada który jest fanem SLD i PO. A ja jestem narodowcem. I wyobraź sobie że rozmawiamy o polityce i na tematy gospodarcze i społeczne mamy dość podobne zdanie. Czyli myślę że nawet dałoby się współpracować z nim na takiej płaszczyźnie. Partię polityczne u nas są odpowiedzialne za polaryzacje obywateli. Normalnie przy zwykłych rozmowach nie prowadzonych na zasadzie prawd objawionych, emocjonalnie, ale na argumenty okazuje się że wiele rzeczy można zrobić z peowcem i lewakiem. I jego poglądy polityczne, religijne itp nie są powodem do braku szacunku do jego osoby. 
  • Klarcia: 
    „ Poza tym - Polonia chce mieć takiego prezydenta, którego nie będzie musiała się wstydzić, a to co
    aktualnie prezentuje opozycja jest total żenadą.”

niechze ta Polonia wróci, żyje, zmaga się z codziennością i wtedy niech sobie wybiera prezydenta. 

My Polacy chcielibyśmy mieć taka Polonię, za którą nie musielibyśmy się wstydzić. 
  • I jeszcze dopiszę jedno. Żeby człowiek miał możliwość i siłę na zajmowanie się tematami społecznymi czy politycznymi musi mieć zapewnione środki,  które pozwolą mu przeżyć na określonym poziomie. Jeśli chcemy myślącego społeczeństwa to trzeba umożliwić ludziom zarabianie na siebie,ułatwić to. Inaczej ludzie skupiają się na tym żeby przeżyć, nie na tym żeby myśleć na tematy ogólne np jak mądrze wybrać rządzących. 
  • Wracając do tematu Langusta na Palmie super :)
    I Ryszard Kalisz. 
  • hipolit powiedział(a):
    niechze ta Polonia wróci, żyje, zmaga się z codziennością i wtedy niech sobie wybiera prezydenta.
    "Ta Polonia" żyje i zmaga się z codziennością - kiedyś tu, dziś tam. Ta ze Wschodu, zmaga się nawet z dużo trudniejszą codziennością niż my.

hipolit powiedział(a):
    My Polacy chcielibyśmy mieć taka Polonię, za którą nie musielibyśmy się wstydzić. 
    My Polacy, za Polonię się nie wstydzimy. Jeśli Ty się wstydzisz, to Twoja sprawa.

Podziękowali 1Klarcia
  • Jak się kiedyś zmagała tu, to głosowała tu. 
    Dziś nie zmaga się tutaj, wiec niech głosuje tam gdzie się zmaga. 
    A to ze ty się nie wstydzisz to mnie akurat najmniej interesuje 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • hipolit powiedział(a):
    Jak się kiedyś zmagała tu, to głosowała tu. 
    Dziś nie zmaga się tutaj, wiec niech głosuje tam gdzie się zmaga. 
    A to ze ty się nie wstydzisz to mnie akurat najmniej interesuje 

I vice versa.
    Na szczęście Polonia w normalnych warunkach głosować może i nikt poważny nie usiłuje tego zmienić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prawo do głosowania powinien mieć każdy pełnoletni Polak posiadający obywatelstwo polskie, nie ważne gdzie w danym momencie przebywa czy gdzie akurat płaci podatki. 
    Podziękowali 2TecumSeh Klarcia
  • edytowano 19 maj
    A taki Polak który przyjął  obywatelstwo  szwajcarskie np też powinien mieć prawo głosu czy nie?
    A taki Polak który przyjął  obywatelstwo  szwajcarskie np też powinien mieć prawo głosu czy nie?

A dlaczego nie?
    Chyba że zrzekł się polskiego, wtedy nie powinien mieć (i chyba nie ma), niezależnie od tego które przyjął.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Już tłumaczyłam dlaczego. 
    Już tłumaczyłam dlaczego. 

No to po co pytasz?
  • Polacy obywatelstwo przyjmują raczej dla papierka niż z miłości do kraju, w którym mieszkają. Taki papierek dużo daje, ułatwia życie, znosi konieczność załatwiania innych papierków. 
    Ja nie mam, na czas nie zadbaliśmy, teraz nie ma sensu już. 

• edytowano 20 maj
    szczurzysko powiedział(a):
    Polacy obywatelstwo przyjmują raczej dla papierka niż z miłości do kraju, w którym mieszkają. Taki papierek dużo daje, ułatwia życie, znosi konieczność załatwiania innych papierków. 
    Ja nie mam, na czas nie zadbaliśmy, teraz nie ma sensu już. 

Uogólniasz. Ja przyjęłam niemieckie obywatelstwo, aby mieć wpływ, poprzez prawa wyborcze, na to co się wokół mnie dzieje. Spokojnie mogłam mój polityczny azyl wymienić na prawo nieograniczonego pobytu; miałabym takie same prawa, jak wszyscy Niemcy, poza możliwością pracy jako urzędnik państwowy i prawem głosowania.

Niemcy stały się moim drugim domem, zarazem ponad interes niemiecki stawiam zawsze polską rację stanu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.