Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przydatne sprzęty domowe

13

Komentarz

  • Jak więcej  trzeba to trzeba piekarnik patelnię itp 
  • @hipolit ale to wychodzi jak z piekarnika? Chodzi mi o to, czy ma jakieś funkcje, których nie ma zwykły piekarnik
  • edytowano październik 2020
    To wątek dla zadowolonych .A ja się tylko wtrącę ,że jestem niezadowona z parownicy ręcznej.... Myślałam, że bryza pary wyparuje wszystko , no i się rozczarowałam
  • edytowano październik 2020
    Małgorzata32 powiedział(a):
    A ile ten pojemnik takich kotletow pomiesci? Bo przy wielodzietnej rodzinie to chyba średnio sie sprawdzi, jesli np trzeba na raz wiecej tychże upitrasić?
    15 sztuk wielkości większej mandarynki. 
    Mąż zjadł dwa kotlety do obiadu (nie jada ziemniaków czy tego typu dodatków, tylko mięso i jakieś warzywa typu surówki) 

    Wiesz, jakby tak patrzeć na sprzęt AGD, zwłaszcza ten drobny, to mało który stricte pod wielodzietnych robiony. Ale i te mniejsze znacznie ułatwia życie ;) 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano październik 2020
    malagala powiedział(a):
    @hipolit ale to wychodzi jak z piekarnika? Chodzi mi o to, czy ma jakieś funkcje, których nie ma zwykły piekarnik
    Mój mąż powiedział ze to taki mini piec konwekcyjny ;) bez jakiejś tam funkcji. Rano dopytam, bo wyleciało mi z głowy. 
    Blaszka frytek w piekarniku ( taka mamy kuchenkę- piekarnik posiada opcje fast cooking 
    https://www.megamedia.pl/kuchnia-elektryczna-z-plyta-ceramiczna-hotpoint-ariston-ce-6v-p6-%28a%29-u.php  ) 
    robila się dość długo. 
    Tutaj, moment i mamy frytki- chrupkie z zew i miękkie w środku. 

    Ja go mam od dwóch tyg, z czego tydzień byłam na urlopie. Dopiero teraz będę go testować pod wzg różnych dań. 

    Mąż robił rybę (na tym koszyczku) i mówił, ze wyszła idealna, co trudno było uzyskać na patelni (choć „w rybach” siedział lata) a i mało opłacalny interes grzać cały piekarnik dla kilku kawałków ryby, choć grzaliśmy ;) i dla pojedynczej porcji ;) 
    Z ta frytownica teraz przyrządza się o wiele szybciej 
    Podziękowali 1malagala
  • groszek powiedział(a):
    @hipolit czyli tam jest i koszyczek i misa?
    W moim tak. 
  • groszek powiedział(a):
    @hipolit, dzięki za pomoc. Kupiłam taki sam model :)
    Jak coś fajnego wymyślisz to podziel się pomysłem. 
  • Elunia powiedział(a):
    A te kotleciki i frytki to bez tłuszczu, a chrupiace?

    Tak samo chrupiące jak robione tradycyjnie. 
  • a ja mam taką ochotę na gofry, poleććie gofrownice wiem że był wątek ale nie mam siły go szukać ;/
  • Ja mam zwykła Tefala. Odkąd odkryłam, że tajemnica tkwi w cieście, nie w gofrownicy, jest mi rybka, jaką mam gofrownicę. ;)

    No, chyba, że masz żeliwną, wtedy nagle się okazuje, że ważna jest gofrownica, nie ciasto  B)
    Podziękowali 1Bonafides
  • Poproszę zatem przepis na te gofry @Cart&;Pud. 
  • Gęste ciasto naleśnikowe z olejem i drożdżami. Drożdży ok. 3 dag / kg mąki
     B) 
  • Z przepis, znam że 3 przepisy na naleśniki, nie wiem, który by się nadał. 
  • edytowano październik 2020
    taką mięliśmy i patrząc na przerób to wiele wytrzymała, cena bardzo dobra, jakość też
    To ciasto to musi być po prostu tłuste, moi robili z mąką orzechową, kokosową,
    wariacje wszelkie i gofrownica niezawodna

    Co się popsuło?
    Ano nic, kable trochę się odsłoniły bo jak czyściłam to pojechałam za ostro, nikt z moich domowników tego nie naprawił i niestety, nie mam



    Firma ravanson, cena ok 70-80 zł

  • teraz myślę  dezal, tylko cena :o
    @Elunia warto???
  • Warto 
    Podziękowali 1Karolinka
  • U mnie po paru latach testowania przeróżnych przepisów i niepowtarzalnym tego  wyniku uważam, że to gofrownica (a  raczej jej moc) jest ważna. Nie ważne co teraz  zmieszam, zawsze są cudowne.

    Od wielu lat mam dezal, choć teraz jak patrzę na cenę, to sama się dziwię temu zakupowi :#
    Może sprawdzić moc i kupić coś o porównywalnego a tańszego?



    Podziękowali 1Karolinka
  • My mamy gofrownicę z lidla. Wypróbowałam naście przepisów i nigdy efektt nie był zadowalający :(
  • Mle powiedział(a):
    My mamy gofrownicę z lidla. Wypróbowałam naście przepisów i nigdy efektt nie był zadowalający :(

    Taką czerwoną może? Smażyliśmy i ja i mąż i takie nijakie, miękkie wychodzą, niedopieczone jakby albo za suche. Przestałam używać.
  • Czarną, ale też własnie takie jakieś miękkie, ślimakowate. Ani razu nie wyszły chrupkie.
  • Ja też mam z Lidla białą, gofry serca. Niestety też gumiate a nie chrupkie wychodzą.
  • @Mle jak chcesz, pożyczyć nasżą, to daj znać.
    Podziękowali 1Mle
  • Ja mam dezala
    No cóż, godny polecenia 
  • AgataZi powiedział(a):
    A probowałyscie białka na pianę ubijać? Też mam jakąś badziewną, ale jak rozdziela jajka i dodaję pianę to wychodzą jakby nieco lepiej. 

    A widzisz, może to jest myśl.
  • Mówię Wam, drożdże!
    Trochę ciasto podrośnie przed pieczeniem i nie ma bata- będą chrupkie :)
    Podziękowali 1Polly
  • Ale kiedy dać te drożdże ?
  • Prawdopodobnie  tak jak przy robieniu  innego ciasta drożdżowego  czyli zaczyn robimy drożdże  rusza mieszamy z resztą składników  
  • Mam gofrownice raczej byle jaka,taka z 3 zmiennymi nakładkami z lidla.
    Za to przepis mam -uważam super.
    I gofry tez wychodzą super,chrupiące ,smaczne,nawet jak wystygna ro nie staja się gumowate.
    "Moje" sa bez drożży.
    Z drożdżami tez sa pewnie super,ale drożże nie kazdy może i nie zawsze są pod ręką.

    2 szklanki maki
    2 szklanki mleka
    1 lyzka proszku do pieczenia
    szczypta soli
    1/3 szklanki oleju
    2 jajka, zoltka oddzielone od bialek

    Rozgrzac gofrownice.
    Wszystkie skladniki oprocz bialek ubic mikserem na gladka mase.
    Bialka ubic na sztywna piane i delikatnie wymieszac z ciastem.
    Piec w gofrownicy na rumiano- okolo 2-3 minut.

    Podziękowali 1Mle
  • Skatarzyna powiedział(a):
    @Mle jak chcesz, pożyczyć nasżą, to daj znać.
    Lepiej nie, bo jak wyjdą dobre, to zacznie się produkcja 24 h na dobę. Przy naszym łakomstwie ta gofrownica z Lidla to dopust Boży ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.