Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

TK, aborcja i znikające wątki

Był już wątek o tem, ale zniknął.
Nie wiem co tam się podziało, kto komu nawrzucał itp - ale imho warto pogadać, bo temat ważny - cywilizacyjnie, religinie a i społecznie i politycznie.

@Tola coś tam napisałaś do mnie, ale nie zdążyłem odczytać - mam w powiadomieniach tylko.

Co ja chciałem rzec - świetnie że TK zauważył że 2+2=4 a nie 5, 7 czy 15. Acz lewactwo, czarne wiedźmy itp - już wytaczają działa. Więc to zaledwie bitwa, a wojna trwa, i co pewne - za naszego życia się nie skończy. Chyba że przegramy z kretesem, to wtedy.
«13456787

Komentarz

• @TecumSeh Też nie wiem, co się działo, bo straciłam dostęp, a nie przypominam sobie, żeby była jakaś pyskówka. Może później, jak się nie logowałam. 

Co do decyzji nieprawnie wybranego składu TK: zagrania PiS bardzo cwaniackie. Nie dość, że odwróci uwagę od dyletanctwa w sprawie covidu, to jeszcze oficjalnie sam PiS nie ma z tym nic wspólnego. Przez 5 lat ta niekonstytucyjność im w ogóle nie przeszkadzała.

• A Twoim zdaniem, @Tola, jaki ma PiS interes partyjny w tym wyroku? 
  • Zanim w ogóle zaczniemy gadać o tym, może zwróćmy uwagę na fakty. A fakt jest taki, że konstytucja chroni KAŻDE życie (art38).
    A zatem każdą ustawa która pozwala na zabijanie jest niezgodna z konstytucją. 
    Tak, czy nie?
    Podziękowali 2Skatarzyna gabriela
  • Tecum też się zdziwiłam, że wątek poleciał tym bardziej, że nikt nikogo nie wyzywał. Wyglądało to tak jakby ktoś chciał uchronić innych przed czytaniem komentarzy, które nie zgadzają się z tą uchwałą. Co to za dyskusja jeśli wszyscy sobie przyklaskują?
  • Bagata powiedział(a):
    A Twoim zdaniem, @Tola, jaki ma PiS interes partyjny w tym wyroku? 
    Polaryzację społeczeństwa (dziel i rządź) i jednocześnie odwrócenie uwagi od kryzysu, za który odpowiada. Sondaże lecą im na łeb na szyję. Rządzą od 5 lat, a trzymali to do tej chwili. Klasyczny polityczny cynizm, a jak widać ludzie się na to złapali.
  • Na szczęście ta decyzja na pewno nie przyniesie popularności tym nieudacznikom  i dyletantom. Nawet środowiska prawicowe i koscielne mają mieszane uczucia.
    Podziękowali 2Atlantyk Stokrotka
  • Swoją drogą, jak zobaczyłam film z brunatnymi chłopcami podrzucającymi do góry Kaję Godek w ołówkowej spódnicy (bez maseczki, rzecz jasna, mandaty są dla plebsu), to pomyślałam sobie, że scenariusz z "Czarnego słońca" już się realizuje. 
  • Tola powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    Polaryzację społeczeństwa (dziel i rządź) i jednocześnie odwrócenie uwagi od kryzysu, za który odpowiada. Sondaże lecą im na łeb na szyję. Rządzą od 5 lat, a trzymali to do tej chwili. Klasyczny polityczny cynizm, a jak widać ludzie się na to złapali.
    A Ty tego cynizmu nie widziałaś w PO, SLD, itp?
    To zupełnie jak co poniektórzy, którzy NAGLE TERAZ się obudzili że TVP jest stronnicza. Kiedy była pro PO i pro SLD - nikomu to nie przeszkadzało:)

Tola powiedział(a):
    Swoją drogą, jak zobaczyłam film z brunatnymi chłopcami podrzucającymi do góry Kaję Godek w ołówkowej spódnicy (bez maseczki, rzecz jasna, mandaty są dla plebsu), to pomyślałam sobie, że scenariusz z "Czarnego słońca" już się realizuje. 
    "brunatnymi chłopcami" ;-)
    może dodaj ze swastykami jeszcze:)

A na pytanie a propos zgodności z konstytucją możliwości zabijania - odpowiesz?

• beatak powiedział(a):
    Na szczęście ta decyzja na pewno nie przyniesie popularności tym nieudacznikom  i dyletantom. Nawet środowiska prawicowe i koscielne mają mieszane uczucia.
    @beatak Ale za to media jakoś mniej ekscytują się szpitalami, które pękają w szwach albo tym, że zamkną dzieci w domach przed monitorami. I o to chodziło.
  • Tola powiedział(a):
    @beatak Ale za to media jakoś mniej ekscytują się szpitalami, które pękają w szwach albo tym, że zamkną dzieci w domach przed monitorami. I o to chodziło.
    Trybunałowi o to chodziło? To TK zajmuje się szpitalami?

• @TecumSeh Nie oglądałam tego w TVP, tylko w internecie, nawet nie wspomniałam o TV. Sam zresztą obejrzyj.

Co do zasadności wyroku - toż od tego jest trybunał :) Gdzie mnie się o tym wypowiadać :D Ale ciekawe, że przez 5 lat rządzenia ta jakże ważna dla PiS "sprawa życia" im nie wadziła, prawda? I to nawet jak mieli większość i przepychali ustawy w dwa dni.

• Tola powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    Otóż to. Mieli kilka lat, by wprowadzić ten zakaz. Niejedną ustawę w nocy przepchnęli. W 2016 po Czarnych Protestach jakoś szybciutko się wycofali z popierania tego projektu. Teraz liczą, że przez obostrzenia ludzie nie będą się gromadzić, ale protesty i tak będą. Osiągnęli tyle, że teraz - na razie - więcej mówi się o aborcji zamiast przepychanych ustawach covidowych i nieudolności pisu w walce z pandemią.

Wśród moich polubionych fp na FB od wczoraj pojawiło się mnóstwo oświadczeń prowadzących je kobiet, które sprzeciwiają się temu zakazowi. Matki, także chorych dzieci; kobiety które mają macierzyństwo dopiero przed sobą, babcie..Osobiście znam wiele kobiet, które mają i kilkoro dzieci, ale ten zakaz to dla nich barbarzyństwo. Tak łatwo wam nazywać je czarnymi wiedźmami? Nawet jeśli macie na myśli grupkę skrajnych feministek, ten zakaz nie budzi sprzeciwu i wściekłości tylko w skrajnych ideologicznych środowiskach, choćby taką narrację próbowały prowadzić jakieś media. 

• TecumSeh powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    Trybunałowi o to chodziło? To TK zajmuje się szpitalami?

@TecumSeh A kto obsadził TK? To, że wyciągnięto tę kwestię właśnie teraz, dowodzi, że rządzący są w czarnej d..ie i nie wiedzą, jak z tego wybrnąć. Na swoje szczęście mieli ten wentyl, którym przekierują wściekłość społeczną na inne tory. Znowu się udało. Teraz zamkną osoby do 16 roku życia w domach, genialne! Wraca "nauka" zdalna. 

Podziękowali 1Kajla
  • Zakaz mordowania chorych, nienarodzonych dzieci to barbarzyństwo???? 
    Podziękowali 3Katia Leli Ojejuju
  • Jaki by nie był trybunał i kim obsadzony to jeśli w konstytucji jest zapis o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci to aborcja chorych płodów jest niezgodna z konstytucją. 
  • edytowano 23 październik
    Tola idź pogadaj sobie na forum wyborczej 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jaki by nie był trybunał i kim obsadzony to jeśli w konstytucji jest zapis o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci to aborcja chorych płodów jest niezgodna z konstytucją. 
    @Odrobinka Dlaczego dopiero teraz to wyciągnięto? Oręż na specjalne okazje?

• Tola powiedział(a):
     Ale ciekawe, że przez 5 lat rządzenia ta jakże ważna dla PiS "sprawa życia" im nie wadziła, prawda? I to nawet jak mieli większość i przepychali ustawy w dwa dni.
    Tak, jest to ich wielki minus. Tym lepiej że choć późno, to jednak sprawa została rozstrzygnięta jak należy.
    I PiSu bym w to nie mieszał aż tak bardzo - nie wiem czy to była ich intencja, czy sprawa załatwiona niejako rykoszetem. Tak czy inaczej - załatwiono to jak należy.

Tola powiedział(a):
    @TecumSeh A kto obsadził TK?
    Właśnie.
    Kto obsadził TK, który przez dwadzieścia lat z okładem nie widział żadnej sprzeczności między konstytucją a ustawą ?
    Czym był ten TK? Po co komu taki TK?
    To jest bardzo dobre pytanie.

A jak dziecko ciężko zachoruje po urodzeniu to trzeba wprowadzić eutanazję? Bo jak to tak patrzeć na cierpienie i umieranie  dzieci...
    Edit. 
    Nikt nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka, nikogo nie można świadomie skazywać na śmierć, ani zdrowego ani chorego i bezbronnego. Doprawdy, że niektórzy ludzie nie rozumieją tak podstawowych prawd, a że kobiety - matki bronią wyboru do decydowania o śmierci, czy to swoich czy innych nienarodzonych dzieci to NIEPOJĘTE. 
  • magada powiedział(a):
    Zakaz mordowania chorych, nienarodzonych dzieci to barbarzyństwo???? 

Zdaniem barbarzyńców - na pewno.
    Podziękowali 1Katia
  • @magada - A jak matka nie chce przechodzić przez traumę ciąży i porodu płodu, który na pewno umrze chwilę po przecięciu pępowiny, to co, mamy ją przepisami do tego zmuszać? Od wczoraj tak jest. 
  • Tola powiedział(a):
    To, że wyciągnięto tę kwestię właśnie teraz, dowodzi, że rządzący są w czarnej d..ie i nie wiedzą, jak z tego wybrnąć.
    Standardowo - nawet jeśli nielubiany rząd zrobi coś właściwie, to źle że teraz, chcą przykryć to i tamto, i tak dalej. Leninowskie "cokolwiek by się nie działo - krytykujcie".

Nawet nie zauważasz, że to nie rząd, tylko Trybunał, który nie prowadzi bieżącej polityki, bo nie jest od tego.
  • jprdl
    weźcie ją stąd
    Podziękowali 2PawelOdOli Leli
  • I tak musi urodzić. Tylko w przypadku aborcji robi to intencjonalnie i po prostu zabija.
  • TecumSeh powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    To, że wyciągnięto tę kwestię właśnie teraz, dowodzi, że rządzący są w czarnej d..ie i nie wiedzą, jak z tego wybrnąć.
    Standardowo - nawet jeśli nielubiany rząd zrobi coś właściwie, to źle że teraz, chcą przykryć to i tamto, i tak dalej. Leninowskie "cokolwiek by się nie działo - krytykujcie".

Nawet nie zauważasz, że to nie rząd, tylko Trybunał, który nie prowadzi bieżącej polityki, bo nie jest od tego.
    @TecumSeh Nom, jasne! Mianowania do TK w ogóle nie są polityczne, ależ skąd! Nie zajęli się tym przez lata, nawet licząc od mianowania Przyłębskiej. Ewidentnie przykrywka do tego, co się dzieje. Areszt domowy dla dzieci do 16 lat. A społeczeństwo przyklaśnie.

• Ktoś ich wybrał.
    Podziękowali 1Tola
  • Bagata powiedział(a):
    Taki , że jest to przykrywka  do tego co przegłosowali jako ustawą covidova. 

Mamy dzięki niej pełzajaca  eutanazję  skoro lekarze  ustawowo bezkarni .

Eutanazja  pod pseudonimem  covid. 
    Holandia dłużej  się przygotowywała. 

Mamy coraz starsze  społeczeństwo  i trupa służbę  zdrowia. 

A za kilka lat będzie walka  o dostęp do aborcji na legalu. 
    Aborcja  to zawsze temat wspomagający  inne ustawy robione lo cichu bo media grillują inny temat.  
    Ha ha im zależy na dobru dzieci. Ha ha
    Super temacik wyciągany jak z rękawa w razie zbyt dużego buntu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.