Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi Kaczyńskiemu

13»

Komentarz

 • Światła nagle nie zgasną. Po prostu wyczerpią się wolne miejsca w szpitalach, karetki przestaną na czas zabierać chorych, którzy będą umierać we własnych domach. Najbliższe trzy miesiące to będzie prawdziwe piekło - mówi dr Jakub Zieliński, z Zespołu Modelu Epidemiologicznego ICM Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się prognozowaniem rozwoju epidemii koronawirusa.

  Wczoraj pisaliśmy o wprowadzeniu lockdownu jako o możliwym scenariuszu. Wciąż wzrastająca ilość zakażeń i zgonów doprowadza do pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Wydawałoby się, że całkowite zamknięcie gospodarki jest jedynym wyjściem na stłumienie wirusa. Jednak, czy w obecnie panująceJ sytuacji w Polsce to dobre wyjście?

  Mowa tu oczywiście o protestach, które trwają od minionego czwartku z powodu zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Wielu ludzi wyszło na ulice - nie tylko kobiety. Coraz więcej środowisk popiera strajk kobiet, coraz więcej środowisk ma dość obecnej sytuacji w kraju...restauratorzy, rolnicy – a może niedługo branża beauty? Wprowadzenie lockdownu w Polsce może mieć różne skutki. Nie mówimy tu tylko o pogorszeniu się sytuacji polskiej gospodarki. Mówimy tu o reakcji całego społeczeństwa.

  Wprowadzenie lockdownu może jeszcze bardziej „wkurzyć” ludzi. Gdy wszystko zostanie zamknięte, jedyną opcją jaka pozostanie przedsiębiorcom to dołączyć do obecnie strajkujących. Kolejne zamknięcie gospodarki odbije się jeszcze większym bezrobociem - wiele firm nie przetrwa. Z jednej strony rząd może myśleć, że gdy wprowadzą ogólnopolski lockdown to ludzie zamkną się domach, bo tak trzeba, a jeśli nie to zostaną ukarani. Jednak, po obserwacji tego, co dzieje się w kraju można wnioskować, że wcale tak się nie stanie.

  Sytuacja epidemiczna skomplikowała się jeszcze bardziej. Rząd nie wie, co tak naprawdę powinien zrobić. W obecnej sytuacji żadne wyjście nie będzie dobre. Co by rząd nie zrobił – społeczeństwo zareaguje.

  https://glos24.pl/malopolska-29-10-brak-kontroli-nad-epidemia-najgorsze-dopiero-przed-nami?utm_source=pushup.dev&utm_medium=push_notification

 • Dzisiejsza konferencja bardzo mi się podobała. Ani słowa o nowych obostrzeniach, apel o ostrożność i raport o poszerzaniu zaplecza medycznego.
  Nie ma wyjścia, musi się to przetoczyć.
  Ludzie, jak widzą, że mają powody do obaw, to sami na siebie uważają, nie potrzeba nad nimi bata. 
  Podziękowali 1Tola
 • Nic straconego, nie dziś to jutro...
  Podziękowali 2Izka Laf2011
 • Bagata powiedział(a):
  Dzisiejsza konferencja bardzo mi się podobała. Ani słowa o nowych obostrzeniach, apel o ostrożność i raport o poszerzaniu zaplecza medycznego.
  Nie ma wyjścia, musi się to przetoczyć.
  Ludzie, jak widzą, że mają powody do obaw, to sami na siebie uważają, nie potrzeba nad nimi bata. 
  Właśnie, uświadamianie, nie straszenie. Natomiast masowe protesty po wprowadzeniu zakazu zgromadzeń to kretyństwo. Choć z niektórymi się zgadzam (rolnicy), to i tak można było ograniczyć się do blokad w samochodach.
  Podziękowali 1Klarcia
 • Korwinisci chcą aborcji z wadami uniemożliwiającą samodzielna egzystencję dziecka :(
 • Agmar powiedział(a):
  Korwinisci chcą aborcji z wadami uniemożliwiającą samodzielna egzystencję dziecka :(

  Dlaczego mnie to nie dziwi?
  Koriwn-Mike nie ukrywał nigdy swojej niechęci do osób niepełnosprawnych.
  Podziękowali 2Atlantyk Katia
 • edytowano październik 2020
  Klarcia powiedział(a):
  Agmar powiedział(a):
  Korwinisci chcą aborcji z wadami uniemożliwiającą samodzielna egzystencję dziecka :(

  Dlaczego mnie to nie dziwi?
  Koriwn-Mike nie ukrywał nigdy swojej niechęci do osób niepełnosprawnych.
  Ale wypowiadał się że wg niego aborcja powinna być finansowana przez NFZ a czas oczekiwania powinien wynosić kilkanaście miesiecy
  Poza tym myślałam że w tej kwestii są dogadania z Braunem i RN
 • A co z tym wojskiem? 
  Podziękowali 1Bea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.