Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierwsze czytanie

A dzisiejsze pierwsze czytanie brzmi tak:

1. czytanie (Ef 6, 10-20)

Walka chrześcijan ze złym duchem

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan

Bracia:

Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw duchowym pierwiastkom zła na wyżynach niebieskich.

Dlatego przywdziejcie pełną zbroję Bożą, abyście się zdołali przeciwstawić w dzień zły i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc do walki, przepasawszy biodra wasze prawdą i przyoblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość głoszenia dobrej nowiny o pokoju. W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego.

Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże – wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie najusilniej i proście za wszystkich świętych i za mnie, aby dane mi było słowo, gdy usta otworzę, by jawnie i swobodnie głosić tajemnicę Ewangelii, dla której sprawuję poselstwo jako więzień – żebym jawnie ją wypowiedział, tak jak winienem.


Komentarz

 • Dalej też jest ciekawie:

  Psalm (Ps 144 (143), 1b-2. 9-10 (R.: 1b))

  Błogosławiony Pan, Opoka moja

  Błogosławiony Pan, Opoka moja, †
  On moje ręce zaprawia do walki, *
  moje palce do bitwy.
  On mocą i warownią moją, osłoną moją i moim wybawcą, *
  moją tarczą i schronieniem, On, który mi poddaje ludy.

  Błogosławiony Pan, Opoka moja

  Boże, będę Ci śpiewał pieśń nową, *
  grać Ci będę na harfie o dziesięciu strunach.
  Ty królom dajesz zwycięstwo, *
  Ty wyzwoliłeś Dawida, swego sługę.

  Błogosławiony Pan, Opoka moja

  Aklamacja (Łk 19, 38)

  Alleluja, alleluja, alleluja

  Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie.
  Pokój w niebie i chwała na wysokościach.

  Alleluja, alleluja, alleluja

  Ewangelia (Łk 13, 31-35)

  Jezus wierny swojemu posłannictwu

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  W tym czasie przyszli niektórzy faryzeusze i rzekli do Jezusa: «Wyjdź i uchodź stąd, bo Herod chce Cię zabić». Lecz On im odpowiedział: «Idźcie i powiedzcie temu lisowi: Oto wyrzucam złe duchy i dokonuję uzdrowień dziś i jutro, a trzeciego dnia będę u kresu. Jednak dziś, jutro i pojutrze muszę być w drodze, bo rzecz to niemożliwa, żeby prorok zginął poza Jeruzalem.

  Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swoje pisklęta pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto dom wasz tylko dla was pozostanie. Mówię zaś wam: nie ujrzycie Mnie, aż nadejdzie czas, gdy powiecie: „Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie”».

  Podziękowali 3Wela Gosia5 mamaw
 • Komentarz od Najwyższego:) Jak zwykle w punkt i bardzo na czasie.
  Podziękowali 3Gosia5 TecumSeh madzikg
 • Jakiś chyba by się egzegeta (?) przydał inaczej każdy przeczyta co chce. Jest tam bowiem coś o głoszeniu dobrej nowiny o pokoju. 
 • Nie trzeba egzegety, modlitwa do Ducha Świętego lepsza!
  Podziękowali 1TecumSeh
 • Izka powiedział(a):
  Jakiś chyba by się egzegeta (?) przydał inaczej każdy przeczyta co chce. Jest tam bowiem coś o głoszeniu dobrej nowiny o pokoju. 
  Dokładnie. Więc niedobrze iść z piorunem i hasłem "to jest wojna"
  Podziękowali 2Izka Zuzapola
 • Miałam dziś możliwość być na Mszy św i Ksiądz właśnie odniósł się do tego czytania i sytuacji w kraju...w punkt
  Podziękowali 1TecumSeh
 • To ja jeszcze tu wrzucę z Lenczewskiej 
  Wiem że to nie Słowo Boże, ale warto przeczytać.

  ŚWIADECTWO, 824, czw. 21.01.1988, 
  godz. 9.30

  – Jest pustka i odczucie bezsensu modlitwy. Wszystko jest obolałe: dusza i ciało. Byłoby dobrze zasnąć i nie uczestniczyć w niczym.

  † Nie ma takiej możliwości. Twoje usta, twój umysł, twoje serce, muszą być pełne wdzięczności i uwielbienia. W przeciwnym wypadku szatan wciśnie ci zwątpienie, bunt i bluźnierstwo.

  Strzeż się, wołaj o pomoc, mobilizuj swoją wolę i pragnij. Chcę, abyś dała z siebie wszystko, a co ponad to, należy do Mnie, który jestem i czuwam przy tobie. Trwaj siłą woli, wykonuj swe obowiązki.

  Ef 4, 1-6     O zachowanie jedności
  A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój…
  Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który jest i działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.
  Podziękowali 3TecumSeh nodobra awia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.