Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

• To Twój artykuł?
  • edytowano 30 październik
    Przeczytałam.
    Nie wiem czy to Twój artykuł. Czy umieściłeś, żeby podyskutowac, ale skoro przeczytałam to się wypowiem.

Sporo trafnych spostrzeżeń, ale ogolnie jestem na nie.
     To nie moment na takie analizy i głosy ludzi Kościoła. 
    W wątku o TK ktoś (przepraszam, nie pamiętam kto) napisał coś, co bardzo tu pasuje - kiedy atakują mi mamę to jej bronię, a nie analizuje, co przez 30 lat zrobiła źle. 
    To po pierwsze. 
    Po drugie - nie tylko księża są odpowiedzialni za życie parafii, Kościoła. Nawet najbardziej gorliwy kapłan bez odzewu parafian nie wiele jest w stanie zrobić, żeby parafia tętniła życiem. Oprócz rozliczania księży może warto też sobie rachunek sumienia zrobić co ja jako świecki zrobiłem/zrobiłam żeby zatroszczyć się o życie Kościoła, którego przecież jestem częścią. 
    I po trzecie- już chyba nikt nie ma wątpliwości, że to nie o dzieci chore chodzi.
    To walka Szatana, wspierana przez organizacje satanistyczne wymierzona w Kościół. Nie ma znaczenia kondycja tego Kościoła.
     I bardzo nie w porządku jest zrzucanie winy na Kościół, biskupów, księży, że to ich wina, że ich atakują, że sobie na to zapracowali/zasłużyli. To coś jak obwinianie ofiary gwałtu, że to jej wina, pewnie sprowokowała, albo za słabo się broniła. Jeśli napastnik chce napaść i nadarzy się okazja to zaatakuje.
    Podziękowali 2Gosia5 Aszna
  • Tomasz, wrzuć link bezpośrednio do artykułu. Nie otwiera mi się i nie wyszukuje. Tylko Twój profil
  • Wczoraj było... 
  • @AgataZi dziękuję za to podsumowanie. Podpisuję się dwiema rękami :) 
    Podziękowali 1AgataZi
  • Dziewczyny @AgataZi, @Gosia5 to gorzki tekst, ale sprowadzenie protestów do szatanskiego ataku jest łatwym uproszczeniem. Rachunek sumienia jest potrzebny. 
    Podziękowali 2AgataZi Izka
  • Rachunek sumienia potrzebny zawsze. Tylko ten artykuł z tym ma niewiele wspólnego. To bardziej rozliczanie hierarchii KK i księży. A na to teraz nie czas. 
    Nie zgodzę się z Tobą, że sprowadzanie do szatańskiej walki z Kościołem to łatwe uproszczenie. Nie KK wywołał tę burzę, a atak głównie poszedł na kościoły. 
    Same szefowe strajku kobiet otwarcie mówią, że trzeba odsunąć Kościół od władzy i katoli z rządu. 
    Organizacje satanistyczne przesyłają słowa poparcia (i nie tylko słowa).
    Jeśli nie szatańska walka z Kościołem to co? Łudzisz się jeszcze, że troska o kobiety, które w ciąży dowiedzą się, że prawdopodobnie ich dziecko będzie chore?

Podziękowali 2Pioszo54 Isako
  • @jan_u nie czytałam artykułu, odniosłam się do wypowiedzi @AgataZia z nią się zgadzam.
  • @Odrobinka , tak, to mój tekst.

Oryginał usunąłem po wymianie korespondencji z przyjacielem, który delikatnie wytknął mi jednostronną gorycz i... brak wiary? Dlatego też, bijąc się w piersi, postanowiłem nie pudblikować go dłużej. Dzięki Bogu mój blog nie ma wielkiego zasięgu. Jeśli kogoś zgorszyłem, przepraszam, zaniosę mój grzech do kratek konfesjonału.

Doszedłem do wniosku, że jednak warto tekst nieco zmodyfikować i dodać kilka zdań komentarza mojego przyjaciela. Tytułem uzupełnienia, ku pokrzepieniu i nadziei.

Dzisiaj radosne święto!

Pozdrawiam was serdecznie

Tomasz
  • @AgataZi wiesz, od 13 lat aktywnie działam w Kościele, zrobiłem bardzo dużo i wiem, że bardzo mało. Widziałem wiele, i przeżyłem wiele, poznałem wielu świeckich i duchownych. Moich doświadczeń wystarczyłoby dla niejednego, żeby odwrócić się od grzesznego Kościoła. Tymczasem jest on święty, święty ze względu na świętość Chrystusa. A mój głos? Coż, to reakcja na obecny w Polsce tryufalizm, który mogę skrócić do jednego zdania, które słyszałem wiele razy. "W Polskim Kościele nie jest źle. Ludzie jeszcze chodzą do kościoła. Nie tak, jak na Zachodzie." Patrzcie, co się dzieje, szybko ten zachód doganiamy.

T
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.