Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia do 5 osób ?

245678

Komentarz

  • Może zrobic wigilię pod haslem "spotkanie służbowe"?

    Atsd...od kiedy to obowiązuje?
  • Może na mocy tego durnego rozporządzenia?
    @Elunia

    A szczerze...to absurd goni absurd
    Podziękowali 1Izka
  • Nie musi mieć  nakazu nakaz tylko na rewizję przeszukanie , a w godzinach od 6-22 mamy obowiązek  ich wpuścić, zwłaszcza gdy maja zgloszenie musza sprawdzić 
    Podziękowali 1Izka
  • Naprawdę, macie zamiar się tym przejmować?
    Ostatnia rzecz, którą bym się martwił, będzie to tak samo martwy przepis jak podróż służbowa.

    Podziękowali 2andora Rogalikowa
  • Nie, ale popisać o absurdach możemy
  • Gdyby do tego doszło, policja potrzebuje tylko podkładkę. Nie wierzę, że coś się nie da wymyśleć :)

  • Jak się mieszka na osiedlu i od czasu do czasu słuchać, że ktoś na coś doniósł to można mieć dość. 
    Podziękowali 2nowa Izka
  • Hope powiedział(a):
    Jak się mieszka na osiedlu i od czasu do czasu słuchać, że ktoś na coś doniósł to można mieć dość. 
    Dokładnie  
  • No dobrze, ale gdzie jest o tym zakazie przemieszczania się, który ma niby obowiązywać? Bo nie mogę tego znaleźć. Chyba żeby została wprowadzona narodowa kwarantanna.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Na wiosnę jeździłem gdzie chciałem.
    Zawsze miałem właściwie usprawiedliwienie :)
    Jazda motocyklem opustoszałą 94 w wielką sobotę Tarnów Kraków było czymś pięknym, jak w Stanach ;)
    Podziękowali 1asiao
  • Swoją drogą to niesamowite jak otwarty świat, Unię, można w sekundę zamknąć i nas uwięzić.
    Nie uwierzyłbym w to rok temu.
    Podziękowali 3Izka PonuraKura Klarcia
  • @asia ale przecież można się przemieszczać, a nawet wtedy, kiedy był zakaz, to można było do rodziców jechać. Teraz syn spokojnie może powiedzieć,  że jedzie do domu, nikt was nie przeswietli , ze u was w domu już ponad 5 osób.
  • Hmm a jak ktoś nie nazbiera 5 osób spoza domu to może ten co ma za dużo gości podzieli się 
    I tak do każdego z przydziału do 5 osób
    Bardzo wesołe święta
    Podziękowali 3Joanna36 PonuraKura Klarcia
  • Jak już będzie, zeznacie, że mieszkacie tu na stałe od miesiąca.
    Pamiętaj, jak złapią cię za rękę, mów że nie twoja.

    Podziękowali 4Izka madzikg isza andora
  • edytowano listopad 2020
    mysikrolica powiedział(a):
    No chyba policja nie będzie miała dodatkowych osob dyzurujacych w Wigilię żeby po domach chodzić...? 
    Policji powiemy, że bardzo nam przykro ale  +5 osób już jest i ich niestety  nie możemy już wpuścić  ;)

    andora powiedział(a):
    Ja się zastanawiam nad jednym. Czy oni tych rozporządzeń nie mogą pisać jasno. 

    Ja mam czasem wrażenie,  że te rozporządzenia wydawane są ze względu na naciski z zewnątrz,  ale tak podane,  że i tak w zgodzie z prawem możesz robić jak uważasz. I tego sie trzymam. 
    Ale (na szczęście) nie miałam okazji sprawdzić czy stróże prawa są tego samego zdania  ;)
    Podziękowali 1Danka
  • Dokładnie, one są na zasadzie, jakaś część się przestraszy i się dostosuje. Nikt nie będzie tego egzekwował.
  • Póki co tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/100-dni-solidarnosci-w-walce-z-covid-19 nie ma nic o zakazie przemieszczania się na okres świąt i mam nadzieję, że to się nie zmieni.
  • Zakaz obowiazuje od 28.11.
    Czyli prywatne "andrzejki" też już skasowane.
    Sprytnie
  • Aszna powiedział(a):
    Póki co tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/100-dni-solidarnosci-w-walce-z-covid-19 nie ma nic o zakazie przemieszczania się na okres świąt i mam nadzieję, że to się nie zmieni.
    Poczekaj do 24 grudnia.
    Podziękowali 2Aneczka08 PonuraKura
  • Ale wracać do domu można było nawet jak był zakaz przemieszczania, jeśli j was zameldowany, to już nie ma się co martwić. 
  • Mi się po prostu wydaje, że jest wystarczająco ciężko i nie ma co się nakręcać dodatkowo czymś, czego jeszcze nie wprowadzono i nie wiadomo, czy wprowadzą...
  • PawelK powiedział(a):
    Aszna powiedział(a):
    Póki co tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/100-dni-solidarnosci-w-walce-z-covid-19 nie ma nic o zakazie przemieszczania się na okres świąt i mam nadzieję, że to się nie zmieni.
    Poczekaj do 24 grudnia.
    Niczym cmentarze 30.10 
  • Uwaga, uwaga, jest interpretacja:
    "Interpretacja jest jasna: rodzina, która mieszka ze sobą oraz pięć osób. Apelujemy jednak o to, żeby nie robić dużych świąt - mówi Interii Piotr Müller, rzecznik rządu. "
  • edytowano listopad 2020
    asia powiedział(a):
    Ja trochę się martwię kontrolami na drogach, jednak z Poznania do nas syn ma prawie 450 km
    Nie martw się! Jak ma zameldowanie u Was  to bez problemu może jechać, do domu wraca. Wg mnie nie powinien się obawiać, że ktoś Go zatrzyma.

    My robiliśmy takie trasy w marcu, we wrześniu i w listopadzie. Zawsze jako argument mieliśmy, że jedziemy albo do domu, albo do pracy. Poruszaliamy się między 4 krajami, raz nas zatrzymano na granicy z Czechami, wręczono ulotki na temat Covid i pojechaliśmy dalej. 

  • Zuzapola powiedział(a):
    Uwaga, uwaga, jest interpretacja:
    "Interpretacja jest jasna: rodzina, która mieszka ze sobą oraz pięć osób. Apelujemy jednak o to, żeby nie robić dużych świąt - mówi Interii Piotr Müller, rzecznik rządu. "
    Czyli jeśli jestesmy 6 osobowa rodzina to nie możemy nigdzie pojechać?
  • Jesteście skazani na zapraszanie do siebie... A tak naprawdę, to nie wiadomo, bo trwa uszczegóławianie rozporządzenia....
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano listopad 2020
    Wybieramy się do rodziców. Czyli to będzie tak: my (7) to rodzina która mieszka razem i 2 osoby(rodzice). To jeszcze 3 osoby możemy zaprosić ;)
    Podziękowali 1Zuzapola
  • wiecie co to będą potwornie smutne święta :( my nie pojedziemy do teściowej bo trochę mało sił na 2 h w pociągu (i nie wiadomo jak w Wigilię i Święta będą jeździć). Teściowa też do nas nie przyjedzie bo nie mamy jej gdzie przenocować :( szwagier nie wiem czy da radę mamę odwiedzić - już dwa razy był na kwarantannie z powodu kontaktu z kimś wiruso-pozytywnym :( 
  • edytowano listopad 2020
    Malgorzata powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    mysikrolica powiedział(a):
    No chyba policja nie będzie miała dodatkowych osob dyzurujacych w Wigilię żeby po domach chodzić...? 
    Policji powiedziemy, że bardzo nam przykro ale  +5 osób już jest i ich niestety  nie możemy już wpuścić  ;)

    andora powiedział(a):
    Ja się zastanawiam nad jednym. Czy oni tych rozporządzeń nie mogą pisać jasno. 

    Ja mam czasem wrażenie,  że te rozporządzenia wydawane są ze względu na naciski z zewnątrz,  ale tak podane,  że i tak w zgodzie z prawem możesz robić jak uważasz. I tego sie trzymam. 
    Ale (na szczęście) nie miałam okazji sprawdzić czy stróże prawa są tego samego zdania  ;)
    Są tego samego zdania. 
    Miałam okazję  sprawdzić  wiosną  :) całą  rodziną  :) 
    Pytanie czy zdania nie zmienia jak im się każe walczyc z mordercami staruszek, por. lanie palami teleskopowymi na strajku kobiet. 
  • https://www.money.pl/gospodarka/5-osob-na-swieta-bozego-narodzenia-rzad-ma-podporke-o-egzekucji-przepisow-zdecyduje-w-grudniu-6578695120739168a.html

    Jeszcze nie wiadomo, ale może będzie tak że jednak policja zapuka do naszych drzwi. 
    Trzeba pomyśleć o jakiejś tajnej Wigilii
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.