Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia do 5 osób ?

135678

Komentarz

  • Według tego co zalecają, my do teściów nie możemy pójść, za dużo osób, ale teściowie do nas mogą.
    Podziękowali 2Bagata Katanna
  • OlaN. powiedział(a):
    Według tego co zalecają, my do teściów nie możemy pójść, za dużo osób, ale teściowie do nas mogą.
    U nas to działa od lat. Do nas można. Nas nie bardzo.
  • W tym roku bedzie talerz dla zbłąkanego wędrowca z sanepidu :joy:
    Podziękowali 4agatak wiesia Klarcia isza
  • Albo polijanta.
  • Ja tam jadę na Andrzejki.
    I zamierzam się dobrze bawić.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Policjantowi powiedzieć przy wejściu,  że limit 5 osób  wyczerpany,  i niech stoi na posterunku  ;) 
    To by się zgadzało, byla kiedyś instytucja stójkowego ;) 
    Podziękowali 1Klarcia
  • I jeszcze trzeba sprzątać na święta. Bo może sanepid przyjść ;)
  • Kajla powiedział(a):
    Ale czy w takiej sytuacji pracownik sanepidu albo policjant miałby prawo wejść do czyjegoś domu w celu kontroli? Na jakiej podstawie prawnej? Na razie mamy tylko rekomendacje premiera.
    Na podst podejrzenia popełnienia przestępstwa :) już im na pewno dobry powód znajdą 
    Podziękowali 1nowa
  • Wejdzie jako szósty i bedzie podstawa do ukarania. Absolutnie nie wpuszczać! :D
    Podziękowali 2OlaN. Klarcia
  • Weź nie strasz....
  • edytowano listopad 2020
    No przecież dzisiaj naczelny myśliciel z ministerstwa ogłosił, że kolejna fala corony jest przewidywana luty/marzec.
    Ja stawiam, że czwartą falę planują październik/listopad :D
    Podziękowali 2Skatarzyna asiao
  • Ktoś mi może łopatologicznie wyjaśnić czy jak jest nas 7 to możemy wszyscy pojechać do dziadków gdzie jest 5 domownikow? 
    Nie żebym się przejmowała, ale dobrze wiedzieć, czy się łamie jakieś rozporządzenie xD
  • Jednakowoż przywiązuje się do dat i wolałabym wiedzieć jak to będzie w święta. szczególnie że obchodze ładne urodziny w Wigilię :D 
  • 23. 12 o piętnastej dowiesz się co rząd planuje
    Podziękowali 2asiao Izka
  • Jak na razie do domu można przyjąć w czasie świąt 5 osób.
    Podziękowali 1Dorotak
  • nie możecie, chyba że dwójkę dzieci wsadzicie do pudełka pod choinke.
  • dziadkowie do Was w ilości do 5 osób moga.
  • Weszłam tu, bo zaintrygował mnie tytuł. W Boże Narodzenie będzie można imprezować w większym gronie? ;)
  • Rozumiem że na Wigilię trzeba będzie spędzić w ograniczonym gronie, ale na Pasterkę można już w grupach bez ograniczeń? Na na pewno to będzie więcej niż 5 osób.... 
  • kitek powiedział(a):
    Rozumiem że na Wigilię trzeba będzie spędzić w ograniczonym gronie, ale na Pasterkę można już w grupach bez ograniczeń? Na na pewno to będzie więcej niż 5 osób.... 
    Co do pasterki decyzję może ogłoszą 24.12 o dwudziestej.
    Podziękowali 1asiao
  • OlaN. powiedział(a):
    kitek powiedział(a):
    Rozumiem że na Wigilię trzeba będzie spędzić w ograniczonym gronie, ale na Pasterkę można już w grupach bez ograniczeń? Na na pewno to będzie więcej niż 5 osób.... 
    Co do pasterki decyzję może ogłoszą 24.12 o dwudziestej.
    No co Ty, najwcześniej o 22 :joy: a najlepiej za pięć 12 
  • A to też możliwe. I żeby nie było zaskoczenia, bo przecież można było się spodziewać takiej decyzji.
  • Rozważania z fb :)

    Ciekawostka z najnowszego, dzisiejszego rozporządzenia o nakazach i zakazach (Dz. U. poz. 2091). 

    Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem:
    m. in.: imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie; do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących.

    Przykład matematyczny:
    Zwyczajowo Państwo Nowakowie 2+3 wraz z rodziną szwagra 2+1 spotykają się na Wigilii u Rodziców. 
    Czy będą mogli w tym roku? Nieeee. Bo 2 +( 2 + 3 + 2 +1) = 2+ 8 = 10. Zakazane. 
    Ale czy Nowakowie mogą tym razem wszystkich zaprosić na Wigilię do siebie? Taaak!
    Bo przecież 5 + (3 + 2) = 10. Dozwolone. 

    Logiczne? No pewnie, że logiczne. 
    Pewnie chodzi o promocję rodzin wielodzietnych...
    Oj, Wesołych Świąt...


    I sugerowane rozwiązanie

    A gdyby Nowakowie ustalili wersję (której fałszywości nie można wykazać), że szwagier wpadł z rodziną spontanicznie i nie było mowy o "organizacji" spotkania dziesięcioosobowego? Miałby zastosowanie artykuł 7. Konstytucji a contrario


  • PawelK powiedział(a):
    Rozważania z fb :)

    Ciekawostka z najnowszego, dzisiejszego rozporządzenia o nakazach i zakazach (Dz. U. poz. 2091). 

    Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem:
    m. in.: imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie; do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących.

    Przykład matematyczny:
    Zwyczajowo Państwo Nowakowie 2+3 wraz z rodziną szwagra 2+1 spotykają się na Wigilii u Rodziców. 
    Czy będą mogli w tym roku? Nieeee. Bo 2 +( 2 + 3 + 2 +1) = 2+ 8 = 10. Zakazane. 
    Ale czy Nowakowie mogą tym razem wszystkich zaprosić na Wigilię do siebie? Taaak!
    Bo przecież 5 + (3 + 2) = 10. Dozwolone. 

    Logiczne? No pewnie, że logiczne. 
    Pewnie chodzi o promocję rodzin wielodzietnych...
    Oj, Wesołych Świąt...


    I sugerowane rozwiązanie

    A gdyby Nowakowie ustalili wersję (której fałszywości nie można wykazać), że szwagier wpadł z rodziną spontanicznie i nie było mowy o "organizacji" spotkania dziesięcioosobowego? Miałby zastosowanie artykuł 7. Konstytucji a contrario


    Wlasnie tak to wyglada. Do mnie moga przyjechac jednoczesnie jedni i drudzy dziadkowie, bo to beda 4 osoby. Mozemy swietowac razem, ale juz my z dziecmi nie mozemy pojechac do dziadkow jednych lub drugich, bo bedzie za duzo osob.
    Czyli 8 + (2+2)=12 i to jest ok, ale 2+(8)=10 i to juz jest nielegalne. No logiki tu nie ma.
  • Dorotak powiedział(a):
    Ktoś mi może łopatologicznie wyjaśnić czy jak jest nas 7 to możemy wszyscy pojechać do dziadków gdzie jest 5 domownikow? 
    Nie żebym się przejmowała, ale dobrze wiedzieć, czy się łamie jakieś rozporządzenie xD
    Wy pojechac do nich nie, ale oni do Was tak. Bo 5+7 to za duzo, ale 7+5 jest ok. No prosciej nie potrafie  :D
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Rozporządzenie o ile widzę czyli akt niższej rangi niż ustawa. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Rozporządzenie o ile widzę czyli akt niższej rangi niż ustawa. 
    Dodatkowo powołujace  się nadal na ustawę z 2008 roku  :D :D

    Czyli kolejne  rozporządzenie  bez podstawy prawnej. 
    A ludzie liczą się przy stole.  ;) 
    A wielu się zastosuje, niestety, ludzie są zastraszeni, boją się o zdrowie, życie, wszędzie jest strasznie Covidem, nie tylko tv, myślę, że i radio i net. Jak się tak człowiek nasłucha, to i przestraszony chodzi. 
    I ja rozumiem, że to może być dziwne dla młodszych, ale starsi ludzie już często nie analizują, biorą to co w mediach jak swoje.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Łącznie z tym, że maseczki dalej są bezprawne, bo ustawa zgubiona w drukarni?
  • To jawna dyskryminacja, jestem gorzej traktowana a praktycznie wieziina w domu przez rząd z powodu wielodzietności! Jak ktoś ma mniej dzieci może jechać na święta a jak więcej to nie. A fe...
    Podziękowali 1aga---p
  • W innych krajach do limitu nie wliczają dzieci do 12 r.z., to byłoby rozsądne. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.