Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

orzechy włoskie - kupię, ale gdzie?

Ktoś może sprzedaje np. na olx albo może polecić jakiegoś sprzedawcę? Wiem, że ofert dużo, ale bez polecenia to trudno wybrać.

Komentarz

 • Jedna rzecz wiem o orzechach, że bardzo dobre są tzw. orzechy "baby"- takie duże sztuki. Jest też odmiana na którą u mnie w domu się mówiło "kamieniaki" - mają bardzo twarda skorupkę i jak w nie hukniesz młotkiem, to się zaledwie na dwie połowy orzech rozpada i trudno z tych boków wydłubać miąższ.
  Podziękowali 2szamel gabriela
 • edytowano listopad 2020
  Radxiłabym uważać na orzechy czyszczone chemicznie - mają nienaturalnie jasne łupinyi brak ziemi/resztek tej osłonki, w której rosły (nie wiem, jak się to nazywa). Kiedyś kupiłam takie na bazarze - akurat potrzebowałam orzechy włoskie, a na wszystkich stoiskach były tylko takie oczyszczone (z giełdy?). Wywaliłam chyba wszystkie co do jednego, miały pajęczynki i odchody robali w środku. Pomijam już te robale. Ale nie ogarniam tego traktowania chemią jedzenia, żeby ładnie wyglądało. Warzywa zawsze wybieram brudne, z ziemią, lepiej się przechowują. A po tym, jak moja mama usłyszała na bazarze, że niektórzy myją warzywa wybielaczem Ace, to już w ogóle staram się unikać tych wypucowanych.
  Podziękowali 1szamel
 • @szamel zapytam czy jeszcze mają,  bo kupowałem rok temu,a w tej chwili mam dużo i odmówiłem mojemu dostawcy.
  Podziękowali 1szamel
 • najlepsze orzechy jakie jadłam są u @aga---p ! Polecam do neij zagadać może jeszcze ma :)
 • :)
  Uja chcesz? 
 • Rejczel powiedział(a):
  Jedna rzecz wiem o orzechach, że bardzo dobre są tzw. orzechy "baby"- takie duże sztuki. Jest też odmiana na którą u mnie w domu się mówiło "kamieniaki" - mają bardzo twarda skorupkę i jak w nie hukniesz młotkiem, to się zaledwie na dwie połowy orzech rozpada i trudno z tych boków wydłubać miąższ.
  Te duże są pyszne i nie ma pitolenia się z dzióbaniem tych maleńkich skórek :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.