Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ósmy grudnia, godzina 21.00...

"Światło w ciemności

8 grudnia od godzinie 21.00, w porze Apelu Jasnogórskiego, prosimy wszystkich ludzi sumienia aby solidarnie zapalili w oknach swoich domów świece i roratnie lampiony. W duchowej jedności z Jasną Górą odmówmy jedną dziesiątkę różańca w intencji ładu moralnego i pokoju społecznego w naszej Ojczyźnie.

Z Jasnej Góry modlitwie tej będzie przewodniczył abp Wacław Depo. Transmitować ją będzie TV TRWAM i Radio Maryja. Inicjatywie błogosławi abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Nie pozwólmy aby opanował nas strach przed ludźmi, którzy otwarcie wypowiadają wojnę wszystkiemu, co święte. Nie namawiamy do wychodzenia na ulice. Wulgarność i awantury to nie nasz styl. Ale światła nie chowajmy pod korcem. Postawmy je tego wieczoru w naszych oknach.

Św. Jan Paweł II, 13 grudnia 1981 r., gdy komuniści wypowiedzieli Polakom wojnę też postawił świecę w papieskim oknie na znak solidarności z rodakami i wezwał na do modlitwy. Wobec współczesnych zagrożeń miejmy odwagę 8 grudnia o 21.00 powtórzyć ten znak.
Inicjatywa Conscientia"

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.